Алтернативни енергоизточници > Теории, хипотези, физични опити

Извличане на енергия от гравитация

<< < (40/68) > >>

juliang:

--- Цитат на: RUS в Май 06, 2016, 10:00:03 pm ---... Сега си представи че към тях подхожда тяло което ги натиска надолу.Поплавъка ако има по голяма плавучест от масата и теглото на тялото ще подаде леко за момент надолу, но ще повдигне тялото нагоре до крайната точка

--- Край на цитат ---
Ще трябва да поддаде не "леко за момент", а тамън толкова, колкото трябва да се вдигне тежестта. И изобщо не споменаваш откъде ще се вземе тая сила, която да го потопи "леко".


--- Цитат на: RUS в Май 06, 2016, 10:00:03 pm ---...Цялото това придвижване на тежестите ще е за сметка на плавучестта на поплавъците без да е необходимо да се влага външна енергия и работа повече.

--- Край на цитат ---
Мечтай си. Цялото това придвижване ще е за сметка на движението на колелото. Без някой да натисне тия плаващи цилиндри те изобщо няма да си и помислят да се потопяват. А силата с която ще се съпротивляват е точно равна на "плавучестта", която ще трябва да имат за да повдигнат тежестите.

Накратко - трябва да натиснеш със сила поне 1 килограм тоя поплавък и да го потопиш на поне 10 см, за да очакваш той да може да повдигне 1 килограм на 10 см.
Не можеш да го натиснеш със сила 100 грама, щот той няма да потъне. А ако потъне - няма да може да вдигне 1 килограм после.
Не можеш да го потопиш само 5 мм и да очакваш той да се издигне с 10 см. Т.е. ти можеш, ма той ще си остане с 9.5 см по-високо отколкото е бил и при следващия оборот тежестта ще го удари отстрани, а не отгоре. А за по-следващия вероятно поплавъка ще опре в диска ...

RUS:
juliang ти въобще схващаш ли за какво иде реч?
Поплавъка нито има нужда да потъва нито да се мърда нанякъде..той се явява опората в течността която да издигне против гравитацията тежестите една по една когато достигат граничните ГМТ и ДМТ.
Тия плаващи цилиндри нито ще се потапят,нито ще се издигат ...ще бъдат статични спрямо тежестите и колелото в точно определените позиции на ГМТ и ДМТ.
С 2 думи като за първокласник ще го повторя juliang - поплавък с обем 2 л. ще може с лекота да повдигне примерно 0,5 кг. тежест.
Поплавъка си стои на посочените позиции и не мърда от там.Но има възможност да се движи нагоре надолу.
Идващата към него тежест при контакт с поплавъка ще се опре в него и ще започне да се издига нагоре спрямо колелото .През това време поплавъка се завърта около оста си без да потъва надолу.Когато тежестта се отдели от поплавъка и го подмине вече тежестта ще е прибрана нагоре или изхвърлена нагоре в област ГМТ ,а поплавъка ще си е отново на мястото в горна позиция защото телата си плават в течност.
От съображения за по мек контакт между движеща се тежест и статичния поплавък е целесъобразно да има свобода на движение във вертикална посока за да има плавен контакт , за да може поплавъка да се изяви като опора за тежестта която ще се премести нагоре.
Формата на контактните повърхности може да се направи възможно най оптимална предвид идеята и принципа.С канали за смазване от течността  за по- ниско триене,специална форма за оптимален захват между статичния поплавък и идващата към него тежест заедно с колелото.

Толкова ли не можете да схванете една елементарна концепция че трябва да ви се описва всичко до най малката подробност?

merlinbg:
Извинявам се за глупавите въпроси, но каква е разликата между поплавък и статична oпора (може и с пружина за плавен контакт)? И защо трябва да е под вода, след като газовете имат по-малко съпротивление от течностите? Ако се държи на поплавъци, изпълнението може да е с балони с леки газове, така няма да има съпротивлението на водата и вероятността да тръгне е по-голяма (въпреки, че се съмнявам).

mind:
Точно така merlinbg, понятието "неподвижен поплавък" е лишено от всякакъв смисъл. То може да се замени със съчма и пружина отдолу, но се явява препятствие на въртенето. Тука човека с повечето сиви клетки, не предвижда факта, че тежестта като подмине поплавъка и ще цопне пак долу. Просто в главата му има двоици и троици сили, а в ръцете само клавиатура.

Хълк, трябва да знаеш какво има в рамките на кутията, за да мислиш извън тях.
Бях се зарекъл да не пиша в подобни теми, ама сега няма и да ги чета.

RUS:
Разбира се mind че тежестта като подмине поплавъка ще цопне както казваш обратно ако няма заключващ механизъм.
Но за вашия ( на критиците)  ненадминат негативизъм подобни идеи за развитие на идеята са ви абсолютно чужди дори като бегла мисъл.
За критика подобен творчески импулс е ерес и анатема направо.
И просто в ръцете си имате само една клавиатура без каквато и да е креативна мисъл в главите.
Вие само можете да отричате без да сте в състояние да развиете дори една идея, а какво да говорим пък за експерименти.

Сега трябва да се обяснява отново защото няма кой да чете че в течна среда триенето между механичните връзки и детайли
ще е много по малко и по безшумно.
Отново ще трябва да повторя че увличането на водата или течността ще бъде като своеобразен маховик.Ама кой да чете?
Сега като за хлапета в предучилищна - дюшека на който лежите когато сте в морето какво е ?
Вие тежите поне 70-90 кг. а някакъв пършив дюшек който едва ли тежи и 3-4 кг. ви издържа теглото.
Дюшека си е един въздух под минимално налягане затворен в ограничен обем,но ви издържа теглото над водата.
Сега тоя дюшек ако го заместим с плондер или пластамасов цилиндър какво ще имаме ? Плаваща шамандура образно казано като за вас вечно неразбралите.
Ще издържи ли пак вашите 70-90 кг? Да, ако обема му е равен или по голям от този на споменатия дюшек .
Ако потопим под вода тази шамандура какво ще усетим съвсем осезателно?
Увеличаване на подемната сила с все по-голямата дълбочина поради увеличеното хидростатично налягане на водата  -това ще усетим.
Следователно на 1 м . дълбочина примерно нашата шамандура ще има още по -голяма подемна сила отколкото на повърхността.
Това една статична опора без празен и кух обем не може да го направи в течност,нито във въздушна среда.
Този ефект във въздушна среда не може да се постигне с нито една съчма или пружина.
Във въздушна среда не можеш да създадеш условия за плъзгащ лагер между две повърхности които както е известно предлагат най минималното триене и съпротивление.
Но това едва ли ви е минало дори като бегла идея в отричащите и вечно неразбралите мозъци.




Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

[*] Предходна страница

Премини на пълна версия