Алтернативни енергоизточници > Теории, хипотези, физични опити

Извличане на енергия от гравитация

<< < (18/68) > >>

GreenHulk:

--- Цитат на: atos в Май 02, 2016, 01:41:44 am ---Хълк, готин ентусиаст си, но Радико, и dmitarp са прави!
Подобно "сгъване на рамо" е в противовес с гравитацията - нужна е сила, за да я преодолее!


--- Край на цитат ---
Аз не отричам, че трябва енергия за разпъването - това е по дизайн, но го правим на едно място, да кажем на височина h, и на друго за събиране, а въртим на дължнината на полукръг на диска+h = PI*(Rголямо+h).


Работата за издигане и сваляне е A=2.m.g.h

Въртящия момент е M =(R+h).Fsinb
а издадения топуз според мен ако се завърти един полуоборот ще има извършена работа PI.R.(R+h).m.g.sinb

Съотношението е sinb(PI*R.R + PI*R.h)/2h

Хубаво е това да се интегрирара за градуса, тъй като ъгъла варира, а и оттам момента, но sin90=1 според мен това отношение трябва да е по-голямо от единица - тоест гравитацията да ни е дала прибавка, тъй като системата е отворена - спрямо Земята.

Сметнете го за диск с радиус 2 метра и разпъване 20 см. при sin90 правилно ли смятам че съотношението е 11*PI.
Масите се съкращават, така че няма значение какъв топуз ще вдигаме, сваляме и въртим!!!
Това СЕ ли е?

Да разгледаме това като вид лостова система.
Ако някой все още смята, че съм сгрешил някъде, да ми посочи точно къде.

Радико:
Когато човек трябва да изчисли някоя подобна задача "примерно да намери хипотенузата на един триъгълник разположен някаде в града и на хипотенузата има сграда и ни пречи да я измерим. Има два способа първият е да използваме питагоровата теорема и знаейки колко са дълги катетите да изчислим колко е дълга хипотенузата. Малкото неудобство е това, че ни е нужен калкулатор със функция "корен квадратен" какво правиме ако нямаме такъв.
Не сме в града а на някакво предаване "сървайвър" и режисьора ни е взел всичко.
Ами начертаваме на земята някаде подобен триъгълник в мащаб и измерваме "може и в крачки"
При сложни задачи като тази или трябва да се пресметне коректно цялата формула "която изобщо не е толкова проста" или да се използва вторият опростен метод.
ами имаме да речеме разлика в дължините на рамената 10 см. В случая ако ще колелото да е и с радиус 1 километър нас ни греят само тези 10 см. Другото разстояние се съкращава защото го има и в двете рамена. примерно тежестта е един килограм дължината на полезнич лост е 10 см. само в положение 90 градуса. ако се опитаме да го усредним ще получиме резултат от 3 см.
в този момент задачата се свежда до това с въртящ момент един килограм на 3 см. за половин оборот дали можем да повдигнем 2 килограма на 10 см???
За повдигането ще ни е необходима макара с радиус 6 см. на такава половината обиколка ще е 10 см. Явно съм подценил усредняването на дължината на рамото защото при така направените сметки излиза, че трябва да се върти в обратна посока. На някой ако му се занимава да пресметне колко точно ще е средната дължина на рамото.

Радико:
То хубаво те е домързяло да снимаш, ми да те беше домързяло и да пишеш та да имаме по малко глупости тук във форума.

Dedo pop:
    Спирам да споря. Ясно е че всякакви логични доводи не се приемат. ОК. Само ще чакам  кога ще се каже като Макс Дедо поп беше прав. Загубих време и пари защото не го послушах.

Радико:
Значи не знам какъв ник си ползвал по времето на Алтиум и какви публикации си имал. Това че са глупости всичките ти публикации ти го каза не аз.
Аз казвам, че всички публикации на всички потребители които твърдят, че колело може да се върти САМО благодарение на гравитацията са глупости. глупости на търкалета и тежести.
Ако искате сведения за практически опит в доказване на неработоспособността попитайте Майстора той е изпробвал поне десетина варианта.

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

[*] Предходна страница

Премини на пълна версия