Справочници, схемотехника, теория > Химия за начинаещи

Универсален разтворител

<< < (2/4) > >>

EDM electronics:
Туй нещо ми мяза на "онуй нещо" и май прави дупки всякакви и навсякъде.  ;D

Един "истински случай" по този повод: ;D
Един студент отишъл на изпит, но понеже бил с много тъпа физиономия, с нехарактерни антропологични белези на човек, който е решил, че ще става студент, професорът прозрял възможностите на студента и решил да му помогне в изпита, та рекъл:
- Момче, виждам, че нищо не знаеш, ами вземи направи нещо интересно, да ти пиша една тройка.
Момчето с тъп поглед си извадило "онуй нещо" и прааааас го забило в стената. Зейнала голяма дупка, като от Хилти.  ;D Професорът се шашнал. Писал бързо тройката.

След него влязла студентка. От един километър личало, че е тъпо курве. Професорът направил подобно предложение за една тройка и й казал:
- Моме, виждам че нищо не знаеш, ами да ти задам един "лесен" въпрос. Ей тая дупка на стената от какво е?
Гледало момичето, чудело се, но така и не можела да отгатне, но все пак отговорила:
- Аз дупката не знам от какво е, но съм 100% сигурна, червилото около дупката е от моите устни.  :D

Maistora52:
Хубава тема, и весела!
То че хипер-универсални разтворители са невъзможни е ясно. Защото логически наближават към областите на тотално взаимо-анихилиране, щом и съдът за съхранението ще е разтворим в тях, то значи, че хипер разтворителят би си летял ей така, свободно из пространството.
Не разбирам обаче, защо след като си имаме разтворители за това или онова, би ни трябвал някакъв перманентен хипер разтворител.
Това с дълбаенето на дупки в междуетажните плочи и в земята вместо сонди го разбирам само като шега. Защото я си представете и изпаренията от този Хлорен-Трифлуорид как биха действали - смъртоносно и все-разрушително на/за всичко наоколо.
Погледнато в по-обща перспектива - Високо температурната Плазма би "разтворила" всичко - направо би го попиляла!

mind:
Това ми прилича на .... какво ще стане, ако всепомитащо гюле се удари в непоклатима стена?
Сори за спама, но atos е прав. Темата става само за вицове и афоризми.
Е, все пак, благодарение на PyroVeso научихме нещо интересно по Химия. Само не разбрах тефлоновите ръкавици ще ме предпазят ли от хлорния трифлуорид, или е въпрос на време да се разпаднат и те.

edin:
Е ся вече разбрах, какво тече, във вените на Пришълеца  8) 8) 8)

free_electron:
Сега остава да изнамерим от какво са изградени вените на Пришълеца :)

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

[*] Предходна страница

Премини на пълна версия