Справочници, схемотехника, теория > Батерии, зарядни и десулфатизиращи устройства

ЙОНИСТОРИ - приложение

<< < (2/5) > >>

EDM electronics:
Не, нямам. Тепърва смятам да купя.
Между другото йонисторите са идеални за домашни електроцентрали от фотоволтаици, тъй като не е нужно да се съхранява енергията повече от 12 часа да речем. Решаваш си проблема с консуматива - акумулаторите или пък както казваш, най-добре в паралел.

За да заместиш напълно обаче акумулатор трябват доста йонистори. Преди време правих изчисления за 12В акумулатор, по спомен мисля трябваше около 10 фарада за амперчас. Има формула по която може да се изчисли.

juliang:

--- Цитат на: EDM electronics в Януари 24, 2016, 12:23:46 am ---За да заместиш напълно обаче акумулатор трябват доста йонистори. Преди време правих изчисления за 12В акумулатор, по спомен мисля трябваше около 10 фарада за амперчас. Има формула по която може да се изчисли.

--- Край на цитат ---
Не 10, а тамън 300 фарада ти трябват, и то ако успееш да изцицаш всичко от конда - до 0 волта. Което прави замяната на акумулаторите в солара една прекалено скъпа занимавка.
Ей тук долу има калкулатор: http://lab.bitluni.net/cap

EDM electronics:
Яааааа провери, дали е верен тоя калкулатор?
На 10F/12V ми дава 31 mA/h  ;D

Не всичко западно и на английски е вярно.
Пак по спомен, преди 2-3 год изчислявах цената на един еквивалентен йонисторен акумулатор варираше около 10 пъти по-висока от тази на оловния. Сага май са поевтиняли нещата, но не съм правил изчисления.


 :D  ;D Ще потърся някой калпав счетоводител или съдия да ми направи изчисленията. Хааааа...хаааа...колко "духовно" се изказват някой, които считат не себе си, а другите за тролове. Как са се самозаблудили само  :D.

plcsoft:
Ето ви направо готово изделие в продажба! Не знам дали е с йонистори или е със полимерни клетки.
https://www.youtube.com/watch?v=Ut-OzUOn-tM

dmitarp:
Формулата е проста максималната  запасената енергия в един кондензатор е E = 0.5U2C в J, Вижда се че енергията силно зависи от напрежението, така че начина по който се свързват кондензаторите също има голямо значение ( паралелно или последователно свързани). Например два кондензатора 2.7V и 400F, ако се свържат паралелно, енергията която съхраняват ще е  2916 J, ако се свържат последователно е 5832 J. Само за сравнение един акумулатор 1.2 V и 1800 mAh, чийто обем е горе долу като един такъв кондензатор е приблизително 7000 J.

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

[*] Предходна страница

Премини на пълна версия