Автор Тема: Извличане на енергия от гравитация  (Прочетена 123701 пъти)

Неактивен RUS

  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 336
  • Трябва ни БЕЗПЛАТНА енергия.
Re: Извличане на енергия от гравитация
« Отговор #285 -: Май 08, 2016, 10:49:05 pm »
5 пъти повторение стига ли, RUS, за да забележиш поста ми?
Поста ти нищо не обяснява atos.
Обясни как и защо се клати цялата конструкция.
А ако можеш покажи и как точно ме лъжат - няма проблем.

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Re: Извличане на енергия от гравитация
« Отговор #286 -: Май 08, 2016, 10:53:40 pm »
Как точно те лъжат - с такъв отговор не съм се ангажирал. Ти направи реплика първо!

Неактивен RUS

  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 336
  • Трябва ни БЕЗПЛАТНА енергия.
Re: Извличане на енергия от гравитация
« Отговор #287 -: Май 08, 2016, 10:55:53 pm »
5 пъти повторение стига ли, RUS, за да забележиш поста ми?
Кое точно искаш - да ти кажа ТОЧНО как те лъжат или...нещо друго?

А това как да се разбира?
Хайде критиците - какво се умълчахте?
Мислете,анализирайте и доказвайте как няма да работи !
Покажете и къде е уловката разбира се.
Нима ще оставите atos сам като Марко на Косово поле ?

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 178
Re: Извличане на енергия от гравитация
« Отговор #288 -: Май 08, 2016, 10:57:46 pm »
Поста ти нищо не обяснява atos.
Обясни как и защо се клати цялата конструкция.
А ако можеш покажи и как точно ме лъжат - няма проблем.

Имаш голяма подвижна площадка, на която е поставена масата, стената зад нея, осветлението и камерата. Вкл. и чичата дет се прави на учЕн. Всичкото това се клати. Обаче понеже камерата е на същата тая площадка няма как да се види на видеото. Само това, че чичката се поклаща го издава.

Е така, ма в много по-евтин вариант... :)
https://youtu.be/u9YxfqOTpTA?t=71

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Re: Извличане на енергия от гравитация
« Отговор #289 -: Май 08, 2016, 10:59:23 pm »
RUS, как да се разбира, освен като въпрос към теб?
Явно не ти стиска  да се ангажираш с реплика, както аз направих (ако ми я покажеш)!
Колко ти стиска ;D

Неактивен RUS

  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 336
  • Трябва ни БЕЗПЛАТНА енергия.
Re: Извличане на енергия от гравитация
« Отговор #290 -: Май 08, 2016, 11:03:26 pm »
Моята реплика я направих - зададох ви въпроси.
Отговор и анализ - нулев.
Нали сте много начетени и в час с всичко ?
Хайде анализирайте задачката докажете защо няма да работи.
Юлиян по скоро света ще обърне отколкото да започне да мисли по друг начин.
Дотук анализ НУЛЕВ.
Няма проблем - ще почакам колкото е необходимо да видим дали ще доживея за обективен анализ.

Юлиян и тук ли масата се клати ?
Хайде напъни сивите клетки да видим къде е измамата в този клип:

https://www.youtube.com/watch?v=m8-Kek8Halc

Анализирай ако можеш с вектори на действащите сили.

Неактивен GreenHulk

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 270
  • Пол: Мъж
  • Астронавигатор
Re: Извличане на енергия от гравитация
« Отговор #291 -: Май 08, 2016, 11:11:48 pm »
     
    В 12 и 6 часа условно казано повдигаш двете тежести нали? Отговори ми как слизането на горната тежест ще генерира толкова енергия въпреки  противидействието на долната /защото нейния радиус не е 0/че да имаш такава за следващия цикъл.

След доста дълго обсъждане с един колега от форума, се съгласих, че сметките трябва да бъдат коригирани.
Съществен момент в случая е, че трябва да разглеждаме почти монолитен диск, тоест плътността на топузите е приблизително равна на средната плътност на диска от който излизат. Тази система най-вероятно не би вървяла с капла на която се придвижват 4 топуза нагоре надолу. Целта е неиздадената маса от дясната страна на диска да неутрализира до голяма степен отрицателната работа за вдигане  на тежестите и диска отляво, а вече въртящата се на рамо Р+l  тежест да е добавката, която да ползваме.

Слизането и качването стават за много кратко време на 12 и на 6 ч, да кажем за около секунда, докато горната тежест ще създава въртящ момент по-дълго време и с по-голям път, 3.14*R. Мисля че трябва да е очевидно. При това извършената работа увеличава скоростта на въртене на диска, съответно неговата кинетична енергия.
При лост от втори вид , какъвто може да се разгледа предложената от мен система, М=F.l, където I е размера на рамото.

Формула  за работа A = F.s.
Колко е работата за издигането на двете тежести  от 2 кг на разстояние 10 см?
Силата на тежестта - m.g , съответно двете се повдигат на височина 2* 2*0.1. 9.8, работата за което е 2* 3.92, тъй като за един пълен оборот ще трябва 2 пъти да вдигнем и да приберем топузите = 7.84 джаула

Колко е работата на силата на тежестта, която действа по движение по окръжност?
Отново  силата по разстоянието.
Разстоянието е 3.14* 1.05  =  3.454 m - защо 1.05 - приемаме че центъра на тежестта е на половината на топуза
Силата на тежестта е m.g = 2*9.8 N
Въртящия момент е М=R.F.sin(b) - където b е текущия ъгъл, който приемаме за 90 гр. тъй като в по-голямата част от времето от дясно трябва да има 2 тежести на 90 гр една от друга и оттам sin 90=1, а R =1.05 m, a - масата  2 килограма = 1.05*2*9.8 * 1=20.58 N.m  , което умножаваме по разстоянието 3.454 и получаваме 71.08332 джаула

1 J е работата, извършена от сила 1 N при преместване на тяло на разстояние 1 m по направление на силата.
Съотношението на двете (COP) =71.08332/7.84 = 9.06675.
Ясно е, че в системата имаме някои допускания и усреднявания, но дори да сложим 2/3 от този коефициент  за загуби, триене и др. се получава 3 което си е  COP като за климатик.

Благодаря на колегите, които подпомогнаха процеса, смятам че сметките трябва да са доста по-точни вече.
Качвам и схема за монолитен диск с топузи.

 

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 178
Re: Извличане на енергия от гравитация
« Отговор #292 -: Май 08, 2016, 11:13:10 pm »
Добре. не ти харесва тая идея. Ето ти нова:

Загледай тия 2 точки на масата (цъкни на снимка за по-детайлна резолюция). После докат цялата галимация се клати загледай в отражението на масата какво точно се случва в тия райони.
Мое чичката да се клати просто щото натиска 2 педала под масата... :)

Неактивен RUS

  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 336
  • Трябва ни БЕЗПЛАТНА енергия.
Re: Извличане на енергия от гравитация
« Отговор #293 -: Май 08, 2016, 11:18:22 pm »
Само толкова ли можеш Юлиян?Само за педали под масата ли се сети ?
Анализ на действащи сили ? Закон за запазване на енергията и импулса?Еластични сили действащи в телата?
Тези понятия да ти говорят нещо?
Анализ по смисъла на физиката дотук НУЛЕВ!
За задачката с магнита и голямата сачма какво ще се произнесеш?
Пак ли има някакви педали скрити под масата?

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 178
Re: Извличане на енергия от гравитация
« Отговор #294 -: Май 08, 2016, 11:19:59 pm »
Rus, е ти едно видео от същия тоя канал, който цитираш. Мисля просто да приключа спора с него.
https://www.youtube.com/watch?v=70FYDUU2PAI

Неактивен RUS

  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 336
  • Трябва ни БЕЗПЛАТНА енергия.
Re: Извличане на енергия от гравитация
« Отговор #295 -: Май 08, 2016, 11:25:01 pm »
Rus, е ти едно видео от същия тоя канал, който цитираш. Мисля просто да приключа спора с него.
https://www.youtube.com/watch?v=70FYDUU2PAI

Това с което ти се иска да приключиш не е довод.
Освен това за да има такъв клип този модел е вече направен
Моля погледни тук Юлиян:
https://www.youtube.com/watch?v=0Y8QXi7PzLI&list=PLpvrrzoPjcIQP96JGffSteaU811WIKaTt&index=2
На практика нямаш абсолютно никаква способност да анализираш действащи системи с по-усложнен дизайн и действащи сили.
И ще ми говориш за СЕ !
От другите критици ще има ли адекватен отговор,анализ или обяснение къде е точно измамата и защо  точно няма как посочените в линковете образци не би следвало да могат да работят.
АРГУМЕНТИРАНО с анализ ,а не с общи лафове и приказки.

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Извличане на енергия от гравитация
« Отговор #296 -: Май 08, 2016, 11:26:11 pm »
Обективния анализ се вижда като пуснеш клипа на съвсем бавна скорост "0,25" и гледаш внимателно момента на поставянето на устройството върху масата и после слагането на топките в него.
Човека първо поставя устройството малко извън масата, изчаква малко така и после го прибутва внимателно напред. След това слага топките в него. И тук се забелязва най грубата грешка. Устройството остава в невъзможна равновесна позиция балансирайки само на кръглата пръчка под него. Гаф. Във същност се държи на още две опори от към оператора свързани към някакво клатещо устройство отдолу, примерно педал, или два педала. Оператора се държи за масата за да пази по лесно равновесие на един крак, защото с другия натиска педалите. А в момента в който задържа устройството извън масата, асистент който е под нея ловко му закача педалите. 

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Re: Извличане на енергия от гравитация
« Отговор #297 -: Май 08, 2016, 11:29:25 pm »
RUS, ти подиграваш ли се с всички нас тук или...?

Хайде ти ми кажи поне една причина, поради която тези неща ще работят?
Хеле пък това?

https://www.youtube.com/watch?v=m8-Kek8Halc

Дали има колело между магнита и топчето или лист хартия - все тая!
Няма сила, която би задвижила подобно колело (в която посока искаш) при тази постановка!
Магнит и стоманено топче по-скоро са спирачка за материала между тях!

Призовавам всички трезвомислещи, да спрат да опонират и изобщо...да спрат да пишат тук!
Нека тези, които твърдят, че който и да е фейк работи - да го докажат!
Иначе заключвам темата!

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 178
Re: Извличане на енергия от гравитация
« Отговор #298 -: Май 08, 2016, 11:34:01 pm »
Това с което ти се иска да приключиш не е довод.
На практика нямаш абсолютно никаква способност да анализираш действащи системи с по-усложнен дизайн и действащи сили.
И ще ми говориш за СЕ !
От другите критици ще има ли адекватен отговор,анализ или обяснение къде е точно измамата и защо  точно няма как посочените в линковете образци не би следвало да могат да работят.
АРГУМЕНТИРАНО с анализ ,а не с общи лафове и приказки.

Трябва ли ми формула за определяне на формата на всяка сгъвка и математически анализ на усилията във всяка точка от кривия лост, за да кажа че усилието и в лявата и в дясната опора ще е 10 килограма? Защо трябва да анализирам някаква щуротия, при условие че тя е НЕПОДВИЖНА и НЕПРОМЕНЯЕМА и може да бъде заменена от една или 2 прави линии?
Същото се отнася и до Хълк-а. Пич, при условие че диска без подвижните тежести е симетричен и балансиран, няма значение дали тежи 10 грама или 1 тон, освен ако не искаш да го ползваш като акумулатор на енергия. Той е балансиран, без тежестите е в равновесие, така че не влиза в сметките. Ама изобщо. Сам ще се убедиш, че неговото тегло не е в нито една от формулите които сам си ни предложил.

Неактивен RUS

  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 336
  • Трябва ни БЕЗПЛАТНА енергия.
Re: Извличане на енергия от гравитация
« Отговор #299 -: Май 08, 2016, 11:34:12 pm »
Не ви се подигравам ,а просто ви показвам в действие че не сте в състояние да анализирате и докажете твърденията си АРГУМЕНТИРАНО и нагледно.
Вместо това чух клатещи се платформи,Радико се включва със скрити педали и опори ...
Анализ на ВЪЗМОЖНИТЕ действащи сили и импулси = 0 дотук !
Ето това ви доказвам.
И вие усърдно подкрепяте това мое твърдение с всеки свой пост.

Юлиян - кога ще се научиш да чертаеш действащите сили ?
Или ти е трудно?
Начертаното от теб няма нищо общо с указаната конструкция следователно си НЕОБЕКТИВЕН.
Хайде убедете ме с методите на физиката че това е фалш,фейк или каквото си щете.
Нагледно го докажете като сте такива блестящи теоретици!