Справочници, схемотехника, теория > Трансформатори, силова, захранваща и стабилизаторна схемотехника

UPS

<< < (2/4) > >>

gvg:
А ето тук и с полеви транзистори.

stoqn4o_9212:
Мерси много, само не разбрах тези с каква изходна мощност са?

coke2k:
Последните 2 схеми са с правоъгълен сигнал. Мощността си я правиш колкото си искаш - изчисляваш си тока според напрежението с което разполагаш, подбираш си транзистори, подбираш си трансформатор (имай предвид че мрежов трансформатор не обича правоъгълен сигнал), ако е необходимо да държиш постоянно напрежение на изхода си правиш обратни връзки, които да променят шим сигнала според товара, добре е да си направиш защита от прекомерно разреждане на батериите, добре е да направиш софт старт, че първоначалното подмагнитване на желязото ще ти гърми транзистори, особено ако ползваш тороидален траф. филтрирай си входа с голям капацитет, направи си управление на мос транзисторите с драйвери, направи си и защита по ток с шунт, че няма да могат да ти насмогнат  доставчиците на ел елемнти. Трябва да си разчетеш правилно пистите по платката или ако е голяма мощността използвай шини или ПВА1 или 2 запоен по платката. Още нещо много важно! На всякъде където превключваш прави токове си сложи диоди които да ти забиват ОЕДС към + иначе ще ти се палят транзисторите и ще ти капе калай от платката. В общи линии това е ... може да съм пропуснал нещо дребно.
Успех, ако има нещо което не си сигурен по добре питай преди да видиш колко много пушек се съдържа в един транзистор.
А ако решиш да правиш синусов инвертор ще ти дам тел номер да си говорим, че не ми се пише толкова .... Поздрави и не се отказвай

stoqn4o_9212:
Благодаря за инфото, първо трябва да си направя проекта, че в университета дават зор ;D. За реализиране на схема ще премина малко по-напред във времето, когато нямам толкова много струпани неща на главата и със сигурност ще имам въроси :D. От това което съм изчел до момента разбрах, че за помпа за парно ups-а трябва да е със синусоида на изхода, така че трябва да подбера някое схемно решение което ми я осигурява. :)

gvg:
Помпите за парно работят безупречно с тези 2 схеми вече 3 години и не съм имал никакви проблеми.Но ако искаш за по специални цели тогава търси синусоида.Нарочно сложих лесни схеми понеже каза че са за парно и за проект и мисля че са идеални за целта.

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

[*] Предходна страница

Премини на пълна версия