Автор Тема: Невъзможните неща започнаха да се случват ...........  (Прочетена 98523 пъти)

Неактивен kd_dinev

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 782
Re: Невъзможните неща започнаха да се случват ...........
« Отговор #45 -: Април 25, 2016, 12:07:37 pm »
Както обикновено бъркаш понятията!Това,че тялото олеква,не означава,че е възникнала подемна сила.Такива сили се появяват само и единствено при разлика в наляганията от една или друга страна на тялото!В първия случай тялото движейки се се стреми да заеме най-енергоспестяваща позиция за него самото!Във втория случай то вече няма избор-ще трябва да изразходва вътрешната си енергия за да се бори с гравитацията!

Неактивен dmitarp

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 294
  • Пол: Мъж
Re: Невъзможните неща започнаха да се случват ...........
« Отговор #46 -: Април 25, 2016, 12:23:30 pm »
Нама такова понятие противопоставяне на гравитацията. Телата не се противопоставят на гравитацията , те просто и се отдават

Неактивен Иван Димов

  • Експериментатор
  • Сериозен
  • ***
  • Публикации: 1 048
  • Пол: Мъж
  • Невъзможно нещо е да докажеш, че нещо е невъзможно
Re: Невъзможните неща започнаха да се случват ...........
« Отговор #47 -: Април 25, 2016, 12:43:35 pm »
   Ето тук обяснявах защо олеква жироскоп с вертикална ос на въртене - http://mazeto.net/index.php/topic,9372.600.html
   Re: 1939год - реплики на Ганчев, Млеченков и Макс1962
« Отговор #605 -: Днес 19.09.2015 в 10:44:04 am »
   Там най-долу съм нарисувал картинка с векторите. Файлът е:
въртящ се диск слаба антигравитация.JPG 21.53 kB,

п. п. Пък може и това да не е съвсем точно обяснение. Преди време четох една малка жълта книжка на български автор от Казанлък, в която се обясняваше как частиците на въртящия се диск се движат в хоризонтална плоскост докато гравитационното поле е със сферични еквипотенциални повърхности. Така векторът на скоростта на всяка частица от диска всъщност е допирателен до сферичната еквипотенциална гравитационна повърхност и така частицата може да се разглежда като въртяща се спрямо центъра на Земята със съответна центробежна сила спрямо този център. Ето картинка - прилагам файл.
« Последна редакция: Април 25, 2016, 02:14:21 pm от Иван Димов »

Неактивен kd_dinev

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 782
Re: Невъзможните неща започнаха да се случват ...........
« Отговор #48 -: Април 25, 2016, 12:48:33 pm »
Така ли,аз пък да не знам!Ако обдухаш едно самолетно крило,къде изчезва гравитацията?Виж с отдаването,не ги разбирам тия работи,явно ти си голям специалист по тази част!

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 178
Re: Невъзможните неща започнаха да се случват ...........
« Отговор #49 -: Април 25, 2016, 01:04:15 pm »
Ако намерите материал, който е гравитационно непрозрачен, тогиз мое да правите такива неща. Но всички познати ни материали са гравитационно прозрачни - силите на гравитацията преминават през тях, точно както ако направите самолетно крило от рибарска мрежа... тогава няма да имате подемна сила.
Но ако намерите гравитационно непрозрачен материал, ич няма да ви трябва СЕ... Слагате си го под дупарата за да екранирате земната гравитация и се понасяте към Луната... :)

Неактивен kd_dinev

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 782
Re: Невъзможните неща започнаха да се случват ...........
« Отговор #50 -: Април 25, 2016, 01:17:21 pm »
Ами те хората го доказват с този двигател!Докато не разберете,че телата,благодарение на вътрешната си енергия активно участват във всички видове процеси и движения,а не са просто безразлични наблюдатели-не сте разбрали нищо!

Неактивен dmitarp

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 294
  • Пол: Мъж
Re: Невъзможните неща започнаха да се случват ...........
« Отговор #51 -: Април 25, 2016, 01:57:15 pm »
Смешно е да се бърка гравитацията с подемната сила, едното няма нищо общо с другото, крилото само по себеси не се противопоставя на гравитацията, все едно да миказваш, че във вакуум ще има подемна сила

Неактивен kd_dinev

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 782
Re: Невъзможните неща започнаха да се случват ...........
« Отговор #52 -: Април 25, 2016, 02:30:07 pm »
А на какво се противопоставя?

Неактивен hyparh

  • Сериозен Експериментатор
  • Сериозен
  • ****
  • Публикации: 1 013
  • Пол: Мъж
  • As above, so below
Re: Невъзможните неща започнаха да се случват ...........
« Отговор #53 -: Април 25, 2016, 02:59:26 pm »
Ти уби сичко детско в камара учени, дето се занимават с космически радиотелескопи...
И как точно ще работи телескопа Хъбъл в космоса ако това което си написал е вярно? Или хилядите снимки от него са измислица?

 :D Явно не си обърнал внимание на последния абзац от поста ми. За да се разкрият безкрайно малките точкови източници на светлина (звездите) в космоса, е необходим телескоп - например Хъбъл, който споменаваш. Тук на Земята, атмосферата изкривява и разтегля силно светлината от тези невидими с просто око точки и затова стават видими. Т.е., ако излезеш в открития космос, едва ли ще видиш нещо повече от Слънцето и Луната. Даже за последната не е много сигурно (зависи колко е дълбок вакуума).
На видимата светлина и трябва материя, за да се прояви. Иначе си е просто една невидима електромагнитна вълна.
« Последна редакция: Април 25, 2016, 03:36:18 pm от atos »

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Re: Невъзможните неща започнаха да се случват ...........
« Отговор #54 -: Април 25, 2016, 04:24:37 pm »
Юлиане, продължаваш да ме изненадваш с ограниченост (мислех си погрешно, че няма накъде повече)...

Иван Димов ти го обясни - при хоризонтално действащи центробежни сили, може да се разглежда маховикът, като тяло, което се стреми да излезе в орбита (разбий го на точки)!

То е, както правиш скок с автомобила през гърбица-полита за известно време. Същото се получава ако си с висока скорост през "изпъкнал" мост. Ако се движиш през "вдлъбнат", скоростта увеличава теглото на автомобила в този участък:


А относно маховикът, аз ще ти го нарисувам (за, може би трети път в този форум) :



Все едно да ми кажеш, че 9 грамов куршум е все едно дали ще го изстреляш от пистолет или ще го хвърлиш с ръка - все ще падне на Земята...това, че при първия случай ще измине 3000 метра, а при втория - 30...майната му?
А при маховик с хоризонтална ос, "G" се добавя в едната и се вади от другата част на диска, така ефектът от "G" е нулев.

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 178
Re: Невъзможните неща започнаха да се случват ...........
« Отговор #55 -: Април 25, 2016, 04:32:47 pm »
Атос, колкото и невероятно да ти звучи, ако изстреляш куршум точно хоризонтално и терена е равен, той ще падне за същото време, за което и ако го изпуснеш на земята от същата височина.
А с графиките нещата са доста ясни, стига да си ги нарисуваш мащабно. Но явно не искаш да ги видиш така. Силата G ще е еднаква и в двата случая. Резултантната ще се отклонява и ще нараства по размер, но това няма да промени факта че вертикалната й съставляваща (която е теглото й) ще е една и съща.

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Re: Невъзможните неща започнаха да се случват ...........
« Отговор #56 -: Април 25, 2016, 04:59:53 pm »
Я пак си помисли за куршума???
Би било валидно, ако Земята е...ПЛОСКА, ти привърженик ли си на тази теория?
По твоята логика излизането в орбита на дадено тяло е невъзможна?
А за второто...хм, как пишеш "на поразия" без да си пробвал?
Ами...опитай, бе, човече?!?!
Искаш да ми кажеш, че клиповете, в които някой вдига лост с една ръка над главата си (с въртящ с в другия край диск) са фейк ли?
Смешно! Поне да си беше направил труда да провериш лично?


Неактивен nizo

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 751
  • Thoughts become things!
Re: Невъзможните неща започнаха да се случват ...........
« Отговор #57 -: Април 25, 2016, 05:10:13 pm »
Аз съм го провеждал този експеримент с "хоризонтално разположения маховик върху цифрова везна". Теглото си остава едно и също.

atos, не схванах какво рисуваш там, но все пак да напомня, че центробежната сила е по допирателната. Ако ги нарисуваш на периферията на диска, то имаш двойки такива допирателни в противоположни посоки, който се неутрализират една с друга и остава G.

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Re: Невъзможните неща започнаха да се случват ...........
« Отговор #58 -: Април 25, 2016, 05:13:15 pm »
Да, Низо, остава едно и също, ако не се пробваш да "смъкнеш" леко надолу везната.
Постановката на експеримента е съществена...а G действа ПЕРПЕНДИКУЛЯРНО, няма как сумарната да не се промени.

Неактивен kd_dinev

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 782
Re: Невъзможните неща започнаха да се случват ...........
« Отговор #59 -: Април 25, 2016, 05:31:56 pm »
Ето,че отново се получава същото-едно безкрайно надприказване!Поне сега съм убеден,че за онази заключената тема не е моя вината за нейната раздутост и обемност!Нали имаше едно предложение за по-голям практицизъм?Предлагам ви един практически експеримент-ще се намери ли кой да се включи?Всички помним онази вакуумната тръба с която ни демонстрираха,че всички тела падат с едно и също ускорение в земното гравитационно поле независимо от обема и тежеста им.Но никой досега не се заел да измери променя ли се температурата на телата,докато падат с ускорение или не!Мисля,че оговора на този въпрос би ни дал доста основания за размисъл!А и би разширил познанията ни за гравитацията!Е ?