Алтернативни енергоизточници > Nikola Tesla

Тесла - митове и легенди

<< < (3/3)

edin:
От интервюто на Тесла: "
--- Цитат ---Почитателите ви се оплакват, че нападате относителността. Странно е твърдението ви, че материята не притежава енергия. Къде е тя?

Първо е била енергията, после материята.
--- Край на цитат ---
"

Това ме озадачи и се чудя, дали това интервю е достоверно и дали не е манипулирано от заинтересовани сили.

PyroVeso:
Материя и енергия са равнозначни, както и организирана енергия и съзнание.
"Разликите" са донякъде в структурирането на споменатите неща, донякъде в гледната ни точка.
Да кажем, че материята е ледът, енергията е водата, а съзнанието е парата (но със структурата на леда).
Нещо от сорта...

epwpixieq-1:
Според мен е несериозно да се говори относно работата на Тесла, във каквато и да е форма, на база на препратки от 2-ра или 3-та ръка. За съжаление такъв тип разисквания, само добавят обърканост и в някаква степен некомпетентност относно изобретенията на този гениален откривател-изобретател. 
За неговата работа може да се говори само на база на патенти и препратки към лекции, лични изказвания и записки на Тесла. Само тогава може да се получи синхронизирано разбиране на неговите виждания, и което е по-важно, усещания за природата и нейните закони.

Относно засегнатата, и много популяризирана тематика за  КПД> 1, мисля че формата на концептуализирана от Хевисайд и изразена тук: https://ia600207.us.archive.org/1/items/electricalpapers01heavuoft/electricalpapers01heavuoft.pdf
(по-долу на ст. 214, и приложено като снимка )
е доста добра формулировка за една отворена система отколкото концепцията на КПД която предполага затворена система.
Най-кратко казано  имаме уравнението на некомпресиращ се флуид, изразяващо три динамични характеристики на средата:

dX/dx + dY/dy + dZ/dz  = -К    ( по-малко флуид или силови линии се „влива/т“ в определена точка в пространството, отколкото се „излива/т“, тоест имаме, така казано, всмукване на енергия )
dX/dx + dY/dy + dZ/dz =   0   ( равно количество флуид или силови линии се „влива/т“ в, и „излива/т“ от, определена точка в пространството   )
dX/dx + dY/dy + dZ/dz = +К  ( по-малко флуид или силови линии се „влива/т“ в определена точка в пространството, отколкото се „излива/т“, тоест имаме, така казано, изхвърляне/отдаване на енергия  )

Ако обособим подобен поглед, мисля че може да избегнем противоречивостта което дефиницията КПД, и съответно неравенството КПД> 1, автоматично изразяват.

Навигация

[0] Списък на темите

[*] Предходна страница

Премини на пълна версия