Автор Тема: Йогически техники за подмладяване (и не само)  (Прочетена 78402 пъти)

Неактивен edin

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 283
  • Пол: Мъж
  • Гениалното, винаги е просто
Re: Йогически техники за подмладяване (и не само)
« Отговор #45 -: Октомври 19, 2015, 10:41:02 am »
Хълк, сайтът не е за всеки. Лично за мен е уникален. Това че някой не разбира, си е негов проблем. Не вярвам на всичко написано, но има много добри попадения. А Дънов......къФ учител може да е тоя плагиат, който приживе се е самоовявил за светец. Щайнер е имало за какво, да го изгони, като мръсно псе.

Неактивен GreenHulk

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 270
  • Пол: Мъж
  • Астронавигатор
Re: Йогически техники за подмладяване (и не само)
« Отговор #46 -: Октомври 19, 2015, 12:29:39 pm »
Хълк, сайтът не е за всеки. Лично за мен е уникален. Това че някой не разбира, си е негов проблем. Не вярвам на всичко написано, но има много добри попадения. А Дънов......къФ учител може да е тоя плагиат, който приживе се е самоовявил за светец. Щайнер е имало за какво, да го изгони, като мръсно псе.
Аз не твърдя че не разбирам сайта, не ме кефят сайтове, които влияят неблагоприятно енергийно на посетителите - за което има причини. Не знам от къде ти е информацията че е плагиат и че се саомобявявал за светец и че Щайнер го изгонил, аз от толкова години такава информация не помня от сериозен източник да съм срещнал, най-вероятно си я срещнал от някакъв ...несериозен източник. Аз съм приложил много неща, дадени от Учителя и работят - следователно не е плагиат, а Учител. Щайнер е ходил при Учителя на лекция, не обратното. Но темата  е за друго, нека не се отклоняваме.
« Последна редакция: Октомври 19, 2015, 10:43:28 pm от atos »

Неактивен edin

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 283
  • Пол: Мъж
  • Гениалното, винаги е просто
Re: Йогически техники за подмладяване (и не само)
« Отговор #47 -: Октомври 19, 2015, 01:27:30 pm »
Не виждам нищо, което мога да науча от Дънов. Много локуми и нищо конкретно. Времената са други, за хора с друго мислене. Извадени от нафталина недомлъвки не са за мен.
Щайнер при Дънов? Фантастика. Точно Дънов е обикалял цял свят и е чопвал от всекиго по нещо.

Неактивен GreenHulk

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 270
  • Пол: Мъж
  • Астронавигатор
Re: Йогически техники за подмладяване (и не само)
« Отговор #48 -: Октомври 19, 2015, 02:26:34 pm »
Не виждам нищо, което мога да науча от Дънов. Много локуми и нищо конкретно. Времената са други, за хора с друго мислене. Извадени от нафталина недомлъвки не са за мен.
Щайнер при Дънов? Фантастика. Точно Дънов е обикалял цял свят и е чопвал от всекиго по нещо.

Това, че ти не си видял, не значи че няма мощни техники за развитие на чакрите, енергиите и телата, аз как съм намерил - може да е въпрос на отношение, което да доведе и до виждане - ти какво искаш да напише специално за тебе книга - как да издигна кундалини за 24 часа ли?

Един истински Учител няма нужда да ходи са чопва оттук оттам. Имайки духовно виждане и Мъдрост, може да види и даде проверени и подходящи за нашето време неща и техники и го е правил - има техники които да прилагани от хилядолетия - примерно касаят устройството на човека и може да се ползват и в бъдеще, има такива, които вече не са подходящи - примерно асани с надолу главата, а има и нови техники - които няма да намериш и в йога, и в други школи. Нищо плагиатско не виждам в случая. Ако си промениш отношението, мисля че може да намериш интересни и полезни неща даже за теб. Може да направим даже един експеримент - ти ми кажи в каква област се интересуваш - аз да потърся какво е давал за това. Смята се че е отговарял на мислени въпроси на присъстващите и оттам да са обхванати доста голям брой теми.
« Последна редакция: Октомври 19, 2015, 10:44:06 pm от atos »

Неактивен edin

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 283
  • Пол: Мъж
  • Гениалното, винаги е просто
Re: Йогически техники за подмладяване (и не само)
« Отговор #49 -: Октомври 19, 2015, 03:55:45 pm »
Развиване на чакрите!
Това е култ към тялото и закотвя духът, по-силно към него. Дефакто, обратното на духовното развитие!
Всяка медитация над чакрите, насочване на енергия към тях е антидуховно. Всякакви диети, освен ако не си болен и то много болен, СА култ към тялото и са антидуховни.
"Не може да имаш двама господари". Разбирай, че не може хем да се грижиш маниакално за тялото си, хем да искаш и духът да ти е здрав. Това са две взаимно изключващи се неща.
Дънов: " Когато изпитвате силни емоции, край вас идват 4-5 същества от духовния свят. Вие трябва да се отнасяте с разбиране към тях".
По-голяма профанизация, рядко се среща. Тези думи са толкова обсурдни, че определение още не измислено. Толкова са велики, великите учения на дънов. Какви са тези същества? Вредят ли ни? Ако да, как да се отървем от тях? Дънов не казва. Хвърля бомбата и чао. Да, тези същества се хранят с нашата енергия (лууш), есенцията на живота. Дънов обаче не казва, че някои от тези същества са много опасни и ако навлезнат в аурата, се опитват да вземат контрол над подсъзнането, а крайната им цел е пълно обсебване на съзнанието (лудост, мании, полови извращения). За разлика от дънов, в днешните времена, за щастие има хора, които казват истината в прав текст и дават отлични методи, как да се предпазим от такива същества, как да ги диагностицираме и как да ги махнем от полето си. Трудовете на Людмила Пучко, са едни от най-добрите книги, в нашето съвремие, касаещи невидимия свят.
Толкова от мен за дънов. Не си струва повече усилия. И въпреки всичко, човек не може да прескочи стъпало. Който е на вълна дънов, трябва да си мине по реда, за да види края на деветата глуха. Някога и аз бях там.

Неактивен GreenHulk

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 270
  • Пол: Мъж
  • Астронавигатор
Re: Йогически техники за подмладяване (и не само)
« Отговор #50 -: Октомври 19, 2015, 06:22:05 pm »
трябва да си мине по реда, за да види края на деветата глуха. Някога и аз бях там.
Изобщо не се стига там, ако си се занимавал правилно. Това, което говоря, касае езотеричното развитие, който иска може да ходи и на педесятна църква, но не му препоръчвам, щото опита е отрицателен. Както и от някои  руски  "екстрасензорици"  и "адепти" - също от опит.

Не може да има реално езотерично / окултно развитие без работа с чакрите. В йога и в тантра също се работи с чакри, дори да не се казва някой път направо. Приемам, че си предубеден, но да знаеш, че методи има, и че гроздето не е кисело :)

Неактивен edin

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 283
  • Пол: Мъж
  • Гениалното, винаги е просто
Re: Йогически техники за подмладяване (и не само)
« Отговор #51 -: Октомври 19, 2015, 06:46:30 pm »
Ами то всеки е предубеден и затова подобни спорове, са безсмислени. Тоя път си е самостоятелен и обсъждането е по-скоро вредно. Взимаш, опитваш, правиш си изводите и продължаваш. Ако нещо е за теб, то си е лично за теб. Ако е полезно за теб, може да е вредно за другия и обратното.

Неактивен RUS

  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 336
  • Трябва ни БЕЗПЛАТНА енергия.
Re: Йогически техники за подмладяване (и не само)
« Отговор #52 -: Октомври 19, 2015, 07:24:38 pm »
edin в една част от твоите мисли те подкрепям и съм съгласен с теб.А именно че не трябва да се слага каруцата пред коня...да се вторачиш в пъпа си ( образно казано с това визирам чакрите) е все едно да се занимаваш с последствията,а не с причината.
От друга страна не съм съгласен с теб относно Дънов.Този човек не е случаен и също отговори не дава защото чисто и просто готова рецепта за всичко и всеки просто не съществува.Всеки сам намира своя път за развитие и еволюция както правилно се изрази.Постига резултати по неговия си начин.Това което за мен върши работа,за теб може да не е удачно...просто защото сме различни ,но също и много еднакви с това.
Като критерий за Истина бих ти посочил следното:Голямата Истина не отрича и отхвърля нищо,а допълва и обединява всичко(дори и на пръв поглед противоречиви неща)  в едно Цяло.

Неактивен edin

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 283
  • Пол: Мъж
  • Гениалното, винаги е просто
Re: Йогически техники за подмладяване (и не само)
« Отговор #53 -: Октомври 19, 2015, 08:54:15 pm »
За отричането, има си отричане и отричане. Зависи от контекста. В такива дискусии, които са си доста безсмислени, всеки е длъжен да си отстоява, своята си истина. Моята е че Дънов е гола вода. Казах го, но това също и не значи, че съм прав в абсолютния смисъл и че Дънов не е казал истини. Просто на този тип, му е отминало времето.
« Последна редакция: Октомври 19, 2015, 09:09:48 pm от RUS »

Неактивен RUS

  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 336
  • Трябва ни БЕЗПЛАТНА енергия.
Re: Йогически техники за подмладяване (и не само)
« Отговор #54 -: Октомври 19, 2015, 09:08:58 pm »
По твоята логика и на Нютон му е минало времето...ама като гледам още са актуални законите които е формулирал.  :)
Принципа е същия,независимо за какво говорим.
По същество всички повтарят и развиват писания които са писани преди 8000 г...великите учители на човечеството също само
повтарят на разбираем език тези писания...Всички пътища водят до едно място...и най-важното - тук не става въпрос за мода.
Нека цветето порасне само,вместо да го дърпаме за листата.

Неактивен mi68

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 779
Re: Йогически техники за подмладяване (и не само)
« Отговор #55 -: Октомври 19, 2015, 11:12:55 pm »
Здравейте,
Кръговратът на живота може да бъде във форма на 0 (окръжност) или 8 (двойна окръжност).
Във форма 0 всичко тече и вечен живот липсва.
Във форма 8 има точка на вечен живот, намира се в точката на допир между двете окръжности, едното преминава в другото или средна точка.
Тъй като живота е подвластен на времето то това омръзва, за това се отива в крайности и зацикляния. После пак може се отиде в точката на вечен живот. Получават се различни цикли (ери).

Неактивен edin

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 283
  • Пол: Мъж
  • Гениалното, винаги е просто
Re: Йогически техники за подмладяване (и не само)
« Отговор #56 -: Октомври 20, 2015, 09:37:25 am »
RUS, не е на място сравнението ти. Хич даже.

Неактивен krasias

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 238
Re: Йогически техники за подмладяване (и не само)
« Отговор #57 -: Октомври 20, 2015, 01:23:05 pm »
Здравей  RUS, на Нютон точно сега му е времето, иначе той е живял по времето когато религията е била по силна от науката. Сега термините и понятията се диктуват от науката. Науката откри много неща и създаде термини които липсваха преди, и на религията и се налагаше да създава отвлечени и трудни за разбиране термини. Като за по лесно обявяваше нещата които на нея не и бяха ясни за чудеса. Така че сега езика на религията трябва да се промени, и да отстъпи място на науката. Науката пък още не разбрала какво е това стояща вълна, а 99% от съществуването, живите същества и там където работи религията, даже и там където е СЕ, всичко това е стоящи електромагнитни вълни.

Неактивен GreenHulk

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 270
  • Пол: Мъж
  • Астронавигатор
Re: Йогически техники за подмладяване (и не само)
« Отговор #58 -: Октомври 20, 2015, 01:35:24 pm »
Въпроса е че И науката трябва да се промени и да започне да отчита и духовните процеси, и духовната същност на човека (оттук и етера) - а това специално не се прави, защото не е в интерес на определени кръгове.
А като все повече и повече хора развиват ясновидски способности и започват да "ВИЖДАТ" как са нещата, какво значение ще има какво казва някой.. професор или нобелов лауреат.
В далечното минало по време на Атлантида, ясновидските способности са били широко разпространени. И бъдеще ще бъдат.

Неактивен edin

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 283
  • Пол: Мъж
  • Гениалното, винаги е просто
Re: Йогически техники за подмладяване (и не само)
« Отговор #59 -: Октомври 20, 2015, 02:04:16 pm »
Науките, която могат да свържат духовното с материята са радиестезията на Тюрен +трудовете на Пучко т.е. менталната радиестезия + някои методи, като рейки. Едва ли ще доживеем, да бъдат официално изучавани, затова са въпрос на личен избор. За мен стойностно четиво е това, където без заобикалки са казани всички истини. Четива, в които преобладават думи, като "бог" и "богиня" само крадат от времето. Мисля, че времето на боговете изтича.