Животът- начин на употреба! > Неконвенционални практики и учения

Йогически техники за подмладяване (и не само)

<< < (2/15) > >>

dmitarp:
Само западния човек разбира йогата като система за физически упражнения, и затова няма резултат. Йога е много повече от физически упражнения

EDM electronics:
Моля някакви доказателства, а не празни приказки за легенди?

Целият съм в слух!

EDM electronics:
Ясно ми е, че няма да чуя никакви доказателства освен религиозни твърдения. Затова нека аз да дам едно емблематично доказателство, потвърждаващо тезата ми:

Буда е бил индийски принц, които се посветил в духовните практики от най-известните по онова време духовници в Индия. Владеел е прекрасно и йога и др. учения, както и прекрасно медитацията. Искал е подобно на Айнщайн да разбере как работи света, да получи нирвана. Затова се подлагал на нечовешки изтезания, като гладувал патологично и едва не умрял на няколко пъти, а също и медитирал.

Не само нирваната го подтиквал към тези учения обаче, а и чисто здравословни проблеми. Той имал болки в гръбнака. Искал е с тези практики да се излекува. Уви обаче! Нирвана в крайна сметка постигнал, но си умрял с болките в гърба. Нито йогата, нито медитацията му помогнали. И най-важното, той не бил дълголетник, а е живял само 78 г., което за онова време си е било дълголетие обаче, защото хората тогава са живяли до 40 г.

От къде да е знаел по онова време Буда, че съществуват в днешно време практики на неизточни медицини, които лекуват гръбнака, само да знае човек как! Болките туширал единствено с медитация. Тя действала, като транквилант.

В потвърждение на горното, моя колежка има същите проблеми, като на Буда. Тренира Йога от повече от 10 г. Тя ми споделя същото. Никакво подобрение на физическо ниво, а по-скоро преодоляване на болката с медитация, която иначе владее успешно.

Още един пример:
Гледам на плакати в нашия град една индийка с точка на челото, узряло и третото око  :D, пише преподавала йога. Доста въздебеличка ми се видя тая йога. Съмнявам се, че не се уморява. Ако я опъна на гладък или пресечен терен, дали ще издържи на умората, се питам....пък даже и да диша въздуха от едната ноздра през другата?  :D

GreenHulk:
Тази дебелата с точката е един от световно-известните йога ФЕЙКОВЕ, обаче доста кинти и имущество са наследили след смъртта и нейните роднини.

От съществено значение е защо действат йогическите техники. Те влияят на енергийни центрове и канали, не са само гимнастика.
В електронните схеми не е все едно от къде протича напрежението(по какви пътища) - минавайки през определени елементи, може да се увеличи хиляди пъти.
Така и в човешката енергийна система - ако прекараш енергията през точно определени места - резултата може да...надхвърли очакванията, направо три в едно, неочаквано добра комбинация..

http://andonovo.com/2015/lichen-primer/zapoznayte-se-s-kazim-gyurbyuz-95-godishen-yoga-ot-turtsiya/ :D

Ако почнеш да правиш техниката Кечари, убеждението бързо може да дойде - секрецията от жлезата е трудно да се сбърка според мен. Не бих я заменил и за 100 годишно уиски - уискито може да свърши, жлезата ти е в главата с тебе! 8)
Ха наздраве!

az_skeleta:
Аз все си мисля че тая техника е за много напреднали и въобще не е подходяща за практикуване без учител. А колкото до повторенията на алтернативното дишане описано по горе, то според един даскал по йога (за мене най добрия в пловдив), пранаяма се практикува поне половин час. С 4 - 5 повторения нищо няма да стане.

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

[*] Предходна страница

Премини на пълна версия