Автомобили, топлинни машини, алтернативни горива > Разлагане на водата

Електролизер на Краси

<< < (3/43) > >>

h2motor:
Няма как да издържа на 30А ток такова захранване, защото транзисторите вътре в него издържат на 10А и то в непродължителен режим на работа. Нормално са за 7.5 - 9А максимум. Китайска измама. Какво представляват клетките - електролизерите ? Виждам че са отделни клетки - електролизери и електролита не е общ , с какво напрежение се захранва отделната клетка - електролизер, как са изработени, какво е междуелектродното растояние.
За спирачка на обратния пламък е най удачно да се направи арестор с метална сърцевина, дебела 10 мм алуминиева шайба се разпробива с отвори от по 0.3мм като решенка на машинка за мелене на месо и газа минава през тези отвори. Те са много с цел да има пропускателна способност "ситото" - решетката и никога пламък не може да премине през тези отвори защото още на входа им температурата на пламъка пада и той изгасва. Най надеждно е защото е физически точно, не е кабелна медна оплетка от проводник в който може да се случи да има някаква по голяма пролука между две жички или вата някаква.

lda_has:
h2motor разреши ми да не се съглася със тебе що се отнася за импулсните захранващи блокове. Ползвах със същите параметри на няколко места с постоянна денонощна работа и консумация 12.4 V / 21.5 А , учудващо нямах никакво загряване и нито едно не изгоря. Наложи ми се да вдигна тока до 65 А на същото напрежение 12.4 V и тогава свързах 3 броя импулсни захранващи блока в паралел, предварително настроени на едно и също напрежение под еднакъв товар и още работят вече 4-та година. Ще проверя резервния захранващ блок състоящ се от 3 захранвания дали не стои още да го снимам и покажа.

Що се отнася за спирачка на обратния пламък постъпих по друг начин: взех месингова тръба от душ за баня с дължина 150 mm. и и запоих в двата края накрайници с вътрешна цолова резба  не мога да си спомня (?/?") беше в момента.

1. намачках кантал от срар нагревател и го вкарах в тръбата с набиване около 20 mm.
2. напълних около 80 - 90 mm. кварцов пясък и него го стръсках да слегне
3. остатъка до резбата на другия накрайник отново запълних с намачкан кантал

и в крайна сметка това стана дръжка на горелка с вграден арестор. Мога да я снимам но няма как да се види изпълнението на арестора.

Атанасов_Хасково

краsik0:
 :)Клетките са от готови Никел- кадмиеви акумулатори 2-НКН-24.
Един акумулатор има 2 клетки.
Напрежението на клетка е около 2,4-2,5В
Т.е .4,8-5,0В на акумулатор.
Тогава работи като електролизер.
Устройството им може да го намерите в интернет.
Много е дълго за обяснение тук.
Електролита е общ за всички клетки и циркулира бавно в системата.
Това спомага да не се задържат мехурчета по пластините.
Арестора е тръба с два щуцера .
От двата края има месингова вълна ,която за съжаление поръчах от щатите.
В средата има кварцов пясък от старите керамични предпазители.
Това е.

h2motor:
 Напрежението на клетка е високо, но постигнатата ефективност висока защото разликата в електрохимичния потенциал на електродите в акумулаторната клетка е добра - висока и тя помага за по лесното разделяне на молекулите. Ако растоянието между електродите се намали ще може с много по ниско напрежение да се осъществи електролиза и ефективността ще скочи, но понеже е необходимо същото количество енергия електролита ще започне да се охлажда и от него ще се вземе енергията във вид на топлина. :)

h2motor:
Михаил Кузмов - не е СЕ. Отдавна се прилага при клетките с протонообменна мембрана. По принцип мембраната от нафион е с лоша проводимост, електролит но лош по отношение на проводимостта е този материал. Там измислиха електродите да са плат или подобна материя и ги напояват с метални частици от метали с различен електрохимичен потенциал и са тествани всевъзможни комбинации. Така направиха клетки с ефективност 90% и не греят. Не че проводимостта на нафиона се е подобрила, а самата клетка "усвоява" топлината която отделя - нещо като ТЕГ - термоелектричен генератор на ток се случва който ток се обръща пак в електролиза. Но ПЕМ са на максимума по отношение на използване на номера с разликата в електрохимичния потенциал на електродите, ако тя може да се използва при алкален електролизер а със сигурност може - тогава на входа на електролизера ще се подават и ток и топлина и той ще ги обърне във водород - чиста енергия за съхранение. Водрода се очиства много добре от кислород като се прекара през филтър от пореста платина, затова японците не се притесняват да го копресират в бутилки за високо налягане. Знаеш и там има добро развитие - композитни материали много по здрави от стомана и по леки в същото време. Това е технологията на бъдещето, с акумулатори няма да стане защото винаги ще са по тежки.

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

[*] Предходна страница

Премини на пълна версия