Автор Тема: Същност на гравитацията  (Прочетена 189137 пъти)

Неактивен dmitarp

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 294
  • Пол: Мъж
Re: Същност на гравитацията
« Отговор #255 -: Януари 18, 2016, 01:34:10 pm »
Свържи две батерии по 1.5 В последователно и чакай да получиш 4.5 В напрежение

Неактивен caduceus

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 347
Re: Същност на гравитацията
« Отговор #256 -: Януари 18, 2016, 02:14:44 pm »
Ето, това е нагледен пример за механистичен подход.
По повод батериите, текстът на Хауърд Менгер, стр. 4-5 от ufotech.doc е много на място - как малка батерия може да се ползва за стартиране на енергийно натрупване. Подобно нещо се случва и в други устройства с лавинен оргонно-електрически процес. Ако се зачетете, там има биметален кондензатор от нееднакви и по площ пластини, бобина, искрище /без реална искра, но оргонното поле преминава там където електрически ток не тече/, захранване, ключ и т.н. Прочетете и помислете каква е тази схема и защо е така построена...
Иначе казано, ако просто пипаш батерия от 4,5 волта с ръка, няма да светнеш като крушка - но ако я сложиш във фенерче, да  :)

Неактивен edin

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 283
  • Пол: Мъж
  • Гениалното, винаги е просто
Re: Същност на гравитацията
« Отговор #257 -: Януари 21, 2016, 04:44:11 pm »
Какво е гравитацията. Видео+аргументи.

https://www.youtube.com/watch?v=M2Rb1aWsIVk

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Същност на гравитацията
« Отговор #258 -: Януари 21, 2016, 09:12:28 pm »
Доста тъпи аргументи бих казал. Просто ярък пример за  изопачено, на места умишлено, погрешно изопачено тълкуване на фактите. Най-ярко е с примера за магнитната левитация накрая, при който ако сложиш долният магнит на кантарче, той ще има едно тегло без пумпала въртящ се отгоре му и друго тегло със пумпала отгоре, а притеглянето  на двете ще е еднакво, независимо дали пумпала се върти в "безтегловност" или е легнал върху долният магнит.
Пълна боза.   
« Последна редакция: Януари 22, 2016, 08:48:34 am от atos »

Неактивен edin

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 283
  • Пол: Мъж
  • Гениалното, винаги е просто
Re: Същност на гравитацията
« Отговор #259 -: Януари 21, 2016, 09:52:05 pm »
Съгласен съм, че това с магнита е боза, но въртенето не е и там има заек. При това с дълги уши и бега бързо  ;D

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Същност на гравитацията
« Отговор #260 -: Януари 21, 2016, 10:30:01 pm »
Бързовъртящите се обекти "в една равнина" се съпротивляват на завъртане в друга перпендикулярна равнина нищо повече.
В случая с магнитната левитация двата магнита са разположени с едноименни полюси един към друг. ако поднесеш по същият начин невъртящ се магнит дори и върху ръката ти той ще подскочи и ще се завърти с разноименният полюс към долният магнит въртенето му в равнината деляща полюсите му се съпротивлява именно на това завъртане. Аналогичен ще е случаят и ако не се върти а е закрепен на шарнир който му пречи да си обърне полюсите.   Това съвсем ясно показва несъстоятелността на тезата му. Мисля, че основната грешка на всички като него е породена от думата антигравитация. Поне в нашата вселена такова животно нема. Ако съществува антивселена съставена от антивещество там може да има и антигравитация, но там пък няма да я има нашата гравитация.
Знам за варианти при които е възможно бързовъртящи се тела да генерират тяга, но това не е нито гравитация, нито антигравитация. Това си е кинетична енергия.     

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Re: Същност на гравитацията
« Отговор #261 -: Януари 22, 2016, 08:54:49 am »
Радико, има нещо вярно, но не съвсем!
Ако малкият магнит се върти достатъчно бързо, цялата система ще е мааалко по-"лека" отколкото когато е в покой!
Да, клипът е интересен, но там говорят за ОТСЪСТВИЕ на маса, което не е вярно!
Ако махнеш компонента МАСА от жироскопична система, тя няма да работи. Да, създава се нещо като "собствена гравитация" на системата, но тя се получава точно благодарение на МАСАТА!
Тук имаме само "претопяване"  на влиянието на ЗЕМНАТА гравитация, понеже векторите на центробежните сили са по-големи от G в случая и сборът им по вертикалата (проекцията на G ) намалява.
За сметка на това имаме жироскопичен ефект.
Разглеждам първата част от клипа, втората с магнитите е ясно...

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Същност на гравитацията
« Отговор #262 -: Януари 22, 2016, 01:20:30 pm »
atos
И във първата част нещата не са по различни от втората. има само една мисъл която се изказва за доказателство на хипотезата но също така я и оборва жестоко. защо гравитацията не действала при балоните. Е защо нямаме макар и по малко намаление на теглото при по ниски обороти ??? Не може да има прагови обороти и над тях да го има ефекта под тях да го няма. А да и между другото горе долу по средата на клипа има един ужасно груб фейк направо ме хвърля от коня. Ха познай кое е фейка.   

Laic

  • Гост
Re: Същност на гравитацията
« Отговор #263 -: Януари 22, 2016, 04:49:10 pm »
А да и между другото горе долу по средата на клипа има един ужасно груб фейк направо ме хвърля от коня. Ха познай кое е фейка.
;D края на 2:46 ?

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Същност на гравитацията
« Отговор #264 -: Януари 22, 2016, 05:22:47 pm »
Не, въобще не е там по на към края е.

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Re: Същност на гравитацията
« Отговор #265 -: Януари 22, 2016, 07:25:17 pm »
Не може да има прагови обороти и над тях да го има ефекта под тях да го няма.
Напротив, МОЖЕ :D
По-точно, оборотите при които центробежната сила вече е по-голяма от G...

Да помислим малко, а?
Каква би трябвало да е началната скорост на куршум, изстрелян "успоредно" на земната повърхност, за да влезе в ниска, "повърхностна" орбита? Говорим за идеален случай - идеална сфера(Земята) и липса на въздух(атмосфера)...???
Представи си такъв куршум ::) Той вече ще е в безтегловност спрямо Земята, просто ще е в орбита!
Оттам-нататък е лесно мисленето ;D ;D ;D
А сега си представи този куршум като вградена част в периферията на метален диск, въртящ се с 20000,50000 или 500 000 об/мин....

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Същност на гравитацията
« Отговор #266 -: Януари 22, 2016, 08:10:12 pm »
atos
това е твърде неуместен пример, защото куршума вгрден в периферията на диска ще е в безтегловност спрямо центъра на диска, а не спрямо земята. В безтегловност спрямо земята ще е само когато се върти около нея. И отгоре на това този процес не е внезапен както предричаш а става постепенно отначало ще олекне с един мииграм дори и по малко после ще олекне повече после когто достигне втора космическа скорост ще започне да се отдалечава дори от слънцето. Всички тези процеси са обаче гладки и постепенни без прагови стойности.
Нищо не каза за клипа.
Какво точно се случва в 4.53-4.54 минута. 
« Последна редакция: Януари 22, 2016, 11:14:58 pm от atos »

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Re: Същност на гравитацията
« Отговор #267 -: Януари 22, 2016, 11:25:47 pm »
Ама то е все същото, бе...как не разбираш?

Вземи един "безкрайно малък" участък (точка) от въпросната периферия! Там може да се разглежда движението (в този участък) като праволинейно, всеки физик ще ти го каже! В тази точка може да го сравним с точка от траекторията  на "куршума". При наслагването на тези точки се образува кръгово движение, да, но това не променя центробежността спрямо Земята във всяка една точка от кръга.
Ако дискът е вертикален, ефектът пак е на лице, но малко по-слаб  - вертикалните тангенти взаимно се компенсират, а при хоризонталните се проявява ефектът.

И не "предричам" нищо внезапно - къде го видя?
Просто графиката е като парабола - започва мнооого плавно и постепенно добива стръмност...

"Какво точно се случва в 4.53-4.54 минута." - хахаха, ами...точно това се случва, което ти обяснявам!
Е точно това пък е НАЙ-ВЯРНАТА част от клипа, макар и много лаишки изпълнена. Гледал съм къде по-дълги и ефектни демонстрации на същото...
Между впрочем...защо ти самият не го пробваш, а спориш "на сухо" ? Може и с по-малко макетче, ако те е шубе:)

https://www.youtube.com/watch?v=GeyDf4ooPdo
https://www.youtube.com/watch?v=NeXIV-wMVUk


« Последна редакция: Януари 24, 2016, 08:35:30 am от atos »

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Същност на гравитацията
« Отговор #268 -: Януари 23, 2016, 11:58:15 am »
Нещо не ми стана ясно какво се опитваш да ме убедиш с тези клипове. Да ме убедиш, че въртеливото движение предизвиква намаляване на гравитацията ли. Това е така само когато телата се въртят около точката на гравитация. Сериозно ли вярваш, че едно тяло ще бъде по слабо привличано от земята вследствие на това, че се върти около луната ???
Написах вече по горе, че има вариант при който въртеливото движение може да предизвика линейна тяга. Това, че не съм публикувал клип по въпроса не значи, че не съм го установил експериментално. Това обаче е съвсем различно от глупостите в тези клипове, всъщност глупости са изводите направени от съвсем различни експерименти.

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Същност на гравитацията
« Отговор #269 -: Януари 23, 2016, 12:58:57 pm »
Съвсем умишлено в нова публикация:
http://climate.actualno.com/prodyljitelnostta-na-denonoshtieto-shte-raste-news_513241.html
където се твърди, че топенето на ледовете забавяло въртенето на Земята.
Моето мнение е, че този факт или изобщо не влияе на Земята или и влияе много по-малко от предполаганото. Никой обаче не отчита влиянието на милионите даже може би милиарди бясно въртящи се електрически "и неелектрически" машини. Тези от тях който са разположени с ориентация изток - запад действат директно като спирачка на земното въртене.
Тази мисъл ме наведе и на друга, а именно дали наистина Маите не са познавали колелото или просто не са желаели  да го ползват.   
« Последна редакция: Януари 24, 2016, 09:03:18 pm от atos »