Автор Тема: Магнитен мотор/генератор на Slobodian Andrii  (Прочетена 68035 пъти)

Неактивен dmitarp

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 294
  • Пол: Мъж
Re: Магнитен мотор/генератор на Slobodian Andrii
« Отговор #15 -: Април 12, 2016, 02:20:01 pm »
В един фейк няма никаква магия, нито пък някаква тайна. Представете си, че изведнъж във всички електроцентрали спре да се подава гориво, дали ще има електричество във мрежата, тези фейкове искат да ме убедят, че ще има. В темата "Какво разбирате под СЕ", неволно всички писали в тази тема признават, че Слънцето и неговите ефекти (вятър, вода, биомаса) са единственото СЕ, което си е самата истина.

Неактивен Maistora52

  • I'm first Omnologist in World
  • Почетен член на Форума
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 643
  • Пол: Мъж
Re: Магнитен мотор/генератор на Slobodian Andrii
« Отговор #16 -: Април 12, 2016, 03:42:05 pm »
Категорично съм убеден, че тази разработка НЕ Е фейк!
Все едно да кажем, че обикновеният "блокинг-генератор" е измама. А тук си имаме работа точно с усъвършенстван "блокинг-генератор". То и схемата на Бедини е с малки разлики същото! - добавен е един диод и една "неонка", и намотките са малко по-така.
Идеята е, че към "блокинга" е стиковано въртящо се магнитно поле, което усилва ОЕДС-то във втория проводник. А тоците в трети-пети и повече допълнителни проводници в една бобина е чист Бонус!
Опровергайте ме!  Пробвал съм!
Ето ви две схеми на блокинг-генератори и една (третата) на усъвършенствана "бединка".
А що се отнася до "магията" - то тя е в номера да се включи в "действието" и магнитната енергия.
За магнитите има всякакви спорове, но истината е проста - от тях в процеса на работа, при правилно инсталиране на същите - НЕ СЕ ЧЕРПИ ЕНЕРГИЯ, и респективно те не се изтощават поради своето участие в "действието" - особено що се отнася до Неодимовите и Стронциево-самариевите. Те могат да загубят свойствата си временно поради нагряване, но след охлаждане продължават да създават поле.
Така че, употребата на магнитни полета в магнито-електрични преобразуватели само мнимо ни подлъгва, че уж сме докопали "самозахранващи" се устройства и схеми.  Всъщност магнитните полета подпомагат по-ефективното усвояване на електрическите "потоци".
Наблягам на израза - при правилна стиковка и подредба на магнитите.
« Последна редакция: Април 12, 2016, 04:21:23 pm от Maistora52 »

Неактивен dmitarp

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 294
  • Пол: Мъж
Re: Магнитен мотор/генератор на Slobodian Andrii
« Отговор #17 -: Април 12, 2016, 03:53:40 pm »
На този блокинг-генератор, като му махнеш захранването, ще продължи ли да работи!?

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 502
  • Z - Оркестър Вагнер
Re: Магнитен мотор/генератор на Slobodian Andrii
« Отговор #18 -: Април 12, 2016, 03:55:52 pm »
Категорично съм убеден, че тази разработка НЕ Е фейк!
Все едно да кажем, че обикновеният "блокинг-генератор" е измама. А тук си имаме работа точно с усъвършенстван "блокинг-генератор". То и схемата на Бедини е с малки разлики същото! - добавен е един диод и една "неонка", и намотките са малко по-така.
Идеята е, че към "блокинга" е стиковано въртящо се магнитно поле, което усилва ОЕДС-то във втория проводник. А тоците в трети-пети и повече допълнителни проводници в една бобина е чист Бонус!
Опровергайте ме!  Пробвал съм!

Всеки има право да вярва и да е убеден в каквото си поиска и никой няма право да му пречи на вярванията и убежденията. Само от ИДИЛ не смятат така.  :D

А "тоците" в N-тия на брой проводник в една бобина, т.е. паралелна бобина или N-филярна не са бонус, защото безплатен обяд при трансформатора няма, а сборът на средната стойност на мощността на всички N-филярни вторични бобини е по-малък от първичната мощност, точно със загубите на трансформатора. Т.е. не само, че няма бонус, ами иска и добавка, за да стигне първичната. И това го знаеше всяко едно дете навремето, ходило на кръжок по жичкаджийство.

Опровергайте ме! Пробвал съм!  :D

Неактивен Maistora52

  • I'm first Omnologist in World
  • Почетен член на Форума
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 643
  • Пол: Мъж
Re: Магнитен мотор/генератор на Slobodian Andrii
« Отговор #19 -: Април 12, 2016, 04:12:05 pm »
Ей-и-и! Ле-ле!
Голям смях!
Не приемам, че има незрялост в репликите по-горе, а че липсва въобще или достатъчен личен опит с "бединките".
Смешният въпрос е:
На този блокинг-генератор, като му махнеш захранването, ще продължи ли да работи!?
Аз пък питам - а защо изобщо трябва да махаме някакво захранване? - тя схемата е такава, СЪС захранване. И "бединките" са СЪС захранване, но имат Бонус - въртящо се магнитно поле, което ... сещайте се! - ама по-добре - направете си го!
А пък и сравнението на би-три и N-филярни намотки и бобини с "трансформатор"само външно прилича на трансформатор. Защото имаме съвсем различен процес.
...
Някой се е "запецнал"!!! - ама не съм аз!
...
Но понеже дъвчем устройството на Юнака (както го нарекох) - при него няма външно електро-захранване, но има усъвършенствано използване на магнитно поле създаващо ЕДС в меден проводник.

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 502
  • Z - Оркестър Вагнер
Re: Магнитен мотор/генератор на Slobodian Andrii
« Отговор #20 -: Април 12, 2016, 04:23:29 pm »
Някой задава въпрос, отговарят му, не го удовлетворява отговора и казва "някой се е запецнал, ама не бил той". После следва лекция, че това дето го виждаме на "картинката" е трансформатор, но само външно приличал на такъв. Вътрешно било друго, процеса бил друг.

Добре, съгласих се но при едно условие - Опровергай ме, пробвал съм!

И толкова......всичко затихва с празните приказки...

ckopax

  • Гост
Re: Магнитен мотор/генератор на Slobodian Andrii
« Отговор #21 -: Април 12, 2016, 04:41:34 pm »
Трансформаторите на "юнака" както го нарича Maistora52 приличат на такива но БЕЗ ламели. Това не означава ли, че са пак трансформатори но въздушни, а те нямат ленц-ефект.

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Магнитен мотор/генератор на Slobodian Andrii
« Отговор #22 -: Април 12, 2016, 05:08:19 pm »
Цитат
Това не означава ли, че са пак трансформатори но въздушни, а те нямат ленц-ефект.
Такова животно няма още открито. Има го само във фантасмагориите на някой членове на форума.
Не можеш да повдигнеш предмет с ръка без да усетиш тежестта ,това е така наречения ленц ефект.
всъщност може ако с ръка дърпаш лоста на някой кран и той го повдига но "ефекта си остава"
просто е преместен върху крана.

ckopax

  • Гост
Re: Магнитен мотор/генератор на Slobodian Andrii
« Отговор #23 -: Април 12, 2016, 05:22:43 pm »
Добре грешката е моя  :D Може да се каже тогава-слабо изразен или почти липсващ. :) Явно "юнака" е първия който го е открил защото не мисля че е измама, особено 10kW- те. Вижте само колко заготовки и кутии е приготвил за тях.

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Магнитен мотор/генератор на Slobodian Andrii
« Отговор #24 -: Април 12, 2016, 05:40:44 pm »
За съжаление реакцията на опората "независимо механична или магнитна" винаги е РАВНА на предизвикалата я сила. :'( :'( :'(

Laic

  • Гост
Re: Магнитен мотор/генератор на Slobodian Andrii
« Отговор #25 -: Април 12, 2016, 05:53:14 pm »
Добре грешката е моя 

Дааа, така е. Изгледай това и сам си отговори дали
Може да се каже тогава-слабо изразен или почти липсващ.

Неактивен valex

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 505
  • Пол: Мъж
  • изчислителна техника
Re: Магнитен мотор/генератор на Slobodian Andrii
« Отговор #26 -: Април 12, 2016, 09:08:15 pm »
Искам да помоля някой, който има лед крушка като на клипа да я свърже към един автотрансформатор и да провери при плавно вдигане на напрежението как запалва крушката. Това може да е отговора дали показаното на клипа е истина.

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 178
Re: Магнитен мотор/генератор на Slobodian Andrii
« Отговор #27 -: Април 12, 2016, 09:19:35 pm »
Искам да помоля някой, който има лед крушка като на клипа да я свърже към един автотрансформатор и да провери при плавно вдигане на напрежението как запалва крушката. Това може да е отговора дали показаното на клипа е истина.
Много зависи от крушката. Вече има димиращи се ЛЕД крушки, които с качването на напрежението качват яркостта на ЛЕД-овете.
Но по-евтините крушки наистина "палят" подобно на старите луминисцентни лапи при ниско напрежение - електрониката им се срива и не задържа напрежението докато входното не надмине определена стойност.

ckopax

  • Гост
Re: Магнитен мотор/генератор на Slobodian Andrii
« Отговор #28 -: Април 13, 2016, 12:48:34 pm »
Изгледай това и сам си отговори дали
Кое да изгледам и на кое да си отговоря?  ??? ::)

Неактивен nizo

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 751
  • Thoughts become things!
Re: Магнитен мотор/генератор на Slobodian Andrii
« Отговор #29 -: Април 13, 2016, 12:52:47 pm »
Според мен ефекта който се постига е доста прост. Имаме следната конструкция: най-отгоре намотка 1, която може да наречем сваляща. Под нея имаме намотка 2, която може да наречем индуцираща, а под нея имаме ротор с магнити. Според мен идеята е на индуциращата намотка 2 да се подаде импулс, който от една страна индуцира напрежение в намотка 1 от единия си край, но от другия си край привлича магнитите на ротора. Тъй като привлича магнитите на ротора, ротора доставя допълнително индуциращо напрежение, тъй като магнита сега индуцира допълнително ток в намотка 1. Това може да се направи и в статична конфигурация.