Алтернативни енергоизточници > Механични, гравитационни и хидродинамични устройства

Ефект на Харолд Аспден

(1/9) > >>

GreenHulk:
По това, което се обсъждаше разбрах, че е забелязан ефект, че след първоначално завъртане на маховик, ако същия се спре и се завърти скоро след това, се завъртал за по-кратко време до същата скорост.
Разбрах че някой май го репликирал даже този ефект.
Качвам статия по въпроса, нека които са по-добре с английския да гледат и да се обсъди тук това.

http://www.haroldaspden.com/lectures/30.htm

още по темата тук: http://www.energeticforum.com/renewable-energy/19690-momentum-inertia-aspden-effect.html

ppipilica:
Е дори и да е вярно къв ни е келепира от ефекта, не мога да се сетя.

GreenHulk:

--- Цитат на: ppipilica в Август 16, 2015, 01:20:06 am ---Е дори и да е вярно къв ни е келепира от ефекта, не мога да се сетя.

--- Край на цитат ---

Ако достигаме една и също скорост за по-малко време, не значи ли че ще трябва и по-малко енергия да се отдели за това?

ppipilica:
Да добре това е ясно, но не мога да схвана какво ни грее. Ще развъртама маховика и ще го куплираме към генератор докато паднат оборотите и после пак ще го развъртаме и пак товар, нещо подобно ли трябва да стане.
Ако има някво поле или нещо друго което помага на маховика то би следвало да му помага и в движение, нали е логично, а от там следва че и ротовертерите с маховик, мотор и генератор не са баш фейк.
Интересно е да се пробва, аз отдавна съм събрал материали за подобен експеримент ама пусто време не стига.

макс1962:
Темата определено ми е интересна и ще я следя. Един такъв маховик задвижван през еднопосочен съединител би решил проблема с неравномерните изходящи обороти в моя случай. Ако това работи ще е супер! Така че, докато аз режа и заварявам, вие действайте!
Между другото.....днес отивам на най-големия битак в района. Има всичко - от боклуци до съкровища. Може и да намеря нещо, което да ми свърши работа. 120-те км ще ги врътна единствено за това.

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

Премини на пълна версия