Автор Тема: Електричество в древен Египет  (Прочетена 145791 пъти)

Неактивен mito_kupona

  • Сериозен Експериментатор
  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 681
Re: Електричество в древен Египет
« Отговор #15 -: Март 04, 2016, 05:43:41 pm »
Майсторе, донякъде съм съгласен с твоето мнение, че тези неща, са се използвали за шашкане на тълпата, но това е било през последните 4-5 хиляди години и е правено от Фараоните, които, са произлизали от човешката раса. Има вече хипотези, че пирамидите в Египет, са строени преди около 10- 12 000 години от „боговете“ и робите населяващи района. Когато, са управлявали „боговете“, са използвани огромни абразивни машини, с които, са рязани огромни каменни блокове, правени, са перфектни отвори в гранита и други форми, които на ръка не могат да бъдат направени никога с такава точност, има достатъчно доказателства за това. А за такава работа, са необходими машини, а за тези машини е необходима енергия, за да работят. Това, което ние виждаме по релефите от последните 4-5000 години е именно култа останал, към тази енергия.

Неактивен mi68

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 779
Re: Електричество в древен Египет
« Отговор #16 -: Март 04, 2016, 06:36:52 pm »
Здравейте,
Варненско - дуранкулашката цивилизация е датирана преди 8000 години и е по-стара от вавилонската и египетската. Минимум 20% от гените на тази цивилизация циркулира в гените на българите. Вместо да се захласвате, просто си спомнете миналото и решете проблема!

Неактивен Maistora52

  • I'm first Omnologist in World
  • Почетен член на Форума
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 643
  • Пол: Мъж
Re: Електричество в древен Египет
« Отговор #17 -: Март 04, 2016, 06:41:08 pm »
Абсолютно съм съгласен с теб, Мито_!
А дали по-преди 4-5 хил год (пр. Христа) или там някъде - няма значение, защото то е ясно, че това не са човешки творения - като идея и разработка - може би само като изпълнение донякъде - защото не достатъчно само "да му светне лампичката" на съответния - нужна е технологична среда ) ... и пирамидите и "топките", и Стоунхендж, и пр. мегалити... Радико е наясно с колоните и обелиските ...
А иначе ТЕ открай време са ТУК!
И ако много-много не слушаме - я в Содом, я в Гомор, я в Мохенджо Даро или другаде, ще ни гръмнат по една бомба и ... айде "с начале"! - същото е и с Виманите и пр. звездолети, и т.нар. НЛО и всякакви подобни технически тарикатлъци!
« Последна редакция: Март 06, 2016, 05:24:11 am от atos »

Неактивен mito_kupona

  • Сериозен Експериментатор
  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 681
Re: Електричество в древен Египет
« Отговор #18 -: Март 04, 2016, 10:22:44 pm »
Още една интерпретация за назначението на колоната на джед. Като соларна система за измерване на времето и календар. https://www.youtube.com/watch?v=UJd0XH5J-7Y
  И още  https://www.youtube.com/watch?v=U6sFXijvAvA   
             https://www.youtube.com/watch?v=rNFgXijl6Ks
             https://www.youtube.com/watch?v=sXZP-ijB9-Y
« Последна редакция: Март 04, 2016, 10:45:58 pm от mito_kupona »

Неактивен Михаил Кузмов

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 2 189
Re: Електричество в древен Египет
« Отговор #19 -: Март 05, 2016, 03:52:53 pm »
Хъм ! Определено интересни интерпретации ! Само че джеда като батерия не ми се вързва ! 4 клетки какво напрежение биха дали ? Освен ако го накъсват, за да се получи високо както получаваме от автомобилна бобина ! По ми се вързва пръстените да са палачинкови бобини и от там умножение за високо ! Изглежда че няма намерено реално устройство па макар и само останки !
Една смахната идея ! Която може да не е чак токова ! Извън земни са оставили, забравили или що ? това устройство !
Докато са били на земята, вероятно са имали човешки образ и подобие ! За това заедно с устройствата няма нарисувани извънредни фигури ! Хипотезата на Радико преди няколко поста не е за изхвърляне !
Сигурното е че няма да стигнем до истината ! Дори някой да построи нещо приличащо то няма да е същото ! Дори и да е същото няма как да знаем че е същото ! По прилично ми изглежда да чоплим такива неща, от колкото другите които отказват мн. хора да пишат във форума !
Със здраве !

Неактивен mito_kupona

  • Сериозен Експериментатор
  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 681
Re: Електричество в древен Египет
« Отговор #20 -: Март 05, 2016, 08:19:37 pm »
Още малко информация.  https://www.youtube.com/watch?v=d9OJFY9pTJY
                                       https://www.youtube.com/watch?v=q2GWlKfREUg
                                       https://www.youtube.com/watch?v=Pr-yj30_oOc&ebc=ANyPxKqx0k1pFc1Q5srTAIAYSDoik0WUxoGxFXsEJX_-sZLxn33CTUOHhsJX2AKy5gtkD9S-8ih0rwjgKU2U538NmySro2eiOw
  В момента съм разпечатил на принтера почти всички снимки с, които разполагам на колоната на джед и с шублера измервам и търся някаква зависимост в пропорциите ѝ, като числото Пи, или златното сечение. Но не трябва да забравям, че тези изображения, са художествени изображения на колоната на джед, а не снимки от схема.
     На 100% съм убеден, че колоната на джед е някакъв повишаващ трансформатор, подобен на трансформатора на Тесла, но не точно. Най-отдолу се вижда нещо, като индуктор 4 навивки с доста дебел проводник, ако това изобщо е проводник. Следва тороидална бобина и над нея палачинкова бобина, но ми се струва, че тези две бобини, са навивани едновременно, един оборот на тороидалната и после един оборот на палачинковата, после пак на тороидалната и пак на палачинковата и т.н. Не знам това, дали може да се постигне, трябват експерименти. Имам и други идеи, но са дълги за обяснение. По принцип така разположени тези бобини се намират на 90 градуса и едната не влияе на другата.
   Ясно е, че става въпрос за вълнов процес и студено електричество, а може и някакъв друг вид, които ние още не познаваме. Друго, което си мисля е, че тези бобини се навиват на един път с един проводник, като се започне се навиват и четирите, да ги наречем „джед бобини“ и края на проводника най-отгоре е изхода на бобината. Това се отнася и за индуктора.
   Възможно е да има някаква зависимост в дължината на проводника за тороидалната част и за палачинковата част на бобините, както и за индуктора, не трябва да се забравя, че това е вълнов процес. Може да, са 4 към едно спрямо индуктора или 2 към 1. В теглото на проводника или капацитета, както го нарича Тесла, също може да има някаква зависимост, както и при дължината на проводника.
   Всичко това е свързано с много експерименти и аз ще ги направя.
   Тесла, дали е имал достъп до някаква древна информация и от там да е почерпил знания за всичко, което е създал или някой му е налял в мозъка тази информация по друг начин?

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Re: Електричество в древен Египет
« Отговор #21 -: Март 06, 2016, 05:30:36 am »
.......................
Докато са били на земята, вероятно са имали човешки образ и подобие ! За това заедно с устройствата няма нарисувани извънредни фигури ! Хипотезата на Радико преди няколко поста не е за изхвърляне !
.....................

А това ("птицеглавото", в червеното) не е ли "извънредна" фигура?
Или на "художника" просто му е текнало да разнообрази персонажите?


Неактивен RUS

  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 336
  • Трябва ни БЕЗПЛАТНА енергия.
Re: Електричество в древен Египет
« Отговор #22 -: Март 08, 2016, 12:54:34 am »
mito_kupona комплименти за разчупеното мислене.
Тесла просто е знаел това което стои там и си чака своето време.
Търсил е и е намерил това което го има защото се е настроил на вярната вълна.
В този ред на мисли споделям твоите търсения за златното сечение в макета от принтера...няма как да няма пропорция от подобен порядък.
В случая обаче ние сме доста ограничени чисто субективно предвид моделите които имаме в съзнанията си заради обучението и постиженията на нашата цивилизация в този и вид точно сега и днес.Говорим за бобини,кондензатори и прочее - тоест говорим за това което ни е познато.
Чисто хипотетично допускам вариант в който ние да виждаме кондензатор там където има плоска бобина ала Тесла...Накрая чисто обективно може да се окаже че си нямаме дори идея за нов тип геометрия и комбинация между електромагнитните вектори и величини които познаваме.Защо да няма 3 полюсен кондензатор?Кой е казал че само 2 електрода трябва да има? Ами ако вкараме и трети електрод с връзка към земята какво ще стане? А защо да няма спираловиден кондензатор?
 Просто предположения и въпроси...
 В чисто ментален план човек трябва да се абстрахира напълно от това което знае за да може да види това което му убягва.
В този смисъл дори и погледа на един пълен лаик е по ценен заради своята непредубеденост и най вече липса на знания и готови модели от областта за която говорим.
 С няколко думи е важно да се премахне белия шум за да се изострят сетивата.
 
  В по конкретен смисъл това което наричаш индуктор би могло да е и кондензатор предвид че изглежда като сандвич.
Какво ще се получи ако имаме ТТ и два сферични кондензатора в двата края? А ако тези кондензатори за еднополярни в сандвич и създават еднополярно поле на принципа на отворения тип кондензатори но и на принципа на наслагването едно над друго както е с намотките за бобините?
Хипотези само,разсъждения на глас и нищо повече.
 В един друг смисъл ще развия и друга една тема - за материалите.Ние тук какво можем да си позволим? Работим основно с мед и/или алуминии например.
 Някой правил ли е бобина какъв да е тип от златна или сребърна тел? Едва ли... Всеки съвсем логично ще каже - абе ти луд ли си? Това е безумие защото е мега скъпо.Просто ще е една златна бобина наистина.
Само че е интересно  какви свойства ще има все пак.
 За един фараон златото не е проблем , за да постигне своята цел обаче. За нас с гайдите си е много голям проблем точно това.
Да не се окаже накрая че именно затова и златото е най -ценния и търсен метал в света който става основа и на финансовата система.
Просто ние приемаме днес че златото е ценен метал защото видите ли всички много го търсели и така мислят... А може ли да сме изгубили много отдавна смисъла защо точно този метал е най -ценния?
Това е една хипотеза без претенции за нищо съществено.
« Последна редакция: Март 08, 2016, 01:23:43 am от RUS »

Неактивен Ksurnev

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 352
  • Пол: Мъж
  • Ужасно саркастичен
Re: Електричество в древен Египет
« Отговор #23 -: Март 08, 2016, 09:03:26 am »
RUS
Може да си прав за златото, но според моето виждане, златото е единствения метал в свободно състояние, и е първият метал познат на човека с примеси или без. Някой може да оспори и да каже, че са металите от метеорити, но те се още по-редки, и то доста. Сигурно за това е и най-ценният, защото си остава метал. Много трудно намиращ се, но метал. Метал за директно използване.
Това според мен е нестандартен поглед.
Поздрави от Смолян.

Неактивен dmitarp

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 294
  • Пол: Мъж
Re: Електричество в древен Египет
« Отговор #24 -: Март 08, 2016, 09:39:12 am »
Златни и сребърни бобини са правени колкото си щеш. Все още в старите радио апаратури може да се срещне сребърна бобина, но едва ли радиото е работило без захранване. Всичко, което се вижда на Египетските паметници са едно художествено представяне на ежедневието на тогавашните хора, записи за нещата които са правели. Вие гледате на тях както дете или неграмотен чевек гледа на книга, всяка буква може да му прилича я на шоколадче, я на кебапче или бутилка биричка, кой за каквото си мисли.
« Последна редакция: Март 09, 2016, 12:28:49 am от atos »

Trailblazer

  • Гост
Re: Електричество в древен Египет
« Отговор #25 -: Март 08, 2016, 01:03:39 pm »
Златни и сребърни бобини са правени колкото си щеш. Все още в старите радио апаратури може да се срещне сребърна бобина, но едва ли радиото е работило без захранване. Всичко, което се вижда на Египетските паметници са едно художествено представяне на ежедневието на тогавашните хора, записи за нещата които са правели. Вие гледате на тях както дете или негранотен чевек гледа на книга, всяка буква може да му прилича я на шоколадче, я на кебапче или бутилка биричка, кой за каквото си мисли.

 dmitarp ще ме прощаваш. Не се заяждам. Човек ще помисли, че ти си много добре запознат с египетската писменост. Те учените още не са на едно мнение за смисъла на доста текстове, поради различното интерпретиране на йероглифите, но ти явно знаеш далеч повече от тях.
 Недей да иронизираш нестандартно мислещите. Не омаловажавай различният поглед. Различно мислещите също правят открития.
 Ако не може да допринесеш с полезни разсъждения по темата, по-добре си спести безмислените коментари.

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 503
  • Z - Оркестър Вагнер
Re: Електричество в древен Египет
« Отговор #26 -: Март 08, 2016, 03:50:54 pm »
dmitarp ....... Не омаловажавай различният поглед. Различно мислещите също правят открития.
 Ако не може да допринесеш с полезни разсъждения по темата, по-добре си спести безмислените коментари.

Аз също не се заяждам.
Мисля, че именно dmitarp в случая има различен поглед, защото преди него погледа беше само в една посока. Та той насочи погледа в обратната посока, а е твърде възможно да се окаже прав. Т.е. той може да преоткрие, че тези неща не са технически схеми и не вършат никаква работа. Аз залагам на погледа на dmitarp и считам, че той е прав. Дано това не попречи на нечие въображение обаче, а вместо това да го амбицира, да открие, да се скъса от опити ако ще и там да вложи цялото си свободно време, да докаже обратното - това да му е ползата от противното мнение. Разбира се не бива да се отхвърлят мнението и вижданията на останалите, които могат да разсъждават върху картинка, какво е искал да каже автора на творбата. Който има въображение е свободен да го представи, мисля никой не му се сърди.

Но не се сещам досега някакво научно постижение да е направено по древна рисунка или скулптура. Ха дано с разсъжданията по тази тема да се даде началото.  :D
« Последна редакция: Март 09, 2016, 12:31:08 am от atos »

Неактивен mito_kupona

  • Сериозен Експериментатор
  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 681
Re: Електричество в древен Египет
« Отговор #27 -: Март 08, 2016, 10:25:25 pm »
   Уважавам всички мнения и гледни точки, но никой не може да ме убеди, че тези мегалитни съоражения, като пирамидите и храмовете, не само в Египет, са строени на ръка с медни длета, в каменната ера, от аборигени, това е абсолютно невъзможно. За такива строежи по този начин, са необходими хилядолетия и пак няма да бъдат направени толкова изящно и точно.
    Вариантите, са два, или творците, са били някаква много развита земна цивилизация за, която ние нищо не знаем, или, са пришълци от друга планета, което според мен е по-вероятно, защото във митовете и легендите на много народи населяващи различни места на планетата Земя, се споменава подобно нещо. Може и от Марс да, са били, тя не е много далече от Земята, може и от Фаиетон. За мен точно това не е толкова важно, а дали изобщо някога ще научим истината, но и това не е фатално.
    За мен е важно, че за тези уникални строежи, които ние сега не можем да повторим, са използвани машини, огромни и точни машини и тези машини, има достатъчно доказателства за това, са имали нужда от енергия, електрическа, магнитна, или някаква друга, за да работят, и според мен колоната на джед е символа на тази енергия.
    Защо нито една от тези машини или някаква част тях не е намерена до сега, ами според мен пришълците, като, са си тръгнали е възможно да, са си прибрали всичко или, ако тези машини, са били на някаква много развита земна цивилизация, да е имало някакъв мега катаклизъм, който да е унищожил всичко.
      Законите на природата, са едни и същи и за древните египтяни, и за марсианците, и за фаиетонците и за нас.
 

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 503
  • Z - Оркестър Вагнер
Re: Електричество в древен Египет
« Отговор #28 -: Март 08, 2016, 11:40:30 pm »
mito_kupona, според мен пирамидите не са строени от хора. Имам предвид големите пирамиди. Има дубликати на пирамиди, малки и пр., вкл. и в България, които са строени от хората, по аналог на големите пирамиди, но те нямат нищо общо с тези за които ти говориш. Най-много пирамиди има в Азия. Има пирамиди и в Америките - не са ги строили индианците, защото са имали познания как се строят само колиби от драки.

Най-големите пирамиди в света се намират в Хималаите. Няма много данни за тях не случайно, добре че беше Мулдашев да раздуха въпроса с пирамидите "Тайната на Шамбала". Огромни са пирамидите в Хималаите и като се вземе предвид, че човек там трудно се качва пеш, дори с магаре, интересно как са ги строили приматите тогава?

Светът не е устроен така просто. Ние хората с нашите разсъждения може би сме най-простото звено от вселената. И т.н. и т.н.

Мисля, че едва ли някакъв трансформатор ще е издигнат в култ, та да го прави някой древен земен или извънземен на скулптура. Много маниашко ми се струва някак. Ама който пък иска сега, нека мери пропорции, да смята със златни или сребърни сечения щом е решил да си вложи там свободното време, негова си работа. После да не се окаже че си е губил времето за тоя дето духа.

Колеги, не забравяйте, че дори някой да открие СЕ, ще е пълна илюзия, че ще стане независим и ще легне по корем да чеше пъпа. И тогава няма да излезе в пенсия. Тогава ще дойдат други проблеми. Така е устроен света, всеки да се мъчи докато е жив, за да си шлайфа духа. Така че няма да е фатално, ако на всяка цена не се открие СЕ, с това няма да свърши света и няма да бъде лишен от смисъл живота на техничаря. Има по-важна кауза от това, да се докаже човек, колко е гениален - дори е вредно, защото е проява на гордост.

Неактивен mito_kupona

  • Сериозен Експериментатор
  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 681
Re: Електричество в древен Египет
« Отговор #29 -: Март 09, 2016, 02:46:59 am »
EDM electronics, запознат съм с „Тайната на Шамбала“, а между другото в Китай също има много пирамиди, огромни, в Босна също, на дъното на Океана, също, на Марс също има пирамиди.
   Далеч съм от мисълта, че ще стана известен или, много богат, ако стигна до някакво прозрение или, че нещо на света ще зависи от мен. Такива неща, са извън представата ми за човешко щастие и благоденствие. На човек му трябва много малко, за да бъде щастлив и да не забравяме, че когато настъпи момента за среща с всевишния, всичко в материалния свят приключва и затова катафалката няма ремарке.
    Води ме любопитството, интересно ми е, дали тези хора в онези далечни времена, наистина, са познавали електричеството, това е. Според теб, ние сме едни нищожни песъчинки, роби или не знам си какво, от които нищо не зависи и трябва да живеем в заблуди цял живот и да се подчиняваме сляпо на „някой“, защото топлата вода отдавна е открита и ние затова трябва да се мием със студена, щото било здравословно, ама оня „някой“ се мие с топла вода и живее повече от нас.
    С търсене на познанието също се шлайфа духа. А човека е голям, колкото, са големи мечтите му.
« Последна редакция: Март 09, 2016, 03:03:44 am от mito_kupona »