Автор Тема: Съществува ли частица ...  (Прочетена 50269 пъти)

Неактивен Ksurnev

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 376
  • Пол: Мъж
  • Ужасно саркастичен
Re: Съществува ли частица ...
« Отговор #75 -: Май 15, 2015, 10:37:03 am »
Като чета, работите тръгват към инфомацията и ми дойде на ум едно старо обяснение:

"В НАЧАЛОТО БЕ СЛОВОТО" ... и как да се обясни на тогавашните люде къде се е носил Светия дух??
"И РЕЧЕ БОГ: ДА БЪДЕ СВЕТЛИНА"... не го казвам от гл. точка на теологията, а от съвременните виждания.
Имам затруднения с очите затова пиша кратко!
« Последна редакция: Май 15, 2015, 05:04:35 pm от atos »

Неактивен hyparh

  • Сериозен Експериментатор
  • Сериозен
  • ****
  • Публикации: 1 013
  • Пол: Мъж
  • As above, so below
Re: Съществува ли частица ...
« Отговор #76 -: Май 15, 2015, 11:17:45 am »
А може да се каже и като "В НАЧАЛОТО БЕ ВИБРАЦИЯТА/ЗВУКЪТ"?..., което води до генерирането на материя и фотонни излъчвания (светлина).

Препоръчвам пак това невероятно видео като пример как трептенията създават форми чрез фината (плазмена) и грубата материя: https://youtube.com/watch?v=Q3oItpVa9fs

Атос, объркващо е наистина. А като включим и четирите нива на дезинтеграция на материята (според Ледбитър), които пак се водят етерни поднива, става една етерна каша :D Поне аз наричам етер най-финото ниво от енергийни концентрации, които не са материя. Според груби изчисления в един куб. см. пространство, се съдържат 10^65 етерона, което е достатъчно плътно, за да се зачете като "тъкан" на пространството. Вече под действие на вибрации или Бог знае какво друго, се групират в тороидални вихри, които се спояват помежду си чрез силовите полета от центробежните и центростремителни сили. Тази "спойка", в зависимост от подредбата на вихърчетата, образува електрон, протон или неутрон. На свой ред те се групират в по-големи образувания с различни геометрични форми (платонови тела), обвити в силово поле, което представлява "клетъчната мембрана" на атома. Гравитацията е катализатор на този процес, но може би не е основната съставка, т.е. е вторична сила.
На няколко места съм срещал писания, че жизнената енергия диктува на етера какво да прави - как да тече, да се разпределя и групира. Т.е. излиза, че оргона е на най-базисното ниво от енергиите, до които имаме достъп. Макар, че някои казват етер и на оргона, но според мен са различни неща.

Неактивен Ksurnev

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 376
  • Пол: Мъж
  • Ужасно саркастичен
Re: Съществува ли частица ...
« Отговор #77 -: Май 15, 2015, 11:54:39 am »
Под СЛОВОТО имах предвид информацията, за мен всичко е информация в различните и проявления и форми!
« Последна редакция: Май 15, 2015, 11:57:58 am от dymelsoft »

Неактивен dymelsoft

  • Administrator
  • Стабилен
  • *****
  • Публикации: 622
  • специалист, не носи на пиене
Re: Съществува ли частица ...
« Отговор #78 -: Май 15, 2015, 12:09:51 pm »
  Здравей atos, хайде и аз да драсна нещо свързано с "твоята теория". По принцип идеята за информационната същност на "всичко" /разбирай материя, енергия, частици, кванти и прочее/ не е нова. Преди доста време бях се опитал да направя информационен модел на различните частици, допускайки съществуването на да го наречем глобално информационно поле  / "Етер"  ;) / и това, че всяка материална форма е по скоро проявление на това поле. Реших да потърся характеристики на дадена частица, които по точно да описват или по скоро предскажат поведението и. Да вземем например "електрона". Глобалното информационно поле формира елемент да го наречем "електрон" със съответните свойства и параметри, като магнитен момент, електричен заряд, маса, скорост (в информационните полета скоростта е относително понятие поради имагинереността на времето и пространството) това са известните или по скоро наблюдавани характеристики на частицата "електрон". Аз дълбоко се съмнявам в окончателността на тези характеристики-параметри и най-вече тяхната задължителност. Според мен тези характеристики на "електрона" са валидни само в да ги наречем определени нива на "информационното поле -етер". В други нива (зони) да кажем "черни дупки" характеристиките на "електрона" като частица могат да бъдат други :) . В глобален аспект , можем да говорим и за свойства на "информационното поле -етер" като цяло.
  В този ред на мисли, atos, теорията и причинно следствените връзки които описваш са верни и напълно разбираеми. /поне за мене :) / Въпросът е в това да се извлече в най-добрия случай математически модел описващ по-точно и ясно информационните матрици, определящи текущото информационно ниво на съществуващата материя към която принадлежим и ние, или поне основните такива. Атомния модел е пример за информационна матрица, но е много бедна и непълна според мен. Изхождайки от идеята, че и самото "съзнание" е проявление на информационното поле -етер" същото е ограничено от възможността за осъзнаване на процеси които са извън самата му същност. Надявам се, че разбираш какво имам предвид. Възможно е да не се изразявам правилно. Темата е много голяма и може да се развие от съмишленици доста. Аз спирам за сега.
Поздрави.

Неактивен edin

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 283
  • Пол: Мъж
  • Гениалното, винаги е просто
Re: Съществува ли частица ...
« Отговор #79 -: Май 15, 2015, 12:42:03 pm »
Докато си клечах в тоалетната, за пореден път ми дойде проблясък на мисълта. Не знам, защо все в кенефа или в банята ме осенят идеи ;D Това е някакъв парадокс, който тепърва ще изучавам. Та за какво става дума. Става дума за тая пуста гравитация.
Мислех си за димът от огъня и самолетите на Витан ;D. При високо атм. налягане, димът се стеле ниско, а при ниско, отлита нагоре. Защо? Димът има определена плътност и явно се стреми да отиде, там където плътността е като неговата собствена. Тяло във вода. Ако е с по-малка плътност от водата, се издига нагоре, докато срещне атмосферата, която е с по-ниска плътност от него и се получи баланс. Излиза, че гравитацията е една илюзия и гравитационни сили няма. По-близката до истината дума е "плаваемост". Всичко плува в море от вълни и всичко е вълни. Материята е вълни, нали? От това следва, че вълните имат и някакво друго свойство, което ще наречем "плътност". Плътността във вселената се стреми към баланс и вълните с еднаква обща плътност имат повик едни към други. Видът на материята явно не е от значение, от значение е само плътността. Да вземем например планетата Юпитер, която е газов гигант, но въпреки това, привлича и по-твърди тела. Най-вероятно в дълбоките си слоеве, тази планета има и много висока плътност, която да привлича подобия. Положението със Слънцето е същото. Мисля, че няма нужда от повече думи. Който може, ще разбере. Включете си вътрешното зрение! ;)

Неактивен dymelsoft

  • Administrator
  • Стабилен
  • *****
  • Публикации: 622
  • специалист, не носи на пиене
Re: Съществува ли частица ...
« Отговор #80 -: Май 15, 2015, 01:49:56 pm »
edin, хубави идеи ти идват в тоалетната  ;D . Това което казваш е ясно само по себе си. Кое е обаче това нещо, което определя тази "плътност"  ;). Аз например мога да кажа че плътността е ниво в информационния модел или ако искаш енергетично ниво на материалната субстанция. Иначе ми харесва идеята, че всъщност гравитацията не е някаква сила или поле, а по скоро ефект на взаимодействие между различните енергетични/информационни нива.

vitan

  • Гост
Re: Съществува ли частица ...
« Отговор #81 -: Май 15, 2015, 02:01:18 pm »
Докато си клечах в тоалетната, за пореден път ми дойде проблясък на мисълта. Не знам, защо все в кенефа или в банята ме осенят идеи ;D ....
Мислех си за димът от огъня и самолетите на Витан ;D.
Ако бих админ или модератор, много твои проблясъци нямаше да светнат!
Ама нали тук е демокрация....

П.п. Демокрация: мнението на 4 глупака тежи 4 пъти повече от мнението на 1 с акъл. Нищо лично, просто дефиниция.

Неактивен hyparh

  • Сериозен Експериментатор
  • Сериозен
  • ****
  • Публикации: 1 013
  • Пол: Мъж
  • As above, so below
Re: Съществува ли частица ...
« Отговор #82 -: Май 15, 2015, 02:25:43 pm »
Да вземем например планетата Юпитер, която е газов гигант, но въпреки това, привлича и по-твърди тела. Най-вероятно в дълбоките си слоеве, тази планета има и много висока плътност, която да привлича подобия. Положението със Слънцето е същото.

Точно така е. Дълбочинните региони на Юпитер и Слънцето нямат нищо общо с повърхностните слоеве, а са изградени от много плътна материя. За точният й състав може само да се гадае, а и вероятно е непознат вид.

Относно плътностите и плаваемостта, може да се разгледа една гръмотевична буря например. Сърцевината й е съставена от два срещуположни съседни потока. Може да се каже, че единия е антигравитационен,  а другия - гравитационен. В първия въздушната струя, насочена нагоре, може да достигне скорост от 20м/сек., че и повече. В един такъв облак настъпва огромна енергийна трансформация (с водата като посредник) за кратко време, поради бурното преминаване от едно агрегатно състояние в друго. В резултат етерът се поляризира и натрупаната енергия се разрежда под формата на електричество. Процесът има пряка връзка с принципа на Виманите и вероятно е копиран именно от гр. бурите.

Неактивен edin

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 283
  • Пол: Мъж
  • Гениалното, винаги е просто
Re: Съществува ли частица ...
« Отговор #83 -: Май 15, 2015, 02:39:29 pm »
edin, хубави идеи ти идват в тоалетната  ;D . Това което казваш е ясно само по себе си. Кое е обаче това нещо, което определя тази "плътност"  ;). Аз например мога да кажа че плътността е ниво в информационния модел или ако искаш енергетично ниво на материалната субстанция. Иначе ми харесва идеята, че всъщност гравитацията не е някаква сила или поле, а по скоро ефект на взаимодействие между различните енергетични/информационни нива.

Чудесно продължение на мисълта ми. Като вземем предвид, третата съставна на вълните, нещата започват да се подреждат.
Витанчо, пак ли сбърка раздела ;)


Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Re: Съществува ли частица ...
« Отговор #84 -: Май 15, 2015, 05:37:59 pm »
Някои взеха да постоплят..."плаваемост"...- така е.

    "всъщност гравитацията не е някаква сила или поле, а по скоро ефект на взаимодействие между различните енергетични/информационни нива." - така е.

"Атомният модел е пример за информационна матрица, но е много бедна и непълна" - и това е така.

" Материята е вълни, нали?" - това не е точно така! Материята е ИНФОРМАЦИЯ, която се материализира чрез вълни! Самите вълни са СРЕДСТВОТО чрез което това става!

"плътността е ниво в информационния модел" - това също е така.

Обаче вълните НЯМАТ плътност! Имат ЧЕСТОТА, имат и амлитуда на отклонение.

Смисълът на това, което пишеш на лист хартия (ИНФОРМАЦИЯТА) НЕ СЕ ПРОМЕНЯ, в зависимост от това дали ползваш по-дебел или по-тънък молив!

Да, честотите имат пряко действие върху материята и върху гравитацията над тази материя! Спомнете си антигравитационните експерименти, изпълнени само чрез акустични честоти!
Много от процесите, за които говорите описват взаимодействията на нано ниво.

Аз се опитах да си съставя модел на макро ниво, отговарящ на всички (мои) въпроси, което не е в противоречие с нищо дотук. Все пак ще си го синтезирам:)

Отговорите, носещи истина ще започнат да се появяват едва когато някога се отговори на този въпрос:
КАКВО ТОЧНО Е ГРАВИТАЦИЯТА?
Говоря за реално установени изследвания, не за наши или чужди хипотези...











Неактивен Ksurnev

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 376
  • Пол: Мъж
  • Ужасно саркастичен
Re: Съществува ли частица ...
« Отговор #85 -: Май 15, 2015, 07:28:55 pm »
Така казват на изток....
http://www.km.ru/science-tech/2015/05/08/758527-predlozhen-novyi-mekhanizm-rozhdeniya-vselennoi-i-proiskhozhdeniya-vr

С което не съм много съгласен....

Неактивен edin

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 283
  • Пол: Мъж
  • Гениалното, винаги е просто
Re: Съществува ли частица ...
« Отговор #86 -: Май 15, 2015, 09:10:39 pm »
Цитат
" Материята е вълни, нали?" - това не е точно така! Материята е ИНФОРМАЦИЯ, която се материализира чрез вълни! Самите вълни са СРЕДСТВОТО чрез което това става!

Информацията е вълна! Това е софтуерът! Този софтуер, задава на останалите два компонента (електричество, магнетизъм), какво да правят, как да се организират и взаимодействат, какви параметри да имат. Така, че материята е вълни, които се материализират, чрез информация, а не обратното.  В материята има и четвърти компонент и това е етера. В етера , който е повсеместно навсякъде, вълните се движат, той е средата (мястото) на проявлението на сътворението. Твърди се, че в етера е енергията. Не съм убеден в това. Според мен, енергията е в електрическата и магнитна компонента, който се движат в етера. Колкото е по-голям вакуумът, толкова по-голяма е енергията, защото имаме по-голяма атомна празнота и вълните пътуват в среда с по-малко съпротивление. Например хомеопатичните лекарства в по-голяма потенция, имат по-силно въздействие, точно поради по-голямата атомна празнота и имат по-голяма енергия. Проблемът е че не нямате желание да изучите радиодезинтеграцията и няма да ме разберете, а толкова разбираемо и подробно е обяснено всичко.

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Re: Съществува ли частица ...
« Отговор #87 -: Май 15, 2015, 09:35:45 pm »
edin, разсъждаваш поне 2 нива под това, което се опитвам да ти обясня...и парадоксът е, че честолюбието ти го отрича!
По този начин няма да стигнеш до прозрение...

 Ksurnev го изказва без анализи - усещане има!
Но...човекът усеща и го казва, не като теб!
"Аз усещам"...но няма да ви кажа какво...????

Информацията НЕ Е ВЪЛНА, колкото и да ти се иска да е така!

ИНФОРМАЦИЯТА се пренася и чрез вълните!
И се синтезира в МАТЕРИЯ понякога!

"Така, че материята е вълни, които се материализират, чрез информация, а не обратното."

Точно обратното е!
ИНФОРМАЦИЯТА  е първичното ( В Е Ч Н О Т О ) ! ! !
Точно тя се материализира ЧРЕЗ вълните!

И ще се обоснова ( за разлика от теб) - ИНФОРМАЦИЯТА си я има, със или без вълни, в материя или в чиста енергия...тя е в основата на всичко съществуващо, както в "нашите", така и извън нашите предели...
« Последна редакция: Май 17, 2015, 12:07:30 pm от atos »

ful

  • Гост
Re: Съществува ли частица ...
« Отговор #88 -: Май 15, 2015, 11:53:11 pm »
Информацията е натрупания научен и практически опит от чов.цивилизация за хиляди го
дини на нейното съществуване. Всичко останало, като "Вселенски център за знания" или
на съзнанието е добро и ересно въображение, далеч  от обективната действителност.Целия
напредък на хомо сапиенс е резултат на функциониране на неговия мозък т.е на отделния
индивид, еволюиращ с голямо ускорение през последните 300г.Дължи се на рязката промяна
на средата и все по сложните тех. у/ва с които работи и произвежда личността.Истината
сега е че информацията е най важен и скъп продукт на тех.базар.75% от цялото разузнава
не е насочено към тех.решения и нови технологии, тук милост няма дали си съюзник или
евен.противник.Войната за придобиване на информация във всички сфери на човеш.
дейност е безкомпромисна, особено м/у водещите държави.И всички я търсят в/у Земята
а не от "Вселенския център на знания"
« Последна редакция: Май 16, 2015, 10:15:44 am от atos »

Неактивен GreenHulk

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 270
  • Пол: Мъж
  • Астронавигатор
Re: Съществува ли частица ...
« Отговор #89 -: Май 16, 2015, 12:29:46 am »
ful, тая ерес кой ти я преподаде  ;D

Категорично невярно! 8)

"В начало бе Словото" си има конкретко и практическо обяснение. Чрез духовна и може би и друга вибрация материята е организирана / оформена в живи обекти с жизическо тяло. И във света наречен Причинен има на света причина.

Иначе живот и съзнание има и без физическо тяло и някои са се убедили от опит.
Преди много време бях чул нещо в смисъл: "Вярвам, че има душа, защото видях тялото си отгоре".
Въпрос на опит, не на вяра. Опита бие всички "авторитети", вклчително и атеистичните(вид вярване:))