Автор Тема: Йогически техники за подмладяване (и не само)  (Прочетена 78403 пъти)

Неактивен GreenHulk

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 270
  • Пол: Мъж
  • Астронавигатор
Re: Йогически техники за подмладяване (и не само)
« Отговор #60 -: Октомври 20, 2015, 03:27:50 pm »
Науките, която могат да свържат духовното с материята са радиестезията на Тюрен +трудовете на Пучко т.е. менталната радиестезия + някои методи, като рейки. Едва ли ще доживеем, да бъдат официално изучавани, затова са въпрос на личен избор. За мен стойностно четиво е това, където без заобикалки са казани всички истини. Четива, в които преобладават думи, като "бог" и "богиня" само крадат от времето. Мисля, че времето на боговете изтича.
Има много други науки, които да се разглежда връзката между духовното и енергиите. Защото нещата имат духовна причина и връзка - даже минералите, металите, кристалите др. Под "богове" се е разбирало - духовни същества от висши йерархии. Няма как да им изтече времето, защото  са участвали такива в създаването на Вселената и слънчевата система, и продължават да участват в тяхното развитие. Който ги вижда и усеща, няма какво да се съмнява.
« Последна редакция: Октомври 20, 2015, 07:16:43 pm от RUS »

Неактивен edin

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 283
  • Пол: Мъж
  • Гениалното, винаги е просто
Re: Йогически техники за подмладяване (и не само)
« Отговор #61 -: Октомври 20, 2015, 04:06:29 pm »
Далече си от истината, за жалост. Под богове се разбира, извънземните манипулатори, в частност тези, който са създали религиите и които са променили енергийната решетка на Земята, заради която се раждаме безпаметни. Ясно е защо не ти допада онзи сайт, където изваждат на показ, извънземните измами. Живеем в капан и докато си отдаваш духовната сила, вярвайки във "висши" същества, който ще ти "помогнат", няма излизане от капана!
При все това, ние сме приели, че ще минем през всички измами, още преди да се родим, така че няма повод за притеснение и каквото и да прави човек, следвайки вътрешния си глас, няма да сгреши. Грешки няма, има илюзия за грешки. Нали живеем в илюзия  ;)

Неактивен GreenHulk

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 270
  • Пол: Мъж
  • Астронавигатор
Re: Йогически техники за подмладяване (и не само)
« Отговор #62 -: Октомври 20, 2015, 07:30:54 pm »
Зависи кой разбира, и на базата на какво. Аз указвам една подходяща гледна точка за разбиране:))
То и хората са си донякъде извънземни - били са и на други планети между смъртта и новото раждане... (между преражданията), щото човек не престава да съществува след смъртта на физическото тяло!
Но това в книгите по радиезтезия вероятно не го пише ::)

Неактивен RUS

  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 336
  • Трябва ни БЕЗПЛАТНА енергия.
Re: Йогически техники за подмладяване (и не само)
« Отговор #63 -: Октомври 20, 2015, 07:34:19 pm »
edin вижда се че си повлиян силно от New Wave течението където от всякъде е взето по нещо и е забъркан един тюрлю гювеч в който няма никаква оправия.
Един съвет ще ти дам - недей се занимава с грубата енергия и материя,а се вгледай по внимателно кой точно подрежда енергията и материята по точно определени начини без изключения.
Отделно се вгледай и се опитай да вникнеш в думите на видни личности от историята на науката които недвусмислено са се изказвали за Бог от висотата на своите знания,интелект,интуиция и гений.
Помисли и си задай въпроса защо тези признати гении са признавали и усещали почерка на Бога и са го заявили публично.
След това го сравни това с жалките опити на различни драскачи и псевдо гуровци в днешно време които твърде комерсиално и повърхностно се заиграват със сили които даже не проумяват,нито пък разбират. Просто е нелепо...
Моя коментар в подобни моменти е:Глупци водят слепци.
Това щеше да е забавно ,ако не беше твърде сериозно особено когато засяга човешки съдби,здраве и дори живота на човешки същества.
Лъжите и полуистините са умело преплетени в заливащата ни информация с претенции за ''правдива,вярна и дълбоко езотерична'' същност на това което ни се предлага под път и над път.
Помислете хубаво,попитайте интуицията си какво ви казва  преди да се доверите и последвате този или онзи.
Истинското и стойностно познание не се въргаля под път и над път.
Истинското познание се открива,изстрадва,преживява и систематизира с цената на истинска вътрешна работа и промяна на съзнанието.
Едва тогава съзираш ясно тук таме подхвърлените жокери като маркери...който има очите ще види,който има ушите - ще чуе.

Хубаво ще е да се разбере това.

Неактивен edin

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 283
  • Пол: Мъж
  • Гениалното, винаги е просто
Re: Йогически техники за подмладяване (и не само)
« Отговор #64 -: Октомври 20, 2015, 08:30:57 pm »
Аз пък виждам, че си силно отдалечен от New age теориите, който никога не съм приемал! Тотално погрешно, си правиш изводите.

Цитат
Отделно се вгледай и се опитай да вникнеш в думите на видни личности от историята на науката които недвусмислено са се изказвали за Бог от висотата на своите знания,интелект,интуиция и гений.

Видните личности, са били в много случаи масони. Това е кофти!

Цитат
Помислете хубаво,попитайте интуицията си какво ви казва  преди да се доверите и последвате този или онзи.

Значи казваш го с презумпция, че аз не съм питал интуицията си! Това е кофти! Аз я слушам постоянно и постояно я развивам, но интуицията е погрешно интерпретирано понятие. Бих казал, че много пъти, интуицията ще ви отведе до неприятни неща и неистини, защото само изследвайки И ДВЕТЕ полярности във вселената, можете да постигнете крайната цел, баланса.

Относно "Бог", той е в мен, следователно аз съм Бог! Даже и в пачаврата библия го пише, ама който може да види, го вижда. "Царството божие е във вас".  Коментирай RUS.

Неактивен RUS

  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 336
  • Трябва ни БЕЗПЛАТНА енергия.
Re: Йогически техники за подмладяване (и не само)
« Отговор #65 -: Октомври 20, 2015, 09:34:32 pm »
Да отхвърляш проникновени слова на гениални хора само защото били масони или не -издава ограничения на съзнанието и натрапени чужди мисловни модели.
Какво като са масони след като казват проникновени слова?
Има и други масони които са много далеч от гениалността на споменатите по-горе от мен.Нима има основа за сравнение между кой да е масон спрямо светлите умове на човечеството останали в историята?
Пред Мъдростта и отвореното съзнание масонството е и си остава мизерен детайл идващо от жалкото подобие на цивилизация в която живеем.
Кое е същественото като отправна точка в случая?Масонството или Мъдростта която ти поднасят тези светли съзнания?

Интуицията не случайно води до неприятни неща и неистини именно за да ти покаже че не си Бог,за да ти стане ясно че не си всезнаещ,всевиждащ или всемогъщ.
Презрителното отношение към библията и други източници от подобен характер и величина издава липса на елементарна почит към опитите на човечеството да бъде нещо повече от първосигнален бозайник и консуматор.
С времето всичко си идва на мястото по естествен път и от надменноста и гордостта и помен няма да остане.
Човешко е да се греши,човешко е и да се прощава.

Неактивен ndm

  • Специалист
  • Стабилен
  • ***
  • Публикации: 712
  • и има и ш извади ако трее - че даже ш и работи
Re: Йогически техники за подмладяване (и не само)
« Отговор #66 -: Октомври 20, 2015, 10:09:07 pm »
RUS, обясни ни по библейски и нютонски каква беше причината да се разсърдиш в темата на макс и да се самоизтриеш, имайки вече право на това?

Неактивен RUS

  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 336
  • Трябва ни БЕЗПЛАТНА енергия.
Re: Йогически техники за подмладяване (и не само)
« Отговор #67 -: Октомври 20, 2015, 10:45:10 pm »
RUS, обясни ни по библейски и нютонски каква беше причината да се разсърдиш в темата на макс и да се самоизтриеш, имайки вече право на това?
В развититето на темата чисто и просто се видя липсата на елементарна обективност относно концепцията и принципите заложени в идеята както и тяхната цялост,а не на парче.Като сравнение ще представя идеята за автомобила.Без акумулатор няма как да запалиш двигателя,както и без резервоар,гориво и др.Участниците в дискусията отказваха да обхванат целия автомобил като едно цяло и усърдно пишеха как с акумулатор няма как да се движиш или как само с двигател без гориво и акумулатор няма как да накараш двигателя да работи и др.
Нютон не би си хабил думите напразно повече.Написаното си стои...който иска ще намери и ще разбере.
По библейски - мнозина са призваните,малцина са избраните.
Затова изтрих участието си в темата която беше започната не от макс,а от getca.

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Re: Йогически техники за подмладяване (и не само)
« Отговор #68 -: Октомври 21, 2015, 01:56:28 am »
Спазвайте "руслото" на темата, моля...и без лирични отклонения:)

Не критикувайте чуждите възгледи и позиции (защото тук липсва регламентирано "сертифициране за истинност"), а просто излагайте своите!
Така може и да попиете един от друг идеи и разбирания, което би довело до по-цялостно ВЪЗПРИЕМАНЕ на нещата!
Не се КОНФРОНТИРАЙТЕ,  а се ДОПЪЛВАЙТЕ!

Неактивен edin

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 283
  • Пол: Мъж
  • Гениалното, винаги е просто
Re: Йогически техники за подмладяване (и не само)
« Отговор #69 -: Октомври 21, 2015, 10:48:55 am »
RUS, оставям те, да те водят "светлите" съзнания. Аз с моето затъмнено, се оттеглям. Нищо лично.

Неактивен GreenHulk

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 270
  • Пол: Мъж
  • Астронавигатор
Re: Йогически техники за подмладяване (и не само)
« Отговор #70 -: Юли 04, 2022, 01:39:34 pm »
Цитат
Казвате: Де е онзи свят? - Горе е. Не е много далеч. Няколко километри нагоре е. Къде е рибият свят? Рибата пита: Де са хората? Тя не ги вижда. - Вън от вас са те. Те живеят в една среда по-рядка от водата. - Ами дишат ли и те като нас? Следователно има същества, които седят и по-високо от хората.
Те не дишат въздух, но дишат етер.
Рибите дишат с хриле, хората дишат с дробове, а има същества по-високостоящи от хората, които дишат с особени органи, т. е. те дишат чрез своите чувства или чрез своята симпатична нервна система.

Те не дишат с дробове, но със своя слънчев възел. Та когато казваме, че човек трябва да живее правилно, ние имаме пред вид, че той трябва да започне още сега да се учи да диша със своята симпатична нервна система. Защото като мине през физическия свят, той ще навлезе в полуфизическия свят, в свят, дето ще престане да диша с дробовете си. Той ще диша чрез чувствата си. Та когато обичате, вие развивате своите бъдещи дихателни органи. Както едно време са били зачатъчно състояние, нашите дробове, така сега нашата симпатична нервна система е зачатък на бъдещите дихателни органи. За в бъдеще дробовете ще се изменят и ние ще дишаме по друг начин...

***

 Като дишате вие ще гледате да се свържете с онзи възвишен свят, ще
мислите за съществата от този свят, които дишат не чрез дробовете, както
хората, не чрез хрилете, както рибите, но чрез нови органи, които
възприемат етера от въздуха.

Учителя Петър Дънов

Един по-дълбок и по-мощен подход към подмладяването, етера и безсмъртието, както и излизане от времето - практиката с древни свещени думи, които са свързани с висши същества, които дишат Етер, и ние като произнасяме тези думи дишаме също Етер.
В Тайната Наука Етера се разглежда по по-различен начин, отколкото във физиката - това е нещо, което може да взаимодействаме БЕЗ технически устройства.

https://www.youtube.com/watch?v=wm7jMNo5wno

https://portal12.bg/publikatsii/Как-да-се-свързваме-с-етера--въздухът-на-висшите-духовни-същества--1-7498