Автомобили, топлинни машини, алтернативни горива > Вашите експерименти
Недоказано захранване на ДВГ с директно получен водород.
zero_coolnasa:
От Администратора: потребителят "zero_coolnasa" се самоизтри след пускането на тази тема поради непонятни за нас причини. Впоследствие се регистрира като потребител "момчо", след което отново си попълни молбата за изтриване на профила. Всичко, което е написал досега, е недоказано и по груб начин НЕ отговори на всичките ни опити да се свържем с него. Цялостното поведение на този индивид до този момент беше несериозно. Не смятаме, че е нормално да се регистрирваш с няколко ника, да ги триеш постоянно и да влизаш с нови.
Цитат на "момчо", който е същият под името "zero_coolhansa" от този пост: http://mazeto.net/index.php?topic=404.msg10466#msg10466
"Не очаквай някой да ти каже ЧЕСТОТИ колега- просто никой не ги знае Ухилен или си трае и чака да се пенсионира на 35 ( евала бре zero_coolnasa, направо ни скриваш топката с тази мистика)." - край на цитата.
Явно човекът страда от раздвоение на личността и е в грубо нарушение на правилата на форума.
Здравейте.
Доста се чудех дали да пиша, и се съмнявам дали ще пиша пак, но цялата тази прелюдия за ННО-генератори е станала малко като грамофонна плоча „НОВИ ХИТОВЕ -1983”.
Не се обиждайте, и аз бях редовен слушател до преди време.
Похарчил съм 500 евро (общо за 2 месеца) за да правя какви ли не опити (общо осем)- 5 от които успешни- но в крайна сметка единственото което се получаваше е да намаля разхода на гориво до мижавите 15% при градско каране (Пежо 106, мод.'97, порт-инжекция) без да правя каквито и да било промени по конструкцията на двигателя. Първите устройства, които баха монтирани са само "добавени" към двигателя, а НЕ- "двигателя да е модифициран за да позлва устройството".
Хубавото в цялото това начинание, е че открих 8 начина при които не получавах желаният резултат. А желаният резултат "ДВГ захаранван в водород".
За да не раздразня накои хора с писанията ми ще кажа, че електроника и метод, няма да споделя поради простата причина, че те подлежат на патентоване.
Колкото до желаният резултат- той е на лице- разходът на бензин е НУЛЕВ, понеже не използвам.
Цялата система ми изленза над 1500 евро,за да я комплетовам, понеже 80% от частите са правени по поръчка.
Порт-инжекцията на Пежото е махната и заместена с насоящата. Захранването на Двигателя става със ситема за Директно впръскване поради предимствата от гледна точка на сигурност при захранване и разхода на водорода. (ХА- хванах те, извика Пешо от задният ред, Пежото не е с директно впръскване)- ха,но ако го направиш да Е с директно впръскване, ще Е.
Използвам обикновенна чешмяна вода ( тук в солун, водата е малко твърдичка, но пък къде ли не е).
НЕ използвам електролит, защото не е нужен.
Stanley A.Meyer не е използвал електролит, т.ч. сигурно е имало причина при неговата комплектовка, пък и е домонстрирал бъгито, за да покаже, че устройството работи с чешмяна вода.
Цялото устройство е достатъчно компактно и съм го монтирал в двигателнят отсег, само бидончето с вода е в багажника.
Бидончето е 5 литрово и не съм го доливал последните 600км, и няма да го доливам още доста време.
Конструкцията е също така и доста "обемна" за компактните си размери, понеже има повече предпазни елементи, оклкото работни.
Как отциклих?
Първо - прочетох внимателно и нялколко пъти, патентите на Stanley A.Meyer и Yull Brown. Не мога да твърдя, че съм направил възтановка на опитите- в патентните документи няма нито размери, нито спецификаци, нито листа с електронните елементи. Човек с елементарни знания по Физика, Химия и Електроника, би разбрал идеята описана в тези документи.
Второ - порових се насам-натам из нета, за да си намеря липсващите парченца информация (което ми коства неедин и два сканадала с жената, разбира се- времеотнемащо).
Трето- прекарал съм над 500 часа пред AutoCAD, за да си направя чертежите за липсващите детайли- както споменах 80% от тях са прототипи.
Четвърто- имах в запас 4 бутилки аспирин, две солидни свръх дози "добро настроение" и разбира се причинината поради която искам да направя "Hydrogen on demmand fuel system"- просто искам да се пенсионирам преди да стана на 35 (което не е толко далече).
Това което ми направи впечетление, е огромната липса на информация в повечето опити описани тук. Оргомен късмет трябва да имат тези хорица, дето не са не наранили, или недай боже да пострадат перманентно. Водорододно- кислородна смес е супер чувствителна към всевъзможни фактори и ВИСОКО ЕКСПЛОСИВНА. Все едно, че си и граете с нитро глицерин. Имаше един пост дето четох за енда Алфа Ромео дето забравили да изключат или да направят там си нещо .. и цялата система била пълна с ННО и БУУМММ. За щастие- без пострадали. Еми за такива неща говоря.
Има още окло 15 години петрол. Трябва да се действа.
Пиша този пост, не за да се "ЕЖА" или да се "ХВАЛЯ".
Пиша този пост, за да кажа, че решение има. От тук нататък следва още адски много работа- патенти, лиценци, опити, подобрения.
П.С : Предполагам, че ще има поне още един пост, когато излезе официално документацията по патента, за да мога да демонстрирам устройството.
gotiniq7:
Колега радвам се че си постигнал това, което опитваме тук. Един съвет от мен, ако приемаш приятелски съвети - не очаквай нищо хубаво от патента. Историята на тези преди теб е пределно ясна, не можеш сам да се пребориш със системата
gomi:
Браво, пожелавам ти наистина да се пенсионираш рано, ....
Внимавай много!!!!
Успех и късмет.
gaco:
Първо искам да те поздравя за това, което си направил.
Сега относно пенсионирането преди да навършиш 35 години - няма да стане!
Поне не по този начин.
Скоро прочетох книжката на Стефан Найденов - "И все пак водата гори".
Да, това е българинът който успя да "запали" водата през 80-те години. Естествено в книгата му няма никаква информация за това как, а само истории.
Историите на хората преди него, който са успяли да направят същото. Резултат при всички е един и същ - нулеви дивиденти (от 1917 год.) :-)
Имам познати които са му съседи на г-н Найденов, човека е много възрастен и все още чака някой да му купи патента, за съжаление ще си отиде без това да стане и откритието му - заедно с него. Искал е да промени България със своите открития, пресконференции, планове, демонстрации, вестници, телевизи, международна научна общност, срещи с Тодор Живков....близо 20 години нищо.
Точно както хората преди него!
В компютъра си имам статии и информация за успешна ефективна електролиза и други методи за получаване на водород на повече от 10 души (екипа).
Всичките са патентовани, някои преди около 10 години...
Както написа gotiniq7: Историята на тези преди теб е пределно ясна, не можеш сам да се пребориш със системата.
Всичко това го пиша с най-приятелски чувства към теб
и се присъединявам към мнението на vdomov за свободната репликация!
УСПЕХ!
administrator:
Тук пред мен стои книгата на Jeane Manning - "The Coming Energy Revolution". В нея са описани историите на всички изобретатели в сферата на алтернативната енергия от времето на Тесла досега. Не искам да отчайвам никого, но нито един от тях не е забогатял, включително и геният на човечеството Тесла.
Вариантите са винаги 3 (говорим за изобретатели с реални работещи модели):
* Изобретателя загива при странни обстоятелства
* Изобретателя си заминава от този свят разорен и отчаян
* Изобретателя замлъква, защото устата му е запушена с пари платени от петролната мафия
По-посредствените се задоволяват с третия вариант. Стотици са изобретателите, продали съвестта си срещу пари. Но те не са достойни да бъдат наричани такива.
А има и четвърти вариант - изобретателя споделя откритието си със света. Тогава всички ще бъдем поравно богати, а най-вече нашите деца. Защото ще ги дарим с чиста природа.
Навигация
[0] Списък на темите
Премини на пълна версия