Автор Тема: Всичко за WINDOWS 10  (Прочетена 205183 пъти)

Неактивен Михаил Кузмов

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 2 193
Re: Всичко за WINDOWS 10
« Отговор #165 -: Март 31, 2016, 11:16:10 pm »
EDM, не става въпрос за free ! От 5 год. ползвам платена версия на AVG, заради банкирането ! Преминах през Norton и NOD ! Не мога да кажа защо се спрях на AVG ! Не помня ! Освен това по препоръка на банката съм инсталирал IBM  Security Trusteer Rapport ! Благодаря на "всевишният" за сега, до сега, нямам проблеми толкова години !
След като си плащам се доверявам на AVG ! Защо ми извежда това за въпросната програма, нямам представа ! Мога да пренебрегна, но не искам ! Въпрос на принципи ! Освен това ползвам за синхро на файлове облак-dropbox.com и google drive ! Просто си носиш смартфона, таблета, лаптопа, и имаш достъп до файловете си от всяка точка с безжичен интернет ! Е да, и това е въпрос на принципи !
И два проблема с ново инсталираният Win10 ! Няколко месеца MS ме убеждаваше че лаптопа ми е съвместим напълно но уви ! Не съвсем ! Закупен през 2011г. с инсталиран Win7 ! Първо драйвера на видео картата се оказа не съвместим с Win10 ! След като си свалих и инсталирах следващият драйвер съвместим с Win10, се оказа че драйвера не е съвместим с картата ! И така сега работи с някаква бейсик версия на MS пакетирана към Win10 ! Ще го понеса, защото нямам изисквания към видеото, и това ме задоволява ! Оправих се с настройките !
Но следващото не ! WiFi връзката отказа вероятно поради същият проблем ! Сега лаптопа ми е десктоп, вързан за кабел ! Гадно ! Още не съм се захванал да нищя проблема ! Ако е същият "параграф 22" най вероятно ще се върна на Win7 ! Та така ! Може някой да даде акъли ! Само не купуване на нов хардуер, за стар лаптоп ! Щото и тогава нещо няма да се спогоди !
Поздрави !
 

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 539
  • Z - Оркестър Вагнер
Re: Всичко за WINDOWS 10
« Отговор #166 -: Март 31, 2016, 11:33:18 pm »
Михаил Кузмов освен да те посъветвам да пуснеш програмата FreeFileSync, поразцъкай малко и после сканирай с антивирусната, да видиш има ли някакъв проблем. Аз инсталирах програмата на няколко компютъра, един от които е с НОД-платен и не я регистрира, като заплаха. Също съм доволен от НОД-а години наред не е преинсталиран компютъра и работи здраво. Фрии програмите са ташак и вече въобще не ползвам. А откакто си прехвърлих цялата информация на мобилника ми е все тая колко вируса ще влязат. Бързо ги лекувам със споменатата терапия.

По отношение на Уин 10, да няма драйвери все още за много периферия, принтери, видео, аудио карти и т.н. Аз доскоро нямах драйвер за аудиокартата ми, тя е аудиофилска и карах на Уин 7, но отскоро се появи и обърнах на 10-ка. За по-старите техники вероятно може и да не се появят драйвери. Имам два такива компютъра със сатри дъна и се наложи да им купя аудиокарти.


Но Уин10 е наистина много шпионска ОС. Ползвах програма, която ми изтири файлове, които отговарят за ъпдейта и шпионажа. Системата се кротна за няколко месеца, иска да намери ъпдейти, но не може и накрая как успя, намери, ъпдейтна и системата си тръгна на автопилот. Аз почти нищо не правя, там от някъде си се командват нещата. Но това е глобализма и демокрацията, всичко стана бигбрадарщина.

Поздрави!

Неактивен miromad

  • Експериментатор
  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 462
Re: Всичко за WINDOWS 10
« Отговор #167 -: Април 01, 2016, 12:45:45 am »
Михаил Кузмов, и аз се натъкнах на проблем с WiFi драйверите при инсталирането на Windows 10 на Sony VAIO не помня кой модел беше. Намери точно кой е чипа, който ползваш, и тогава може да намерим драйвери.
Може да видиш производител и модел на чипа с тази програма - http://www.zhangduo.com/UnknownDeviceIdentifier.exe

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 178
Re: Всичко за WINDOWS 10
« Отговор #168 -: Април 01, 2016, 10:35:34 am »
...Може да видиш производител и модел на чипа с тази програма - http://www.zhangduo.com/UnknownDeviceIdentifier.exe
Или така:

Koпваш ID-то и го пускаш в гугъла. Естествено първите 10-тина резултата са за някакви програми, дет обещават чудеса в откриването на драйвери, но с малко упоритост можеш да се оправиш в блатото на спама.
За Леново-то ми съм ползвал драйвери от Делл, от HP, от Сони ... накрая всичко тръгна.
За десктопа пък правих още по-големи магии, и успях да подкарам един скенер с драйверите за windows 7 и един дърт плотер с драйвери за ... ХР. Ма си спомням че се бъзикаше нещо по настройките на самия windows - изключваше се някаква система за защита, инсталираше се драйвера и после пак се включваше ... :)

Неактивен valex

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 506
  • Пол: Мъж
  • изчислителна техника
Re: Всичко за WINDOWS 10
« Отговор #169 -: Април 01, 2016, 01:06:45 pm »
Михаил Кузмов
И аз съм имал проблеми с драйвери на WIN10. Вариантите са няколко:
1. Търсиш при производителя на компютъра драйвери за 10. Ако там няма драйвери проверяваш за драйвер при подобни на твоя компютър друг производител
2. Търсиш драйвери при производителя на конкретния хардуер
3. Търсиш по ID-то на съответния хардуер и по него търсиш драйвери


Неактивен Михаил Кузмов

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 2 193
Re: Всичко за WINDOWS 10
« Отговор #170 -: Април 01, 2016, 04:27:24 pm »
Благодаря за съветите ! В тези 10 дни "борба" част от тях пробвах ! Както вече написах, проблема с видеокартата е решим ако се върна на Win7 ! Защото следващият драйвер на AMD, HD5100 е съвместим с Win10 но не съвместим с картата монтирана на лаптопа ! Защо ли, е..ш ли му мамата ? Сега следва "борба" с WiFiто !
Да, ама не е само това ! При Win7 ми се стартираше едно .exe ! Presentation Font Cashe.exe ! Което изобщо не ми е нужно, но заемаше 50% от мощта на процесора AMD двуядрен 2Х2.2 Ghz ! Естествено като работиш и друго, процесора се озорва, вентилатора започва да вие и ... ! Намерих му цаката в Services ! Там с десен бутон цък и с ляв disable ! Сега обаче във Win10 няма disable, само старт и стоп ! Добре, стопирам но не би ! Трябва да държа Services отворена през цялата сесия, иначе пак се стартира когато му кефне, и при рестарт или при включване ! Много неприятно, докато работиш, или дори се моташ из нета, все да дебнеш за своеволия на машината ! Какво ли още ще открия ? Според инсталацията имам 30 дни за връщане към Win7 ! Та май че на там клоня ! Пък и съвсем очевидно HD картата ми остава не използваема !
Я да зарежем, аз ще се оправя някак си ! Още веднъж благодаря !

Неактивен Михаил Кузмов

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 2 193
Re: Всичко за WINDOWS 10
« Отговор #171 -: Април 03, 2016, 12:31:01 pm »
Да съобщя как се оправих с WiFiто ! Всичко си беше на ред, само актуализирах драйвера ! Но това не беше проблема ! Пак нямах свързване ! Отидох в настройките на fire wall на Win10 ! И там се мъдри съобщение че WiFi настройките се контролират от AVG Internet Security ! Тази настройка беше на автоматично ! Т.е. AVG блокира или разрешава връзката  по свое усмотрение ! Промених я, да ме пита дали аз да разреша или забранявам съответна връзка ! Така нещата си дойдоха на място ! Защо обаче AVG така решава ? Напомням че това е платена програма !
Пуснах пълно сканиране на компа и ето какво откри, Crak. Tracking и IDP по един брой настанени в компа ми ! Така разбрах защо AVG е блокирала връзката ! Нещо като, страх лозе пази ! Сега става и автоматично, но аз лично ще си блокирам непознати връзки ! За сведение, (особено за Майстора) линкове за прочит, какво представляват въпросните гадини ! Горе долу, свалил си гащите и се надяваш нищо да не ти се случи !
http://www.avgthreatlabs.com/eu-en/virus-and-malware-information/info/crack/?name=Crack.MG&utm_source=TDPU&utm_medium=SCAN&PRTYPE=IS&utm_expid=34410884-35.OreAPRBUR1mIzY7cZt5RoQ.0
http://www.avgthreatlabs.com/eu-en/virus-and-malware-information/content/generic-virus/?name=Tracking%20cookie.Atdmt&utm_source=TDPU&utm_medium=SCAN&PRTYPE=IS
http://www.avgthreatlabs.com/eu-en/virus-and-malware-information/content/generic-virus/?name=IDP.Program.D1B0A5C0&utm_source=TDPU&utm_medium=IDP&PRTYPE=IS
Та за този проблем не ми беше виновен Win10 !!!
Надявам се да съм бил полезен ! Поздрави !

Неактивен tobo1

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 585
Re: Всичко за WINDOWS 10
« Отговор #172 -: Април 03, 2016, 02:00:52 pm »
Windows 10 сам променя настройките, независимо коя програма за елиминиране на функции ползвате. В лицензионното "споразумение" е записано, че може да премахва/деактивира софтуер и устройства, които по някаква причина "не харесва".
От миналата година някои ъпдейти за W10 се инсталират и на W7 и W8, познайте кои.
Затова след WindowsUpdate на W7 и W8 си пускайте профилактично DWS (ако изобщо има смисъл да ползвате WUpdate или DWS).
« Последна редакция: Април 03, 2016, 02:21:32 pm от tobo1 »

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 539
  • Z - Оркестър Вагнер
Re: Всичко за WINDOWS 10
« Отговор #173 -: Юни 15, 2016, 06:31:23 pm »
Технологиите напредват екстремно /новите SSD/: https://technews.bg/article-91794.html

Неактивен Ksurnev

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 376
  • Пол: Мъж
  • Ужасно саркастичен
Re: Всичко за WINDOWS 10
« Отговор #174 -: Юни 15, 2016, 09:11:12 pm »
Le roi est mort (HDD)!
Vive le roi (SSD)!
То беше ясно, че трчбва да се амортизират заводите за HDD.
Какво ли ще помният подводно?

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 539
  • Z - Оркестър Вагнер
Re: Всичко за WINDOWS 10
« Отговор #175 -: Юни 15, 2016, 09:40:56 pm »
То и SSD не е последната дума на техниката. Има още по-нано технологии за памети. Ще дойде време и то ще умре, като HDD.  Така е с всичко. И с нас ще стане същото. Същото е било и с газените лампи преди да се появят LED-лампите.  :D

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Всичко за WINDOWS 10
« Отговор #176 -: Юни 15, 2016, 10:22:19 pm »
Цитат
За първи път технологията за фазова памет бе описана от Гордън Мур, един от основателите на Intel, през 1970 г. в списание Electronics. Преди осем години компанията пусна тестови образци на устройства за съхранение с фазова памет.
Това ме навежда на мисълта, че тази памет отдааавна се е ползвала за определени цели, но понеже вече за тези цели има много по добри тази е разсекретена за гражданско ползване. мисля си, че широкото приложение на такива "дискове" ще доведе до навлизането на наистина нова архитектура накрая и наистина нови операционни системи. На първо четене ми се струва безполезно използването на оперативна "RAM" памет при това положение.
Какъв е смисъла от "РАМ" при положение, че харда ти е стотина пъти по бърз от нея.

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 178
Re: Всичко за WINDOWS 10
« Отговор #177 -: Юни 15, 2016, 11:11:43 pm »
Тази технология е по-бърза от NAND flash-а, не от RAM-а. А и ограниченията в скоростта на достъпа до RAM-а са не толкова от технологията за производството, а от друго, по-прозаично естество - като например скоростта на движение на ел. ток в проводник. Ниската скорост на флеша се преглъща само защото е енергонезависима.

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 539
  • Z - Оркестър Вагнер
Re: Всичко за WINDOWS 10
« Отговор #178 -: Септември 08, 2016, 09:39:45 pm »
Имам таблет Блаупункт на около 3 г. с версия на Андроид 4.0.4.
Искам да инсталирам на таблета едно приложение, което ми трябва наложително, но ми дава стара версия на ОС и не се инсталира.

Въпросът ми е, може ли да се инсталира на таблета по-нова версия на Андроид или да си купувам нов таблет?

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 178
Re: Всичко за WINDOWS 10
« Отговор #179 -: Септември 09, 2016, 05:02:23 am »
Предполагам че ако намериш ROM за този таблет, то той ще е най-много някъде до 4.2... и то правен от някой ентусиаст без никакви гаранции че всичко ще върви. По-нататък хардуера на таблета просто не се поддържа, да не говорим за изискванията за памет и видео.
Все пак дай точния модел, да видя какво може да се изрови в нета...