Форум > Файлов архив

Статия- Ключът към свободната енергия

<< < (2/5) > >>

gotiniq7:

--- Цитат на: altium в Февруари 20, 2009, 12:18:40 pm ---Да уточня, че авторът на статията и схемите е Teofilius.
gotiniq7, уточнявай тези неща.


--- Край на цитат ---
След това разбрах че е от Teofilius...

teofilius:
Случва се  ;)

mi68:
Забиването в електромагнетизма ще доведе до никъде.В1919г. е доказано,че светлината(електромагнитната вълна) се отклонява(пречупва) в гравитационно поле към центъра на масата(тялото).Сега сме 2009г. и няма развитие а гравитация и електромагнетизъм са две страни на едно и също явление.Зарядът влияе на масата (з-н на Кулон)но масата не влияе на заряда,а само на електромагнетизма.Някой взаимодействия са ЕДНОПОСОЧНИ но важно е да се види ВЕЧНИЯ КРЪГОВРАТ.(вижда се морето но не виждаш влагата(дъжда) във въздуха.)Да дадем физически смисъл на вакума той запълнен от неотрино и може да се разглежда като газ,течност,твърдо тяло в зависимост от условията.
Разум-заряд-маса-дължина-направление-време
От изложената верига се вижда,че не можем дерекно да влияем на разума(БОГ) но манипулацията на заряда влияе на долу.Магнетизмът съм го изключил умишлено заради следстлието му от заряда.Зарядът е по-силен от магнита ще изложа в две точки.
1Ще разгледаме Енулуво и Мнулево на вакума и се вижда,че не са равни(е=9.10^9;м=1.10^7 корен квадратен дава с=3.10^8 м/сек).От тук зарядът е 900 пъти е по-силен от магнита и имаме постоянно течение(вятър),а в река винаги има водовъртежи заради течението.В езеро няма водовъртеж заради спокойната вода и Енулево и Мнулево ще са равни.
2При подаване на правоъгълен инпулс в приемника пак имаме правоъгълен инпулс.Смущава се концентрацията на неотрино и течението(вятъра)го отнася без да имаме трептение(вълна)и принасяне на север-юг от хипотетична частица.Следователно магнетизма с следствие на вижещия се заряд,както кинетичната енергия на масата.При бифилярно свързване магнитното поле е конпенсирано и имаме електрично взоимодействие.Трябва да се създаде ВИХРОВО електрично поле.Класически става чрез променливо магнитно поле(трансформаторен ефект).Явно трябва да се постъпи новаторски дали променливия заряд ще доведе до вихрово електрично поле.Експериментално съм получил променливо заредена сфера от теслов трансформатор създава вихрово електрично поле и системата работи(без Ленц ефект).Остава да пробвам променлив ток в бифилярна намотка дали ще индуцира в друга бифилярна намотка.
p.s.електрона в атома го разглеждам като бифилярна намотка.Като се върти около ядрото изпада в затъмнение и авторезонанс.Вместо електрон пускам заряд и заряда на ядрото е отрицателен такъв макет правя.

teofilius:
Ефекта на бифилярната бобина можеш да го получиш с едноредова бобина която е без магнитопровод и сплескана надлъжно така че да е плоска. Съгласен съм че бифилярният ефект е индентичен на трансформаторния  и това е при положение че вторичната намотка е дадена накъсо. Също и при положение че на първична и вторична проводниците са един до друг паралелни. В противен случай при един П образен трансформатор в момента на нарастване на амплитудата му на първичната и при дадена накъсо вторична имаме събиране на полетата и те излизат от магнитопровода там където се срещат . При намаляване на амплитудата, полето на първичната и вторичната се привличат и имаме затваряне на кръга...

teofilius:
В същия процес на размишления ми хрумва идеята : При П образен магнитопровод на който паралелно на първичната имаме вторична дадена накъсо през втория и четвъртия четвърт период на вълната. Тогава имаме две полета, които са в една и съща посока чието общо поле протича през второто крило на П образния магнитопровод. В това второ крило поставяме втора вторична намотка която взема енергията на двете обединени полета на първичната и паралелната и вторична играеща на бифилярна. Във тази изходна бобина всъщност ще имаме поле противодействащо на първите две така че колкото е по-голям товара , толкова по голямо ще е индуктивното съпротивление и ще намалява тока на входа
...

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

[*] Предходна страница

Премини на пълна версия