Форум > Препратки, сайтове, източници

Невъзможните неща започнаха да се случват ...........

<< < (2/32) > >>

Phantom:
Този двигател не прилича ли на разработките на  Thomas Townsend Brown разглеждани в тази тема ? - http://mazeto.net/index.php/topic,8648.0.html

Там е и клипчето с опита на нашият колега "hyparh" .

Радико:
Ами прилича външно, но само до там
В указаната тема се разглежда малко по просто устройство при което нещата се случват външно, извън него. Поради което има възможност да се спори, че ефекта е причинен от взаимодействие с околната среда.
При emdrive  обаче всичко се случва "в търбуха му" така да се каже. Поради този факт класическата физика не може да каже нищо друго освен:
Това не може да бъде.
Да ама може.
Здравей kall  Това в девети клас ли се учи, или в десети. 

kall:
Здравей Радико, за мен е чест:-)
Всъщност EmDrive е в процес на сериозно изследване в момента и има много моменти в тая технология, които все още не са напълно ясни. Може и да е нова революция във физиката, но за момента не може да се твърди. Най-големият проблем тук всъщност е нарушаването(привидното) на третия принцип на Нютон за неинерчните сили( а оттук и закона за запазване на импулса). Но дали това наистина е нарушаване на принципа или не- тепърва ще се вижда. Най-правилно е да се каже, че към момента не е ясно как работи това нещо.
Радвам се, ако това е било полезно някому.

Иван Димов:

--- Цитат ---Ученият смята, че специално модифицираната маса на фотона се дължи на лъчение на Унру: в единия край на конуса на EmDrive (неговата основа) то има по-малка дължина на вълната, а на противоположния (върха) – по-голяма.
Затова според Маккалъш законът за съхранение на импулса води към движение в кухината на EmDrive в посока към нейния връх.
--- Край на цитат ---
  Явно това е едно експериментално доказателство на моя ефект на фунията. Имаме не само получаване на тяга, но и на СЕ, т. е. нарушават се ЗЗЕ и законът за запазване на импулса. Не знам дали по-горе преводът е точен, но аз смятам, че енергията на фотоните при върха на конуса би трябвало да е по-голяма от тази при основата и така по-голямото налягане при върха натиска конуса именно в тази посока, а при движението на фотоните към голямата основа те губят енергия, защото импулсът им се разпределя върху все по-широка област и съответно налягането при основата е по-слабо. Бях пуснал преди време една графика как се разсейва импулсът на една частица, когато се удари едновременно в две частици - изменя се посоката на импулса в перпендикулярна на първоначалното движение и от там имаме възможност за получаване на тяга в затворени системи.
   Ето тук съм обяснил моя ефект на фунията:
http://mazeto.net/index.php/topic,9112.0.html

Аtos:
Има два (и САМО два) варианта:

1."EmDrive" си е технология, измислена и създадена от наши инженери и учени и като такава няма как да има неясни моменти и няма как " към момента не е ясно как работи това нещо" - няма такъв филм!

2."EmDrive" е извънземна технология, копирана (изцяло или частично) от нашите и това би било ЕДИНСТВЕНАТА причина за " към момента не е ясно как работи това нещо", защото е основана на "папагалски" принцип.

Изберете си един от двата варианта, но не ги смесвайте - смешно е!

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

[*] Предходна страница

Премини на пълна версия