Възобновяеми енергоизточници, нагревателни и хладилни системи > Други нагревателни устройства

Индукционен Радиатор за отопление

<< < (2/4) > >>

mi68:
Резонансът. Но упражнението е трудно. За мен по-просто е да се направи генератор на СЕ работещ на безвихрови полета, от генератор работещ на вихрови полета и токове.
Безвихровите полета ползват надлъжни вълни. Законите най-лесно се виждат при звукови вълни, защото са надлъжни.
В началото бе звука (словото)!

Laic:

--- Цитат на: HristoDimovHristov в Февруари 01, 2016, 03:16:18 am --- ....... За осъществяването на което трябва да превърнете дома си в псевдо подводница, като опашите всички стаи с тръби и кранове по които да текат 100 и повече литри вода, която постоянно се върти в кръга. .....
--- Край на цитат ---

Това съждение, ме провокира и аз да задам този въпрос:
--- Цитат на: juliang в Февруари 01, 2016, 11:50:29 am ---Понякога не мога да разбера тоя напън да се открива нов тип колело, .......
--- Край на цитат ---

Само, че не виждам нищо ново в предложените заместители, а именно - кой от елементите на "подводницата" е заменен или премахнат в предложения пример, като по този начин се подобрява ефективността на отоплителната система.

По дифолт, всяка система за централно отопление трябва да има трите основни компонента - нагревател, топлоносител и топлообменник чрез който пренесената топлина да бъде отдадена в отопляемите помещения. Тези три елемента са налични, ако бъркам поправете ме, и при климатиците, и при системата на Dan Milan, и в системите на топлофикациите, дори и при ELPUNTO /който за сега единствен в тази сфера е показал нещо свястно/.

И да мина направо на въпросите:
1. По отношение на нагревателя - няма да се спирам, тъй като juliang разви темата прекрасно.

2. Та какъв е проблема с топлоносител флуид /наричан от много колеги "вода"/? Предложението да се използва пара, вместо флуид, е както физически, така и икономически неиздържано. Колкото повече е нагрят тръбният път на топлоносителя, толкова по-бързо отдава топлина и толкова по-големи са загубите. В една друга тема, колегата спомена на каква  температура работят радиаторите му, но явно никой не чете или поне не се замисля "защо?".
Да не говорим, че високата температура на топлоносителя предполага и по-високи изисквания към качеството на материала от който е изграден тръбния път.

3. Проблем ли било, че е 100 и повече литра? При мен, системата изградена на площ от 100,4 кв.м. побира около 45-50литра, но това е НЕДОСТАТЪК. Флуида се загрява много бързо, бързо започва да топлоотдава, но и изстива много бързо - т.е. "огъня трябва да се поддържа" постоянно.  Поради тази причина съм решил да увелича обема на флуида, а не да го минимализирам.

4. Във всяка стая трябвало да има радиатор??? Бре, а ако махнем и радиатора, кво шъ топли стаята? Какво е "новото" в предложената схема - да не би да е махнат радиатора?

5. И тук,
--- Цитат на: HristoDimovHristov в Февруари 01, 2016, 03:16:18 am --- ....  За тези които вече имат изградено "Парно" водно отопление може да си пригодят външното тяло от стар но работещ климатик и с един пластинчат топлообменник ....
--- Край на цитат ---
 
-нищо ново под слънцето - вече на пазара има бойлери работещи на този принцип.

За мен истината е написана в темите на ELPUNTO, да е жив и здрав колегата, че споделя ;).
P.S. ШОП, благодаря и на теб!

P.P.S.
--- Цитат на: Dan Milan в Февруари 01, 2016, 12:36:08 pm ---....... спокойно може да се отопляват площи от 100 и повече квадрата, с нисък разход на електроенергия - около 12 киловата дневна и 8 киловата нощна енергия ....
--- Край на цитат ---

Двадесет киловата на денонощие, това нисък разход на електроенергия ли е или аз, явно аз съм си скръндза?



oniatam:
Здравейте!

Аз се отоплявам с климатик който ми харчи около 200 лв. за целия зимен период иначе казано за 6 месеца.
Включвам го като захладнее октомври някъде и го спирам чак април.
Тая зима е четвърта  откакто го ползвам и незнам с какво друго мога да постигна по-голяма икономия.

juliang:
33 лева на месец?!?
Пич, ти да не живееш на Карибите? Аз плащам 2 пъти повече, а имам централно парно и НЕ ползвам ток за отопление.
А и ... само в една стая ли живееш? Или с една машина топлиш 2-3 стаи, коридори и санитарни помещения?

Dan Milan:
Като купувах радиатора ми го предложиха и с 1000 вата нагревател, нямаха по малко ватове, ако имаха 300 вата, щях да си го взема. Котлона съм го замервал, на 300 вата харчи към 800 вата за няколко секунди и спира, като общата консумация е някъде там. На 2000 вата, харчи към 1500 вата. Лесно е да се види каква консумация има индукционния и нагревател - бързовар от 300 вата, ако някой има въобще такъв. Другия вариант е да се пусне индукционният на 2000 вата/реални 1500/ с примерно 2 литра вода и 2000 вата бързовар пак с 2 литра вода. Времето за което водата почне да кипи е в полза на печелившия нагревател. Пробвайте и ще видите. Също можете да ползвате и газов котлон да загреете тези 2 литра вода, но за съжаление и той е губещия по време. Както казах имам и хиперинвертор Дайкин, но не го ползвам зимата за отопление, само в преходните пролетно есенни периоди, когато температурите падат под 20* и лятото.

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

[*] Предходна страница

Премини на пълна версия