Животът- начин на употреба! > Екология

Антени на мобилните оператори - списък

<< < (2/3) > >>

Аtos:
Ок ,де...и как топлинното излъчване, което е в инфрачервения (и видимият червен) спектър е с по-висока честота?
По-висока от кое? От GSM клетката ли?
Ок, това прави ли я по-безопасна?
По-високите честоти при някои вълни са по-приемливи за организма (не изпадам в крайности - бета, гама и т.н.).

По твоята логика би следвало, че ще е по-безопасно да си пъхнеш главата в работеща микровълнова, отколкото да си пред камина?
Но...нещо интересно ми хрумва, като гледам тази таблица- свържи местата на НАДПИСИТЕ на вълните отгоре в графика- ще получиш синусоида. В горния и пик вълните са безопасни, в долния - опасни...хм...странно, не се бях замислял (може би защото  не съм правил графична аналогия на поносимостта).
Не знам дали се дължи на хармоници (по-точно на цели октави хармоници) или на нещо друго?

burbo:
Благодаря много на всички за отговорите и най-вече на juliang. В интерес на истината не вярвах, че има такъв списък, но все пак реших да питам.

Радико:
atos
Аз съм си слгал главата пред микровълновата ще си я сложа и вътре, но при условие, че ти си сложиш твоята в камината. пък да видим за кого ще е по безопасно това. И няма такъв момент по висока честота да е  по безопасна от по ниска. Не мога да разбера от любов към спорта ли спориш омръзна ми да ровя да си припомням факти  и да ги привеждам като доказателства а ти преобръщаш всичко с някакви чисто риторични похвати.

oneman:
Всеки радиопредавател има санитарна зона около антените, в която е забранено дълготрайно пребиваване по здравословни причини.
Не знам кой и как ги е определил тези зони, но щом има нормативни документи по въпроса значи има и въздействие.
Дали GSM клетките са монтирани според нормите, предполагам на всички е ясно.

Ниските честоти действат на органите като цяло - резонансна честота на органите.
Колкото по-нагоре се качваме в честотите толкова на по-ниско ниво в структурата на организма оказват влияние (резонанс на по-дребните елементи) та чак до структурата на ДНК.

Американците ползват СВЧ 'оръдия' от които на облъчената тълпа се предизвиква паника, аритмия и т.н.
Операторите на тези 'нелетални' оръжия след време развиват рак на мозъка.

Напълно нормално е някой, който е по-чувствителен да усеща по-силно електромагнитния смог.

burbo, Ако наистина става въпрос за купуване на апартамент тази карта (списък) няма да помогне особено.
Мрежите на мобилните оператори постоянно се оптимизират и част от клетките постоянно мигрират.
Причините може да са различни - построена е нова сграда и засенчва 50% от зоната на клетката,
     ИЛИ клетката не може да покрие цялото пиково натоварване в този район, защото са построили например МОЛ или офис сграда и там е фрашкано с народ, а капацитета на клетката е ограничен до ХХ потребители в зоната на покритие
     ИЛИ дали са лиценз за нов GSM оператор,
     ИЛИ са се скарали със собственика на сградата
     И т.н.

Поставянето на "К" стъкло на прозорците може да помогне частично (не съм сигурен дали така се казваше, но върши някаква работа).
В стария ни офис правихме 'релейка' с два wireless рутера до съседната сграда (max 15 метра). Сградата беше със специални стъка - 'К' или както се казват.
Когато рутера стоеше зад стъклото връзката постоянно се разпадаша, но като отворим прозореца всичко си е ОК.
И ... дойде есента :) - пуснахме кабел.


P.S. Преди казармата бях в едно поделение по радиолокация над Ихтиман (предказармена подготовка).
Там офицерите разправяха, че ако се роди момиче на някой от тях, е ясно че има чужда намеса :).






Аtos:

--- Цитат на: Радико в Януари 26, 2016, 10:56:39 pm ---atos
Аз съм си слгал главата пред микровълновата ще си я сложа и вътре, но при условие, че ти си сложиш твоята в камината. пък да видим за кого ще е по безопасно това. И няма такъв момент по висока честота да е  по безопасна от по ниска. Не мога да разбера от любов към спорта ли спориш, омръзна ми да ровя да си припомням факти  и да ги привеждам като доказателства а ти преобръщаш всичко с някакви чисто риторични похвати.

--- Край на цитат ---

Ейииии, като котка си, не падаш по гърба си ;D И мнооого ти е гот да спориш с мен, ок лошо няма...

Сега аз ще ти кажа, че променливо напрежение с висока честота е по-безопасно, ти ще ми кажеш, че видиш ли, то не е същата работа и т.н.
Аз ще ти кажа, че ако включиш в една стая неекраниран магнетрон, това няма да е безопасно, но ако си запаля огън, мога да се грея близо до него и то съвсем безопасно. Ти ще ми отговориш...абе, ще измислиш нещо там...карай, спорът да върви ;D ;D ;D


--- Цитат на: oneman в Януари 26, 2016, 11:42:40 pm ---Преди казармата бях в едно поделение по радиолокация над Ихтиман (предказармена подготовка).
Там офицерите разправяха, че ако се роди момиче на някой от тях, е ясно че има чужда намеса :).

--- Край на цитат ---
Казвах ви аз преди време в една подобна тема, че това не са само легенди, ама...

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

[*] Предходна страница

Премини на пълна версия