Алтернативни енергоизточници > Теории, хипотези, физични опити

Re: valex теория

<< < (5/11) > >>

Bat_Vanko:
ful, много ми хареса заглавието "теории, хипотези, четири точки" - дава поле за развитие!
Всичко написано от теб е абсолютно вярно, но както и при религията първо трябва да приемем съществуването на господ (при теб електромагнитна рамка). Проблема в случая е, че тъй като тази рамка е полева а не веществена, тя не може да бъде проводник. И щом като не е проводник, то на нейното движение няма действат никакви електродинамични сили. Мисля, че сега разбираш защо Тесла се е отказал да патентова подобно устройство.
Решаването на проблема, чрез въвеждането на новоизмислени понятия премества спора в областта на фантастиката и го прави безпредметен.
Успех!

mi68:
Здравейте,
Представям схема на разположение на полето в безиндукнивна бифилярка. Даже да има грешка се разбира замисъла. Днес си купих 6м. 10 пинов лентов кабел по 84 ст. метъра. Мога да ползвам и 8 пинов кабел като отстраня два пина. Двата пина може се ползват при двуфазна система в друг опит. Палачинковите безиндуктивни бифилярки на радиална енергия или магнитоелектрична.На снимката в отговор №79 лентовия кабел е 7пина многоцветен, нямах 8 пина да включа 3 бифилярки последователно за повишаване на напрежението. Свързването не съм го представил на схемата, направих пропуск, но е просто.

valex:
Ще опитам да обясня картинката на взеимодействие  на променливото електростатично поле и електромагнитното поле.
Аз говоря за електростатични въздействия. Тоест взеимодействия  който се описват с закона на Кулон.  https://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%97%D0%B0%D0%BA%D0%BE%D0%BD_%D0%BD%D0%B0_%D0%9A%D1%83%D0%BB%D0%BE%D0%BD
"Законът на Кулон е открит опитно и гласи, че силата на взаимодействие между два неподвижни точкови заряда, поставени в хомогенна среда е правопропорционална на всеки от зарядите и обратно пропорционална на квадрата на разстоянието между тях."
F = k q 1 q 2 / r 2
Специално за nizo : имаме умножение на зарядите и коефицент :)
В разглеждания случай взеимодействие на полето (създадено от движението на зарядите в ТТ) взеимодейства със зарядите движещи се в проводника на бобината (гранатата). Силите както се вижда зависят от произведението на зарядите.
Обратно пропорционалната на квадрат зависимост ме навежда на мисълта, че може да се усили влиянието  като се намали разстоянията между полето и бобината. А от К коефицента следва да се промени диелектричната константа на средата т. е. изолацията помеду  'антената' и бобината да не е въздух, а нещо друго като масло, стъкло ( бутилка например :) ), изолационна лента и т. н.
Гледайки картинката си мисля, че практически въздействието може да се отразява по един от двата начина :
1. става модулиране на електромагнитното поле с електростатичното поле
2. понеже при намаляване на стръмността на тока от електромагнитната съставяща се увеличава тока от електростатичната    съставяща се получава ефекта на 'подтискане' на електростатичната част при нарастване на dI/dt на електромагнитната част.

т.2  Ме навежда на мисълта ако dI/dt=0 тогава електростатичното въздействие ще е най-много. Тост когато имаме постоянен ток! Естествено трябва да се докаже опитно :) От тук произлиза, че формата на тока от електромагнитно въздействие може би трябва да е еднополярен правоъгълен импулс. Върху платото му ще се насложи максимум ток от електростатиката.

GreenHulk:
За да имаме усвояване на индуцирано напрежение от движение в ЗМП, трябва проводник. Но рамката, която ще се движи в ЗМП може да има променлива площ. Много е просто да се направи. Даже може и да се върти и да имаме двойна осцилация - възвратно-постъпателна и въртелива, и те да се наслагват.

ful:
Здравей GreenH, За едновременна реализация на линейно постъпателно- възвратно и въртеливо не съм мислил.
Предполагам че е по сложно за направа на самото у-во, а и ще губим ИЕДН, когато рамката и мсл са успоредни.
Освен това първия процес протича с много висока скорост 3х10 на пета степен кm/s и не знам какъв ефект ще се
получи в/у ИЕДН, По разумно е да се концентрираме в/у решението на по простия случай, защото ако успеем да
създадем тази полева рамка и получим търсения ефект после можем да правим с нея всичко.
Привет

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

[*] Предходна страница

Премини на пълна версия