Алтернативни енергоизточници > Други генератори на електрическа енергия

Странен и парадоксален източник на напрежение с неясна природа

<< < (3/5) > >>

Maistora52:
Преди повече от половин столетие, Джон Сърл намира подобен феномен, но го развива в своя собствена концепция - реди слоеве в цилиндричен обръч от феромагнит, тефлон, мед и още нещо (не помня, но май беше Неодим), реди същото в слоеве едно над друго и прави въртящите се цилиндърчета около обръча - включва електрическо развъртане и "стой та гледай!" - излита в космоса!
Дава и съответни обяснения защо е така. Според мен тук химия няма, има квантова физика на електромагнетизма... Излъчваният (и въртящ се) поток от електрони (магнетрони) около отделните магнити се улавя от медта, усилва (ускорява) се от четвъртото "нещо" (неодимът)  и започва да действа....
Отворете си темата за Джон Сърл и неговият SEG.

kall:

--- Цитат ---Контакт между кои елементи? Между алуминиевия лист и магнита има диелектрик, за какъв контакт и натиск става въпрос?
--- Край на цитат ---
Да кажем, че влияе на разстоянието между двата електрода( да ги наречем така). А това влияе на зареждането. Но не съм сигурен де. Интересно какъв диелектрик използва пичът на видеото. А ако се пробва с различни диелектрици? 

Laic:

--- Цитат на: kall в Януари 05, 2016, 05:53:24 pm ---... Интересно какъв диелектрик използва пичът на видеото. 

--- Край на цитат ---

Най-разпространения и най-разпространяван - вестник ;D
"Энергия из магнита. Фольга, неодимовый магнит через бумагу равно электричество." в превод, буквално: "Енергия от магнит. Фолио, неодимов магнит през книга е равно на електричество".

Радико:
Аз лично използвах диелектрик направен от вестник "Новинар".

nizo:
Не е странен този източник на напрежение. Това е галваничен елемент или волтаична клетка, позната като батерия. Галваничен идва от Луиджи Галвани, а волта е кръстен на Алесандро Волта. Доста известна двойка метали за батерия са никел и мед. Ето тук идва изненадата, защото неодимовите магнити са покрити с никел. Никел + алуминии = батерия.
За проба взех една шайба + 5ст. и гениално наплюнчен вестник и получих 0,85V. Интересното в експеримента е когато хартията е суха и уж трябва да изолира, но в крайна сметка във въздуха винаги има някаква влага и следователно е нормално да има лек ток в тази батерия. Толкова за мистериозния ефект.
Говорейки за батерии обаче има нещо ново и интересно. Батерия може да се направи от графит и алуминии. Следвайки модата на супер кондензаторите, може да се изхитрим и да си направим електрод от въглен, който има невероятно много площ, а за алуминия да нагънем алуминиево фолио със значителна площ и така да изработим една доста използваема батерия в домашни условия. Преди малко направих такава и волтажа е 0,7V. Материалите са алуминиево фолио, хартия, вода+сол и таблетка активен въглен. :)

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

[*] Предходна страница

Премини на пълна версия