Автор Тема: Електролизер на Краси  (Прочетена 120265 пъти)

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 259
Re: Електролизер на Краси
« Отговор #150 -: Декември 24, 2016, 04:40:36 pm »
h2motor Отново вярно разсъждение. Именно тази идея разработват едни колеги на които офиса им се намира на Руски паметник София. Мисля, че вече имат няколко реализирани проекта за частни стопанства и оранжерии. Смесват ННО с метан и го включват към мини електро и топлоцентралка...

Какъв е смисъла да смесваш нещо с метан? Метана и без никакви допълнения си гори прекрасно...
Идеята която подмята колегата h2motor е вероятно да се ползва HHO газ когато имаш много тежки въглеводороди. Примерно се опитваш да гориш ... де да знам... битум, масла, пластмаси... Тогава загряването с нещо би поразкъсало дългите вериги до метан, етан, пропан, бутан... въглеводороди които горят значително по-добре и по-чисто. Но да смесваш метана с нещо и да очакваш някакъв прираст ...

Неактивен sorrry

  • Подготвен
  • **
  • Публикации: 145
Re: Електролизер на Краси
« Отговор #151 -: Декември 24, 2016, 04:43:51 pm »
Михаил Кузмов, Педполагам имаш в предвид, че според Фарадей такова производство не е възможно. Наистина не искам , а и не мога да оспорвам неговите закони и формулировки. Некомпетентен съм. Занимавам се с тази област от инат към невъзможните неща. Действително мога само да дам предположения. Нищо повече поне за сега. Само предполагам, че количеството електрическа енергия важи за чиста вода. влагането на електролит променя нещата. Ако е малко е голямо съпротивлението,  ако е много то тогава дава не късо. Опитно е установено точното съотношение. Освен това са отстранени и всички условия препятстващи процеса. Всичките резултати са на принципа (проба грешка анализ). Ако имах необходимото образование, вероятно щеше да ми е по-лесно с формулите и законите, но го има момента, че връстниците ми които завършиха образованието си, малко или много си загубиха мечтите. Дано съм разбрал и отговорил.

Неактивен sorrry

  • Подготвен
  • **
  • Публикации: 145
Re: Електролизер на Краси
« Отговор #152 -: Декември 24, 2016, 04:50:54 pm »
   juliang Не ги смесвам двата газа. Това са разработки на колеги с които нямам допирни точки. Вярно е, че колкото е по- тежък въглеводорода толкова по- голяма е освободената енергия. БраунГаза спомага за по- пълното изгаряне без вредни емисии.Хипотетично  ако това са отпадъци то .......... енергийна независимост, чиста държава и ... Размечтах се

Неактивен Михаил Кузмов

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 2 223
Re: Електролизер на Краси
« Отговор #153 -: Декември 26, 2016, 07:33:58 pm »
Виж sorrry, не ми се пише вече в тази тема. Мечтите са едно, а реалността друго! Реалността относно добив на водород от вода е, че този метод е най не ефективен  спрямо всички останали. Помисли реално! Една водна молекула съдържа 2 водородни атома. Една метан молекула съдържа 4 водородни атома. При това, както написа по рано juliаng, метана си гори идеално без да го разкъсваме без да добавяме каквото и да било.
Перифразиран, законът на Фарадей казва че електролиза се прави с ток. Напрежението е неблагоприятен фактор в случая. Ако можехме да пуснем ток през електролита, при нула напрежение в/у плочите би било идеално. Но това е невъзможно. От тук следва презумпцията, че не можем да вложим единица енергия в клетката, и да извадим еквивалент повече от единица. По просто казано, защото трябва да умножим ток по напрежение по време, което произведение ще бъде по малко от енергията която ще даде полученият водород.

Неактивен h2motor

  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 474
Re: Електролизер на Краси
« Отговор #154 -: Декември 27, 2016, 09:24:22 am »
 Кузмов за метана не си прав, той както се изрази един познат най мръсното гориво за ДВГ. На пръв поглед изглежда идеално, на практика гори бавно, догаря в изпускателния колектор като пи това отделя въглерод кото до такава степен се натрупва по клапаните и стеблата им че чак ги блокира и в един момент остават частично отворени. Прегарят клапани, легла и то до такава степен че се повреждат и главите на двг а това са факти. Дотук с това колко е идеален.
 За електролизата също не си прав, тя е ефективна - дори 85% от енергията да се превръща във водород и той да се акумулира, като ефективност е много по добре от ефективността на ДВГ, парните турбини на електроцентралите и т.н.т.
 Най напреднали в областта на електрохимията са японците, забрави че някой може да направи по добри батерии от тях. Преди 2 години ми бе попаднала най обикновенна батерия в кутията на ново устройстово но произведено през 1985 година за дистанционното му. Бях изненадан че батериите не бяха се разпаднали и показваха напрежение 1.52 волта и дистанционното работеше с тях над 1.5 години докато ги изтощи. Друг е въпроса какво продават масово на пазара и че са направили батериите да са с кратък живот. Но определено могат. И те са се ориентирали към водорода а не към батериите и ДВГ.
 Дори проблема на съвременната енергетика е ефективноста, поради ниската ефективност на технологиите се изпозват много по голямо количество фосилни горива. Всички съвременни технологии,  клетки като блу бокс дори са в пъти по ефективни от това което в момента се изпозва масово.

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 259
Re: Електролизер на Краси
« Отговор #155 -: Декември 27, 2016, 10:48:03 am »
Кузмов за метана не си прав, той както се изрази един познат най мръсното гориво за ДВГ. На пръв поглед изглежда идеално, на практика гори бавно, догаря в изпускателния колектор като пи това отделя въглерод кото до такава степен се натрупва по клапаните и стеблата им че чак ги блокира и в един момент остават частично отворени. Прегарят клапани, легла и то до такава степен че се повреждат и главите на двг а това са факти. Дотук с това колко е идеален.
Има някои такива факти, но това се случва, когато метана се ползва за гориво в двигатели, произведени да работят с бензин. Тоест когато в двигателя се гори гориво различно от това, за което е бил произведен. Когато двигателя се проектира да работи на метан, огромна част от тези проблеми липсват.

За електролизата също не си прав, тя е ефективна - дори 85% от енергията да се превръща във водород и той да се акумулира, като ефективност е много по добре от ефективността на ДВГ, парните турбини на електроцентралите и т.н.т.
ОК, електролизата има 85% ефективност... ма това са 85% ефективност на превръщането на електричество във водород. А тоя водород после го гориш в ДВГ със същото плачевно КПД което имаш и при горенето на бензин ... Много по-изгодно е вместо от електричеството да правиш водород който да гориш .... да ползваш електричеството за да си движиш колата.

Неактивен h2motor

  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 474
Re: Електролизер на Краси
« Отговор #156 -: Декември 27, 2016, 03:55:37 pm »
Не не го горят в ДВГ водорода, този вариант японците са го отхвърлили - с горивна клетка с КПД пак 85 % го правят на ток. ДВГ отпада въобще от веригата за ужас на германците.

Неактивен h2motor

  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 474
Re: Електролизер на Краси
« Отговор #157 -: Декември 27, 2016, 04:02:01 pm »
Не метана си гори така, тези негови негативи могат да се смегчат като се проектира двигателя за метан и се променят фазите на газоразпределение плюс по температуроустойчиви легла на клапаните. Има друг вариант - скоростта на горене много се променя - нараства като се добави чист водород в метана и тогава той по става за гориво за ДВГ. Причината да гори бавно е че в метана има много "дефектни молекули" и се пада на един въглероден атом по един водороден който се явява общ за две молекули метан, нещо такова е обяснението мисля.

Неактивен Михаил Кузмов

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 2 223
Re: Електролизер на Краси
« Отговор #158 -: Декември 27, 2016, 04:14:33 pm »
h2motor, можеш ли да ме цитираш, къде съм направил връзка м/у метан и ДВГ? Не съм компетентен в тази област, макар че разбирам туй-онуй! За това, моля те не ми приписвай думи които не съм писал!
Направих справка току що за метана:
https://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%9C%D0%B5%D1%82%D0%B0%D0%BD
там където пише за горенето са обяснени етапите.  Следващият въглеводород в редицата:
https://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%95%D1%82%D0%B0%D0%BD
етан, както се вижда има два въглеродни и шест водородни атома. Оказва се че и той гори, макар да образува повече СО2.
Сравнението което написах, означаваше че е по изгодно да получим водород от въглеводороди, от колкото от вода.
Колкото до електролизата съм напълно прав. В предното изречение написах защо.
Можеш да бъдеш сигурен че водородните технологии няма да се развиват на базата на електролиза на вода. Може би някъде да, при специфични изисквания. И последно написаното от juliang e, ама страшно вярно!

Неактивен h2motor

  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 474
Re: Електролизер на Краси
« Отговор #159 -: Декември 27, 2016, 04:19:16 pm »
 Електролизата при която се получава повече енергия от вложената не е точно електролиза или не е правотокова електролиза по Фарадей. Импулсите на правия ток се накъсват и в интервалите се вкарват импулси с високо напрежение, собственото съпротивление на "електролизера" е ниско и гаси високоволтовите импулси, НО ако тези импулси са пуснати и създадени да протекат в по дебел проводник - не изгасват. Това се случва и при онази въртележка на Бедини която зареждала акумулатори с импулси от по 60-70 волта и те правели някакво "чудественно" електричество и тя наистина работи при стари разбира се акумулатори. Т.е. тези импулси задължително трябва да се правят със специално проектиран за целта генератор, с електроника не е възможно да стане според мен и да се извлече максимума а устройството да се стабилизира. Всички други опити за студен синтез на хелий от водород или на хидрино в крайна сметка ще ударят на камък защото няма материал който да може да пратиш на Слънцето и той там да не се изпари - енергията е много, температурата която се получава е доста висока.Единственния начин според мен е да се извършва реакцията с много нисък интензитет..много нисък и във вода, а енергията се получава във вид на водород. Като казвам с електроника не става , поне с познанията които имам не става със сигурност, а имам "малко" знания в тази област.

Неактивен Михаил Кузмов

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 2 223
Re: Електролизер на Краси
« Отговор #160 -: Декември 27, 2016, 04:57:50 pm »
Добре де, тогава това какво е?
https://1drv.ms/v/s!ArVpX6buCswUgRZdtefpRjXx3f5p
На наблюдавай внимателно какво става в съда и уредите. Те са верни.

Неактивен h2motor

  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 474
Re: Електролизер на Краси
« Отговор #161 -: Декември 27, 2016, 05:46:41 pm »
 Правиш правотокова електролиза и почваш да качваш напрежението от 2 волта нагоре да кажем до 5 волта. Какво се случва с ефективността - пада, пада и енергията - тока се превръща все повече в топлина и по малко в разделяне на водни молекули..отиваш на 50 волта и мериш ефективността и дори при определени условия коефициента на преобразуване надхвърля единицата - това си го виждал в таблиците на французина и съм сигурен че те са истински - верни и е мерил точно. Светва ти червената лампичка на това място.

Неактивен sorrry

  • Подготвен
  • **
  • Публикации: 145
Re: Електролизер на Краси
« Отговор #162 -: Декември 27, 2016, 09:34:41 pm »
Кузмов, не знам от къде имаш този клип но е уникален. Наистина ли не разбирате? Експеримента съм го правил и с включен консуматор (крушка). При пада на показанията на амперметъра крушката ми заблестя и гръмна. Трябвало е да го повторя. Еврика ! Отивам да експериментирам.

Неактивен h2motor

  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 474
Re: Електролизер на Краси
« Отговор #163 -: Декември 28, 2016, 10:35:44 pm »
sorrry - Как е свързана крушката и какво консумира че я назоваваш консуматор. При въпросния експеримент се отделя много топлина, но не и водород. Сумарно получената енергия надхвърля вложената, а ампеража и консумирания ток падат защото съпротивлението на "това" през което трябва да мине тока се повишава.
 Преди 45 години трябва да е било си спомням съвсем добре как вода в метална кофа просто пламна повърхността и с пламък поне половин метър, живеехме в къща и топлеха вода с бързовар който представлява една керамична макара на която е навита спирала от канталов нагревател и към краищата на нагревателя с лустър клейма са свързани двата проводника на захранващия гумен кабел. Топваш го това нещо в кофата и включваш щепсела в контакта и с него се топли вода. Над кофата имаше закачалка на която са закачени къпи и те пламнаха също от този пламък от повърхността на водата кофата, естественно пожарът беше изгасен моментално - светкавично, родителите ми бяха млади хора - пъргави и на другия ден стената понеже се наложи да я варосат беше малко по бяла от другите. Важното е че още тогава разбрах че водата може да гори :) без да съм правил експеримент с такава цел. Така че то ако е писано да научиш нещо ще стане независимо дали си провел експеримент за целта дори.
 АКО някои е порочел как описах в няколко изречения какви са импулсите които трябва да се подават и се е досетил - знае как да ги направи И реши да експериментира ЗАДЪЛЖИТЕЛНО нещото което се нарича електролизер след експеримента се изпразва течността му, защото има вероятност да отдели достатъчно ННО само  и този газ направи вътре възглавница и двата участъка на електродите между които е поизсъхнат ... проводимостта им към електролита там падне има възможност да се получи и искра която да взриви устройството. Бъдете особенно внимателни !!!!

краsik0

  • Гост
Re: Електролизер на Краси
« Отговор #164 -: Декември 31, 2016, 10:37:09 am »
Здравейте всички .
Влязох за малко в сайта и видях че темата се е разраснала.
Всъщност форума е затова.
За търсене на истината в експериментите.
Честита Коледа и весело посрещане на Нова година!