Автомобили, топлинни машини, алтернативни горива > Електровелосипеди

Електровелосипед

<< < (2/3) > >>

lz1jer:
   
--- Цитат на: lpoik в Март 20, 2018, 06:04:19 pm ---Моето е абсолютно същото.Един път го разглобих,че прекъсваше жълтия диод,но така и не разбрах как действа потенциометъра,явно е някак по електронен път защото не видях плъзгащи части като обикновен потенциометър.Клипа го гледах,но с англйиския съм на вие и нищо не разбрах.

--- Край на цитат ---
   Всъщност, не е с потенциометър, а с датчик на ХОЛ и реагира на магнитно поле. Изменяйки полето, получаваш на изхода пропорционално напрежение в линейна зависимост. Датчика е с три извода, два са за захранване, а третия е изход. Има и две магнитчета като гледам, а мислех, че трябва да е само едно. Може би има някаква хитрост, например ако едното се отдалечава със север, другото да се приближава с юг. Нямам представа защо е така, би трябвало и с едно магнитче да работи.

lpoik:
lz1jer--Благодаря, и аз си помислих,че е нещо подобно,но не бях сигурен.

magare:

--- Цитат на: e-bike-mania в Май 11, 2015, 10:37:40 pm ---Привет!

Искaм дa сложa един комутaтор (динaмо) от колa който дa ми зaреждa aкумулaторите докaто съм ги свързaл нa колелото? Може ли дa свържa динaмото нa плюсa нa крaйния aкумулaтор и минусa нa другия крaен aкумулaтор кaкто съм ги свързaл последовaтелно?

--- Край на цитат ---
    На тъп въпрос ще получите тъп отговор! И не мислете, че сложните проблеми имат прости решения!
                  Добре дошли в АДА! :) :) :)

Радико:
Марко марко, не забляза ли, че този потребитл e-bike-mania, участието му във форума се свежда до една единствена публикация през не много близката 2015г.
Сигурно вече е забрвил дори и името на този форум.

magare:

--- Цитат на: Радико в Март 20, 2018, 10:35:22 pm ---Марко марко, не забляза ли, че този потребитл e-bike-mania, участието му във форума се свежда до една единствена публикация през не много близката 2015г.
Сигурно вече е забрвил дори и името на този форум.

--- Край на цитат ---
  Е чак толкова не съм се ровил! Забавляват ме такива питания!!! Искам да направя нещо дето него знам кво е ама ми кажете как да го направя без пари и ако има някой и чертежи да ги даде! Ама истински дето да стават! Хаххахахаах!

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

[*] Предходна страница

Премини на пълна версия