Автор Тема: Еднополюсния двигател на ТЕСЛА  (Прочетена 187861 пъти)

Неактивен edin

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 283
  • Пол: Мъж
  • Гениалното, винаги е просто
Re: Еднополюсния двигател на ТЕСЛА
« Отговор #300 -: Юни 17, 2016, 10:07:15 pm »
Казана дума, хвърлен камък. Чакаме.

Yoro

  • Гост
Re: Еднополюсния двигател на ТЕСЛА
« Отговор #301 -: Юни 17, 2016, 10:15:05 pm »
 :) Включи се и GMG. Здрасти!
Ти за тежка артилерия ли се имаш? И за разходи пишеш а като имаш приходи... ;)

Ти си знаеш.Кога видя какво съм направи та си толкова категоричен?
Щом не си го направил. Край. Няма кой друг нали?
Честно взе да писва.Не мисля, че с нещо съм предизвикал всичкия сарказъм и арогантност от ваша страна.
 

Неактивен Bat_Vanko

  • Сериозен Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ****
  • Публикации: 1 330
Re: Еднополюсния двигател на ТЕСЛА
« Отговор #302 -: Юни 17, 2016, 10:18:13 pm »
Само заради професионалното обяснение на бат_Ванко ще се намеся и ще се опитам да обясня защо той според мене бърка.
 При свързването на реотана оборотите намаляват с малко. Според Жоро с 2 херца. Аз си признавам че не погледнах осцилоскопа, а тия 2 херца са 120 оборота реално. Та има 2 импулса по малко и е нормално средния ток на входа на генератора да падне с малко. От своя страна това влияе на изхода на генератора и нормално там да пада с малко повече тока.
az_skeleta, не знаех че намаляването на тока е толкова минимално. Предполагах много по-големи разлики. Това реално е в границите на грешката на уредите. Поредната грешка в измерването, която предизвика 20 страници дебати  ;D. Загрели са се кабелите, увеличило се е съпротивлението и съответно паднал тока...
Всъщност в моите опити съм имал случай на намаляване на тока с около 15 % след включване на активно съпротивление, но това се дължеше точно на подобряване на cos(fi) от товара спрямо празният ход и съответно няма никакво СЕ.

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 503
  • Z - Оркестър Вагнер
Re: Еднополюсния двигател на ТЕСЛА
« Отговор #303 -: Юни 17, 2016, 10:26:30 pm »
GMG реториката ти е като на чобанин. Не остава незабелязано.  :D
Ти си последния в тоя форум, който бих цанил акъл да ми дава. Не ми говори за обратни импулси, нито съм те питал, нито си ми интересен, нито съм мислил и някога, че ти имаш възможностите да дадеш нещо вярно, съдържателно и информативно. Ако ми говориш за вечното си фенерче сам си разбрал от резултата какъв наивник си.  ;D
За разлика от теб Yoro прави нещо, показва и споделя, а теб съм те запомнил с едни оплетени жици, като кълбо на една разхвърлена маса. Не можеш да разбереш боклук ли си изхвърлил там или се опитваш да правиш нещо от него.  :D
Ама тя всичката ти е такава....търчи-лъжи...

Yoro

  • Гост
Re: Еднополюсния двигател на ТЕСЛА
« Отговор #304 -: Юни 17, 2016, 10:40:38 pm »
 :) Bat_Vanko!

Нищо не си разбрал от всичко писано до сега.
Става въпрос за 5-6 А а това не е малко.Няма загряване на кабели.
Батериите ако нямат окъсени клетки също са студени.Даже когато батерията ври и газоотделя е студена. Транзисторите също са студени.

Няма да го пиша отново. Ако искаш просто прочети какво е писано.


Неактивен Bat_Vanko

  • Сериозен Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ****
  • Публикации: 1 330
Re: Еднополюсния двигател на ТЕСЛА
« Отговор #305 -: Юни 17, 2016, 10:59:01 pm »
:) Bat_Vanko!
Нищо не си разбрал от всичко писано до сега.
Става въпрос за 5-6 А а това не е малко.Няма загряване на кабели.
Айде ся поредната опашата лъжа - ТЕСа показва 4 А ток консумация, като намалее с 5 - 6 А колко остава - минус 1А до минус 2 А. Тва е поне елементарна математика, или и тя те затруднява  ;D
От къде го взе този ТЕС дето може да мери отрицателен ток? И как го отчиташ на тази скала? - бройката на въпросите стремително расте. А с нея и бройката на изръсените от теб простотии  ;D

Yoro

  • Гост
Re: Еднополюсния двигател на ТЕСЛА
« Отговор #306 -: Юни 17, 2016, 11:09:06 pm »
Това е на изхода.Не на захранването.
И нека пишем пак за това след няколко дни.

Неактивен Bat_Vanko

  • Сериозен Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ****
  • Публикации: 1 330
Re: Еднополюсния двигател на ТЕСЛА
« Отговор #307 -: Юни 17, 2016, 11:24:01 pm »
Щом е на изхода значи не се зарежда батерията или не минава ток през реотана, а консумацията от мрежата си остава същата. С други думи намалява отдаваната от генератора мощност, а се запазва консумираната ( от мрежата) - в такъв случай КПД-то пада още повече!!!!!
Този ли беше ефекта, на който толкоз се дивиш  ;D
П.п. Явно разковничето е в отрицателният ток, за него не важи закона на Ом. Може би не го лови и закона на Ленц. И наистина е нов вид енергия. Жоро е открил тази тайна, но се опитва да я скрие от нас. Остава само да се намери такъв модел ТЕС  ;D

Неактивен Phantom

  • Наблюдаващ
  • Публикации: 48
Re: Еднополюсния двигател на ТЕСЛА
« Отговор #308 -: Юни 18, 2016, 05:50:16 am »
   Не мога да ви разбера защо се карате !? Какво толкова има да се джавкате ? Човекът ви е поканил. Ами просто е ! Отивате, виждате, мерите, дискутирате, ако трябва и ще пресмятате ... и така докато накрая вземете решението Работи или Не . Ако имам възможност и Аз ще дойда, стига Yoro  да няма нещо против. Защо трябва да търкате клавиатурите безсмислено, и да правите от мухата слон ? Все ще се намери някой умник да описва известните ни закони. Е стига вече! Моля ви, Спрете се ! И на малките деца им стана ясно, че има и изключения, които леко заобикалят част от тези закони. Не им противоречат.

 
« Последна редакция: Юни 18, 2016, 06:15:58 am от Phantom »

GMG

  • Гост
Re: Еднополюсния двигател на ТЕСЛА
« Отговор #309 -: Юни 18, 2016, 06:51:49 am »
GMG реториката ти е като на чобанин. Не остава незабелязано.  :D
   Така е, не споря - акъл и да искам, не мога да ти дам  :(
Има една поговорка: "Търколила се тенджерата и си намерила похлупака"

   Не знам какви кълбета, жици и фенерчета си сънувал на разхвърлената ми
маса, ама очакванията ти за инфо от моя страна пак са грешни както винаги. Не искам да продължавам - ще стане дълго  ;)
    Сега не се занимавай с мен, а иди и си намери 5-те процента, но
обезателно снимайте методиката!
          Лек ден!

Неактивен mi68

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 779
Re: Еднополюсния двигател на ТЕСЛА
« Отговор #310 -: Юни 18, 2016, 08:13:39 am »
Здравейте
Липсва логиката на нещата.
Първа идея разделяне на общия поток. Може да се раздели на четен брой 2,4,6..., и нечетен брой 1,3,5....
При четен брой разделяне имаме важно свойство нулиране. Пример при 2.  1/2+1/2=1 или 0,5+0,5=1. Възможни комбинации:
  -0,5-0,5=-1; 0,5-0,5=0;  0,5+0,5=1
Възможни стойности -1;0;1 или -100%, 0%, 100%.  Това физически означава, разсъгласувано, унищожено и съгласувано свързване.
Разглеждаме разделяне на 5-нечетно
1/5+1/5+1/5+1/5+1/5=1 или 0,2+0,2+0,2+0,2+0,2=1 Възможни комбинации:
 0,2+0,2+0,2+0,2+0,2=1; 0,2+0,2+0,2+0,2-0,2=0,6; 0,2+0,2+0,2-0,2-0,2=0,2;  0,2+0,2-0,2-0,2-0,2=-0,2;   0,2-0,2-0,2-0,2-0,2=-0,6; -0,2-0,2-0,2-0,2-0,2=-1;
Възможни стойности: -1; -0,6; -0,2; 0,2; 0,6; 1 или -100%, -60%, -20%, 20%, 60%, 100%.
От изложеното Yoro, работи с  20%, може би с -20% или затихване 20%.
20% усилване е малко за самозахранване. При мен при 40% усилване не докарах самозахранване, разбира се при мен мощностите са малки.
Явно ниското качество може се компенсира с количество, работи се с по-големи мощности. Дали има самозахранване фактите ще покажат. Ако това не е факт явно нещо се бърка!
Приканвам към аналитично - логическо мислене. След това "ценни указания".

Неактивен az_skeleta

  • Активен
  • **
  • Публикации: 294
  • Пол: Мъж
Re: Еднополюсния двигател на ТЕСЛА
« Отговор #311 -: Юни 18, 2016, 08:25:08 am »
До тука Димела и Кузмов и аз ви казваме че няма повече от 100% КПД и никой не вярва. Не виждам измерването с ЕДМ как ще промени нещата, още повече че и той после няма да напише резултатите.
 Сега споделям едно инфо което и Жоро не знае: В сряда изтормозих един колега да си донесе юпиеса. Свързахме го за един 100Ач, почти съсипан акумулатор. Получи се следния резултат от самозахранването: За около 3 минути нямаше промяна. След това за наше учудване остатъчния заряд кото мери юпиеса на батерията се вдигна от 54 на 55% и ние се опулихме. Колегата веднага отиде и донесе мултицета си защото моя влтмер на акумулатора е с точност до десета. Така за около 5 мин напрежението на акумулатора се вдигна с 0,02 волта. Задържа се за около 2 минути и започна да пада. изчакаме го да падне с 0,03 волта под стойността на включването и го спряхме. Юпиеса въпреки че беше натоварен на 20% според показанията на дисплея беше загрял доста.
 Знам че това изглежда като преразказ, но не съм очаквал някакви кой знае какви резултати за да си записвам точните стойности. Нямам и идея защо се вдигна напрежението в началото. После като се порових в предишни опити които съм правил се сетих че и друг път ми се е случвало като добавя товар към акумулатора докато работи генератора и напрежението да се вдига известно време и после да започне да пада. Сякаш има някаква инерция.
 И преди Жоро да е написал че моя е различен, ще спомена че ако търси символи(невероятната глупост с пентаграма) моя е Звездата на давИд.
 И още нещо преди да приключа тотално с темата: при 110% КПД(ако все пак се докаже) според вас как ще изглежда системата за черпене на 2 киловата мощност. Проста сметка показва че трябва да се изгради 20 киловатова система. Е ЕВН Е ПО ИЗГОДНО!!!

Неактивен Bat_Vanko

  • Сериозен Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ****
  • Публикации: 1 330
Re: Еднополюсния двигател на ТЕСЛА
« Отговор #312 -: Юни 18, 2016, 09:50:54 am »
az_skeleta, доколкото ми е известно има една система за зареждане на стари акумулатори чрез редуване на бързи цикли разряд-заряд в определено съотношение. Възможно е да се получава активизиране на електролита или откъртване на сулфатни кристали от повърхността.

Yoro

  • Гост
Re: Еднополюсния двигател на ТЕСЛА
« Отговор #313 -: Юни 18, 2016, 09:54:07 am »
Това което пише az_skeleta може да се каже и така.
С моя три цилиндров двигател не можах да стигна пет цилиндровия на Жоро по баира.  :)
Въпреки, че сравнението не е точно, защото не веднъж писах, че когато към генератор с една бобина се добави втора то ефективността му не се увеличава двойно а много повече.А като се добавят още четири..

Схемата която показва locco е точна.




Като се има предвид, че батерията е с много занижен капацитет и като включа 5 А към нея веднага напрежението и пада след като заработи генератора напрежението и бързо се покачва както е с консуматора и този ток не се консумира от генератора.Тока за зареждане не се повишава а пада като реотана консумира.

Неактивен az_skeleta

  • Активен
  • **
  • Публикации: 294
  • Пол: Мъж
Re: Еднополюсния двигател на ТЕСЛА
« Отговор #314 -: Юни 18, 2016, 10:57:45 am »
Дрън Дрън глупости.
 1. Когато ми сглоби моя генератор ми каза че по параметри на изхода е същия като твоя, защото твоя е с обикновенни диоди 1н4007, а моя е с бързи 3 амперови(забравих им заглавието). Кога ме излъга? сега или тогава.
 2. Това с повечето енергия го слушам още откакто имаше една бобина с 4 намотки. Е моя с 3 бобини с по 8 намотки. Е не трябва ли да има повече от 100% КПД?
 3 Преди да почнеш да пишеш тука ти казах че с голи приказки няма да мине и трябват точни и коректни измервания. За 2 години нямаш едно измерване което да става за нещо. Не отчиташ напрежението на изхода, а само тока. За мощност да не говорим. Леко подхлъзваш хората с недоизказани неща като ги оставяш само в главата си всеки според разбиранията да си формира отговорите(колко сложно обясних думата манипулация).
 4. Не зачиташ мнението на другите. 100 човека ти дадоха 1000 идеи как да си измериш КПД-то и ти продължаваш да говориш че преобразуваш някаква имагинерна енергия, която реално не ти дава нищо повече.
 5. Ако искаш обяснение на различните ефекти които се усещат ето ти едно което не противоречи на модерната физика(не казвам че е точно така): Генератора прави високоволтори импулси които имат и магнитно изражение. Така че е нормално магнитното поле да влияе на организма не мислиш ли?
  Мога и още ама няма смисъл. На практика се оказва че имаш едно импулсно зарядно което си има съвсем нормално КПД. Нека разбира се да го мери който иска, но ефект няма да има защото те попадат на нещо ново и за 15 минути главата им блокира и не могат да преценят кое е истина и кое не.
 ПП. Това вече мина всякакви граници, затова моля админите да махнат всичките ми постове от тая тема и темата за бедини!