Автомобили, топлинни машини, алтернативни горива > Други ДВГ и топлинни машини

ДВГ Двигател без коляно-мотовилков механизъм

<< < (2/4) > >>

Ksurnev:
koce93

--- Цитат ---При коляновият вал и мотовилката няма триене като четиритактовия двигател, защото има лагери чрез търкаляне на съчми и ролки
--- Край на цитат ---
Строшил съм 4 двигателя, лагерите на Траби нямат сепаратори и триенето е малко по-малко от плъзгащите, има и шибри!!!, и да видя някъде сегменти?

koce93:
https://www.youtube.com/watch?v=YzBgoDeY3Ws
Тук на 34 та секунда се виждат краищата на сегмента черен от към буталния болт.

Dedo pop:
    Автора на клипа е хвърлил повече труд за "онагледяване" на работата на леко модифициран и отдавна известен тип двигатели.За пръв път видях подобен двигател в списание Моделист-конструктор преди около 40-45години.Само че там беше с малко по друга конструкция.
     Спорите за триенето - било по малко да ама не. В случая имаме
     -възвратно - постъпателно движение на буталото  съчетано с
     -въртеливо движение на буталото.
   А сега помислете за реакцийте на това бутало в следствие на натоварванията при движение от ГМТ към ДМТ и обратно и въртенето му около/или / спрямо двата щифта.Ще има канил-кандил навсякъде и като следствие повишено износване.
    Следващия ми въпрос е как ще се осъществи уплътняването на бутало въртящо се с 1500-2500 оборота за компресиране на горивната смес?
    Знаете ли колко време ще издържи тоя двигател ?
    Някой знае ли по ефективен начин за преобразуване на възвратно-постъпателно ддвижение във въртеливо от КММ? Гърбичния преобразовател който се предлага е далеч по не ефективен.
     Личното ми мнение-безсмислено оригиналничене. Ниво-колхозен механизатор с компютърни умения.
     
       

Радико:
За съжаление  Dedo pop е напълно прав. Истоорията на автомобилите през последните деветдесет сто години познава поне двайсетина опита да се измисли нещо по добро от коляно-мотовилковия механизъм, но уви. Измислени са няколко по ефективни механизма които обаче не са по рационални. повишаването на ефективността води или до повишаване на триенето и съответно до по голямо износване или до повишено натоварване в определени детайли водещо до чести повреди и съответно изискване за безумно здрави детайли което означава и безумно скъпи.   

Ksurnev:
Говорите за принципа от първия клип, аз пиша за втория, оня рунтавия руснак.
За първия клип не говоря, защото триенето там изяжда всички ползи.

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

[*] Предходна страница

Премини на пълна версия