Възобновяеми енергоизточници, нагревателни и хладилни системи > Ветро генератори

Вятърна помпа за вода

<< < (2/6) > >>

PyroVeso:
Госпожо, никаква евентуална цена не се опитваме да вдигнем. Опитваме се да споделем с Вас горчивия си личен опит...
Това което не се плаща с пари се плаща с много време и нерви - Ваши и най-вече на евентуалния ентусиазиран "сръчко", който не е преценил реално ситуацията.
Ако сте решили да спестите някой лев, ползвайки услугите на някой "сръчко от мазето" - просто забравете. Макар и да не е атомна електроцентрала или космическа совалка, това си е сериозна аеро-хидро-механична разработка, която човек е доста трудно да направи от прима-виста, а още повече да е надеждна и лесна/евтина откъм поддръжка.
Най-прост пример от клипчетата, които сте дали: тази велосипедна верига и предавките, които се виждат на едното, как си представяте че ще се държат, когато се набият с прах и се напекат на 40-градусовата жега лятото (където тяхната собствена температура ще е 70-80'С)? Нима си представяте на всеки 2-3 дена да тичате на полето в едната ръка с шише кореселин, а в другата - с бурканче грес? А зимата, когато ги навали сняг и замръзнат, и някой порив на вятъра ги напъне внезапно и скъса веригата? Ще зазимявате съоръжението ли?
Това че някой го е направил в Боливия, където е вечна пролет, и му излиза изгодно (по неговия джоб) да си полива по този начин плантациите с кока, не означава, че и на Вас ще ви свърши подобна работа... Отново прост пример - зидането на камина или направата на комин също изглежда пределно проста работа. Обаче ако не хванете майстор, който е направил поне десетина такива - я ще се опушите вкъщи, я ще се отровите от въглеродния оксид... А в комина няма нито механика, нито движещи се, износващи се части.

Ако все пак сте решила да тръгнете по пътя, по който смятате - поне намерете човек С ОПИТ в правенето на подобни системи - ако може и вятърни, и водни, и механични едновременно. Такъв, който ВЕЧЕ е "избил" цената на разработките си, разбивайки я между десетки и стотици клиенти... Иначе нямате никакъв шанс за успех и да не си скъсате нервите.

НИКОГА и по никакъв начин самоделката не може да Ви излезе по-евтина от готовото пазарно решение. Дори и да Ви излезе - това е защото някой Ви е подарил нещо. Ако не беше така - светът щеше да е пълен със самоделки...

Просто лично мнение. Чудеса не стават, за съжаление... Всичко друго са самозаблуди и фантазии.

Т. Андреева:
Благодаря на всички за вниманието и съветите. Имаше една фирма Bulwind в Бургас, която правеше и малки "виладжийски" ветропомпи, но докато се наканя да си поръчам, изчезна от уебпространството и от 2 години никакви следи.

Vector:
Е, щом има ръчна помпа, защо да не стане.Тя системата си я има.Трябва едно вятърно колело и едно бутало да се закачи за ръчката.....
Бихте ли качили снимка на помпата? Мисля, че нещата могат да станат лесно.

Т. Андреева:

--- Цитат на: Vector в Февруари 21, 2016, 06:11:21 pm ---Е, щом има ръчна помпа, защо да не стане.Тя системата си я има.Трябва едно вятърно колело и едно бутало да се закачи за ръчката.....
Бихте ли качили снимка на помпата? Мисля, че нещата могат да станат лесно.

--- Край на цитат ---
Ето снимка
Каменното е само корито, не кладенец. Ако се използва тази помпа с прът, той трябва да се откача и закача лесно, за да може да се помпа и ръчно. Освен това и самата перка няма да се ползва непрекъснато разбира се. Освен ако не и се монтира някакво генераторче за малко ток. Защото мястото е извън селото.
А ето къде съм аз https://www.facebook.com/dabrava/

Vector:
Еми да.
нужна е конструкция-3 греди/тръби/винкели или др. закрепени около коритото .
Перка която да е закрепена върху конструкцията /мисля, че не може перката да е на ос - т.е. да се върти по посоката на вятъра,защото буталото няма как да се усуква-най вероятно има решение за този проблем-но трябва да се рови в мрежата/
Буталото /прът/тръба/шпилка трябва да е закрепено за дръжката или буталото на помпата-свързването към колелото -трябва да има лагер ,както и свързването към помпата-отново лагер ..
де монтирането на буталото може да стане лесно - с развиването на крилати гайки или  обикновени ...
Така ги виждам нещата /не са сложни/-но  аз не бих се хванал с изпълнението -ако е за мен-бих пробвал,но иначе.... нужни са електрожен за конструкцията , изрязване от дебела /голямо фи/ВиК тръба -перки или да се потърси готова перка,лагери и т.н.
Тук има колеги които работят с такива инструменти и предполагам могат да изработят нещата..

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

[*] Предходна страница

Премини на пълна версия