Алтернативни енергоизточници > Nikola Tesla
Еднополюсния двигател на ТЕСЛА
az_skeleta:
Забравих: схемата на локо не е съвсем коретна СПОРЕД МЕНЕ. напрежението на изхода на генератора е 13.8 а след акумулатора е 15.6. Акумулатора би могъл да повдигне напрежението но не повече от 12.7в. Така че най вероятно Жоро не го е видял(пак според мене). Другото възможно е уредите за измерване да не са коректни, но до колкото познавам установката такава голяма грешка не може да има.
Yoro:
:) В голяма грешка си az_skeleta!
--- Цитат на: az_skeleta в Юни 18, 2016, 11:09:50 am ---Забравих: схемата на локо не е съвсем коретна СПОРЕД МЕНЕ. напрежението на изхода на генератора е 13.8 а след акумулатора е 15.6. Акумулатора би могъл да повдигне напрежението но не повече от 12.7в. Така че най вероятно Жоро не го е видял(пак според мене). Другото възможно е уредите за измерване да не са коректни, но до колкото познавам установката такава голяма грешка не може да има.
--- Край на цитат ---
Обяснението ти е много интересно (абсурдно).
Изхода на генератора, батерията и реотана са свързани в една точка и то с достатъчно дебели проводници за да се получи такава голяма разлика в напрежението.
Гледай клипа. Ясно се вижда колко е напрежението на батерията.
Към края на клипа.
https://www.youtube.com/watch?v=wWWIeZQkzDA
Напрежението на батерията се покачва до 16 V като е с включен реотан.
Напоследък си доста зает и затова не знаеш какво съм правил още по генератора. Обаждах ти се за да видиш, но..
За това може и да говорим като си по свободен.
А може би искаш да е писано тук?
Всъщност си прав , че има грешка в схемата на изхода на генератора напрежението е колкото и на батерията.
Просто няма как да е с друга стойност като работи генератора де.
Ако генератора не работи тогава да.Напрежението на батерията е около 13V и толкова се измерва и на изхода та те са в една точка.
А за изчисленията на мощност показани над схемата на locco не.
Нека ги смятаме заедно с колегите които ще го видят лично.
az_skeleta:
Ами погледни схемата де. Ако искаш си прегледай и клипа. На схемата веднага след не Бединито има волтмер с стойност(13,8В) и след акумулатора има пак волтмер с друга стойност(15,6В). Така както са написани излиза че акумулатора добавя напрежение, което на клипа не го видях.
На клипа ясно се вижда че горния и долния волтмери имат почти еднакви показания.
EDM electronics:
--- Цитат на: az_skeleta в Юни 18, 2016, 08:25:08 am ---До тука Димела и Кузмов и аз ви казваме че няма повече от 100% КПД и никой не вярва. Не виждам измерването с ЕДМ как ще промени нещата, още повече че и той после няма да напише резултатите.
--- Край на цитат ---
Не се съмнявайте, че после няма да бъда обективен. Ще напиша истината. Тя е важна, а не кой ще се разсърди и кой не.
Предлагам и други колеги да дойдат на 25.06.2016 г. и заедно на място да обсъдим нещата. Така ще се елиминират всякакви съмнения. При условие, че ще се демонстрира самозахранване няма да има нищо сложно в измерването. Ще е необходим само един волтметър и товар. Ще направя и клип, ако домакина разреши /а аз умея да фиксирам важните неща/.
По отношение на доверието:
Когато някой веднъж излъже е много трудно после да си върне доверието. Ако пък някой лъже в продължение на години тук във форума цялата общност, мнението му и 5 ст. не струва вече.
Хубав ден на всички!
Михаил Кузмов:
Поздрави на дебатирщите!
Още когато az_skeleta публикува схемата на мерене, имах сериозни забележки! Сега виждам схемата на locco, която повтаря същите грешки дори дебатирани в чата! Забележките ми са към частта след изхода на ген.! Освен това, предлагам да игнорираме загубите в ТЕСа и да се съсредоточим към вход–изход на генератора! Така или иначе ТЕСа може да бъде заменен от мн. по ефективен ключов АС–DC преобразовател. Прилагам схема с коментар.
1/ всички амперметри са вързани в минусовата верига, определено импулсите са положителни, нека ги оставим да влизат на "чисто"!
2/ по принцип, стрелковите DC амперметри са магнито-електрическа система, системата взема измерително напрежение от пада на напрежение в/у шунт (вграден или външен), така че кратките пикове имат незначително влияние в/у показанията, освен това вграденият успокоител на стрелката, при по висока честота и краткост на импулса "приспива" показанието в някаква средна стойност! Няма причина да не вярваме на стрелковите уреди! Освен ако шунта е неправилно оразмерен! Разбира се не трябва да очакваме точности в милиампери! Просто няма как!
3/ В схемата А1 мери общият ток. Забележете, А2! Трябва да бъде стрелкови с отклонение в две посоки от вертикално положение на стрелката. Може да бъде също цифров като на дисплея ще наблюдаваме знака +и– !
Тоест, ще наблюдаваме батерията ли харчи ток, или от батерията се харчи ток!
4/ А3 мери тока тока през RL (load) товар.
5/ RL е реостат, или може да се прибавят или премахват товарни съпротивления (реотани)!
И така генератора работи, започваме да намаляваме съпротивлението на RL до момента в който забележим, че стрелката на амперметъра на ТЕСа мръдне леко към повишение!
Отчитаме всички стойности на уредите на ТЕСа и на тези от схемата след генератора!
Какво ще покажат сметките???? Yoro съгласен ли си на това ???
P.S. пропуснал съм +/– на уредите но това надали е неясно за някого
Навигация
[0] Списък на темите
Премини на пълна версия