Автор Тема: Виктор Шаубергер  (Прочетена 200534 пъти)

Неактивен Pegas

  • Подготвен
  • **
  • Публикации: 136
  • Пол: Мъж
  • Всичко е една голяма лъжа!!!
Re: Виктор Шаубергер
« Отговор #30 -: Юли 23, 2019, 04:02:21 pm »
Добър ден господин айтос.изгонили сте ме от магнитна турбина.ще се старая да не греша.ми68 искам да инвестирам в ваща идея.в замяна желая свободно електричество. Дайте телефон за връзка.довиждане.

Неактивен montanar

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 2 405
  • КЪРТИ ЧИСТИ ИЗВОЗВА
Re: Виктор Шаубергер
« Отговор #31 -: Юли 23, 2019, 04:12:10 pm »
Охооооо mi68 има си меценат  ;D

Неактивен ndm

  • Специалист
  • Стабилен
  • ***
  • Публикации: 712
  • и има и ш извади ако трее - че даже ш и работи
Re: Виктор Шаубергер
« Отговор #32 -: Юли 23, 2019, 06:05:47 pm »
Pegi, за да бъди инвестицията ти окончателно завършена трябва да доинвестираш и в нейната оптимизация. Така ще получиш целия пакет свободно електричество наречено още и СОЕ. Доставката включва последния и най-оптимизиран модел плюс солидна теоретична обосновка от ми-68 и разбира СЕ указания за правилното ползване на СОЕ –то.

Неактивен Михаил Кузмов

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 2 189
Re: Виктор Шаубергер
« Отговор #33 -: Юли 24, 2019, 10:23:46 am »
Peg.. айтос е близуу до бургаз за момента.здравей!как си

Неактивен epwpixieq-1

  • Сериозен Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ****
  • Публикации: 1 912
  • Пол: Мъж
  • e^(π*ι)+1=0
Re: Виктор Шаубергер
« Отговор #34 -: Юли 24, 2019, 12:58:50 pm »
За тези които се интересуват от вихровите динамики, които всъщност са фундаментални за осъзнаването голямото разнообразие на мнгобройни физични феномени (ако не и всички физични феномени), отчасти и тези които е изследвал експериментално и Шаубергер, препоръчвам изследванията на Сър Уилям Томсън ( Лорд Келвин ), поне за тези които имат стомах за математическите му формулировки.

За начална, повърхностна, информация: той е създател на тъй наречената вихрова теория на етера, която отчасти се базира на откритието на Хемхолц на закона за вихровото движение в идеален флуид. На база на това откритие Томсън и неговия приятел Тайт ( който всъщност е един от основателите на тъй наречена в математиката теория на възлите "knot theory": http://course1.winona.edu/eerrthum/math462/AmericanScientist.2006.v94.p158.(Knot_theory_origins).pdf ), в продължение на 10-тина години изгражда теория при която градивните елементи на вселена са вихри, които ние усещаме и измерваме като твърди тела, тоест частици, и че основния физически проблем на вселената е поддържащото се вихрово движение.

http://www.ymambrini.com/My_World/MMJC27Nov13_files/KelvinVortex.pdf
http://www.numdam.org/article/RHM_2002__8_1_5_0.pdf (съвременен трактат от френски източник на математическата история за стабилността на флуидните системи  )

Интересно е че в последно време се вижда, поне теоретично, подновен интерес към тези фундаментални теории:
http://usuario.cicese.mx/~ovelasco/archivos/mfluidos/Meleshko2009.pdf
http://math.mit.edu/classes/18.325/PVarticle.pdf
https://www.csee.umbc.edu/~lomonaco/kelvin/kelvin23.pdf

Имам лични, за сега само порърхностни теоретични, изследвания в тази насока (прикачвам скица за тези които им е интерсно), и излиза че тороида, като динамична флуида структура има вътрешна динамика, която създава допълнителни вихрови взаимодействия подпомагащи ( а не противодействащи ) на приложената сила. Всъщност цялата система накратко може да си изрази, както Тесла, поне доколкото ми е известно, първи отбелязва  зависимост на ЗЗЕ като, закон за поддържане на минимални релативни скорости, като при флуид, който се движи във формата на тороидна структура, това се вижда най-изчистено.

Неактивен Pegas

  • Подготвен
  • **
  • Публикации: 136
  • Пол: Мъж
  • Всичко е една голяма лъжа!!!
Re: Виктор Шаубергер
« Отговор #35 -: Юли 24, 2019, 02:12:10 pm »
Peg.. айтос е близуу до бургаз за момента.здравей!как си
Здравейте г.н. Мишо.как да съм...леко отчаян може би от простотията по нащи ширини,но надявам се гньовщината да се по умори,умори та да изчезне в дупката от която е изпълзяла.
Щом г.н. Айтос е близко до Бургас бихме могли да пием по една ракия,бургазлия съм, че не започнахме добре.след което може отново да отвори портата към Магнитна турбина ,трънливата пътека към свободното електричество..
Дайте номера на Айтос.
Довиждане.

Неактивен Михаил Кузмов

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 2 189
Re: Виктор Шаубергер
« Отговор #36 -: Юли 24, 2019, 02:40:36 pm »
Сори, не съм оторизиран да давам тл. номера. Пък и не познавам такъв господин!

Неактивен mi68

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 779
Re: Виктор Шаубергер
« Отговор #37 -: Юли 28, 2019, 08:22:33 pm »
Здравей колега Pegas,
Благодаря за готовността за финансова и морална подкрепа, това ме топли! Това не е най-важния проблем сумата за проекта, която съм я определил 1 000 - 2 000 лв. я имам даже и повече.
Първи проблем: Аз съм електроинженер не съм машиненинженер, но имам електрожен, оксижен, телоподаващ, флексове и бормашини, даже и помещение за работилница мога да осигоря, следователно изработката на проекта няма да е особено предизвикателство за мен.
Втори проблем: Не разполагам с никакви чертежи, имам посочените снимки и обяснителни записки. Трябва да се направи обратен инженеринг от снимките, да се направи чертеж. Това не е сериозен проблем защото на снимката е Виктор Шаубергер и по неговия ръст може да се направи съпоставка за размерите на турбината.
Трети проблем: Айриране на водата, смесване на вода и въздух, идеята е да се свие флуида и да стане свиваем. Това е задължително, защото кинетичната енергия трябва да се превърне в потенциална за стабилизиране на оборотите и турбината да има практическо приложение, казано по друг начин разделяне на времето. Колкото е по-разделено толкова повече енергия ще се добива. За това е въведено нелинейно вихрово съпротивление, показана на снимката. Тази снимка е заимствана от музея на Виктор Шаубергер във Виена. Не съм ходил във Виена от интернет е взета. За този секрет няма информация. Но тук може да се приложи друг подход, както е при Кали, водата се заменя с масло, то може да се сгъстява по-лесно от водата.
Четвърти проблем: централата както съм я нарекъл центробежна, така може да се нарече и реактива, защото се ползва реактивна сила и движение.
Пети проблем: Водата идва отгоре в центробежната помпа, т.е уплатнението не мие ясно как става, може би както разпределителния вал в ДВГ-то, странично. За това решавам водата да се подава от долу със един всмукател. Така турбината ще тръгва по-трудно, но се избягва тази сложна връзка на въртящата се турбина и статичната тръба от кожуха. А може би това е грешка, защото водата трябва да се върти и в тази тръба. Отговорът идва само от експеримента.
Междинно решение е както при Кали хоризонтално разположен вал и турбина. Трябва да намеря какво съм събрал по въпроса за Кали.
Шести проблем: След като имаме сгъстяване то температурата ще се повиши, а като имаме разреждате температурата спада. Следователно външните стени на турбината ще се охлаждат, следователно кожуха ще черпи топлина от околната среда. Това не е особено голям проблем, просто се поставя на открито.

След като изброих шест проблема, които са решими, електрическата част не я коментирам защото оборотите могат да се настроят около 3 000 за минута и да се ползва стандартно електрооборудване за 50 Хц, реших че няма да се занимавам с проекта. Разглеждам го като теоретична подготовка, която е работеща. Ориентирах се към статични електромагнитни установки, където средствата са по-малко и по-лесни за изработка. Имам лични разработки, за които мага да говоря надълго и на широко, прилагат се още допълнителни принципи, примерно спектрален анализ, резонанси и други.  Взаимствал съм също от други откриватели, Тесла, Сърл, Капанадзе, Кали и Виктор Шаубергер. За това пиша по тази тема защото е фундаментална, видима и разбираема. Ако се разбере, СЕ, че то е много просто!
« Последна редакция: Юли 28, 2019, 08:49:05 pm от mi68 »

Неактивен epwpixieq-1

  • Сериозен Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ****
  • Публикации: 1 912
  • Пол: Мъж
  • e^(π*ι)+1=0
Re: Виктор Шаубергер
« Отговор #38 -: Юли 28, 2019, 10:02:34 pm »
За интересуващите се от вортекс динамиата и съответно от разработките които е демонстрирал Шаубергер ( понеже те са неделими ), следващите филмчета може да преставляват интерес или най-малкото приятно гледане представяща комплексността на природните флуидо-динамични феномени:
https://www.youtube.com/watch?v=7Kzwa1gCpHg&list=LLMjbA5yAI2TgrdC1wKndxMw&index=73&t=0s
https://www.youtube.com/watch?v=zcmDVAaEfKw
https://www.youtube.com/watch?v=zo0NfbfNovQ&t=142s ( особенно @ 3:30 )
https://www.youtube.com/watch?v=ZDi--Flpu6w
https://www.youtube.com/watch?v=_DCWC1y-V-o

И за тези които имат по-добри познания по Английски следащото филмче може да преставлява интерес, понеже представя съвременната физика на "атомно" ниво в светлина в която, градивните елемент не са частици а динамични вортекс структури с различни посоки на вътене:
https://www.youtube.com/watch?v=RGRCC1yPaQY&list=LLMjbA5yAI2TgrdC1wKndxMw&index=78&t=1448s

Неактивен ndm

  • Специалист
  • Стабилен
  • ***
  • Публикации: 712
  • и има и ш извади ако трее - че даже ш и работи
Re: Виктор Шаубергер
« Отговор #39 -: Юли 28, 2019, 10:53:52 pm »
Ся, вижда СЕ, че си работил сериозно върху СЕто, като си обнаружил цели шест проблема. Но си мИсла, че по първия проблем нищата са доста комплицирани.
Първи проблем: Аз съм електроинженер не съм машиненинженер, но имам електрожен 
ЧувАл съм, че към елекрожена за елекроинджинЕри, ма само за електроинджи продават и някви маски, низам за кво са, тва за съвременните елжени, за по-старите ни знам.

За другите проблеми дей са плаши, половината форум е с тебе и цялата северозападна България. 
Взаимствал съм също от други откриватели, Тесла, Сърл, Капанадзе, Кали и Виктор Шаубергер. За това пиша по тази тема защото е фундаментална, видима и разбираема. Ако се разбере, СЕ, че то е много просто!

Ъъъ, да си та питам колегата ти Рegas как участва в списването на поста(#37)?
« Последна редакция: Юли 28, 2019, 11:14:25 pm от ndm »

Неактивен mi68

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 779
Re: Виктор Шаубергер
« Отговор #40 -: Август 02, 2019, 11:19:28 pm »
Здравей колега ndm,
Имам два електрожена, единият е самаделкин работи с електроди "вежен", ф2, ф2,5, ф3,25, ф4 работи при "силен ток"-230В, този е мини и тежи 17 кг. Мога да взема и кофа "кракра" назаем. Вторият ми е също самаделкин много тежък с полууправляем мост за 50 Хц от 0 до 140А. Към него имам тежък дросел за филтрация, но не съм го ползвал. С него съм работил с чугунени и алуминиеви електроди, работи отлично.
Телоподаващият е инверторен тежи 12кг. с макара 5кг. в апарата е 17кг. Работи с тел 0,6; 0,8; 1,0, в момента е 0,8. До 140А работи в непрекъснат режим, до сега не мие включвала термозащитата, от 140 до 180А, работи на 60%-професинален и съм доволен от него. Имам три бутилки 7л с въглероден двуокис, но винаги могат да се заредят с аргон или каргон.
Оксиженът е №1,2,3, ползва кислородна бутилка 7л., имам фосфорен бронз и боракс, както и литиев хлорид за спояване на алуминий. 
Имам три газови горелки на пропан-бутан, едната е малка с приставки на ВМЗ-Сопот, другите са големи. Припой имам, като имам електрически поялници, както и пропан-бутановия на ВМЗ-Сопот, нишадър и нишадъров сапун, както и киселина за запояване и солна киселина.
Имам три вида флексове, един ф230, друг ф125 и ф110. Очила, два броя очила за оксижен, две маски за електрожен и един шлем обикновен, с кимване на глава пада.
Правил съм остъкляване на балкони с винкел, преди ПВЦ дограмите, скелета за лози, кърпене на коли, както и други електо и оксижен услуги. Това съм го минал и не ме затруднява.
Работил съм в GSM сервиз, познават ме и като се обадя винаги мога да ползвам електронния и микроскоп. Имат и много добри поялници на топъл въздух, ремонтирали сме и автомобилна електроника от автосервиз, иначе сменям шарнири и други, бил съм една година на практика в АРЗ - София, така че трудно може нещо да ме учуди.

Основният проблем се оказа, че СЕ не е приятно приключение с приятен край, а крайно отговорна дейност. Това е така защото едното е за сметка на другото. При разширяването и разбирането за СЕ трябва да си промениш мирогледа. Ако не го направиш тялото се скапва, направо умира и това е система. Изход намерих в молитвите " Отче наш" и най вече" Исусовска молитва". Сега съм свеж като репичка, продължавам напред, но първо молитвите. 

   

Неактивен montanar

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 2 405
  • КЪРТИ ЧИСТИ ИЗВОЗВА
Re: Виктор Шаубергер
« Отговор #41 -: Август 02, 2019, 11:28:18 pm »
Цитат
Изход намерих в молитвите " Отче наш" и най вече" Исусовска молитва". Сега съм свеж като репичка, продължавам напред, но първо молитвите. 

"Боже Божееее........ "  :o
И нямало изкукуригали ......