Автор Тема: Еднополюсния двигател на ТЕСЛА  (Прочетена 187909 пъти)

Неактивен az_skeleta

  • Активен
  • **
  • Публикации: 294
  • Пол: Мъж
Re: Еднополюсния двигател на ТЕСЛА
« Отговор #315 -: Юни 18, 2016, 11:09:50 am »
Забравих: схемата на локо не е съвсем коретна СПОРЕД МЕНЕ. напрежението на изхода на генератора е 13.8 а след акумулатора е 15.6. Акумулатора би могъл да повдигне напрежението но не повече от 12.7в. Така че най вероятно Жоро не го е видял(пак според мене). Другото възможно е уредите за измерване да не са коректни, но до колкото познавам установката такава голяма грешка не може да има.

Yoro

  • Гост
Re: Еднополюсния двигател на ТЕСЛА
« Отговор #316 -: Юни 18, 2016, 11:32:40 am »
 :) В голяма грешка си az_skeleta!
Забравих: схемата на локо не е съвсем коретна СПОРЕД МЕНЕ. напрежението на изхода на генератора е 13.8 а след акумулатора е 15.6. Акумулатора би могъл да повдигне напрежението но не повече от 12.7в. Така че най вероятно Жоро не го е видял(пак според мене). Другото възможно е уредите за измерване да не са коректни, но до колкото познавам установката такава голяма грешка не може да има.

Обяснението ти е много интересно (абсурдно).
Изхода на генератора, батерията и реотана са свързани в една точка и то с достатъчно дебели проводници за да се получи такава голяма разлика в напрежението.
Гледай клипа. Ясно се вижда колко е напрежението на батерията.
Към края на клипа.

https://www.youtube.com/watch?v=wWWIeZQkzDA

Напрежението на батерията се покачва до 16 V като е с включен реотан.
Напоследък си доста зает и затова не знаеш какво съм правил още по генератора. Обаждах ти се за да видиш, но..
За това може и да говорим като си по свободен.
А може би искаш да е писано тук?

 
Всъщност си прав , че има грешка в схемата на изхода на генератора напрежението е колкото и на батерията.
Просто няма как да е с друга стойност като работи генератора де.
Ако генератора не работи тогава да.Напрежението на батерията е около 13V и толкова се измерва и на изхода та те са в една точка.
А за изчисленията на мощност показани над схемата на  locco не.
Нека ги смятаме заедно с колегите които ще го видят лично.
« Последна редакция: Юни 18, 2016, 11:48:17 am от Yoro »

Неактивен az_skeleta

  • Активен
  • **
  • Публикации: 294
  • Пол: Мъж
Re: Еднополюсния двигател на ТЕСЛА
« Отговор #317 -: Юни 18, 2016, 11:47:42 am »
Ами погледни схемата де. Ако искаш си прегледай и клипа. На схемата веднага след не Бединито има волтмер с стойност(13,8В) и след акумулатора има пак волтмер с друга стойност(15,6В). Така както са написани излиза че акумулатора добавя напрежение, което на клипа не го видях.
 На клипа ясно се вижда че горния и долния волтмери имат почти еднакви показания.
« Последна редакция: Юни 18, 2016, 12:13:04 pm от az_skeleta »

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 503
  • Z - Оркестър Вагнер
Re: Еднополюсния двигател на ТЕСЛА
« Отговор #318 -: Юни 18, 2016, 01:00:58 pm »
До тука Димела и Кузмов и аз ви казваме че няма повече от 100% КПД и никой не вярва. Не виждам измерването с ЕДМ как ще промени нещата, още повече че и той после няма да напише резултатите.
 
Не се съмнявайте, че после няма да бъда обективен. Ще напиша истината. Тя е важна, а не кой ще се разсърди и кой не.

Предлагам и други колеги да дойдат на 25.06.2016 г. и заедно на място да обсъдим нещата. Така ще се елиминират всякакви съмнения. При условие, че ще се демонстрира самозахранване няма да има нищо сложно в измерването. Ще е необходим само един волтметър и товар. Ще направя и клип, ако домакина разреши /а аз умея да фиксирам важните неща/.

По отношение на доверието:
Когато някой веднъж излъже е много трудно после да си върне доверието. Ако пък някой лъже в продължение на години тук във форума цялата общност, мнението му и 5 ст. не струва вече.

Хубав ден на всички!

Неактивен Михаил Кузмов

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 2 189
Re: Еднополюсния двигател на ТЕСЛА
« Отговор #319 -: Юни 18, 2016, 01:06:58 pm »
Поздрави на дебатирщите!
Още когато az_skeleta публикува схемата на мерене, имах сериозни забележки! Сега виждам схемата на locco, която повтаря същите грешки дори дебатирани в чата! Забележките ми са към частта след изхода на ген.! Освен това, предлагам да игнорираме загубите в ТЕСа и да се съсредоточим към вход–изход на генератора! Така или иначе ТЕСа може да бъде заменен от мн. по ефективен ключов АС–DC преобразовател. Прилагам схема с коментар.
1/ всички амперметри са вързани в минусовата верига, определено импулсите са положителни, нека ги оставим да влизат на "чисто"!
2/ по принцип, стрелковите DC амперметри са магнито-електрическа система, системата взема измерително напрежение от пада на напрежение в/у шунт (вграден или външен), така че кратките пикове имат незначително влияние в/у показанията, освен това вграденият успокоител на стрелката, при по висока честота и краткост на импулса "приспива" показанието в някаква средна стойност! Няма причина да не вярваме на стрелковите уреди! Освен ако шунта е неправилно оразмерен! Разбира се не трябва да очакваме точности в милиампери! Просто няма как!
3/ В схемата А1 мери общият ток. Забележете, А2! Трябва да бъде стрелкови с отклонение в две посоки от вертикално положение на стрелката. Може да бъде също цифров като на дисплея ще наблюдаваме знака +и– !
Тоест, ще наблюдаваме батерията ли харчи ток, или от батерията се харчи ток!
4/ А3 мери тока тока през RL (load) товар.
5/ RL е реостат, или може да се прибавят или премахват товарни съпротивления (реотани)!
И така генератора работи, започваме да намаляваме съпротивлението на RL до момента в който забележим, че стрелката на амперметъра на ТЕСа мръдне леко към повишение!
Отчитаме всички стойности на уредите на ТЕСа и на тези от схемата след генератора!
Какво ще покажат сметките???? Yoro съгласен ли си на това ???
P.S. пропуснал съм +/– на уредите но това надали е неясно за някого

Неактивен Михаил Кузмов

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 2 189
Re: Еднополюсния двигател на ТЕСЛА
« Отговор #320 -: Юни 18, 2016, 01:17:59 pm »
EDM, запиши си този телефон 0894 338 285 и моето име! Пусни ми стрела или както решиш ме уведоми! Надявам се че няма да бъда възпрепятстван!
Така или иначе, аз нямам проблем да отида по всяко време. От Пловдив съм. За това искам да бъда ням свидетел. Не искам по никакъв начин да се бъркам в твоят начин на мислене!
Та, дотогава!!

Неактивен az_skeleta

  • Активен
  • **
  • Публикации: 294
  • Пол: Мъж
Re: Еднополюсния двигател на ТЕСЛА
« Отговор #321 -: Юни 18, 2016, 01:36:29 pm »
Аз като цяло предлагах нещо като на снимката, Но май Жоро не е съгласен че щяло да се вдигне напрежението и да изгори транзисторите.

Yoro

  • Гост
Re: Еднополюсния двигател на ТЕСЛА
« Отговор #322 -: Юни 18, 2016, 01:48:09 pm »
Ми разбира се, че ще се вдигне много напрежението и ще трябва да правя ремонт. :)
Докато стигна до този вариант съм пробвал всичко.
Това може да се пробва когато са поставени високоволтови транзистори, но с тях не работи ефективно. Не може да се направи точна настройка.

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 503
  • Z - Оркестър Вагнер
Re: Еднополюсния двигател на ТЕСЛА
« Отговор #323 -: Юни 18, 2016, 02:01:35 pm »
Аз предлагам след ТЕС-а на изхода на захранването да се сложи диод. Така ще се елиминира влиянието на устройството върху показанията на волтметъра и амперметъра на ТЕС-а.

Yoro едва ли е от значение колко високоволтов е транзистора за ефективността на устройството, по-скоро колко е съпротивлението му в отпушено състояние. Обикновено високоволтовите са с по-голямо съпротивление, затова и обратната индукция ще е по-малка. Но можеш да ползваш подходящо подбран, който да изпълва всичките ти критерии.
Аз отдавна не ползвам биполярни транзистори, освен за управление на релета. Мосфети има всякакви.

Както предложи Михаил Кузмов е добре да се ползват механични волтметри, защото честотата отговаря на техния диапазон на работа и те осредняват стойността на измерването, защото са инертни. Е, дори и да има някаква грешка, тя ще е минимална. И би трябвало тази грешка да се препокрие от горницата мощност, която очакваме.

Неактивен az_skeleta

  • Активен
  • **
  • Публикации: 294
  • Пол: Мъж
Re: Еднополюсния двигател на ТЕСЛА
« Отговор #324 -: Юни 18, 2016, 02:05:01 pm »
Ама това е последното което пиша преди да дойде ЕДМ. Даже и в мазето няма да влизам да не се изкушавам.
 Ако напрежението на кондензатора с реотана е по високо кое ще накара диода преди тях да се отпуши, при условие че към акумулатора ще се е отпушил вече? трябва да се отчетат само загубите в диодите.
 Аз съм за схемата която пусна Кузмов.

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 503
  • Z - Оркестър Вагнер
Re: Еднополюсния двигател на ТЕСЛА
« Отговор #325 -: Юни 18, 2016, 02:15:05 pm »
az_skeleta, така както си сложил двата диода, реотана няма никога да може да черпи ток от акумулатора, а нали уж праната, етера или там каквото беше се преобразувала в електролита? - излиза, че праната след диода на реотана ще отиде при него, но няма да има какво да я преобразува, защото той няма електролит.

Ама нали ще ни показват самозахранване, защо ни е да мерим пак по трудния начин. Самозахранва се под товар, но аз ще искам оня акумулатор - скапания, дето няма капацитет, а има само електролит, който да преобразува праната, и гледаме какво става. Ако има СЕ нещото продължава да си работи и когато ние си тръгнем, ако ли не, ще угасне още пред нас. Няма да го има ТЕС-а да дава енергия от мрежата.  ;D

Ако самозахранването не се случи, мисля ясна е работата.  :D

Неактивен az_skeleta

  • Активен
  • **
  • Публикации: 294
  • Пол: Мъж
Re: Еднополюсния двигател на ТЕСЛА
« Отговор #326 -: Юни 18, 2016, 02:21:42 pm »
Даааа, така ще черпи само непрана, а тя много мирише. :D
 Не знам какво е казал Тесла по случая с радиантната енергия, но Бедини в филмите разправя че отрицателната енергия с кондера става положителна. Какво точно има предвид само той си знае.

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 503
  • Z - Оркестър Вагнер
Re: Еднополюсния двигател на ТЕСЛА
« Отговор #327 -: Юни 18, 2016, 02:35:22 pm »
Чел съм почти всички патенти и записки на Тесла свързани с темите които ни интересуват, но в нито един от тях той не говори за радиантна енергия. Говори само за скаларни вълни. Даже в единия от патентите си определя скоростта им по-висока от тази на светлината със златното сечение или около 456 000 км/с. Но тия вълни са известни на ортодоксалната електротехника. Радиантната енергия се натрапи от интернет и някой художествени произведения, като на Джери Василатос. Тоя последния е написал само една книга "Изгубените открития". Нещата се раздухват особено от Бедини и Том Барден. За Бедини е ясно или ако трябва да бъдем точни скоро ще стане съвсем ясно /приготвил съм червения картон в задния си джоб/ :D, но Том Барден ми се струва платен мошеник. Приказки, приказки, работил за американското правителство и колко "обичайно" точно такъв ни обяснява къде да я търсим СЕ.  ;D Даже някои го боготворят.  ;D
Питайте колегите дето му правиха комутатора на магнитните потоци колко работи.

Личното ми мнение е, че има една такава работа като СЕ, но тя не е тук, а се намира 5 метра вляво или дясно.  ;D

Yoro

  • Гост
Re: Еднополюсния двигател на ТЕСЛА
« Отговор #328 -: Юни 18, 2016, 03:57:47 pm »
Ми това дето го пишеш EDM electronics за златното сечение за пентаграма.

Пентаграмът е използван като символ от Питагорейците. За тях особено значима е появата в него на златната пропорция или 'златното средно'. Евклид по-късно го обяснява чрез задачата за "делене на отсечка в крайно и средно отношение" в Книга 6 на "Начала" (вж. по-долу раздел 'геометрия'). През ренесанса тези интереси отново се възраждат и намират различни прояви.

Използван е като символ на мощ от хилядолетия. Пентаграма де.


Неактивен Bat_Vanko

  • Сериозен Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ****
  • Публикации: 1 330
Re: Еднополюсния двигател на ТЕСЛА
« Отговор #329 -: Юни 18, 2016, 04:33:59 pm »
Не знам какво е казал Тесла по случая с радиантната енергия, но Бедини в филмите разправя че отрицателната енергия с кондера става положителна. Какво точно има предвид само той си знае.
Ама не четете какво пиша и това си е  ;D. Снощи Ви казах че ТЕСа дава отрицателен ток. Той е нов вид енергия и не се подчинява на закона на Ом. Също така не го лови и закона на Ленц. Проблема е че след преминаване през изправителен диод отрицателният ток става положителен. Предполагам същото се получава и при преминаване през p-n прехода на транзистора. Тази транзисторна комутация не е подходяща - трябва да бъде механична или с разрядник.
П.п.  ;) ;D