Алтернативни енергоизточници > Теории, хипотези, физични опити

valex теория

<< < (3/26) > >>

valex:
Опитвам се да обясня как действат устройства тип Капанадзе.

Обяснението на Руслан Кулабухов: https://www.youtube.com/watch?v=pXXE4mwRiHU
Според мен 50% са глупости  :)

valex:
Velektra
Имаме голяма разлика в разбирането за процесите протичащи в ТТ. Не смятам да спорим по този въпрос.
За мен ТТ имаме тогава когато има стояща вълна във вторичната  намотка. От стоящата вълна на върха се получава и 'плискането' в положителна и отрицателна посока на полето. А как ще се създаде вълната е въпрос на избор. Единия вариант е качера (транзисторен генератор с положителна обратна връзка) или искрище, което да генерира огромен брой хармоници някои от които съвпада с честотата на бобината и създава стояща вълна. Има вариант при който директно да се клати бобината ако се знае  естествено точната необходима честота.

Velektra:
valex,
Според теб какво има във вторичната на ТТ, когато в първичната не протича ток?

Мисля че ти разбрах идеята и за нея не ти е нужен цял ТТ или качер.
Само с първичната на ТТ и искрището, и кондензатора, можеш да постигнеш увеличаване на напрежението в намотка по която си пуснал голям ток и ниско напрежение.

valex:
Идеята не е моя. Тя е на Капанадзе (а той казва, че е на Тесла). После са Акула, Руслан, РоманКорп, Динатрон, Don Smith, Dally :)
Аз само се опитвам да разбера как им работят системите? Защо не могат да се копират? А и те самите не могат в по-вечето случаи да ги размножат. Може би защото нямат подходящото обяснение на процесите (подходяща теория)?
Основният проблем е синхронизацията на ПЕП и електромагнитното поле.

Velektra:
Естествено че това е най-важното:

--- Цитат на: valex в Юни 05, 2015, 02:36:47 pm ---..........
Може би защото нямат подходящото обяснение на процесите (подходяща теория)?

--- Край на цитат ---

Само че от изброените лично аз само Don Smith признавам.
Щом казваш че идеята е на Капанадзе, нали при него не си виждал такива футуристични постановки както при Акула или Руслан с качери за високо напрежение и раазни вълни, интегрални схеми и др. такива.
При Капанадзе си е първичната намотка с искрището и навити проводници под нея.

П.П. Сега ще потърся един клип който показва долу-горе каква е идеята.

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

[*] Предходна страница

Премини на пълна версия