Автор Тема: Същност на гравитацията  (Прочетена 187146 пъти)

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Re: Същност на гравитацията
« Отговор #285 -: Януари 25, 2016, 09:50:23 pm »
Ок, де...първо ми кажи как точно ги е разтворила и после-къде ги е закарала? И за колко време би станало това?

"П.П. забравил си да ми отговориш за какво служи според теб спирално навитата част от проводника в клипа с фарадеевият мотор. "

Жокер - корабни платна - вятър под 45 градуса, друг жокер - архимедов винт - реципрочно - винтова турбина.

По-важният ми въпрос към теб е...за какво служи БАТЕРИЯТА (волтовият елемент)???
След като в минуса му не контактува никаква въртяща се (роторна) част? Подобна аналогия ти направих със Земята.

Или ще ми кажете (ти и Laic), че е открит двигател с еднополюсно/еднопроводно захранване?
« Последна редакция: Януари 25, 2016, 10:08:11 pm от atos »

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Същност на гравитацията
« Отговор #286 -: Януари 25, 2016, 10:31:36 pm »
Значи първо за скалите: имало е времена в геоложката история на земята в които количеството въглероден двуокис е било много повече. Разтваряйки се във водата този въгледвуокис се получава въгленова киселина която реагира с калциевия карбонат който е основна съставка на тези варовикови скали и го разтваря превръщайки го в калциев бикарбонат така водата изкопава огромни подземни кухини и коридори, с една дума пещери. периода на активно копаене е продължил 4-5 милиона години след което поради намаляване на концентрацията на  СО2 и намаляване на температурата процеса е станал доста по бързо обратим и водата е започнала да отдава обратно калциевия карбонат много бързо, още в самите пещери и е започнала да прави така наречените вторични карстови образувания: сталактити сталагмити и др. такива. а възраста на най голямото количество варовик най често срещания е около 65 милиона години. има и по стари разбира се както и по млади като кредата.   

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Re: Същност на гравитацията
« Отговор #287 -: Януари 25, 2016, 10:34:45 pm »
Не ми говори ти, че всички скали били варовикови...абе...виждаш следите от зъбите на багера, бе, що се халосваш?
Виждаш кръгови следи по гладка отвесна, твърда скала като от фреза с диаметър няколко десетки метра, сляп ли си...или си избрал да си такъв?

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Същност на гравитацията
« Отговор #288 -: Януари 25, 2016, 10:45:53 pm »
Сега за двигателя спираловидната част от телта не върши никаква друга работа освен да балансира "ротора" минуса на батерииката е в контакт с магнита "там протича ток" долният край на телта играе роля на едната четка опира се в магнита и оттам се затваря веригата най горната вертикална част на телта дето е по средата опира в плюса и изпълнява две роли на аксиален лагер и на плюсовата четка. Сигурно вече се питаш - ами кое е работната намотка?
Ами това, което остана малката хоризонтално стояща част от телта, тя е намотката.
П.П. току що намерих във В-бокса аналогичен клип при които има две прави рамене вместо спирала има и обяснения със субтитри:
http://www.vbox7.com/play:0af28d0c   
« Последна редакция: Януари 26, 2016, 08:44:15 am от atos »

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Re: Същност на гравитацията
« Отговор #289 -: Януари 25, 2016, 10:50:42 pm »
Ок, ще се съглася, на първия клип не се вижда добре телта да контактува с магнита...и?

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Същност на гравитацията
« Отговор #290 -: Януари 25, 2016, 10:51:26 pm »
Човеко, много ти работи фантазията, знам за този район много повече отколкото си мислиш, там е най-голямата пещерна система в света
Флинт мамонт кейв систем общата дължина на галериите е над 2000 километра - две хиляди километра.
там всичко е варовик.
Спориш за неща с които изобщо не си запознат.

« Последна редакция: Януари 25, 2016, 10:53:52 pm от atos »

Laic

  • Гост
Re: Същност на гравитацията
« Отговор #291 -: Януари 25, 2016, 10:52:58 pm »
Тук съм ...
Именно за това говоря - нещо играе роля на четки, нали? Не са винаги непременно в тоя вариант, който сме свикнали да виждаме по роторите на двигателите.


Дааа, сега е време аз да кажа: Не се бях замислил за това.

Приех "идеята" ти за четките съвсем буквално, макар че се опитвам да не "вярвам" само на това което виждам в 3D :-[ .

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Re: Същност на гравитацията
« Отговор #292 -: Януари 25, 2016, 10:53:57 pm »
Радико, досега за нищо не споря, освен, за твърдението ти, че всички скали по света са варовикови!
А ти изобщо изгледа ли целия клип? Или наизуст ми говориш?

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Същност на гравитацията
« Отговор #293 -: Януари 25, 2016, 11:04:17 pm »
И това е, няма как да се вземе тока на батерията в центъра на земята за да се получи нещо такова.
Проблема обаче е друг.
Проблема е че ти в страстта си да ми опонираш пропускаш най важното:
униполярният двигател и униполярният генератор са едно и също нещо при генератора имаме ток дори когато магнита е залепен за ротора и се върти с него. Как ще ти изглежда този двигател, ако магнита и батерийката се въртят заедно с ротора. Кое по дяволите ще е статора. Не схващаш ли, че става дума за двигател който се завърта без опорна точка. 
П.П. въобще не твърдя, че всички скали са варовикови. Твърдя, че първичните нагъвания на земята са вследствие на нейното изстиване и намаляването на обема и от това.
« Последна редакция: Януари 26, 2016, 08:33:13 am от atos »

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Същност на гравитацията
« Отговор #294 -: Януари 25, 2016, 11:10:09 pm »
А за предишната, предишните цивилизации точно мен не е необходимо да ме убеждаваш. Не знам ти от къде черпиш информацията си, но моята е не от първа ръка, а от нулева.
Моята ръка ги е пипнала тези неща. Пожертвах половин година от живота си за да се уверя лично в нещата.
« Последна редакция: Януари 26, 2016, 08:30:47 am от atos »

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Re: Същност на гравитацията
« Отговор #295 -: Януари 26, 2016, 08:40:50 am »
И това е, няма как да се вземе тока на батерията в центъра на земята за да се получи нещо такова.
Проблема обаче е друг.
Проблема е че ти в страстта си да ми опонираш пропускаш най важното:
униполярният двигател и униполярният генератор са едно и също нещо при генератора имаме ток дори когато магнита е залепен за ротора и се върти с него. Как ще ти изглежда този двигател, ако магнита и батерийката се въртят заедно с ротора. Кое по дяволите ще е статора. Не схващаш ли, че става дума за двигател който се завърта без опорна точка. 
Добре де, кой може да твърди, че е изучил всички прояви на електрическия ток? Или не вярваш, че има други проявления? При Нейтан Стъбълфийлд, примерно, има странно проявление - ток, който нито е чист оргон (защото може да захранва уреди, макар и не класически), нито е "стандартното" ни познато електричество, понеже може да се предава и без два проводника.
Някак си, си си втълпил, че "разпалено споря с теб", а то не е така. Просто искам да провокирам у теб поглед от друг ъгъл.

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Същност на гравитацията
« Отговор #296 -: Януари 26, 2016, 09:05:50 am »
Зарежи го за сега Стъбълфийлд сега иде реч за играчката моторче която ако се завърти сама оформена като пумпал това ще предизвика фурор, защото наистина нищо не може да се завърти или придвижи, ако  няма опорна точка. Та ако това се завърти, означава не че няма опорна точка, а че тя е някъде където не можем да я видим.
А относно каньона:
Няма как да е изкопан с машини от предишна цивилизация. Това обаче не означава, че предишните там не са се възползвали от удобният разрез на планината за да добиват изкопаеми. Много е удобно за направа на открит рудник или кариера, но мащабите не са били кой знае колко по-големи от сегашните. А и в каньона още има следи от това как точно се е образувал. 
« Последна редакция: Януари 26, 2016, 09:33:14 pm от atos »

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Re: Същност на гравитацията
« Отговор #297 -: Януари 26, 2016, 09:28:23 pm »
Именно върху това се опитвах да фокусирам вниманието ти -  да не търсиш опорна точка при Земята (разглеждана като предполагаем ротор), понеже няма и в клипа такава.

За втората част...ти как го установи, че "няма как"???

Я сега (само хипотетично и за миг) си представи, че 100 000 години след нас някакви "лилипути" с височина 30 см. разглеждат един наш открит рудник? И твърдят - "Няма как да е изкопан с машини от предишна цивилизация."

Не е ли смешно?

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Същност на гравитацията
« Отговор #298 -: Януари 26, 2016, 10:39:26 pm »
Стига си фантазирал и ти като да не казвам кой. Вече писах, че има съвсем ясни следи за това как се е образувал каньона и не само той още много други такива. още малко ще кажеш че Андите са образувани от огромна купчина боклуци на тази цивилизация.
П.П. В клипа има опорна точка магнита е неподвижен и той е статора или опорната точка. Но ти явно ама изобщо не вдеваш за какво говоря.
скоро ще разбереш.
« Последна редакция: Януари 26, 2016, 11:01:25 pm от Радико »

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Re: Същност на гравитацията
« Отговор #299 -: Януари 27, 2016, 08:55:23 am »
Ок, Радико, така е! Прав си, прекратявам спора!
Радико КАЗА!