Автор Тема: Технологии за ревитализиране на тялото-теория и практика  (Прочетена 121323 пъти)

Неактивен mi68

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 779
Здравейте,
Радиестезията може да се манипулира. Един йога манипулираше махалото с мисли, а не мереше. Познавам един на ниско интелектуално ниво, но мери безпогрешно, може да се е отракал и вече да мери грешно.
Преди много време провеждах курсове, чрез ръце или с трето око, за намиране на кабели, водопроводи и подпочвена вода. От десет човека десет се научиха. Най-лесно се научиха хора от 0 кръвна група. Ако правя курсове подбирам от 0 група хора.
Странното е че съм с АВ група, а това ми се отдава от воле.
« Последна редакция: Февруари 15, 2016, 06:53:49 pm от atos »

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Очевидно кръвната група не е от значение за това аз съм с "В" група и както казах по горе ми се отдава много добре. Някой го е предположил напосоки и всички са почнали да го повтарят като папагали.
 
« Последна редакция: Февруари 12, 2016, 09:33:46 pm от atos »

Неактивен caduceus

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 347
Имам желание да продължа да пиша, защото темата според мен е важна. Ще се опитам да не се влияя от недоброжелателни мнения. Мога естествено да го правя и в моя си форум, но точно тук има десетина души, които уважавам.Следя постовете им от години /някои от тях само четат в момента . Затова темата се развива в този форум - заради тези ценни и мислещи потребители. Отделно и още някои които нямат регистрация и само четат, а сме се чували по телефон и ел.поша.

Поздрави
 
« Последна редакция: Февруари 15, 2016, 06:55:39 pm от atos »

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
и вторият:Понеже по правило пещери се образуват точно в разломните зони и освен това в тях почти винаги тече вода "цели реки даже" От това следва ли да очакваме пещерите да са особено патогенни зони.
Задавам въпросите си абсолютно сериозно колеги.
 

Понеже няма още отговор на този въпрос, ще се опитам да отговоря, доколкото мога:
Не е задължително всяка пещера да е патогенна зона. Някои действат като...екранизатори (представете си фарадеев кафез, но на ниво "гео излъчвания"), други са просто като "резонансни усилватели" на излизащите от земната кора лъчения (били те полезни или вредни).
Много е специфично, зависи от това дали и колко подземни потоци текат отдолу, на колко нива са тези потоци, в какви посоки се "разминават" (един спрямо друг и въртенето на Земята), дали има ляво или дясно завихряне на излъчваните енергии, през какъв вид скала минават, руди и т.н....много фактори са!
Затова дали някоя пещера е патогенна зона или силно енергийна позитивна точка, може да се каже само ако се измери от радиестезист или ако си по-сензитивен, след престояване на час-два вътре се усеща дали си "зареден" (все едно като след хубав сън) или "източен" - умора и депресивност.

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Зададох този въпрос защото по нагоре кадуцеус правеше съвсем явна препратка към това, че подземните води и пещерите имат патогенни излъчвания а аз имам много сериозни противоположни наблюдения. Въпреки, че във всички пещери се наблюдава повишен естествен радиоактивен фон.

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Не, той каза, че патогенните излъчвания са резултат от подземни води, разломи и пещери, те от това се създават! Това не значи, че е валидно на 100% обратното, нали?
Ако всички коне са животни, не следва, че всички животни са...коне:)
Нека вникваме по-задълбочено в смисъла.

Неактивен caduceus

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 347
Здравейте.

По повод станиоленото нещо. Как работи и защо:
1. Всяка система с порьозен състав /печена глина, активен въглен, зеолит и т.н./ - в случая алуминиев порьозен блок, има свойството да задържа и излъчва енергията повече отколкото плътна материя. Затова се смачква листа в топка с изгладена външна повърхност.
2. Всяка диспропорция в геометрията на такова порьозно тяло създава диспропорция и в енергийното поле около него. Затова се прави сплескана полусфера, за да се формира активна плоска повърхност отдолу. Става енергийна леща, подобно на такава за светлина.
3. Пробиват се дупки поради факта, че така се разсейва енергията от горната страна по-добре и се увеличава диспропорцията между долна и горна страна, съответно и разпределението на заряда. Това формира плоското поле, когато изделието се постави на повърхност.
4. Увива се във текстилно фолио заради това, че вътре остава метална, силно излъчваща  повърхност, а отвън диелектрик с органична природа. Всеки поне малко от малко попрочел Вилхелм Райх ще се сети че така се провокира навлизане на енергията вътре, а трудно излизане навън. Т.е. имаме плътен оргонен акумулатор, а стената тиксо-ал.фолио е оргонен диод, защото пропуска излъчването от околната среда предимно навътре, а изтичането навън се редуцира.
5. Последното от т.4 формира един вид кондензатор, или съд, в който се задържа повишен енергиен заряд в сравнение на този от околната среда. Т.е. един вид оргонен кондензатор.
6. Когато това нещо се сложи на земята върху не много силна минус точка /примерно от мрежата на Хартман/, то я погасява чрез така създаденото позитивно поле.
7. Когато ви показвам тази особена технология чрез този прост пример, не го правя с умисъл, за пари или друго - давам ви го безплатно и от сърце, за да си оправяте зоните под леглата и бюрата и да не страдате излишно както вие, така и близките ви. Естествено, когато се борите със силна негативна зона /примерно със минус 700 единици/, това изделийце няма да ви помогне. Затова си има и прибори които съм разработил в течение на години и цената им далеч не струва колкото здравето и живота на вас и близките ви. Какво ще направите ако имате зона отдолу - ще си смените апартамента ли? Или ще се молите Богу да ви спаси? Няма да го направи - защото не е това начина /трябва да си помогнете сами като се пообразовате малко/, а и не оценявате подадената за спасение ръка - но пишете глупави постове по форумите...
Толкова засега.
ПП
И никой не клати махала както си иска, има и уреди за отчитане на такива полета /естествено не мултицети и осцилоскопи/. Просто трябва малко да потърсиш и ще намериш - ама мерак май няма:
https://www.heliognosis.com/
http://www.orgonelab.org/cart/ylemeter.htm


« Последна редакция: Февруари 16, 2016, 08:54:15 pm от atos »

Неактивен MrDeath

  • Наблюдаващ
  • Публикации: 44
  • Пол: Мъж
Хайде и аз да си напиша мнението :)
Аз съм един от тези, които само четат и избягват да пишат. Причините бяха споменати в тази тема.
Критиката ми е и към двете страни. Като цяло: Хора! Прекалявате!

@caduceus Според мен няма никаква нужда да се прикачат епитети към конкретни ползватели на форума. Това, че някой не може да разбере, не иска да разбере, прави всичко по силите си да НЕ разбере, не е причина да се обижда (дори и на хейтъри). Дори да те вади от нерви, преброй до 20 и пиши спокойно. Ако не става - брой отново :) Прекрасно знаеш, че винаги ще се намери някой да каже, че нищо не разбираш. Дори и в твоят форум. Дори и да му изтриеш веднага поста. Агресията не е решение и не спомага за прогрес. Само за пример: EDM  не е привърженик на твоите идеи и методи, но спокойствието в началото на темата го привлече поне като експериментатор. Можеш да му откажеш, или не, но двамата се разбрахте с 2 поста в съвсем приличен стил!

@nizo До голяма степен си прав! Името на форума не предполага такива дискусии. Тогава тази тема, всичко от "Политика, религии, себеосъзнаване", "Екология", "Медицина, здравословно хранене" и други подобни са за... кофата в най-добрия случай. Както беше писано има и уреди с някакви технически характеристики. Предполагам имат спецификации и за основните си мерни единици. Никой не си взе такъв уред и да каже "Не! Тук грешиш! Това станиолено топче е боклук и ето - уредът го показва!". Спориш просто заради спорта! Или може би искаш да предпазиш масата "наивни" потребители, да не се набутат някой лев за нещо, което не е рекламирано тук?

Тази тема може и да е основа за цял раздел, но създаването на такъв също ще бъде оспорено със същите аргументи. Предизвиква интерес - да! Ако решите - затривайте. Форумът имаше дълъг период на 3-4 поста седмично, пак може да се върне на това ниво. Така или иначе с оргон или без никой не е извадил неопровержимо СЕ. Защо да се реже дори един клон, който може да се развие?

« Последна редакция: Февруари 15, 2016, 07:34:43 pm от atos »

Неактивен caduceus

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 347
Да го кажа отново, тъй като след почистването не е ясно за нерегистрирани, само четящи колеги - спирам да пиша по темата в този форум, поради бурни негативни емоции на няколко регистрирани потребители. Защо правят това, е друг въпрос. Продължавам я в моя форум тук:
http://www.garaja.net/viewtopic.php?f=4&t=237&sid=926be4730f85bbe3f9df4aceb97b2ecc
Този пост е само насочващ, затова моля да не се трие.
Атос, премахни ми моля те правата на модератор - не желая да ги ползвам.
Благодаря ти за усилията всичко да е по-нормално, макар че не се получава много  :) Бъди здрав.

Неактивен caduceus

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 347
Едно сборно материалче за самообразование - за да разберете по-добре за какво се говори и в тази тема  :) Оргонни /торсионни/ генератори, датчици, изследвания, публикации - практическият руски опит за две-три десетилетия. Естествено, без последните неща - както и без мощните излъчватели  :) И да не каже някой трол пак, че са измишльотини... А малко от малко да усети, че е просто неграмотен - ама надали   :)


« Последна редакция: Февруари 24, 2016, 10:03:45 pm от atos »

Неактивен nizo

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 751
  • Thoughts become things!
caduceus, ти се разсърди, оплю форума, а сега пак на бял кон се завръщаш. Не знам защо въпросите ми бяха преместени от някой, но ето ги пак. Тези въпроси са по темата.

1. Как се измерва оргон, без физически дефиниран еталон?
2. Какво измерваш, след като няма еталонна мярка на измерването?
3. Какво според теб е нормалното число, според което твоето число е -700?
4. Как може редовия гражданин да измери колко негативна е зоната в стаята му, за да вземе необходимите мерки?
5. Колко числа излъчва споменатото алуминиевото, сплескано, порьозно топче?

Неактивен caduceus

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 347
1.Този форум не е твой, че да ми търсиш сметка - по скоро е на всички, които са писали нещо полезно и практическо /което не може да се каже за теб/
2. Това че съм спрял да пиша по тази или друга тема, е за да не стават разправии с разни хора които не разбират от предмета, а държат да се изкажат компетентно /пак като теб/.
3. Дадох достатъчно информация за уреди, генератори и изследвания които не са направени от мен - просто си изтегли файла и прочети. Също така и измервателния уред на канадците от линка, който посочих. Ако пак продължаваш да питаш такива неща и след това, положението е неспасяемо.
4. Редовият гражданин не може да измери или направи нищо друго по специфичната тема за геопатогенните зони, освен да попита специалист. Когато ти се налага операция, не се режеш сам а ходиш в болница. Какво сложно и неразбираемо има в това?
5. Дадох елементарен пример с това "топче" за да може всеки да се пробва дали има чувствителност към такива лъчения и да си помогне сам, ако е нещо слабо. Когато се дава нещо полезно, умните хора се опитват да разберат и го използват, без много да философстват. Другите /с обратните качества спрямо първите/ се опитват да дават акъл и да разсъждават без да имат база данни и опит в темата. Как се нарича това, сам се сети. Пък ако не се сетиш, да ти кажа - тъпотия.

Това е. Имам желание да давам информация, но не на всяка цена - нямам време да се занимавам с празни приказки. Който иска, да следи темата в моя форум - там я поддържам. Тук я приключих - което не означава че съм избягал от форума. Доста по-отдавна съм от теб в него и съм бил полезен в доста неща - справка брой постове, брой отворени теми, брой практически направени и тествани във форума изделия и т.н. Така че, нека не си ги мерим - не е в твоя полза  :)

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
nizo, въпросите ти бяха преместени в  "Дебати", понеже не бяха в изчистена форма (както са тези тук), а бяха съвместно с личностни нападки.

caduceus, пост  номер 100 ти е коригиран! Нека личните спорове и нападки не преминават в класификация "целия форум", наречен снизходително от теб "форумче, което поувяхва"!
Получаваш предупреждение!
Ако има спор или диалог, нека е в градивен, а не в деструктивен аспект!
 
« Последна редакция: Февруари 29, 2016, 11:14:21 pm от atos »

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
caduceus, страхотно стойностен материал, цели научни трудове.
Резултати от лаборатории, графики, спектроскопии, рентген, и т.н и...каквото се сетиш...всичко по правилата на нашите "любители на научния подход"!
Колко от "анатемистите" го четоха, я да си признаят?

Е, разбирам някои колеги, че ги мързи да ровят и търсят, но да прочетат наготово сервирани им неща...не го разбирам?
Все едно да умираш от глад, някой да ти пъха храна в устата, ти да я плюеш и успоредно с това да ревеш - "Гладен съм!"


http://mazeto.net/index.php?action=dlattach;topic=9700.0;attach=43334


Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 178
caduceus, страхотно стойностен материал, цели научни трудове.
...
Все едно да умираш от глад, някой да ти пъха храна в устата, ти да я плюеш и успоредно с това да ревеш - "Гладен съм!"

Само ми кажи съгласен ли си с това твърдение от "материала":
Цитат
3.6 Постоянные магниты как торсионные генераторы
Наверное, простейший торсионный генератор - это постоянный магнит. Известно множество экспериментов и запатентованных технологий по активации топлива и воды, в которых главными элементами выступают постоянные магниты, иногда определённой формы - в виде конусов. Например, технология воздействия на воду с применением магнитов была разработана Н.П.Бакуровым (Тверь) [27, 28, 29, 30]. Обработанная ("омагниченная") вода обладает выраженной биологической активностью, также она меняет кинетику химических реакций, что применяется как средство против накипи в котлах. Жидкое активированное топливо обладает повышенной теплоотдачей и более полно сгорает.

Ако смяташ, че котеления камък ще падне от това че си сложил магнити на водопровода, или че магнита на горивопровода ще намали разхода на гориво и ще намали токсичността на изгорелите газове ... аз повече няма да споря с теб, защото явно е ще е безмислено.

Е, разбирам някои колеги, че ги мързи да ровят и търсят, но да прочетат наготово сервирани им неща...не го разбирам?
Аз обикновено поглеждам какво ми сервират пред да почна да ям. И когато видя муха в яденето си ... или избщо не го ям, или го ям с доста голяма предубеденост и предпазливост.