Автор Тема: Невъзможните неща започнаха да се случват ...........  (Прочетена 96472 пъти)

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 502
  • Z - Оркестър Вагнер
Re: Невъзможните неща започнаха да се случват ...........
« Отговор #120 -: Ноември 21, 2018, 09:42:23 pm »
горепосочената антигравитационна бобина и тя да е излетяла и да, са я загубили, а що се касае за камъка, с който се е слял „трансформатора“
Да ти кажа честно твоята хипотеза най ми хареса от досега представените, просълзих си очите от смях...  ;D

Неактивен GreenHulk

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 270
  • Пол: Мъж
  • Астронавигатор
Re: Невъзможните неща започнаха да се случват ...........
« Отговор #121 -: Ноември 21, 2018, 09:45:07 pm »
А ако това е просто албански реотан?  :o

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 502
  • Z - Оркестър Вагнер
Re: Невъзможните неща започнаха да се случват ...........
« Отговор #122 -: Ноември 21, 2018, 09:46:18 pm »
Сетих се и за един стар филм за гравицапа, да не е изпаднал от летящата чиния.  ;D

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Невъзможните неща започнаха да се случват ...........
« Отговор #123 -: Ноември 21, 2018, 11:40:49 pm »
Мито Митоо няма как да   бъде признато такова нещо защото признаят ли едно ще се наложи и две и три и ще стане лавина и ще лъснат много лъжовни професорски д-та.
Истеричното осмиване дори и в този форум е сигурен белег за достоверност на фактите.

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Re: Невъзможните неща започнаха да се случват ...........
« Отговор #124 -: Ноември 21, 2018, 11:47:17 pm »
Мито, в нещата написани от теб има известен резон (за забава на EDM)!
Впечатление прави, че проводниците не са с кръгло сечение, а са сплескани! Аз досега не съм попадал на такива, а вие?
Разбира се, че може и да е изфабрикуван артефакт, това анализите чрез датиране биха показали! Но докато не стане това, находката си е странна (не, че после ще е по-малко странна)!

Втулките в отворите ми приличат повече на керамични. Сега...оставете интерпретацията на "схемата", това са предположения, не реални факти!
Да анализираме логично, спрямо наличните снимки:
1. Камъните около него са във вид на сглобяема черупка - на сегментирани части са, това не би се получило при "случайно" попадане в бетон или лава!
2. Общите им външни параметри явно съвпадат - никой камък не стърчи повече от другия! Ясно е, че конструкцията е замислена като кутия.
3. Набива се в очи същевременно, колко плътно са обхванали камъните бобините. Това е невъзможно без "размекване" на камъка!
4. Има сърцевина, която прилича на порцеланова, но завършва конично, без да излиза от самия камък. За какво е служела, по дяволите? Просто за нещо, върху което да се навива?
5. Отворите(втулките) са всички в една равнина и симетрия, това не е случайно попадане в бетон, няма как да е.
6. Намотките са направени по странен начин, както отбеляза и Мито - на 90 градуса и тороидално като обща формация! Освен това, от едната страна са само до периферията на първичната и се връщат, а и имат визуална разлика с целите навивки (снимката от Юлиан):

Видно е, че по "първичната" са навивани два вида "вторични", едните цели, другите - само отвътре! Целите са под ъгъл около 120 градуса, което навежда на мисълта, че в скритата част има още една.

7. Най необичайното (поне за мен) е, че ако започна да си сглобявам различните снимки в триизмерен образ, някак се получават различия и...цък-язък! Освен ако "откривателят" не е отчупил парче от камъка и после да е направил следващите снимки!
8. "Порцелановата" сърцевина има резба по конусната част и само канали по цилиндричната. За чий...е тая разлика?
9. Смайваща е и приликата на "изолацията" (както отбеляза и Юлиан) със сегашните такива!

Подчертавам - Не твърдя, че това е фалшификация, не твърдя и че е автентично! Просто отбелязвам наблюдения от първо внимателно разглеждане (със сигурност съм пропуснал някои).

Неактивен mito_kupona

  • Сериозен Експериментатор
  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 681
Re: Невъзможните неща започнаха да се случват ...........
« Отговор #125 -: Ноември 22, 2018, 02:47:03 am »
Мито, в нещата написани от теб има известен резон (за забава на EDM)!
Впечатление прави, че проводниците не са с кръгло сечение, а са сплескани! Аз досега не съм попадал на такива, а вие?
Атос, има такива проводници. Това на снимката е трансформатор от „power supply HP 6002A“, който разглобих наскоро, точно заради дебелия плосък проводник.
EDM electronics, може и американците да, са правили някакви експерименти по време на войната в Югославия и това нещо да е изпаднало в Шар планина по някаква случйност.  ;)

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 178
Re: Невъзможните неща започнаха да се случват ...........
« Отговор #126 -: Ноември 22, 2018, 07:41:44 am »
Да анализираме логично, спрямо наличните снимки:
1. Камъните около него са във вид на сглобяема черупка - на сегментирани части са, това не би се получило при "случайно" попадане в бетон или лава!
2. Общите им външни параметри явно съвпадат - никой камък не стърчи повече от другия! Ясно е, че конструкцията е замислена като кутия.
3. Набива се в очи същевременно, колко плътно са обхванали камъните бобините. Това е невъзможно без "размекване" на камъка!
4. Има сърцевина, която прилича на порцеланова, но завършва конично, без да излиза от самия камък. За какво е служела, по дяволите? Просто за нещо, върху което да се навива?
5. Отворите(втулките) са всички в една равнина и симетрия, това не е случайно попадане в бетон, няма как да е.
6. Намотките са направени по странен начин, както отбеляза и Мито - на 90 градуса и тороидално като обща формация! Освен това, от едната страна са само до периферията на първичната и се връщат, а и имат визуална разлика с целите навивки (снимката от Юлиан):
Видно е, че по "първичната" са навивани два вида "вторични", едните цели, другите - само отвътре! Целите са под ъгъл около 120 градуса, което навежда на мисълта, че в скритата част има още една.
7. Най необичайното (поне за мен) е, че ако започна да си сглобявам различните снимки в триизмерен образ, някак се получават различия и...цък-язък! Освен ако "откривателят" не е отчупил парче от камъка и после да е направил следващите снимки!
8. "Порцелановата" сърцевина има резба по конусната част и само канали по цилиндричната. За чий...е тая разлика?
9. Смайваща е и приликата на "изолацията" (както отбеляза и Юлиан) със сегашните такива!

Нека наистина да е логично:

1. ... или черупката се е счупила когато са изхвърлили бетоновия блок в реката или по някое време докато се е търкаляла в реката.

2. ... или поначало е била една буца, която се е счупила по въздействието на природните въздействия

3. ... или изливането на бетон върху него.

4. ... порцеланов изолатор, използван къде ли не. Също счупена. Вероятно затова и са го изхвърлили тоя траф.

5. Бас ловя, че тези 4 отвора са били за механично закрепване на трансформатора заедно с порцелана към някаква основа. Моето предположение е дори че тази основа е отвита малко преди снимките, тъй като резбите са изключително запазени - няма никакви следи от десетилетно (още по-малко вековно) стоене.

6.

Ако това десетилетия е било подхвърляно в речно корито, е напълно нормално медните намотки да са очукани. Затова приличат на правоъгълни. Но моет овпечатление е че някога са били навити съвсем "по каноните".

7. И на мен ми прилича, че черупката е счупена и при снимките частите просто са подредени една до друга за визуална представа. Явно е била една част, дали са я счупили при ваденето или преди това - не мога да твърдя.

8. Питай производителите на високоволтови изолатори:


9. Не е прилика. Кабела си е съвременен.

Кое сега е по-логичното? :)

Неактивен krasias

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 238
Re: Невъзможните неща започнаха да се случват ...........
« Отговор #127 -: Ноември 22, 2018, 08:55:08 am »
Тоя траф много ми прилича на токов трансформатор от тези дето ги слагат по линиите за високо напрежение. И това не е камък тея трафове ги заливат с такива смоли и даже изводите са им същите. Някой се опитал да го обгори заради медтта но се е отказал, това си е съвременен траф, но е попаднал при хора дето не са виждали подобно нещо. Смешно е да се твърди че тоя траф е на 20 000 години.

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 502
  • Z - Оркестър Вагнер
Re: Невъзможните неща започнаха да се случват ...........
« Отговор #128 -: Ноември 22, 2018, 09:08:40 am »
Колеги, бяха предсатвени противоположни предположения и хипотези, и за Уважаемия читател не стана ясно, дали този траф е на 20 000 г. или е на 2-3 г. и някой си е направил майтап, защото му е писнало да фабрикува снимки и клипове на НЛО с фотошопа.  ;)

Аз предлагам дискусията да се задълбочи и ще помоля колеги спациалисти по оргона, етера и другите невидими и недоказани енергии, да се включат, да видим как стои въпроса от тяхната гледна точка, да включат тъй да се каже техния махален спектрален анализатор /висящия център  :D/ и да установят възрастта и истинността на този гравицап.  ;D

Истината трябва да излезе наяве, никакъв компромис!  ;)

Предлагам също колегата техноркат да пусне следващата, поредна тема за обсъждане.  ;D

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Невъзможните неща започнаха да се случват ...........
« Отговор #129 -: Ноември 22, 2018, 09:44:15 am »
Интересно защо никой не забеляза това което предположих , или го забелязаха първо тези на които не им изнася.
Тъпациии снимките са умишлено окепазени за да си кажете:
Да това е фейк. Ама я пробваите да стигнете до първоизточника, примерно до фейсбук страницата на автора. Ако не сте много тъпи ще умрете от смях.

Неактивен PyroVeso

  • Специалист
  • Стабилен
  • ***
  • Публикации: 972
  • Life is a DIY project!
Re: Невъзможните неща започнаха да се случват ...........
« Отговор #130 -: Ноември 22, 2018, 10:40:30 am »
В природата няма самородна мед, нито желязо, което е показателно. 20 000 години - абсурд. За толкова време, подложено на дъждовете и атмосферните влияния, може да оцелее само златото и донякъде среброто и алуминият (последният - понеже образува на повърхността си непропусклив за влагата оксиден слой). За платината и родият не съм сигурен, но платината може би също би издаянила.
Всички други метали в продължение на няколко десетки, до няколко стотици години (в зависимост от размера на предмета) стават на ръжда/патина.. абе на съответната руда.

Ма виж, ако устройството концентрира оргона си е друга работа... Предметът може и да е от бъдещето дори, при това положение! Или пък да е конструиран така, че постоянно да осъществява оргонно самовъзстановяване...

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Невъзможните неща започнаха да се случват ...........
« Отговор #131 -: Ноември 22, 2018, 10:48:49 am »
Его и следващия на който не му изнася написаното от мен и се прави на ощипана мома.

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 502
  • Z - Оркестър Вагнер
Re: Невъзможните неща започнаха да се случват ...........
« Отговор #132 -: Ноември 22, 2018, 10:58:29 am »
Интересно защо никой не забеляза това което предположих , или го забелязаха първо тези на които не им изнася.
Тъпациии снимките са умишлено окепазени за да си кажете:
...... Ако не сте много тъпи ще умрете от смях.
Колга, да си призная, изключително ти се отдава да нюхаш онези, които слагат прът в колелото на науката и напредъка, и работят за тъмните сили - банкери, илюминати и т.н., да не казвам сиви извънземни.  :D

Но който си е умен, умен си е, тъпаците от форума вярно нищо не разбират, как ще забележат, че някой нарочно е окепазил снимките, за да скрие антигравитоционния характер на находката - ми няма как.  ;D

Аз мисля, че без камъка-магнитопровод това чудо няма да полети.  :)

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Невъзможните неща започнаха да се случват ...........
« Отговор #133 -: Ноември 22, 2018, 12:19:01 pm »
Не мислиш ли, че изваждането на част от съдържанието на цитата е с цел промяна на контекста е доста тъпа идея. Карай да върви, за мен е по важно, че имам под ръка за анализ реактив със името "ЕДМ" Бурната отрицателна реакция на този реактив може да се приема като знак за висока степен на достоверност.
« Последна редакция: Ноември 22, 2018, 12:38:13 pm от atos »

Неактивен krasias

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 238
Re: Невъзможните неща започнаха да се случват ...........
« Отговор #134 -: Ноември 22, 2018, 12:21:51 pm »
Радико, не е лошо да кажеш на по глупавите си колеги какво е това фейсбук и как се влиза в него, щото аз там регистрация нямам и никога не влизам.