Автор Тема: Еднополюсния двигател на ТЕСЛА  (Прочетена 190131 пъти)

Yoro

  • Гост
Re: Еднополюсния двигател на ТЕСЛА
« Отговор #285 -: Юни 17, 2016, 04:41:26 pm »
Колеги!

В тази област няма специалисти. Тепърва проумяваме какво се случва и как работят такива устройства.
Аз цял живот се занимавам с електроника и електротехника, механика и пневматика. Направил съм доста автоматични линии и направих доста фирми богати, но като почнах да се занимавам с тези генератори разбрах, че тепърва се уча и не разбирам след като споделям какво съм установил защо реакцията ви е такава. Та това е направо тъпо. Извинете ме за израза, но по точен не намирам.
Не веднъж писах. Ела те и мерете. Тези които видяха и разбраха не пишат нищо. :(
Последните които казаха, че ще дойдат няма да дойдат. Защо ли?
Кузмов не ми вдига телефона като му звъня. Защо ли?
Админа също не ми вдига телефона.

Значи този форум не е за чистата енергия а за...

Осъзнайте се и просто да работим в екип.

Иначе няма да постигнем нищо.

Поздрави Жоро!


Неактивен az_skeleta

  • Активен
  • **
  • Публикации: 294
  • Пол: Мъж
Re: Еднополюсния двигател на ТЕСЛА
« Отговор #286 -: Юни 17, 2016, 04:45:44 pm »
Само заради професионалното обяснение на бат_Ванко ще се намеся и ще се опитам да обясня защо той според мене бърка.
 При свързването на реотана оборотите намаляват с малко. Според Жоро с 2 херца. Аз си признавам че не погледнах осцилоскопа, а тия 2 херца са 120 оборота реално. Та има 2 импулса по малко и е нормално средния ток на входа на генератора да падне с малко. От своя страна това влияе на изхода на генератора и нормално там да пада с малко повече тока.

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 528
  • Z - Оркестър Вагнер
Re: Еднополюсния двигател на ТЕСЛА
« Отговор #287 -: Юни 17, 2016, 04:49:46 pm »
Вече съм сигурен, че тези които щяха да идват при мен няма да дойдат понеже ще трябва после да опишат това което са видели а и всичко ще бъде заснето на клип.
Вижте какво са писали след като им писах, че ще снимаме генератора самозахранен и ще видят и други неща.
Не бъди толкова сигурен, аз отговарям само за себе си и на 25.06.2016 г. /събота/ около 15:00-16:00 часа ще бъда при теб.
Очаквам от теб чудеса.  :D
Интересно ми е освен самозахранването каква ще е другата изненада?

Yoro

  • Гост
Re: Еднополюсния двигател на ТЕСЛА
« Отговор #288 -: Юни 17, 2016, 04:56:06 pm »
Ми радвам се, че съм сбъркал в преценката си. EDM electronics!
Само се обади предварително. Имаш ми тел.№ ра.

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 528
  • Z - Оркестър Вагнер
Re: Еднополюсния двигател на ТЕСЛА
« Отговор #289 -: Юни 17, 2016, 05:01:28 pm »
Ми радвам се, че съм сбъркал в преценката си. EDM electronics!
Само се обади предварително. Имаш ми тел.№ ра.
Да, сбъркал си. Ще ти се обадя другата седмица непременно. Не ти дадох телефона си, защото не мога да дискутирам през работно време такива теми, хората около мен ще ме изгледат много странно и ще си помислят много лоши неща.  :D

Неактивен getca

  • Сериозен Експериментатор
  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 764
  • Пол: Мъж
  • https://t.me/BGfreeman
    • http://analogov.com
Re: Еднополюсния двигател на ТЕСЛА
« Отговор #290 -: Юни 17, 2016, 05:16:06 pm »
Ай-ай, то бива празнописане, ама тия 20стр. са еталон. EDM, да не забравиш специалните помагала за мерене на оргон и други подобни неизвестни субстанции от сорта на махала, багети, кокалчета, шарен боб и т.н. ?!.. ;D Па дано научиш нещо от тоя разбирач, че и ние покрай теб. Щото нали ние сме несведущи по въпроса, мда.
Предлагам при установяване на различна действителност от твърденията на Yoro, темата да иде в коша и модераторския екип да си зима шапките заради допускане на подобни небивалици. Ех, де го Алтиумчето да въведе ред ?! :) Това вече не е форум за грамотни хора, а махленска седянка за надприказване(надписване), ъхъ. Жалко, но факт. Погледнете само някои от старите теми с рисунки, анимации, снимки, схеми, мерене и т.н. Сега само бла-бла и нищо - обемът нараства главоломно, Димела е дигнал ръце и както виждате вече не се и обажда. Еми прав е човека, смисълът и идеята отдавна ги няма.

Yoro

  • Гост
Re: Еднополюсния двигател на ТЕСЛА
« Отговор #291 -: Юни 17, 2016, 05:38:10 pm »
locco!

Още веднъж.От теса се консумира 40V- 4А.
В същия момент батерията консумира 9 А при 15.6 V от генератора и като включа реотан който консумира 5,6 А  от батерията(генератора) то тока който се консумира от генератора не се повишава а пада. И тока за работа на генератора от теса също пада. Трябва да се има предвид и това, че батерията е буквално мъртва.
Няма никакъв капацитет. Това се вижда и на клипа.
https://www.youtube.com/watch?v=wWWIeZQkzDA
Тъй, че тока който се консумира от генератора не е 5А а 14,6 А и напрежението е почти 16V И се повишава.
От къде е тази енергия която е необходима за реотана и тя не се прибавя към консумираната от генератора?
« Последна редакция: Юни 17, 2016, 05:57:47 pm от Yoro »

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Re: Еднополюсния двигател на ТЕСЛА
« Отговор #292 -: Юни 17, 2016, 06:01:18 pm »
Юлиане, не се пробвай само срещу мен да ползваш тактиката  "нападение - най-добрата защита"!
Първо ти отговори на въпросите, после задавай свои...осмисли го!

 getca, що не станеш мод?
Не ти стиска ли или ще излезеш с номера, че си го "надживял" и дъра-бъра?
Или не ти пука за форума?
Ако не ти пука - що пишеш тук?
Ако ти пука пък - поеми своя дял тежест, де!

Най-лесно е да се сере на метеното!
Аз лично (ако някой изобщо е забелязал) от седмица насам почти не модерирам - не знам вече дали "няма да наруша оригиналността на нечий пост и да изменя смисъла му", поправяйки абсолютните ви неграмотщини като "опито" (опити), "помпетентност"(компетентност), "голямите" (големите), "акомолатора" (акумулаторът), " имено" (именно) - 2 пъти в един пост) и т.н. ...и т.н. мога да изреждам до утре...
Е...спирам! Уморих се...
 
« Последна редакция: Юни 17, 2016, 06:23:52 pm от atos »

Неактивен x_name41

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 940
  • מוזיקה מאריכה את החיים
    • https://www.sanmina.com/
Re: Еднополюсния двигател на ТЕСЛА
« Отговор #293 -: Юни 17, 2016, 07:33:24 pm »
Yoro в началото реотана (според показанията на стрелковия уред) консумира в интерес на истината не 5 ампера а около 4 ампера при около 11 волта от "умрелия" акумулатор (това е защото в първия момент когато стрелковия уред е на нула се вижда че не е калибриран добре като стрелката показва малко над нулата), след това на 0:41-та минута завърташ генератора и чак тогава почва да се зарежда. Интересен е момента, че уж "умрелия" акумулатор който няма никакъв капацитет (по твои думи) всъщност има потенциал да даде 5А на реотана (или около 4 ампера и нещо в действителност). По натам още по интересно става когато се види консумацията от ТЕС-а, тя показва около 27 волта и отново около 4 ампера!, вижда се че така или иначе все пак ТЕС-а има потенциал да осигури необходимата мощ. Процеса който се случва предположително е следния: ТЕС-а захранва със едно определено количество енергия акумулатора, след това при включване на товар към този акумулатор към него се отдава горе долу същото заложено количество енергия и така акумулатора се подържа зареден, като през него минава само енергията все едно към товара...

Искам да бъда правилно разбран, енергията от ТЕС-а минава просто през акумулатора посредством генератора (въртелягата) защото той се зарежда бързо и е зареден след определено кратко време, като за подържането на заряд не се изисква кой знае каква енергия поради споменатото в началото!
« Последна редакция: Юни 17, 2016, 07:51:36 pm от x_name41 »

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 178
Re: Еднополюсния двигател на ТЕСЛА
« Отговор #294 -: Юни 17, 2016, 08:19:06 pm »
Юлиане, не се пробвай само срещу мен да ползваш тактиката  "нападение - най-добрата защита"!
Първо ти отговори на въпросите, после задавай свои...осмисли го!

Прегледах пак поста ти. Няма нито един въпросителен знак... и в смисъла на изказването ти не видях да задаваш въпрос. Как и да е ...

Това за което апелирам е да се проведе кадърно измерване. Неколкократно излагам методи които могат да се приемат за достоверни. нека се абстрахираме от това дали има или няма някаква странна енергия там. Ти лично от техническа гледна точка приемаш ли измерването за достоверно?
Дори и да отида - нямам дни на разположение, за да тествам колко цикъла ще издържи даден акумулатор и дали в него ще остава повече енергия всеки път.
Една табличка искам - нищо друго. Един и същ акумулатор - зарежда се на бединката и след това се откача и му се пуска една и съща крушка да го източва до край. И така 10-15 пъти. Мощност на крушката, начално и крайно напрежение на акумулатора и време. Заводски капацитет на акумулатора. Това е всичко.
Аз (а и вероятно не само аз) вече ще си направим изводите за ефективността на уреда и за кондицията на акумулатора.

Та аз в момента дори не знам къде е вързан тоя амперметър и тоя волтметър дето го показва Yoro на клипа. На изхода на ТЕС-а или на рогата на акумулатора. Тия 5 ампера - само към реотана ли са или общо реотан + зареждане на аку-то или само към аку-то? Да върже 2 амперметъра - един за общия ток и един за тока към аку-то. Така ще се види к'во става кат се включва реотана - тока продължава да ходи към аку-то или почва да дърпа от него. Да се сумират токовете и да се види дали сметката излиза и ако не излиза къде се бърка.
Още по-елементарен пример с който да си провери сам достоверността на уредите - да върже мултицета на ток и стрелковия амперметър последователно между бединката и аку-то. Да види (и ние да видим) дали двете цифри съвпадат достатъчно за да се приеме че показанията са достоверни.
Да върже мултицета на волтове към изхода на ТЕС-а по време на работа. Така ще види дали стрелковия волтметър на ТЕС-а и цифровия на мултицета ще показват едно и също. После пак обаче с мултицета на ампери - да провери и показанията на амперметъра на ТЕС-а.
Обаче не... Йоро не иска да провери дали уредите му са верни и колко го лъжат, но продължава да твърди неща които са трудно приемливи.
Ако някой ме пита мен дали вярвам че има СЕ в тая въртележка или уредите лъжат - познай какво ще избера. Ако аз наблюдавам такава аномалия - досега да съм скъсал г*за на уредите от проверки и контролни засичания преди изобщо да се осмеля да си помисля за нещо такова. Тук обаче не виждам такова нещо ... има едни 36V * 4A (колко е вярно - господ знае) и едни 15V 5А на изхода (кой изход - не е ясно, и дали тези числа са близки до реалността - също) и това е нещото дето трябва да ме убеди да приема енергията от етера...

Още - ТЕС-а да консумира 600 вата на празен ход, без включени консуматори?!? Това е абсурд - тогава на тоя уред ще му трябва активно охлаждане или досега да се е запалил. Тия 600 вата няма къде да отидат, освен в топлина.
И аз имам ТЕС (макар и малко по-различен модел) и ми е до болка известно че той не грее като за 600 вата :) За 6 - да, за 16 - да, дори бих приел да са 60, ма 600... абсурд.

П.С. https://vikiwat.com/lineyno-laboratorno-zahranvane-tes5020-60v-5a-200w-bg.html това е ТЕС-а ползван от Йоро. По спецификация той не може да отдава повече от 200 вата.

Yoro

  • Гост
Re: Еднополюсния двигател на ТЕСЛА
« Отговор #295 -: Юни 17, 2016, 08:21:34 pm »
x_name41! Теса не може да подава нищо на батерията докато не заработи генератора към батерията не отива нищо.
Нолмално е като пада напрежението на батерията да пада и тока. :) За това като е на 11 V и тока е с по ниска стойност, но когато напрежението на батерията е 16V тока е доста отгоре.



Виж схемата.Теса е свързан на местото където е батерията свързана към емитера на транзистора.

 juliang! Четеш ли какво пиша въобще? Прочети и пак пиши. Ако искаш де.
Тук няма да стане по стандартните начини. Или поне не с такива уреди каквито използваме.


Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 178
Re: Еднополюсния двигател на ТЕСЛА
« Отговор #296 -: Юни 17, 2016, 08:31:33 pm »
juliang! Четеш ли какво пиша въобще? Прочети и пак пиши. Ако искаш де.
Тук няма да стане по стандартните начини. Или поне не с такива уреди каквито използваме.

Ами тогава спри да цитираш и да показваш на видео показанията на уредите... какво да гледаме и какво да мерим, за какво да идват хора при теб, като сам казваш че с "тия уреди" няма да стане? С кои ще стане? С молитви? С вяра? С махала и багети?

Неактивен x_name41

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 940
  • מוזיקה מאריכה את החיים
    • https://www.sanmina.com/
Re: Еднополюсния двигател на ТЕСЛА
« Отговор #297 -: Юни 17, 2016, 08:42:19 pm »
x_name41! Теса не може да подава нищо на батерията докато не заработи генератора към батерията не отива нищо.
е че аз нали същото казах

Yoro в началото реотана (според показанията на стрелковия уред) консумира в интерес на истината не 5 ампера а около 4 ампера при около 11 волта от "умрелия" акумулатор (това е защото в първия момент когато стрелковия уред е на нула се вижда че не е калибриран добре като стрелката показва малко над нулата), след това на 0:41-та минута завърташ генератора и чак тогава почва да се зарежда. от ТЕС-а


Нолмално е като пада напрежението на батерията да пада и тока. :) За това като е на 11 V и тока е с по ниска стойност, но когато напрежението на батерията е 16V тока е доста отгоре.

вижда се че така или иначе все пак ТЕС-а има потенциал да осигури необходимата мощ.

... енергията от ТЕС-а минава просто през акумулатора посредством генератора (въртелягата) защото той се зарежда бързо и е зареден след определено кратко време, като за подържането на заряд не се изисква кой знае каква енергия защото самото минаване на енергията от ТЕС-а чрез въртелягата през акумулатора е достатъчна за подържането му в заредено състояние, като към реотана енергията идва не от акумулатора а от ТЕС-а поредством въртелягата. Спре ли се или преустанови ли се работата на ТЕС-а в определен произволен момент енергията към реотана веднага започва да идва от акумулатора, който е като буферен капацитет

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 528
  • Z - Оркестър Вагнер
Re: Еднополюсния двигател на ТЕСЛА
« Отговор #298 -: Юни 17, 2016, 09:00:24 pm »
Не знам дали е спам темата последните 20 стр., но възбуди голям обществен интерес. Видно е. Кел файда да няма нищо излишно в тая тема, а да прашасва там в ъгъла на форума още 10 г. Поне да разберем с малко или много кавга  :D дали има нещо тук или не и да преминаваме на другата тема.  ;D
Всичко напоследък е благодарение работата на Yoro. Не може да му се отрече. Той е с най-сериозната Бедини разработка. Дали е прав или не, е друг въпрос, но важното е че човека търси, вярва, полага труд, хвърля средства и ни казва какво е постигнал, за което заслужава уважение. Кани у тях всеки приятел или враг да види сам с очите си. От гледна точка на позицията ми и аз съм от "врага", но той ме кани човека няколко пъти. Каква по-добра оферта?
Обеща да видя самозахранване, а това вече е друг разговор, сериозен разговор.  ;)
Откровена прогноза: на 95% съм скептичен, но давам на Yoro 5% да е прав.

GMG

  • Гост
Re: Еднополюсния двигател на ТЕСЛА
« Отговор #299 -: Юни 17, 2016, 09:51:54 pm »
   От сега нататък ще ти викам ЕДМ-шарана  ;D
Кви 5%, какви пет лева бре човек? Нима се връзваш на обяснения
от 1001 нощ за обратния импулс и то от 2N3055 или друг 100V-ов TIP  :o

   Дори и сто витков литцендрат да навие Йоро, независимо от диаметъра
на проводника, формата на макарата, подредбата в пентаграм, шестограм, октогран... все тая  ;)

   Поздравления за труда и упоритостта му, но да се самозаблуждаваш без да
разбираш от елементарни процеси е разбираемо и простимо!
Още повече, че не може да ги регистрира и измери. Вярвам, че ще му
покажеш някои тънкости не само в измерването ЕДМ, но не забравяй
да отчетеш разхода на колата на отиване и връщане (след заряда с машинката разбира се).

   И още нещо; Помоли го да ти демонстрира как цветето в саксия както си
стои до прозореца и обърнато към Слънцето, след запуск на генератора, то се обръща към него пренебрегвайки светлината.
Има и още, но мисля като за начало е достатъчно  :)
    Успех!