Алтернативни енергоизточници > Други генератори на електрическа енергия

Странен и парадоксален източник на напрежение с неясна природа

<< < (5/5)

teofilius:
http://crystalsound.webnode.com/tjekhnichjeska-informatsija-za-produkta/   при електростатичния говорител със ниско ел.напрежение с звукова честота управляваш поляризацията със високо напрежение а ако спрямо външните плочи (електроди) чиято поляризация управляваш, поставиш други електроди, то от тях може да снемаш енергия. Просто е нужно да направим експерименти в тази насока.

Радико:
Мисля, че е време вече да се приключи тази тема. Ето го и резюмето:
 След внимателно проучване на ефекта установихме следното с моя приятел. Магнитът и станиолът играят двете плочи на кондензатор, които се зареждат от индукцията на напрежение в проводника на сондата, причинена от неволното мърдане на ръката,  докато държа сондата долепена към магнита. Единият интересен ефект, силното увеличаване на напрежението при докосване с ръка на двете плочи едновременно, се дължи на магнитохидродинамичния ефект движението на проводник "кръвта" в полето на магнита. Въпреки, че в тази постановка няма нищо което да напомня даже на СЕ открихме една странност която си заслужава според мен повече внимание.
Както споменах по-горе, приятелят ми си е купил за 5 лв. от Илиянци една камара магнити - двайсетина бройки, всички еднакви, с еднаква форма и обем и с еднаква сила. При по-обстойни проби обаче, установихме при измерването по горният начин драстични разлики в показанията.  Аз лично не знам на какво се дължи това, няма друга причина освен разлика в качеството на магнитите. Въпреки, че на пръв поглед силата им изглежда напълно еднаква, защо при еднаква сила имат различна индукция? Подозирам, и че тези разлики са в основата на неуспеха на някой колеги експериментатори, които направиха по веднъж работещ модел и повече никога не успяха да го повторят. Като Майстора например. Предлагам на колегите които работят по магнитни двигатели да се хванат сериозно за час-два и да мерят и записват, мерят и записват колкото се може повече магнити, стига разбира се да имат по няколко еднакви. След това може да се опитаме да обобщим информацията.

Vector:
Здравейте,какво мислите за тоя клип,дали е фейк :O
някой може ли да пробва,с такива магнити.. :)
https://www.youtube.com/watch?v=hMlrxC0m78o

Навигация

[0] Списък на темите

[*] Предходна страница

Премини на пълна версия