Автор Тема: Невъзможните неща започнаха да се случват ...........  (Прочетена 98538 пъти)

Неактивен nizo

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 751
  • Thoughts become things!
Re: Невъзможните неща започнаха да се случват ...........
« Отговор #60 -: Април 25, 2016, 05:31:59 pm »
Как така? Ако ще смъквам везната, то няма никакво значение какво е отгоре. Махових или камък, все ще покаже по-малко.

Неактивен nizo

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 751
  • Thoughts become things!
Re: Невъзможните неща започнаха да се случват ...........
« Отговор #61 -: Април 25, 2016, 05:41:31 pm »
kd_dinev, интересното е това, че призоваваш към практика, но в същото време искаш ДРУГ да пробва идеите ти. Някой друг да ти тества опростения ротовертер, а и някой друг да провери дали се променя температурата на падащи тела. Кой е този някой, ако не ти?!

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Невъзможните неща започнаха да се случват ...........
« Отговор #62 -: Април 25, 2016, 05:54:23 pm »
За голямо съжаление на всички колеги опониращи на juliang той е абсолютно прав. Поне що се отнася до жироскопа, за другите коментирани твърдения не ми се впуска в безсмисленни спорове.
обаче ако вземеш един жироскоп до каквито и обороти да го развъртиш, в каквото и положение да го поставиш успореден на хоризонта, на изток изправен, на север изправен, все си е тая, ни подемна сила ще изкараш, ни антигравитация. Най много да получиш жирокомпас или стабилизатор на положението (използват го в танковете за да се прицелват в движение по неравен път).
Има обаче специална хитрина, която променя нещата, но за нея се надявам да взема пари, след като покажа, че принципа работи де.
Надявам се да е скоро това. 
« Последна редакция: Април 25, 2016, 08:26:15 pm от atos »

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Re: Невъзможните неща започнаха да се случват ...........
« Отговор #63 -: Април 25, 2016, 05:55:27 pm »
Как така? Ако ще смъквам везната, то няма никакво значение какво е отгоре. Махових или камък, все ще покаже по-малко.
Не, смъкваш я малко само...и "теглиш" след като я свалиш...

Аз мисля, че Димов много добре го показа - представете си диск с диаметъра на Земята, е...къде отива гравитацията, след като центробежните дърпат извън орбита даже?
Всичко друго е въпрос на мащаб...

П.П. "Ротовертерът" е отключен.

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Невъзможните неща започнаха да се случват ...........
« Отговор #64 -: Април 25, 2016, 06:20:50 pm »
В опита с издигането от човек на въртящ се тежичък диск, няма никаква подемна сила или антигравитация.Там влияе само стабилизиращият ефект на жироскопа, невъзможно е да се вдигне такава тежест с такъв лост, защото китката е слаба да задържи лоста да не се завърти надолу, когато обаче маховика се върти, той не позволява на лоста да си промени ориентацията (жиростабилизатор)
и човекът, вдигайки края на лоста, все едно вдига самия маховик с дръжка отгоре му, все едно тежестта е точно под ръката му, а не на другия край на лоста.

Моля те, пиши по-прецизно! Твоите постове са най - уморителни за редактиране (освен, че нямаш НИТО ЕДИН пост, който да не подлежи на редакция!)!/А/
« Последна редакция: Април 25, 2016, 08:32:48 pm от atos »

Yoro

  • Гост
Re: Невъзможните неща започнаха да се случват ...........
« Отговор #65 -: Април 25, 2016, 06:25:52 pm »
Това не е ли жироскопичен ротовертер?
http://quantamagnetics.com/

https://www.youtube.com/watch?v=M8VdsWn-Q9Y

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Невъзможните неща започнаха да се случват ...........
« Отговор #66 -: Април 25, 2016, 06:42:08 pm »
Yoro
Въобще не мога да схвана какво точно е това, но в описанията струва ми се съвсем ясно е казано, че 
Цитат
това устройство произвежда електрически резонанс
??? ??? ??? и е предназначено да ти помогне да провеждаш собственни експерименти. Играчка демек.
Ако очакваш да произвежда електроенергия грешката си е за твоя сметка.

Неактивен kd_dinev

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 782
Re: Невъзможните неща започнаха да се случват ...........
« Отговор #67 -: Април 25, 2016, 06:46:03 pm »
И защо така остро nizo?Очевидно съм подценил стойността на експериментите и съм надценил собствените си възможности!Това променя ли важността на повдигнатите въпроси?Аз съм готов да участвам със всичко,което ми е по възможностите!


Laic

  • Гост
Re: Невъзможните неща започнаха да се случват ...........
« Отговор #68 -: Април 25, 2016, 07:04:36 pm »
          Здравей  АТОС,
          Мисля, че това твое сравнение
Все едно да ми кажеш, че 9 грамов куршум е все едно дали ще го изстреляш от пистолет или ще го хвърлиш с ръка - все ще падне на Земята...това, че при първия случай ще измине 3000 метра, а при втория - 30...майната му?
А при маховик с хоризонтална ос, "G" се добавя в едната и се вади от другата част на диска, така ефектът от "G" е нулев.
е неправилно и няма много общо с жироскопа  ;D, а по-скоро с това: "Първа космическа скорост е най-малката начална скорост, която е необходима за тяло, за да стане изкуствен спътник на друго небесно тяло, от което е изстреляно (за Земята V1=7,910 km/s).
Определя се по формулата: V_1=\sqrt { \frac {GM} r }, където G е гравитационната константа, М е масата на Земята, r е разстоянието до центъра на Земята. Тяло може да стане спътник до земната повърхност със скорост 7,910 km/s (при липса на атмосфера). Първа космическа скорост е различна при различна височина. За всяко небесно тяло Първа космическа скорост е различна — например за Луната е 1,680 km/s."  - цитат от тук:
https://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%9F%D1%8A%D1%80%D0%B2%D0%B0_%D0%BA%D0%BE%D1%81%D0%BC%D0%B8%D1%87%D0%B5%D1%81%D0%BA%D0%B0_%D1%81%D0%BA%D0%BE%D1%80%D0%BE%D1%81%D1%82

          Радико, все още ли мислиш, че за другото Jul е прав?
За голямо съжаление на всички колеги опониращи на juliang той е абсолютно прав. Поне що се отнася до жироскопа, за другите коментирани твърдения не ми се впуска в безсмисленни спорове.

Твърдиш ли, че ако едно тяло (условно, пренебрегвайки триенето в земната атмосфера и запалването му) развие скорост от 7,910 km/s, то няма да "излети"?

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Невъзможните неща започнаха да се случват ...........
« Отговор #69 -: Април 25, 2016, 07:18:34 pm »
Laic
Ще излети разбира се, но причината за това няма да е в жироскопичния ефект. Какво ще се случи при твоя пример ако не е едно тяло а са две, някой е разрязал земята като ябълка, през екватора и е свързал двете тела диаметрално с въженце, няма атмосфера и те си обикалят едното отсам на земята другото оттатъка. Е ще излети ли нещо нанякъде. За да се нарече жироскоп едно нещо трябва да имаме въртене на балансиран обект тоест да се върти около центъра на тежестта си.     

Yoro

  • Гост
Re: Невъзможните неща започнаха да се случват ...........
« Отговор #70 -: Април 25, 2016, 07:21:57 pm »
Радико!
 Аз сега правя още по шашкащи експерименти и вече имам резултати.
Май най невъзможното нещо е да се докаже, че нещо е невъзможно.
Трябва и да работим не само да развиваме теории, защото може да се окаже, че
са грешни.На практика се оказва, че е различно от това което се пише.
Като се напътстваме от учебниците де.
Света се е бутал напред от откачените идеи.Лошото е, че някои от тези щури, но работещи
идеи са обявени за абсурд.

Laic

  • Гост
Re: Невъзможните неща започнаха да се случват ...........
« Отговор #71 -: Април 25, 2016, 07:30:59 pm »
Laic
Ще излети разбира се, но причината за това няма да е в жироскопичния ефект. ......   

          Така започва и моят пост, че тази постановка (с куршума) няма много общо с жироскопа.

          Не мисля обаче, че Jul е прав, като твърди (а и ти го подкрепяш - цитирал съм те), че
Атос, колкото и невероятно да ти звучи, ако изстреляш куршум точно хоризонтално и терена е равен, той ще падне за същото време, за което и ако го изпуснеш на земята от същата височина.

         Ето с това не съм съгласен. Мисля, че колкото повече скоростта на куршума се доближава до 7,910 km/s - толкова повече ще е времето, за което той ще се удари в земята.

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Невъзможните неща започнаха да се случват ...........
« Отговор #72 -: Април 25, 2016, 07:48:08 pm »
написах уточнението че говоря конкретно за жироскопа а не за други неща, както сам казваш това е от другите. Обаче въпреки, че звучи нелогично и тук е прав. колкото е по голяма скоростта на куршума толкова по далеко ще падне но за едно и също време ако скоростта му е над първа космическа просто ще "прескочи края на земята и ще падне извън нея" това е образно казано не го приемай буквално. телата в орбита наистина "падат" вечно покрай земята защото са я отминали поради голямата си скорост.

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 178
Re: Невъзможните неща започнаха да се случват ...........
« Отговор #73 -: Април 25, 2016, 08:06:27 pm »
          Така започва и моят пост, че тази постановка (с куршума) няма много общо с жироскопа.

          Не мисля обаче, че Jul е прав, като твърди (а и ти го подкрепяш - цитирал съм те), че 
         Ето с това не съм съгласен. Мисля, че колкото повече скоростта на куршума се доближава до 7,910 km/s - толкова повече ще е времето, за което той ще се удари в земята.

Оки, не съм прав... но дори и най-бързите куршуми достигат до 1.5 км/сек. От там до 8 км/сек има още доста.
Сега си представете имагинерен диск с радиус 1 метър. Обиколката му ще е малко над 6 метра. Направете си сметка с какви обороти ще трябва да се върти, за да може точка от външния му ръб да достигне скорост от 1.5 км/сек (колкото един куршум). Аз ги смятам нейде около 250 оборота в секунда, или 15 000 оборота в минута. Говорим за диск с диаметър 2 метра!!!

Но това са общо-взето празни приказки - всеки е въртял нещо тежко на ластик и знае, че колкото по-бързо го въртиш, толкова по-разтегнат става ластика... центробежната сила се противопоставя на силата на опъване на ластика (или на гравитацията в случая на ракета или куршум).
Илюзията идва от това, че някои хора мислят, че голямата центробежна сила в края на диска ще замести опора... но за съжаление няма как да стане.
Представете си лодка, вързана към кея с дълго въже. Въжето е перпендикулярно на брега. Лодката дава пълна газ, и се опитва да плува успоредно на брега. Кормчията държи руля строго направо. Какво ще се случи с лодката? Ами ... макар че лодката иска да се движи успоредно на брега, и усилието на двигателя й е насочено строго в тази посока, то силата на въжето ще я прибира все по-близо до брега, докато най-накрая не я изкара до бреговата линия.

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Re: Невъзможните неща започнаха да се случват ...........
« Отговор #74 -: Април 25, 2016, 08:20:09 pm »
Laic, разбира се, че е така, но аз не разглеждам конкретно жироскопа тук. Просто не знам повече по какъв начин да обясня на Юлиан причината за олекването...
А това:
...колкото е по голяма скоростта на куршума толкова по далеко ще падне .................. просто ще "прескочи края на земята и ще падне извън нея" ...
няма да го коментирам, колкото и да е "образно" казано.
Постоянната орбита не е падане, не влизайте в заблуда.
Юлиане, това, че най-бързите куршуми не достигат до тая скорост не отрича верността на принципа!
И е абсурдно да екстремираш нещата, търсейки постановки на АБСОЛЮТНА безтегловност! Тук говорим просто за ОЛЕКВАНЕ...което се получава при по-ниските скорости!
Имам усещането, че се запъваш ей така - за спорта???

     
        Ето с това не съм съгласен. Мисля, че колкото повече скоростта на куршума се доближава до 7,910 km/s - толкова повече ще е времето, за което той ще се удари в земята.
Това е вярно, за това говоря! Поне един ме е разбрал:)
Това увеличаване на скоростта не предполага рязък преход, няма причина за него, нещата са плавни...

Юлиане...стига си ми разтягал локуми и ластици, ами вземи един топуз и един кантар, па развърти едно-друго, поизмери туй-онуй...