Автор Тема: Извличане на енергия от гравитация  (Прочетена 123644 пъти)

Неактивен dmitarp

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 294
  • Пол: Мъж
Re: Извличане на енергия от гравитация
« Отговор #45 -: Април 30, 2016, 02:20:25 pm »
Не позволявай пляката в интернет да те заблуждава

Неактивен бай Теню

  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 473
  • Чем больше узнаю людей, тем больше нравятся собаки
Re: Извличане на енергия от гравитация
« Отговор #46 -: Април 30, 2016, 03:07:59 pm »
Дори и не ги заглеждах до скоро. Ако имам нещо, то е в голяма степен моя идея, но не отричам да има намесени и чужди.Просто за всичките над 30 и....години да поправям, монтирам и управлявам машини съм виждал толкова технически решения колкото и машини, че вече не знам кое е мое или чуждо. Просто времето лети и тук се тъпче на едно място, а много качествени хора не искат да споделят поради ред причини и съответно видимите резултати са близки до 0-та. Аз също не бързам да покажа моите резултати защото не съм сигурен във това как ще бъдат възприети, а докато се стигне до крайния резултат трябва място, още материали и читави хора и и и иииии........

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Извличане на енергия от гравитация
« Отговор #47 -: Април 30, 2016, 03:24:05 pm »
Цитат
Защото аз мога и като ми остане време от празничните маси на които си пилея времето ще ти дам 2-3 примера
Не ми давай примери. омръзна ми да опровергавам глупости.
искам само един пример но ми го покажи. нали се сещаш колко е голяма разликата. А относно клиповете. Първият не е за този форум а за съвсем друг. Глупостите от втория вече сме ги коментирали.

Неактивен бай Теню

  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 473
  • Чем больше узнаю людей, тем больше нравятся собаки
Re: Извличане на енергия от гравитация
« Отговор #48 -: Април 30, 2016, 04:04:25 pm »
Споко и това време ще дойде, но имам чувството, че не си готов да го възприемеш....

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Извличане на енергия от гравитация
« Отговор #49 -: Април 30, 2016, 04:40:15 pm »
Цитат
имам чувството, че не си готов да го възприемеш....
Не бих те посъветвал да се обзаложиш на това. А аз бих се обзаложил с вероятност за моя печалба 70% че аз ще съм първият показал работещо устройство в този форум.
Освен това ако искаш да те възприема като сериозен изследовател на "СЕ" а не като мечтател и вярващ. Кажи ми защо колелото на Алдо Коста е неработещо.

Неактивен бай Теню

  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 473
  • Чем больше узнаю людей, тем больше нравятся собаки
Re: Извличане на енергия от гравитация
« Отговор #50 -: Април 30, 2016, 06:08:20 pm »
Не съм го виждал на живо за да твърдя, че е неработещо, а и не следвам тази схема. Най вероятно дисбаланса не е достатъчно иначе няма друга причина. При мен всяко рамо от 20-30см става  2-3метра така, че не виждам поради що няма да работи. Освен това можеш да варираш с дължината и можеш да монтираш колкото си искаш рамена според мястото с което разполагаш като желателно е да няма големи ограничения. Не е подходящо за мазета и тавани...

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Извличане на енергия от гравитация
« Отговор #51 -: Април 30, 2016, 06:31:42 pm »
Въпреки, че не виждаш поради каква причина, този принцип е неработещ. Когато разбереш защо точно е така ще си с една крачка по близо да намирането на "СЕ"

Неактивен бай Теню

  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 473
  • Чем больше узнаю людей, тем больше нравятся собаки
Re: Извличане на енергия от гравитация
« Отговор #52 -: Април 30, 2016, 08:26:57 pm »
Принципа на работа е един и той се казва дисбаланс. Колкото по голям толкова по-добре, като могат и да се впрегнат и  маховици и противотежести и дори и електромагнити. Може и да се ползват и други начини имам в предвид още 2-3, но аз гледам да не усложнявам конструкцията. Естествено има сигурно и други, но засега съм се спрял на тези като най достъпни. Имам поне още 2-ве идеи които не съм експериментирал и засега са на стенд бай

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Извличане на енергия от гравитация
« Отговор #53 -: Април 30, 2016, 08:33:04 pm »
Нещо не схванах, за колелото на Алдо ли говориш или за нещо друго. Ако е за него къде точно намираш дисбаланса.

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Re: Извличане на енергия от гравитация
« Отговор #54 -: Май 01, 2016, 02:21:12 am »
Колелото на Алдо няма как да работи (освен ако не е наел някой да "прещраква" пружините)!
Там няма заобикаляне на ЗЗЕ, разберете го!
Или ако някой докаже, че се манипулира гравитацията?
То е все едно в автомат "Калашников" пружината на затвора да не ползва откатната сила на газовете, а да се натяга сама преди всеки следващ изстрел - няма как!

nizo, най-сетне да видя от теб стойностни разсъждения - приятно ме изненада:)

Разберете го - гравитационен двигател не може да има, ако не се съчетае с въртене, в ПЕРПЕНДИКУЛЯРНА равнина на гравитационния вектор!

Неактивен бай Теню

  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 473
  • Чем больше узнаю людей, тем больше нравятся собаки
Re: Извличане на енергия от гравитация
« Отговор #55 -: Май 01, 2016, 11:13:29 am »
Окачването на всеки автомобил е на този принцип и не съм виждал такъв да спре заради гърбица на пътя, независимо дали е на ход или по инерция....

Неактивен nizo

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 751
  • Thoughts become things!
Re: Извличане на енергия от гравитация
« Отговор #56 -: Май 01, 2016, 12:33:25 pm »
Цитат
Разберете го - гравитационен двигател не може да има, ако не се съчетае с въртене, в ПЕРПЕНДИКУЛЯРНА равнина на гравитационния вектор!

Гравитационен двигател може да има, стига човек да спре да се забатачва в разни измислени "закони" и просто да реши проблема.

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Re: Извличане на енергия от гравитация
« Отговор #57 -: Май 01, 2016, 12:35:03 pm »
Окачването на всеки автомобил е на този принцип и не съм виждал такъв да спре заради гърбица на пътя, независимо дали е на ход или по инерция....


Зависи от гърбицата - дължина и наклон, както и от скоростта и масата на автомобила. Това е елементарна физика, ако запасиш достатъчна кинетична енергия в движещото се тяло, то ще преодолее вектора на обратната сила, породен от гравитацията. Гравитационен двигател не може да работи, ако няма някаква хитрост, която "лъже" гравитацията.
С две думи положението тук е - "Дал Кольо - взел Кольо" (освен ако не е взел повече, отколкото е дал, въпросът е ОТКЪДЕ?).

Само не виждам защо още ги дъвчем тези "съждения за 6-ти "А" клас ? ? ?

Неактивен бай Теню

  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 473
  • Чем больше узнаю людей, тем больше нравятся собаки
Re: Извличане на енергия от гравитация
« Отговор #58 -: Май 01, 2016, 01:04:57 pm »

Зависи от гърбицата - дължина и наклон, както и от скоростта и масата на автомобила. Това е елементарна физика, ако запасиш достатъчна кинетична енергия в движещото се тяло, то ще преодолее вектора на обратната сила, породен от гравитацията. Гравитационен двигател не може да работи, ако няма някаква хитрост, която "лъже" гравитацията.
С две думи положението тук е - "Дал Кольо - взел Кольо" (освен ако не е взел повече, отколкото е дал, въпросът е ОТКЪДЕ?).

Само не виждам защо още ги дъвчем тези "съждения за 6-ти "А" клас ? ? ?
  Гравитационен двигател може да има, стига човек да спре да се забатачва в разни измислени "закони" и просто да реши проблема.
Ха анджък тъй е. Аз не съм в 6-ти клас а на 55г и без да се хваля през ръцете ми са минали хиляди автомобила, като през някои дни над 10 за диагностика и ремонт. А колкото желязо със тонове съм барал не е истина и знам какво говоря. Само, че тука май важи--сваляй картите или/ гащите / първо...

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Re: Извличане на енергия от гравитация
« Отговор #59 -: Май 01, 2016, 01:16:16 pm »
Ок, Теню, добре е, че знаеш какво говориш...остава и да ни покажеш какво си направил в това направление, някаква разработка, снимчица?