Алтернативни енергоизточници > Nikola Tesla

Еднополюсния двигател на ТЕСЛА

<< < (2/68) > >>

Yoro:
Пуснах тази тема тук, защото като видях какво са писали други и са обявени за мошеници съм убеден,че просто някои от работите им трябва да се довършат.
И за мен писаха, че съм мошеник, но в последствие се оказа, че просто са се объркали...
Някои от колегите се пробват от 20-тина години да направят генератора и понеже не са успели са решили, че е поредната партенка.
След като идваха при мен и се убедиха, че нещото работи си промениха мнението...

hyparh:
Заглавието на темата може би е малко подвеждащо. Juliang, не става въпрос за двигател, който се захранва с радиант, а генератор на правотокови импулси + радиантна енергия. Тази допълнителна компонента прави възможно възстановяването на (полу)мъртви акумулатори и Li-Ion (а може би и други видове) батерии.

dmitarp:
Демонстрирай, на думи не вярвам. Покажи, че уреда не се отклонява , а двигателя работи

juliang:

--- Цитат на: Yoro в Октомври 14, 2015, 03:49:27 pm ---Това не може да се обясни с няколко думи.
Погледни колко е дълга темата в другия форум.
Не е лесно да се проумее и осъзнае как всъщност
работи генератора понеже е в противоречие с всичко
което ни е известно в областта.

--- Край на цитат ---

Мисля че никой в този форум няма да ти се разсърди, ако изложиш нещата в повече от "няколко думи". Този форум (а и не само този) страда точно от това, че всеки иска да обясни тезата си с 1 пост от 50 думи, и после е разочарован че никой не го разбира. Напиши 1, 2 страници които са най-същественото според теб вместо от тия 70 страници в другия форум всеки да чете това, което на него му харесва. Пък после ще поспорим върху тях.


--- Цитат на: hyparh в Октомври 14, 2015, 04:28:58 pm ---Juliang, не става въпрос за двигател, който се захранва с радиант, а генератор на правотокови импулси + радиантна енергия. Тази допълнителна компонента прави възможно възстановяването на (полу)мъртви акумулатори и Li-Ion (а може би и други видове) батерии.
--- Край на цитат ---

Тоест това което може би ще обсъждаме е едно зарядно за акумулатори (или генератор), което възстановява донякъде? Възстановява напълно? Възстановява над заводския капацитет (защото и това прочетох)? Акумулатори и батерии? ОК, нека това да се каже ясно за да няма спекулации.
Ако е така ми е доста интересно как с един и същ генератор се зареждат както 12 волтови акумулатори, така и 3.7 волтови литиево-йонни елементи? Вероятно съм с много закостенели знания, но това което съм чувал е че акумулатора иска около 14 волта напрежение за да се зареди, докато Li-ion елементите искат между 4.2 и 4.8 волта, като са изключително придирчиви към това напрежение и всякакво надвишаване ги унищожава много бързо.

И отново не виждам някой в прав текст да казва как генератора генерира нещо-си, което не въздейства върху измерителните уреди, но след като отиде в акумулаторите то се превръща (предполагам) в добре познатото ни електричество, което (пак предполагам) вече може да се измери, може да върти ел. двигатели.
Някой мерил ли е напрежение и ток които излизат от зареден по такъв начин акумулатор? Искрено се надявам, че от акумулатора излиза конвенционален ток, който може да се измери, защото ако не е така, то можете да предизвикате сериозен фурор в научните среди - акумулатор, от който по уреди не се черпи никакъв ток върти ел. двигател...

Имам още доста въпроси, отговорите на които би трябвало да помогнат не само на мен да вникнем в същността на това изобретение, но ще ги задавам по-нататък... Ще бъда много радостен и ако получавам конкретни отговори поне на част от тях. Благодаря предварително.

edin:

--- Цитат на: Yoro в Октомври 14, 2015, 02:42:15 pm ---Аз направих работещ генератор и съм убеден,че той е
ефективен.
Пиша ви генератор, защото това устройство и генератор на
лъчиста енергия.
Оказа се, че законите и формулите на съвременната физика
свършват до него.
Не работеща батерия, възстановена с генератора и измерена с
най съвременния и прецизен уред за целта се оказа, че е не работеща,
а в същия момент тя стартира двигателя на моята кола и няма проблем.
Не само стартира двигателя но и ми прави икономия на газ...


--- Край на цитат ---

Предлагам, хора които нахлуват, с такива твърдения и не ги докажат в срок от няколко дни с видео материал, да бъдат перманентно банвани, во веки веков. Няма нужда да обяснявам, кое налага това. Ако искате, дори анкета направете, ама периодично да се появяват подобни хора, без доказателства за твърденията си е загуба на време и финанси за други. Време е да се сложи точка на тази практика. Има ли "За" или ще се продължава с локумите до края на света?
Пиша това, без да обвинявам никого! Колегата, може и да казва истината, но остава да го докаже.

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

[*] Предходна страница

Премини на пълна версия