Автор Тема: Извличане на енергия от гравитация  (Прочетена 125590 пъти)

Неактивен kd_dinev

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 792
Re: Извличане на енергия от гравитация
« Отговор #255 -: Май 08, 2016, 06:48:20 pm »
Куца ама твоята логика!Защото по нея излиза изобщо да елиминираме лостовете от първи и втори род като несъществуващи!Малко като чичко Сталин-има човек има проблем,няма човек...

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Извличане на енергия от гравитация
« Отговор #256 -: Май 08, 2016, 06:55:30 pm »
Куца ама твоята логика!Защото по нея излиза изобщо да елиминираме лостовете от първи и втори род като несъществуващи!Малко като чичко Сталин-има човек има проблем,няма човек...
На това му викам типично женска логика, извинявай но ти да не си с нетрадиционна полова ориентация.
На краищата на посочените от теб лостове нали има точно посочените от мен сили,  цитирал съм те а не съм си ги измислил. От къде идва разликата дали ще буташ кило с рамо 1х10 или 100 грама без рамо къде е разликата ти какво нов раздел от физиката ли ще измислиш.

Неактивен RUS

  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 336
  • Трябва ни БЕЗПЛАТНА енергия.
Re: Извличане на енергия от гравитация
« Отговор #257 -: Май 08, 2016, 07:05:14 pm »
Хайде критиците да умуват и да ни научат защо не можело да бъде:

https://www.youtube.com/watch?v=Bft7Wd8QElw

Ако може и с графично обяснение и анализ.

Неактивен kd_dinev

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 792
Re: Извличане на енергия от гравитация
« Отговор #258 -: Май 08, 2016, 07:06:21 pm »
Няма смисъл да споря с хора,които нищо не разбират от физика!Ако не си обърнал внимание в отовора съм дал дефиницията за лост от първи род-греда,която извършва въртеливо движение около опорната си точка!Ако елиминираш гредата,значи вече лост не съществува и наистина отиваме към съвсем друг вид движения с други закони!А той и Елтън Джон е с друга сексуална ориентация ,ама е сър Елтън и е мултимилионер!

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Извличане на енергия от гравитация
« Отговор #259 -: Май 08, 2016, 07:12:08 pm »
Цитат
наистина отиваме към съвсем друг вид движения с други закони
Ами цитирай нещо защото сигурно не съм бил точно на този урок като ученик.

Неактивен kd_dinev

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 792
Re: Извличане на енергия от гравитация
« Отговор #260 -: Май 08, 2016, 07:20:11 pm »
И на този и на още много други не си бил!Силата при праволинейно движение е F=m.a!Докато силата при въртеливи движения се дава,като сила,която има въртящ момент и той зависи както от големината на самата сила,така и от големината на рамото на приложната й точка!Сега разбрали защо не можеш да приравняваш праволинейно и въртеливо движение?

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Re: Извличане на енергия от гравитация
« Отговор #261 -: Май 08, 2016, 07:26:25 pm »
kd_dinev, когато си прав - прав си, но когато не си - не си!
Лостът не ти дава енергия в никой случай!
 Вариантите са два:
1. Печелиш СИЛА за сметка на време или скорост (което е свързано с времето).
2. Печелиш скорост (и време) за сметка на силата.

Енергията е еднаква!
И дали ползваш греди или зъбни предавки, все едно!
Има термин "ПРЕДАВАТЕЛНО ЧИСЛО", КОЙТО Е РЕВЕРСИВЕН, ако ме разбираш?
Полиспастът измислен преди хилядолетия се базира точно на закона за лост от първи род!

Хълк, няма много видове лостове! Само два са - от първи род и от втори род, в зависимост от опорната точка и точката на приложената сила!

А това с какво е по-ефективно от фотоволтаичен панел?
Не знам кой е първи и кой втори, но ми дойде наум как потъвайки тялото да тегли надолу и като почне да се издига да тегли нагоре  и като цяло има много примерни  рисунки който показват нещо токова, ама са ЯЛОВИ  Това нещо във водна среда и малко допълнение е перфето

Направо ме е срам, че тази тема е в раздел, който е свободно четим и от нерегистрирани!
Материали по физика за 6-ти "А" клас? ? ?

На крачка съм да заключа темата!

Неактивен kd_dinev

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 792
Re: Извличане на енергия от гравитация
« Отговор #262 -: Май 08, 2016, 07:33:19 pm »
Съжалявам atos,но и ти когато си прав не споря с теб!В случая не си!Дал съм съвсем конкретна опитна постановка-ако нещо в нея не ти харесва го обори с доводи.На заклинания в този форум съм се нагледал

Неактивен Dedo pop

  • Активен
  • **
  • Публикации: 299
Re: Извличане на енергия от гравитация
« Отговор #263 -: Май 08, 2016, 07:39:59 pm »
  Крайно време е.Постоянно преливане от пусто в празно. И нежелание да се възприемат фактите.

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Re: Извличане на енергия от гравитация
« Отговор #264 -: Май 08, 2016, 07:46:34 pm »
kd_dinev, започваш да се вдетиняваш?
Коя ти е конкретната постановка?
Юлиан ти обясни къде ти е грешката, колко повече трябва?
Ако лостът даваше енергия, никой от механиците през хилядолетията досега нямаше да чака ти да го обявиш!
Аз съм сигурен, че не си наясно дори с термина "еволвентен профил" и не знаеш дори за какво се отнася (преди да поровиш в нета)!
По тази логика, колата ти на баир няма да "изнемогва" на 4-та скорост, щото, видиш ли, лостът давал повече енергия?
Хайде обясни ми с възможно най-простия пример, как, аджеба какъвто и да е лост ще ти даде повече ЕНЕРГИЯ (респективно - повече свършена работа), не СИЛА и аз ще си изтрия акаунта тук!

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Извличане на енергия от гравитация
« Отговор #265 -: Май 08, 2016, 07:48:05 pm »
Ти не знам на какви уроци си бил, ама аз съм учил, че ако колело на долната картинка е с радиус 1 метър а тежестта е 1 килограм имаме спрямо колелото един килограмометър въртящ момент а спрямо въжето един килограм тегло. Ето това исках да ти кажа. Пък ти си го разбирай както искаш, или си го фантазирай както искаш по точно. Не виждам смисъл да продължавам спор с опонент който въобще не се опитва да вникне в думите ми.

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Re: Извличане на енергия от гравитация
« Отговор #266 -: Май 08, 2016, 07:58:41 pm »
Хайде критиците да умуват и да ни научат защо не можело да бъде:

https://www.youtube.com/watch?v=Bft7Wd8QElw

Ако може и с графично обяснение и анализ.

RUS, не мога да допусна, че въпросът ти е сериозен?
Надали някой мислещ тук, може да го допусне!
Залагам каквото кажеш (дори и живота си)...ако репликираш тази установка и работи - ще съм ти роб до гроб!

П.П.Дали пък вече да не заключа темата...? Много глупости, бе, Дедо поп, а?

Неактивен kd_dinev

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 792
Re: Извличане на енергия от гравитация
« Отговор #267 -: Май 08, 2016, 08:17:46 pm »
Говорех за едностранен лост от първи род с възможност рамото му да бъде удължавано в хода на опитите.Ако на края на лоста имаме тежест от 1кг и лоста в първия случай е с дължина на рамо 1метър,то ако приложим сила от 1нютон за една секунда въртящият момент на тази сила ще бъде 1нютонметър и ще създаде ускорение от 1метър за секунда на втора степен и тежестта ще придобие скорост от 1метър за секунда.Обиколката на кръга е 6.28метра и ще бъде измината от тежестта за 6.28секунди.При връщането си в изходно положение тежестта ще има кинетична енергие от 0.5 джаула.Въртенето е в хоризонтална равнина.Ако при втория опит удължим рамото на лоста на 10метра и приложим същата сила от 1нютон за една секунда то въртящият момент на тази сила вече ще е 10нютонметра и ще създаде ускорение от 10метра за секунда на втора степен.Тежестта ще придобие скорост от 10 метра в секунда като времето за обиколката си остава същите тези 6,28 секунди.Като кинетичната енергия на тежестта вече ще бъде 50джаула,при положение,че големината на силата е неизменна 1нютон.

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Извличане на енергия от гравитация
« Отговор #268 -: Май 08, 2016, 08:23:47 pm »
Да но тези 10 метра в секунда ще са на края на удълженото рамо не при тежестта. Те това ти е основната грешка.

Неактивен kd_dinev

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 792
Re: Извличане на енергия от гравитация
« Отговор #269 -: Май 08, 2016, 08:25:33 pm »
Понятието едностранен лост говори ли ти нещо?