Автор Тема: Невъзможните неща започнаха да се случват ...........  (Прочетена 96496 пъти)

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Re: Невъзможните неща започнаха да се случват ...........
« Отговор #30 -: Април 24, 2016, 06:45:14 pm »
Радико, този експеримент изглежда като другия (който Юлиан така и не знам защо не пожела да проведе - може би, защото би разклатил устоите му в безрезервната вяра на догматичните постулати), а именно:

Правиш си прост пумпал от метал - диск, зъбно колело с ос или друго (заостряш оста, разбира се).
Мериш го на везна в покой, после го развърташ с бормашина пак върху везната...разликата в измереното тегло е осезаема.
Да, при него няма "загуба на маса", а само на тегло, но и при ЕМ-драйв нямаме "зануляване" на масата, а промяна на посоката, в която и действат гравитационните сили. Ако се смени тази посока рязко и ускорението е няколко пъти "G", инертност НЯМА ДА ИМА, дори при рязко спиране! Ускорението ще действа върху всяка молекула, вътре бихте се чувствали в безтегловност, като в падащ самолет.

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Невъзможните неща започнаха да се случват ...........
« Отговор #31 -: Април 24, 2016, 07:15:21 pm »
Относно експеримента с пумпала, правил съм подобен, малко по-различен и много успешен, даже писах за това поне три пъти в чата (само там, защото още не искам да разлайвам кучетата).
При моя експеримент (който е много простичък) обаче, може да се реализира както олекване, така и натежаване. Сиреч имаме някакъв момент, сила се получава, а не антигравитация.
В този експеримент на kd_dinev интересното е, че нещата се получават без подвижни части.
Искам да го разгледам от всички страни, защото  може да се окаже крайъгълна плочка в един пъзел, който сглобявам от доста време.
« Последна редакция: Април 24, 2016, 08:14:54 pm от atos »

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Re: Невъзможните неща започнаха да се случват ...........
« Отговор #32 -: Април 24, 2016, 08:18:59 pm »
Ами...мисля, че е време да го споделиш този експеримент и във форума?
А това, дали се получава сила или липса на (някоя) сила е относително:)
Не говоря за "анигравитация" като термин, а за сили, които действат срещу или в посока на гравитацията (понякога са и под определен ъгъл спрямо нея). Нормално е при определена постановка да имаме сбор в + или - .

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Невъзможните неща започнаха да се случват ...........
« Отговор #33 -: Април 24, 2016, 09:21:53 pm »
ще пусна тема по въпроса, но първо искам да направя клип на който ясно да се вижда какво се случва и колко се променя теглото.

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 178
Re: Невъзможните неща започнаха да се случват ...........
« Отговор #34 -: Април 24, 2016, 09:27:36 pm »
Оки, пичове ... имате ли идея колко милиони маховика има по целия свят? Как па никой досега не е обърнал внимание, че въртящия се диск олеква?

Ако вместо пумпал на везните се сложи високооборотен ел. мотор с маховик и батерия която да го захранва - отново ли ще се наблюдава същия ефект? Защото ще взема да си поръчам няколко от тия:

да има закача някакъв диск за маховик и да видя к'во става. Но съм сигурен, че десетки хиляди любители на моделизма преди мен са правили много по-подробни сметки колко тегло би им вдигнал хеликоптера, и май никой не е наблюдавал подобен ефект.
Все пак не може да се сравнява пумпал завъртян с дрелка и това моторче, което развива между 20 000 и 40 000 оборота...
П.С. Някой правил ли е сметка дали въздушния поток около въртящия се диск няма нещо общо с "олекването" на диска?

Неактивен hyparh

  • Сериозен Експериментатор
  • Сериозен
  • ****
  • Публикации: 1 013
  • Пол: Мъж
  • As above, so below
Re: Невъзможните неща започнаха да се случват ...........
« Отговор #35 -: Април 24, 2016, 09:48:57 pm »
Опитвал съм развъртане (и в двете посоки) на жироскоп върху ел. везна с резолюция от 1гр., но не отчетох отклонение. Жироскопът мисля беше с тегло от 72 грама.

Остава да споделиш собствени мисли - дали антигравитация от подобен тип е "анулиране на земната" или е създаване на собствена гравитационна компонента.
И ако е второто, дали има преодоляване чрез противопоставяне или чрез...използване/пренасочване...и т.н. не мога в момента да го формулирам точно, но съм сигурен, че ще разбереш въпроса.

Интерференция и фазово сливане, напомнят доста на експериментите на Хътчисън. При него е имало преплитане на радиовълни с високочестотни и статични високоволтови полета от теслов траф и Ван де Грааф генератор. При тази техника вероятно се променя отклика на елементарните частици (вихри) на материята към двата основни потока около Земята, и се получава един вид голяма плаваемост.
От друга страна наелектризирания диелектрик създава „стрес” в средата – сгъстяване на етера от едната страна и разреждане от другата, което създава стояща гравитационна вълна, върху която се носи апарата. Разбира се, за целта волтажа трябва да е огромен и съответно диелектрика да е с висока диелектрична константа, за да удържи евентуален пробив.

Може да споменем и опита на Евгений Подклетнов и Джовани Моданезе с подаване на високоволтови импулси между електроди във вакуум, като катода е свръхпроводящ. При подаване на импулс от 2 мегаволта от Маркс генератор, получената гравитационната вълна е преминала през фарадеев кафез, стоманен лист и тухлена стена, разклащайки тежест, окачена на връв на разстояние  150м.

Да се върнем към опитите от „Skyvault”… при първоначалните тестове са имали и други любопитни резултати, свързани със „странно поведение на материята”. При определена честота и форма на микровълните (и големи мощности), се е наблюдавал синьо-зелен лъч от магнетрона, който имал свойството да дезинтегрира материята, оставяйки дупки в стените.
Относно антигравитационния ефект, споменават за възникване на солитонна вълна между апарата и земята, упражняваща сила насочена нагоре. Евентуално тази вълна се усилва от резонанса до такава степен, че започва да черпи енергия от околната среда (самоподдържане) подобно на кълбовидната мълния.
А относно тягата… тя винаги присъства, разликата е само с какво състояние на материята се работи за производството й. При работа с атоми и молекули (газове или течности под налягане) имаме познатата на всички ни обикновена тяга. Обаче, при работа с по-фини състояния на материята (някое от следващите четири по-висши агрегатни състояния, от общо седем), то се получава този необикновен вид тяга, който изменя свойствата на „пространство”, появяват се на пръв поглед невъзможни ефекти, както и частична или пълна липса на инерциални ефекти на самия апарат. Това позволява достигане на огромни (свръхсветлинни) скорости на „отделеното пространство” заедно с апарата в него, понеже там физиката действа другояче. Всичко зависи от средата в която се намираме… Ние живеем на повърхността на Земята и сме свикнали да живеем със „законите” които важат за тази среда.
Използвам кавички, понеже термините не са много точни, но с такива разполагаме :D


Малко ще кривна от темата, но наскоро осъзнах някои неща за светлината. След експериментите ми с VTTC (Vacuum Tube Tesla Coil) и разреденият въздух в радиометърът на Крукс, започнах да размишлявам над светлината - какви са нейните форми и как се проявява тя в зависимост от средата.
Размишления спрямо практическите опити... Ако изведем един теслов тр-р във високата атмосфера, където въздухът е силно разреден, и го включим, ще забележим сияние около него в различни оттенъци на цветовете (в зависимост от вида на разредените газове). Това е при положение, че от него не излизат никакви искри, а дори и да излизаха, то щяха да са под формата на дълги и безшумни плазмени езици.
Сякаш тр-рът излъчва светлина, а реално погледнато предава ел. вибрации в етера, които карат газовите атоми да светят. Във вакуум светлина няма. Ел. магнитните трептения (излъчени от различни източници, напр. звезди) само се разпространяват в него, а когато достигнат разредена материя (газ) те го възбуждат, карайки го да свети. Възможно е честотата на трептенията да е огромна, а при сблъсък с вихрите на материалните частици, да се редуцира до видимия спектър. При разреден газ изглежда е необходима по-малко енергия, за да започне той да излъчва светлина, отколкото при нормално атмосферно налягане.
Видът на светлината (дължина на вълната, интензитет) зависи до голяма степен от самата среда, в която тя се заражда, подтикната от енергийното трептене на етера. Например условията за това са едни при земната повърхност, а съвсем други на голяма височина, т.е. зависи от вида и гъстотата на материята. Няма ли материя (в някое от седемте си агрегатни състояния) - няма и проявена светлина, а само разпространяващи се невидими трептения.
С други думи - светлината се разпространява “в суров вид” през етера, а се проявява на видимо ниво чрез материята.
В крайна сметка какво излиза? - материя, материя и пак материя. Както е необходима материя (а не гравитация) за отклоняването на светлината и проявяване ефекта на лещата около свръхмасивни космически обекти.

В. Шаубергер, цитат от книгата “Living Energies”, глава “The Sun” :

“От самото начало на времето Слънцето стои над всичко, вторачено надолу в ледено мълчание към безумните дейности на човечеството, което го счита за огнено кълбо. И как би могло да е другояче, като е такъв и прекият им ментален подход към живота! Колкото повече се приближаваме към този източник на светлина и топлина, толкова по-студено и тъмно ще става неговото лице. С приближаването ни към него, звездите ще стават по-ярки, а когато светлината му угасне, топлината, атмосферата, водата и животът ще изчезнат.”

Друг автор също споделя, че в космоса звездите не се виждат с просто око. За целта ще е необходим телескоп, който да увеличи образа им от свръх-малка невидима точка до малък диск. На Земята виждаме звездите именно заради атмосферата, която играе роля на разпръскваща светлината леща. По този начин получаваме силно увеличено и изкривено изображение на звездите (виждат се като че ли имат малки лъчи радиално около тях).

ПП. Кадуцеус, аз отдавна се отказах да пускам такива линкове тук, понеже няма голям смисъл :) Който се интересува и търси - той ще намери. Поздрави и от мен!
« Последна редакция: Април 24, 2016, 10:47:50 pm от atos »

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Невъзможните неща започнаха да се случват ...........
« Отговор #36 -: Април 24, 2016, 09:50:37 pm »
Точно защото очаквам подобни на juliang отзиви все още не съм отворил темата.
изпробвал съм нещата лично и не говоря приказки основаващи се на нещо прочетено в интернет. Освен това моето биополе или аура не участват в постановката и тя си действа при всички обстоятелства. Тоест резултата е повторяем на 100% обаче не мога с една заплата и семейство да гледам и няколко експеримента да финансирам. Ще чака ред да му дойде.
Ако искате по бързо да стават нещата, то прочетете отново предложенията ми в раздел координация.

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Re: Невъзможните неща започнаха да се случват ...........
« Отговор #37 -: Април 24, 2016, 10:43:38 pm »
Юлиане, ще се престоря, че не си писал, а аз не съм те чел...физика за седми клас, векторно представяне (събиране и изваждане) на сили...
И кой луд ще си сложи един тон маховик на хеликоптер (тежащ още толкова, примерно), за да му олекне маховикът с 200-300 килограма?

Опитвал съм развъртане (и в двете посоки) на жироскоп върху ел. везна с резолюция от 1гр., но не отчетох отклонение. Жироскопът мисля беше с тегло от 72 грама.
При жироскоп е нормално да няма отклонение. Оста на въртене трябва да е (САМО) перпендикулярна на Земната повърхност, за да се отчете ефекта.

Хм...светлината си е просто "електромагнитна вълна", която се визуализира чрез преминаването си през материя...и на мен ми е хрумвало, но не мога да го проверя:)
Просто, определен честотен диапазон взаимодейства с материята и става видим за нас. В зависимост от материята се променя и спектърът.
А хрумвало ли ти е, че светлината може да е просто част от първичната енергия, плуваща навсякъде в тъканта на пространството?
Но се "изпраща" от материя и се улавя пак чрез взаимодействие с материя (поне за нас).
В този ред на мисли, ние сме отвсякъде обградени със светлина:) Да бъде светлина...
Аз бих се осмелил да стигна малко по-далеч:
Светлината може да е вид остатъчна първична енергия, която един вид "хартисва" (или се трансформира) при засмукването на чиста етерна енергия от материята, която тя ползва за поддържането си. Един вид - "паразитно" излъчване.
Батерии - фенерче - енергия...повишаваме енергетиката на жичката в лампата, тя я освобождава, понеже е излишна за съществуването и. Ако не успее да я освободи под формата на светлина - стопява се (променя се материята).

Колкото до Хътчисъновите ефекти, ясни са ми процесите, които протичат, макар и да не съм наясно с начините, по които ги предизвикват (това е по твоята част).
Ефектите по "сливане на материя" се дължат на принудително изменяне на вибрацията (честотата), в която съществува дадена материя. По този начин тя става като  "невидима" за другата материя и е възможно вече взаимното им проникване в междумолекулните и даже в междуатомните пространства (може би и на "по-нано" ниво). След прекъсване на условията, създаващи промените, материите пак "зазвъняват" в едно честотно съществуване/проектиране и са вече "слети".

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Невъзможните неща започнаха да се случват ...........
« Отговор #38 -: Април 24, 2016, 11:29:02 pm »
Цитат
Оки, пичове ... имате ли идея колко милиони маховика има по целия свят? Как па никой досега не е обърнал внимание, че въртящия се диск олеква?
Не juliang не олеква. Това е страшно наивно предположение.Не мога да разбера как толкова хора вярват в него. Така направен жироскоп се съпротивлява на завъртане и се използва в жироскопичните компаси на кораби, балистични ракети, спътници.
За да се превърне "съпротивата" на жироскопа в "желание" е нужна малко по-различна постановка.
Цитат
Ако вместо пумпал на везните се сложи високооборотен ел. мотор с маховик и батерия която да го захранва - отново ли ще се наблюдава същия ефект? Защото ще взема да си поръчам няколко от тия:
Ако искаш да разбереш как точно стават нещата, има смисъл да си поръчаш. Ако обаче идеята е просто да докажеш че не става, няма смисъл, недей да се хабиш.
« Последна редакция: Април 24, 2016, 11:44:31 pm от atos »

Неактивен hyparh

  • Сериозен Експериментатор
  • Сериозен
  • ****
  • Публикации: 1 013
  • Пол: Мъж
  • As above, so below
Re: Невъзможните неща започнаха да се случват ...........
« Отговор #39 -: Април 25, 2016, 12:44:43 am »
Да, доста е интересно… Звездите излъчват мощна електромагнитна енергия, част от която се проявява във вид на видима светлина. Те поглъщат много повече етерна енергия за поддържане на материята си отколкото една планета например. И съответно отдават повече.
Всъщност всяко едно тяло излъчва, като това явление дори си има научно наименование – „вълни на материята” (Луи дьо Бройл). Можем да си припомним и многобройните експерименти на Райхенбах с пациенти, виждащи фееричната труднодоловима светлина, извираща от различни предмети. Тази светлина е твърде вероятно да се проявява чрез някое от по-висшите агрегатни състояния на материята (все по-малки и по-малки вихърчета с различни свойства).
Според Тюрен вълните на материята са вълни на нейната дезинтеграция. Те се разпространяват вертикално, носени от вълните на планетата (хипер-плаваемост). Именно на тях се базира и физикалната радиестезия - радио-дезинтеграция.
От всичко струи енергия (освен, че се влива), което осъществява и връзката ни с фините етерални поднива.

Един цитат (преведен) от едно място :) :

"Нека вземем обикновен камък за пример. Когато го наблюдаваме с тренирано астрално зрение, виждаме нещо повече от инертната му маса.

1. Вижда се всичката физическа материя на камъка, а не само малка част от нея.
2. Виждат се вибрациите на физическите му "частици".
3. Забелязва се астралното му съответствие, съставено от различни нива астрална материя, чийто "частици" също са в постоянно движение.
4. Вижда се как Jiva - вселенската живитела сила - циркулира в и се излъчва от камъка.
5. Вижда се обгръщаща го аура, която, разбира се, е по-малка от аурите на по-висшите царства (растения, животни).
6. Вижда се подходящата за него същност, която го обитава. Тя е активна, но силно флуктуираща/пулсираща.

При разглеждане на растение, животно или човек, усложнението и разнообразието от гореспоменатите аспекти, стават много по-изразени."

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 178
Re: Невъзможните неща започнаха да се случват ...........
« Отговор #40 -: Април 25, 2016, 07:04:09 am »
... Във вакуум светлина няма...

Ти уби сичко детско в камара учени, дето се занимават с космически радиотелескопи...
И как точно ще работи телескопа Хъбъл в космоса ако това което си написал е вярно? Или хилядите снимки от него са измислица?

... За да се превърне "съпротивата" на жироскопа в "желание" е нужна малко по-различна постановка.Ако искаш да разбереш как точно стават нещата, има смисъл да си поръчаш. Ако обаче идеята е просто да докажеш че не става, няма смисъл, недей да се хабиш.
Колко различни варианта на въртящ се маховик можеш да ми предложиш? Колко различна може да е една постановка от друга? Може би маховика трябва да е квадратен, или да е направен от еластичен материал за да си променя формата при въртене?

Най ги мразим тия неща: "Глей с'я човек, това дет ти си го виждал в продължение на 50 години в живота си не е така. Цял живот си гледал на нещата от неправилния ъгъл."

Защо въртящия се диск ще има само подемна сила и трябва да е разположени винаги вертикално? Не трябва ли въртенето да предизвиква сила насочена по оста на въртене, независимо от това дали има гравитационно поле или не?
Не забравяйте че на Земята действа не само земната гравитация ами и тази на Слънцето и на Луната (приливите, нали се сещате...). Така че сумата от гравитационните полета не винаги е насочена точно перпендикулярно на земната повърхност. И тръгвайки оттам сещате ли се до преди 20-30 години, когато огромна част от летящите машини са разчитали изключително на въртящите се жироскопи да запазят траекторията си какви грешки е щяло да се наблюдават? Всички междуконтинентални балистични ракети от 70-те години до края на века щяха да са напълно безполезни, ако жироскопите им имаха дори и 1% грешка. И не забравяйте, че точно на тия балистични ракети част от траекторията им е в космоса, там земното привличане е значително по-слабо, но въпреки това жироскопите им функционираха. Така че ако може не ми пробутвайте тия абсолютни глупости. Проверете си отново опитните данни, за да не изпадате в моето положение с ватметъра... :)
« Последна редакция: Април 25, 2016, 07:21:22 am от juliang »

Неактивен dmitarp

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 294
  • Пол: Мъж
Re: Невъзможните неща започнаха да се случват ...........
« Отговор #41 -: Април 25, 2016, 10:11:33 am »
Няма абсолютен вакуум, поради тази причина никой не може да каже, дали светлината би се разпостранявала в абсолютен вакуум, ако съществуваше такова животно

Неактивен kd_dinev

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 782
Re: Невъзможните неща започнаха да се случват ...........
« Отговор #42 -: Април 25, 2016, 10:19:28 am »
Юлиане,умен човек си ама ти липсва каквото и да било въображение.Ето ти един още по-прост експеримент.Закачи някаква тежест на конец  и я провиси.Когато е неподвижна сочи перпендикулярно към земната повърхност нали,такива бяха отвесите дето ги ползваха зидарите едно време и зидовете им винаги бяха прави!Сега започни да я развърташ с движения само на китката и сподели какво е станало ако искаш...
« Последна редакция: Април 25, 2016, 10:26:16 am от atos »

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Re: Невъзможните неща започнаха да се случват ...........
« Отговор #43 -: Април 25, 2016, 10:25:47 am »
Юлиане, Хипарх ти казва не, че няма излъчвания, а че не са във видимия за нас спектър. Нормално е да се засичат с апаратура. Хъбъл улавя много по-голям диапазон честоти от нашето око. Прекарани през различни филтри и обработка, стават видими за нас.
Какво си мислиш, че без съответното трансформиране във видимия спектър ще можеш да видиш тези фантастични картини ли (ако ще и да си близо до самото място)?

Защо въртящия се диск ще има само подемна сила и трябва да е разположени винаги вертикално? Не трябва ли въртенето да предизвиква сила насочена по оста на въртене, независимо от това дали има гравитационно поле или не?
Хайде сам си отговори де, поне толкова ще можеш...казах ти - 6-7-ми клас физика, вектори.
Оста на диска трябва да е вертикална, за да може центробежните сили да са успоредни на земната повърхност и перпендикулярни на гравитацията. Вземи лист хартия и си го нарисувай...


Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 178
Re: Невъзможните неща започнаха да се случват ...........
« Отговор #44 -: Април 25, 2016, 11:43:26 am »
Юлиане, Хипарх ти казва не, че няма излъчвания, а че не са във видимия за нас спектър. Нормално е да се засичат с апаратура. Хъбъл улавя много по-голям диапазон честоти от нашето око. Прекарани през различни филтри и обработка, стават видими за нас.
Какво си мислиш, че без съответното трансформиране във видимия спектър ще можеш да видиш тези фантастични картини ли (ако ще и да си близо до самото място)?
Атос, огромната част от снимките които идват от Хъбъл са именно във ВИДИМАТА част на спектъра.




Да, телескопа разполага и с уреди, които засичат и близкия до видимата светлина спектър, но "камерата" с най-висока резолюция работи във видимата част на спектъра.

Хайде сам си отговори де, поне толкова ще можеш...казах ти - 6-7-ми клас физика, вектори.
Оста на диска трябва да е вертикална, за да може центробежните сили да са успоредни на земната повърхност и перпендикулярни на гравитацията. Вземи лист хартия и си го нарисувай...

Да де, точно ... 6-7 клас, вектори, събиране на вектори... Защо коги маховика е с ос успоредна на земята векторите не се сумират? Или това са някакви вектори, дет се сумират само коги лежат на една права?
Ако при въртенете в хоризонтална равнина имаш подемна сика, по всички закони на физиката и векторните изчисления трябва ако въртенето е във вертикална равнина да се получи сила, отместваща маховика наляво/надясно/напред/назад.
Ако това мое твърдение не е вярно, то трябва да излезем от векторните сметки и да прибегнем до други методи, включващи вяра и "божий пръст"...