Автор Тема: Еднополюсния двигател на ТЕСЛА  (Прочетена 193903 пъти)

Неактивен az_skeleta

  • Активен
  • **
  • Публикации: 294
  • Пол: Мъж
Re: Еднополюсния двигател на ТЕСЛА
« Отговор #90 -: Октомври 18, 2015, 12:14:34 pm »

П.П. един стар акумулатор има голямо вътрешно съпротивление и колкото и да го зареждаш по стандартния начин трудно същия е в състояние да отдаде голям стартов ток ( 150А-300А ). В случая няма значение дали говорим за киселинни, алкални или друг вид акумулаторни батерии. Всеизвестен е фактът, че използването на кратки импулси с високо напрежение не само зареждат акумулаторите а и силно намаляват вътрешното съпротивление, което е и най-съществения фактор за това една батерия да отдаде във веригата голям ток. Ако вземем един такъв акумулатор, който не е в състояние дори да завърти стартерния мотор на автомобила, с едно импулсно зарядно само след 10 мин. същия акумулатор без проблем ще завърти и ще запали мотора на автомобила. Това обаче съвсем не означава че същия е зареден. Пример: 300А ток на 12V отдаден за 10 сек. в стартера се равнява на скромните 10Wh изразходена енергия. (приблизително за такова време пали всяка трошка, че и за много по-малко). Когато имаме акумулатор с ниско вътрешно съпротивление същия зареден и на 10% ще отдаде нужния ток за кратко време. Всичко това си направих труда да изложа с цел да се видят възможните заблуждения, които витаят около въпросните "генератори".
Поздрави.
Съжалявам че точно тебе трябва да поправям, но......има неща които не са така.

 1. Работя зад автосалон и собственика му има едно импулсно зарядно. За проба ми даде един горе долу добър акумулатор зареждан с него. По принцип палеше дизелчето на което беше сложен, но за няколко дни падаше и пак го зареждаха. Въртях го една седмица на Бединито и му го върнах. След месец питах собственика какво е станало и той вика че си пали без проблем. Не знам какво представлява това импулсно зарядно и не ме интересува честно да си призная, но факта че после акумулатора си работеше ми е достатъчен. Не съм прочел в тоя форум Жоро да е писал че има СЕ(не съм прочел всичките постове все пак).
 2. това което ме смущава е че казваш че от акумулатора за запалването на автомобила се използват 10 Wh. Простата сметка от това което задаваш е 300*12=3600W за 10 сек. Подвеждащо е да го разбиваш за 1 час. Акумулатор 100Ач. чисто нов, натоварен с 100А ток няма да издържи 1 час. Максимум след половин час ще е разреден(даже не вярвам да издържи и толкова). А натоварен с 300А за колко време се разрежда? Имаше таблица с зависимостта от черпения ток и капацитета на акумулатора, но не мога да я намеря.

Поздрави!
ПП. Майсторе, ако ефира(етер, прана и т.н.) е градивната част на елементите(материалната част), кои са силите(енергията) които формират материалния свят(електрони, протони неутрони и т.н.), защото ми се струва че трябва тях да разберем и използваме.

Неактивен g1905

  • Beginner
  • *
  • Публикации: 96
Re: Еднополюсния двигател на ТЕСЛА
« Отговор #91 -: Октомври 18, 2015, 12:33:57 pm »
Точно така. СЕ няма, има по-бързо зареждане на батерии от стандартно зарядно. Жоро твърди, че неговият генератор е по-ефективен от соларните панели - "Като видите как работи вече никога няма да мислите за фотоволтаици,защото той е сто пъти по-ефективен от тях и удължава живота на батериите."
« Последна редакция: Октомври 19, 2015, 10:17:07 pm от atos »

Неактивен dymelsoft

  • Administrator
  • Стабилен
  • *****
  • Публикации: 622
  • специалист, не носи на пиене
Re: Еднополюсния двигател на ТЕСЛА
« Отговор #92 -: Октомври 18, 2015, 12:45:55 pm »
az_skeleta, здравей.
Нищо подвеждащо няма в мерната единица Wh. На много от акумулаторите особено "тяговите" капацитета го дават не в "Ah" a във "VAh". Стартерните акумулатори са проектирани с много малко вътрешно съпротивление за да могат да отдават голям ток във веригата, но за кратко време. Продължителното време на отдаване на такъв ток води до силно загряване на клетките и дори може да разруши акумулатора. Тяговите акумулатори са проектирани от своя страна за продължително отдаване на максимален ток за който са проектирани. Затова и същите са по скъпи и се използват за аварийни захранвания (UPS).
Цитат
Акумулатор 100Ач. чисто нов, натоварен с 100А ток няма да издържи 1 час. Максимум след половин час ще е разреден(даже не вярвам да издържи и толкова). А натоварен с 300А за колко време се разрежда? Имаше таблица с зависимостта от черпения ток и капацитета на акумулатора, но не мога да я намеря.
Да така е . Ако акумулатора е обикновен автомобилен (стартерна батерия) няма да издържи повече от 20 мин. особено ако е на МОНБАТ :) . Но ако е "тягова" батерия ти гарантирам при този ток поне 45 мин. Между другото всеки производител ако поискаш ти дава графиката съотношение капацитет/товарен ток.

П.П. "Бединката" не отричам, че прави с акумулаторите чудеса. Моето обяснение е не само импулсния характер на заряд, но и формата на импулса, честотата, хармоничните съставки и много други, които трудно биха могли да се направят с импулсна електроника. Не виждам, обаче освен за възстановяване капацитета на акумулатори, друго приложение. Надявам се да не съм прав.

Неактивен az_skeleta

  • Активен
  • **
  • Публикации: 294
  • Пол: Мъж
Re: Еднополюсния двигател на ТЕСЛА
« Отговор #93 -: Октомври 18, 2015, 01:16:25 pm »
Това което имах предвид е че натоварвайки акумулатора с 3600 вата за 10 сек, ще се разреди много повече отколкото ако е натоварен с 10 вата за час. Макар и сметката накрая да е равна то в заряда на акумулатора ще има разлика.

Yoro

  • Гост
Re: Еднополюсния двигател на ТЕСЛА
« Отговор #94 -: Октомври 18, 2015, 01:31:10 pm »
Здравейте!

Защо не изчакате да дойдат колегите които се престрашиха и те да ви пишат какво са установили.
И СЕ има..Иначе трябва да кръстим генератора шейтан машина...
Той прави това, което никое друго устройство не може да направи. Или поне аз не зная за такова...
Кое устройство ще зареди 50-60Ач батерия за около 15минути?
Или 100-200Ач за около час? И не само това.
Как след като възстанових и заредих батерията на колата тя направи по тих и пъргав двигателя и ми прави голяма икономия на гориво?
Има и още шашкащи неща които прави но нека ги видят и тогава...

Само,че никой не ми се е обадил още за да се срещнем.

Поздрави!
« Последна редакция: Октомври 19, 2015, 10:19:11 pm от atos »

Неактивен az_skeleta

  • Активен
  • **
  • Публикации: 294
  • Пол: Мъж
Re: Еднополюсния двигател на ТЕСЛА
« Отговор #95 -: Октомври 18, 2015, 01:54:31 pm »
Жоре, пишейки така ти сам си вредиш!!! Остави тия които искат да измерят, да измерят и тогава ТЕ да напишат каква е истината. Така посяваш очаквания и ако при меренето се окаже че нещата са различни ще стане страшно.

Yoro

  • Гост
Re: Еднополюсния двигател на ТЕСЛА
« Отговор #96 -: Октомври 18, 2015, 01:56:55 pm »
Хайде обадете ми се и да се пише вече само за реални неща..
От това ще имате полза всички...
Като пиша само аз за това си е буквално един монолог...
Очаквам обаждане.Михаил Кузмов нали си ми градски.
Звънни ми и ела да видиш.

Здравей az_skeleta!

Като ми пишеш това вярваш ли си?
Ти си почти всеки ден при мен и си наясно,че няма да измерят нищо със съвременните уреди.
Просто ще видят нещо шашкащо и трудно обяснимо.
Ако можех, щях отдавна да го обясня...
Това противоречи на всичко което знаем..
Просто ще документират фактите и после ще се опитаме съвместно да ги обясним...
Като сме повече колеги, може и да успеем да го формулираме и обясним, но никой не ми се обажда..
Вероятно е ненормално като съм го направил да не го крия, а да го показвам на всички...

Поздрави!

« Последна редакция: Октомври 19, 2015, 10:21:08 pm от atos »

Неактивен mi68

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 779
Re: Еднополюсния двигател на ТЕСЛА
« Отговор #97 -: Октомври 18, 2015, 02:30:46 pm »
Здравейте,
От прочетеното и на базата на личен опит стигам до извода, че устройството е с ниско ефективен приход на СЕ от порядъка на 2-3%. При това положение генераторния режим е трудно постижим.
Прихода на СЕ става, чрез тока на разместване посредством два вида токоносители, катиони и аниони. Това става само в част от веригата, а именно в акумулатора, то следователно метода е ниско ефективен.
Работете за вихрово повишаване на ефективността в пъти, чрез центробежните сили!   

Velektra

  • Гост
Re: Еднополюсния двигател на ТЕСЛА
« Отговор #98 -: Октомври 18, 2015, 02:52:53 pm »
Здравейте!
Зная че всички колеги от форума сте умни и начетени хора, повечето от вас с много практически опит. В конкретния случай с акумулатори и "зареждането" им.
Затова искам да ви попитам: Енергията на акумулатора отвън ли се зарежда(внася) или вътре в него се произвежда?
Едно време като правиха и даже се продаваха зарядни, които пускаха примерно 10А ток и вътре в акумулатора вреше и кипеше би трябвали да му "внесат" много енергия и да го "заредят". Само че такива акумулатори се скапваха много бързо напук на много внесената им енергия.
Според мен израза:
......
Кое устройство ще зареди 50-60Ач батерия за около 15минути?
....
не е правилен!
Акумулатора не е пасивен кондензатор който се пълни с енергия! Кондензаторите се зареждат! Отвън с готова енергия.
Акумулатора сам си я произвежда и на кондензаторния принцип имаме вече + и - заряди от двете страни на клетката. При кондензатора диелектрика разделя зарядите, които са внесени ОТВЪН! При акумулатора ролята на диелектрика се поема от киселината м/у плочите, която и изработва енергията.
Всички зарядни, включително и Бедини стимулират киселината да изработва енергия. Те не внасят енергия, която да се ползва после от консуматора към акумулатора.
Явно начина на подаване и характера на импулсите играе ролята на катализатор на химическия процес. И при хладното електричество се получава най-голяма бързина, но не за зареждането на акумулатора с външна енергия или пък с енергия от въздуха, а най-голяма бързина с която киселината да си изработи енергията (да раздели на + и - зарядите).

П.П. Тук пиша за заряди, но вече си мисля че няма + и - заряди, а има само потенциална разлика (напрежение) м/у две точки, но това е за друга тема.

Yoro

  • Гост
Re: Еднополюсния двигател на ТЕСЛА
« Отговор #99 -: Октомври 18, 2015, 03:10:03 pm »
Здравей mi68!

Явно опита ти е недостатъчен или е бил в погрешна насока....
Тук става въпрос за СЕ  и много трудно мога да ви обясня всичко.
За това искам да го видят и други и да го формулираме.
И на мен ми е трудно да обясня това което се получава в действителност.

Помагайте!Не пречете!

За това искам да го видят и други колеги...

Поздрави!

Yoro

  • Гост
Re: Еднополюсния двигател на ТЕСЛА
« Отговор #100 -: Октомври 18, 2015, 03:18:34 pm »
Velektra!

В случая съм убеден,че енергията се извлича от етера в следствие на реакцията получена от импулсите в батерията.
Тези импулси са като енергийна помпа на радиант.
Зная,че звучи невероятно но според мен е факт.
И не само според мен...

Дано го проумеете и ми помогнете.

Това ще е добре за всички ни...
Все още не ми се обажда никой.
Защо ли?

Поздрави!

Yoro

  • Гост
Re: Еднополюсния двигател на ТЕСЛА
« Отговор #101 -: Октомври 18, 2015, 03:30:00 pm »
Давате ми за пример ЧОБИ или както се наричаше.
Той писа и изчезна.
Аз ви очаквам.Но няма никой.

Какво искате повече от това?
Или се сепнахте,че ще трябва с мен да пишете,че това устройство работи и ще ви направи енергонезависими..
С малко повече пари то може да произвежда и енергия която може да консумират директно нагревателни уреди.Без батерии.
Пускал съм го да ми захранва работната маса.Лампи поялник и там каквото има още.
За това ви очаквам и да действаме...
Но няма никой..
За това сме на тоя хал...

Поздрави!

Velektra

  • Гост
Re: Еднополюсния двигател на ТЕСЛА
« Отговор #102 -: Октомври 18, 2015, 03:48:05 pm »
Velektra!
...
Дано го проумеете и ми помогнете.
.......

Yoro!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Проумях го, но за съжаление не мога да ти помогна.

Естествено, че с твоето устройство+акумулатор+инвертор ще са захранват електроуреди.
Но не от твоето устройство и не от инвертора, а от енергията на акумулатора!
Докато киселината е в състояние и докато клетката не е разрушена.
Дори и етера ще е безсилен тогава да направи нещо по въпроса!

Разбра ли че си направил много добро зарядно за акумулатори!

Ако не се открие и направи устройство за СЕ, то комбинацията: бързо зарядно+акумулатор+инвертор ще е много добра и сравнително евтина алтернатива.

Yoro

  • Гост
Re: Еднополюсния двигател на ТЕСЛА
« Отговор #103 -: Октомври 18, 2015, 03:56:18 pm »
Явно не си прочел всичко което пиша.
Пускал съм генератора да ми захранва работната маса .
Лампа ,поялник и разни измервателни уреди без никаква батерия и инвертор.
Това ще рече,че с малко доработка ще осигурява енергия която ще се ползва за дома без никакви инвертори..
Чети!

Поздрави!

Yoro

  • Гост
Re: Еднополюсния двигател на ТЕСЛА
« Отговор #104 -: Октомври 18, 2015, 04:03:52 pm »
Пускал съм го и да работи като се захранва от батерията която зарежда,но нямах свестен инвертор и не е работил така повече от час защото изгоря инвертора.За това ви писах,че трябва да изчакате да ми доставят инвертора и тогава да пиша как работи...
Има информация,че още преди 40 години е правен такъв вариант който е осигурявал голяма мощност 60Kw без никакви батерии и аз зная как да стане...След демонстрацията на изложение генератора и всичко свързано с него изчезват и от тогава е тайна..

Сигурно сега ви звучи още по невероятно но такава е...-
« Последна редакция: Октомври 18, 2015, 04:22:11 pm от Yoro »