Автор Тема: Невъзможните неща започнаха да се случват ...........  (Прочетена 96463 пъти)

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Re: Невъзможните неща започнаха да се случват ...........
« Отговор #15 -: Април 24, 2016, 02:04:19 am »
Хипарх, винаги съм се удивявал на способността ти да вникваш в нови технологии в дълбочина...
Аз (като много съфорумци) не мога тотално да "изпразня чашата си", за да я напълня с новото.
А при теб се случва с лекота, при теб чашата не е с постоянен  обем явно - постоянно расте, понеже я допълваш без да я изпразваш...радваш ме :D

Остава да споделиш собствени мисли - дали антигравитация от подобен тип е "анулиране на земната" или е създаване на собствена гравитационна компонента.
И ако е второто, дали има преодоляване чрез противопоставяне или чрез...използване/пренасочване...и т.н. не мога в момента да го формулирам точно, но съм сигурен, че ще разбереш въпроса.


Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Невъзможните неща започнаха да се случват ...........
« Отговор #16 -: Април 24, 2016, 11:47:25 am »
hyparh, atos
За съжаление ще трябва да ви опонирам защото до настоящият момент такова явление като антигравитация не е демонстрирано и доказано никъде и от никого. Говоря за аргументирано доказване. Доказване означава да се демонстрира работа на две устройства или тела който освен че се отблъскват от земната гравитация във същото време се и привличат едно към друго.
Всичко останало се нарича тяга.

Неактивен RUS

  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 336
  • Трябва ни БЕЗПЛАТНА енергия.
Re: Невъзможните неща започнаха да се случват ...........
« Отговор #17 -: Април 24, 2016, 12:04:03 pm »
Както винаги @Радико ти си вечния опонент без да четеш какво ти се пише.

Цитирам от мнението на hyparh :

Принципно Gunn диодът е маломощен полупроводников елемент (под 1W) и затова е направена поръчка за изработване на много по-мощни (10kW, с честотен диапазон на микровълните 1-500GHz). В още по-напреднал етап от разработките, експериментирали с пазотрон, способен на 100 микросекундни импулси с мощност 1-5MW, а някои модели достигали до 7GW.

Когато намериш,доставиш или произведеш Gunn диод с тези характеристики може да се говори за експеримент в който да се докаже или отхвърли работната теза която е представена.

След като си такъв голям капацитет предложи алтернатива чрез която да се осъществи експеримента съобразно нашите скромни възможности.


Неактивен mind

  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 382
Re: Невъзможните неща започнаха да се случват ...........
« Отговор #18 -: Април 24, 2016, 12:25:37 pm »
Моето мнение е, че не може да се дава определение "антигравитационен"на всеки вид реактивен
двигател. Аз лично, не съм чувал микровълните (а и каквито и да е други вълни) да създават
тяга, без значение от честотата и формата им. Ако допуснем, че имат някакво взаимодействие
с етера (също недефинирано понятие), би следвало реактивната тяга да е между него и
 излъчвателя на микровълни, което пък противоречи на отразяването им в земята и връщането им
обратно в магнетрона/визирам картинките на hiparh/. Освен това, се споменават мощности от
порядъка на мега и гигавати, които практически са от външен източник и дали има или няма
такъв гън диод е без значение.

П.П. Радико ме е преварил.

Неактивен caduceus

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 347
Re: Невъзможните неща започнаха да се случват ...........
« Отговор #19 -: Април 24, 2016, 12:27:41 pm »
"Невъзможните" неща са се случили много отдавна - само че вие не знаете   ;) И понеже ми е жал да чета какви ги приказвате, ето малко инфо с факти - просто за допълнително самообразоване:
http://www.rexresearch.com/piggott/piggott.htm
http://www.rexresearch.com/rotarb/rotarb.htm
http://www.rexresearch.com/kowsky/kowsky.htm
Специални поздрави на Хипарх!  :)

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Невъзможните неща започнаха да се случват ...........
« Отговор #20 -: Април 24, 2016, 01:09:42 pm »
Цитат
След като си такъв голям капацитет предложи алтернатива чрез която да се осъществи експеримента съобразно нашите скромни възможности.

Аз написах вече какъв трябва да е експеримента:

Цитат
Доказване означава да се демонстрира работа на две устройства или тела който освен че се отблъскват от земната гравитация във същото време се и привличат едно към друго.
Обаче за да нагодя експеримента към "вашите скромни възможности" не е достатъчно да съм голям капацитет, няма такъв капацитет, необходимо е да съм поне господ за целта.
Поради това ще е по лесно да увеличите малко скромните си възможности защото такава скромност не се явява добродетел.
caduceus
никъде в посочените от теб линкове не успях да забележа, дали поради лошия ми англииски, дали поради това че няма такива дори и намек за това как е стигнато до убеждението, че няма намеса на реактивна тяга или друг вид сила.  Не ми се обиждай, но еуфоричната ти доверчивост към подобни писания граничи със, няма да споменавам думата. Мисля, че само ще спечелиш ако бъдеш съвсем малко по критичен.


Неактивен caduceus

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 347
Re: Невъзможните неща започнаха да се случват ...........
« Отговор #21 -: Април 24, 2016, 01:22:46 pm »

.........никъде в посочените от теб линкове не успях да забележа, дали поради лошия ми англииски....

Нищо лично, но очевидно е така. Дай на някой да ти го преведе  :)

Неактивен krasias

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 238
Re: Невъзможните неща започнаха да се случват ...........
« Отговор #22 -: Април 24, 2016, 01:37:08 pm »
Радико е прав, това което е начертал hyparh си е просто едно микровълново оръдие на което и теравати да му подадеш си е все тая, няма да създаде антигравитация. Антигравитационния двигател не е реактивен двигател, той трябва да премахне масата на веществото, а това е нещо съвсем друго.

Неактивен RUS

  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 336
  • Трябва ни БЕЗПЛАТНА енергия.
Re: Невъзможните неща започнаха да се случват ...........
« Отговор #23 -: Април 24, 2016, 01:44:35 pm »
Много е забавно да се четат мненията на хора които не са направили дори опит да вникнат в това което им се представя.
А вече става комично когато човек си даде сметка, че същите тези критици пишат сякаш са корифеи дошли от Пасадена или НАСА и са
провели безчет експерименти.
Както и да е - дежурните критици си ги знаем тук... приказват и пишат клишета които всеки знае така или иначе.
Но по същество някакъв анализ,алтернатива,развитие по идеята = на кръгла 0 !
Случайно да взехте предвид реакцията на материята при ЯМР ( ядрено-магнитен резонанс )  ?
Случайно да си спомняте Хътчисън който кой знае защо не може да си повтори постиженията ?

Неактивен Ksurnev

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 352
  • Пол: Мъж
  • Ужасно саркастичен
Re: Невъзможните неща започнаха да се случват ...........
« Отговор #24 -: Април 24, 2016, 02:33:56 pm »
Това съобщение го бях качвал и преди - не помня в коя тема.
Ето го пак, не вярвам да е фейк.
В интерес на истината го видях в новините на 1tv.ru.
Не съм го чоплил задълбочено.
http://www.km.ru/science-tech/2015/01/16/nauka-i-tekhnologii/753573-rossiya-uspeshno-ispytala-antigravitatsionnyi-dvi

Неактивен kd_dinev

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 782
Re: Невъзможните неща започнаха да се случват ...........
« Отговор #25 -: Април 24, 2016, 03:43:18 pm »
Мисля,че мога да предложа сравнително прост експеримент,който отговаря на изискванията на Радико!За целта е необходима сравнително прецизна везна,стоманен еталон за 1кг и постоянен магнит с цилиндрична форма,с отвор по средата,в който може да влезе еталона.Под магнита върху везната се поставя дебела подложка от немагнитен материал,върху нея се поставя магнита и встрани от него еталона.Замерва се общото тегло!След което еталона се поставя в отвора на магнита,така че да се привлекат един друг.Отново се мери общото тегло-ще установите,че системата е олекнала!Т.е. в резултат на привличането на двете тела едно към друго се е появило отблъскване от земната гравитация!Ако някой няма възможност и необходимите за експеримента средства а проявява интерес,нека ми се обади-ще му го демонстрирам!

Неактивен mito_kupona

  • Сериозен Експериментатор
  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 681
Re: Невъзможните неща започнаха да се случват ...........
« Отговор #26 -: Април 24, 2016, 04:16:44 pm »

За съжаление ще трябва да ви опонирам защото до настоящият момент такова явление като антигравитация не е демонстрирано и доказано никъде и от никого. Говоря за аргументирано доказване. Доказване означава да се демонстрира работа на две устройства или тела който освен че се отблъскват от земната гравитация във същото време се и привличат едно към друго.
Всичко останало се нарича тяга.
    Докато се занимаваме с „тяга“, няма скоро да достигнем звездите, самият подход е грешен. Според мен трябва да се намали налягането на етера пред самия кораб и налягането от зад, което не е променено ще бута кораба, или с други думи ще се получи нещо, като засмукване и огромни скорости.   Не искам да ангажирам никой с моето мнение, просто това е моето виждане на нещата.

Неактивен x_name41

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 940
  • מוזיקה מאריכה את החיים
    • https://www.sanmina.com/
Re: Невъзможните неща започнаха да се случват ...........
« Отговор #27 -: Април 24, 2016, 04:27:18 pm »
hyparh, благодаря за изчерпателната информация, всичко е точно. Всъщност единственното нещо, което ме притеснява във вашия материал е споменаването на етера на едно място там, още веднъж благодаря

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Невъзможните неща започнаха да се случват ...........
« Отговор #28 -: Април 24, 2016, 04:33:12 pm »
kd_dinev
Силно съм заинтересуван от изявлението ти и бих искал да повторя експеримента.
Би ли дал още малко ориентировъчна информация, примерно каква точност на везната, колко е олекването. е за момента друго не се сещам.
mito_kupona Твоето виждане ми се вижда съвсем реалистично дори и като обяснение на действието на m-drive. И тук обаче нещата опират до устройство създаващо някакъв вид тяга.
   

Неактивен kd_dinev

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 782
Re: Невъзможните неща започнаха да се случват ...........
« Отговор #29 -: Април 24, 2016, 06:16:18 pm »
Везната е с точност до 2грама,олекването-5гр.Магнитът е стандартен, предполагам свален от някакъв стар високоговорител-поне на това ми прилича.