Автор Тема: Съществува ли частица ...  (Прочетена 50338 пъти)

Неактивен RUS

  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 336
  • Трябва ни БЕЗПЛАТНА енергия.
Re: Съществува ли частица ...
« Отговор #105 -: Май 17, 2015, 10:28:55 pm »
Моя пост беше споделено наблюдение и въпросите си бяха съвсем риторични.
Когато нямаме ясна идея,теория и доказателства  за непроявения ред ние наричаме  с разума си поредицата от събития-случайност.
Но дълбоко в нас нашата интуиция ни подсказва съвсем други идеи и пътища които е само въпрос на време да бъдат доказани и осъзнати.

Случайност е когато Бог се намеси, оставайки анонимен.
Алберт Айнщайн

ful

  • Гост
Re: Съществува ли частица ...
« Отговор #106 -: Май 18, 2015, 05:24:51 pm »
Atos,наистина чувството че сме продукт на случайност (която съвсем не е проста) е неприятно,
и потискащо, защото води към мисли за  някаква обреченост, която също е случайна и от нея
сега (космическа атака на тяло с  голяма маса и скорост) както казват учените няма противо
действие. Нужната енергия е в РПЗ, намиращисе и разположени в ЗМП.Тя е колосална за нея
НТ е знаел 55г преди офицалното им откриване през 1958г. Лошото е че незнаем как да я из
ползваме т.е няма метод и у-тво за получаване и насочване. Сега НАСА чрез спътници проучва
как слън.вятър зарежда РПЗ и как ЗМП разпределя електрическите товари в тях. Тази енергия
е неизчерпаема докато има Слънце и ЗМП.В човешката история има 3-4 случая на стимулирано
локално разреждане наРПЗ в/у земната повърхност(Содом и Гомора,Мохенджо-Даро и Тунгус
ката катастрофа(феномен) и днес могат да се видят следи от "небесния огън" и на др.места.

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Re: Съществува ли частица ...
« Отговор #107 -: Май 19, 2015, 03:18:46 am »
ful, извинявай за откровеността ми, но ти за мен си типичен пример за "академично" школуван и ограничен ум в "научната" догматичност!
Твоята праволинейна прагматичност ме убива...
Докато човек не се научи да разчита усещанията си и да им се доверява в познавателен аспект, ще е далеч от истините на познанието!

П.П.Моля те (искрено), внимавай като пишеш - няма друг съфорумец, който да прави толкова правописни грешки в един пост като теб, нищо лично, но ми е доста ангажиращо:)

ful

  • Гост
Re: Съществува ли частица ...
« Отговор #108 -: Май 20, 2015, 12:09:31 pm »
Atos, прав си за правописа и не за познанието.В него има установени закони в които няма чувства и усещане, а реалност проверявана стотици хиляди пъти.Не давай оценки за хората, които не познаваш!
« Последна редакция: Май 20, 2015, 05:18:58 pm от atos »

Неактивен edin

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 283
  • Пол: Мъж
  • Гениалното, винаги е просто
Re: Съществува ли частица ...
« Отговор #109 -: Май 20, 2015, 12:30:38 pm »
Въпросът е какво е "реално (ст)"? Май и това, всеки си го тълкува сам за себе си. С проверените неща, ситуациятя е същата. Всеки вярва на такива проверени неща, до където му стига съзнанието. Във филма "Матрицата", има следната реплика. " Никой не може да види, отвъд нещата, които разбира". Кратко и ясно.

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Re: Съществува ли частица ...
« Отговор #110 -: Май 20, 2015, 05:18:23 pm »
edin, абсолютно съгласен съм!
Всеки има "собствена рамка", от ограничения, които не може да надхвърли, освен ако не ТЪРСИ НАЧИН!
А за да търси начин, трябва първо да ПОВЯРВА, че има смисъл да го прави.
И тук следва зацикляне при повечето хора - не могат да повярват, тъй като "не виждат", а ако не повярват - няма как да пожелаят да видят:)
Atos, прав си за правописа и не за познанието.В него има установени закони в които няма чувства и усещане, а реал–
ност проверявана стотици хиляди пъти.Не давай оценки за хората които не познаваш!

Тук не съм съгласен - в познанието няма закони!
Ако имаше строго регламентирани закони на познанието, това би означавало, че всичко е изучено, изследвано и доказано! Така ли е според теб?

П.П. Не давам оценка на хората, а на мисленето им (което се проявява тук чрез написаното от тях)!



 

ful

  • Гост
Re: Съществува ли частица ...
« Отговор #111 -: Май 20, 2015, 07:39:25 pm »
Atos, познанието не е статична материя, тя е продукт на еволюцията на човека на неговия мозък и натрупаните там
знания.Колкото то е по голямо, има по голяма вероятност да пробие съществуващата рамка на установеното в момента
ниво и да се появи нов закон. На нас бяха нужни 4.5 милиарда години плюс онези 4-ри случайни фактора за да стигнем
до тук. Ако вземем и наблюдението, че закона за еволюция е неравномерен тук на Земята то разглеждан в рамката на
Вселената тази неравномерност  ще бъде още по голяма. Затова няма признаци за "други" някъде в Кос.За мен поне
за сега РАЯ на Вселената е тук на Земята,лошото е, че го съсипваме със " знания" водещи основно към по голяма
печалба за хора способни да правят пари, я не пресъздаване на чиста атмосфера и повърхност,които са  уникални.
Учените и до сега спорят от какво са загинали динозаврите.Вярно имало е удар на кос.тяло, което е образувал кратер
в Мексиканския залив с D=250km преди 60ml.години.Катастрофата променя съдържанието на кислород в атмосферата от 30% на 20%, каквото е сега и те умират от кислороден глад.Но земно водните крокодили и други
животни адаптирани да  консумират по малко кислород за жизнената си дейност оцеляват.Подобен глад изпитват и
алпинисти покоряващи Еверест, но колко е нормата за да остава жив нашия вид не знам . Интересно от това глобално замърсяване на почва,вода и атмосфера какъв ли е % сега.
но


 

Неактивен GreenHulk

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 270
  • Пол: Мъж
  • Астронавигатор
Re: Съществува ли частица ...
« Отговор #112 -: Май 20, 2015, 07:51:24 pm »
Това дали не са наукообразни размисли.
Важно е разбирането, а то зависи от съзнанието, а съзнанието може да съществува и без тяло, и даже без физическа планета. Но дали има смисъл да ти обяснявам?
Ако науката не може да обясни нещо, това НЕ значи, че нещото не съществува.
Някои не са заинтересовани хората да са пробудени и осъзнати и да ползват истинския потенциал на мозъка и съзнанието си.
« Последна редакция: Май 20, 2015, 09:04:47 pm от nizo »

Неактивен ndm

  • Специалист
  • Стабилен
  • ***
  • Публикации: 712
  • и има и ш извади ако трее - че даже ш и работи
Re: Съществува ли частица ...
« Отговор #113 -: Май 20, 2015, 09:26:42 pm »
Има ли разлика между частиците получени при разчесването на чиста коса и частиците от контакта 220V? Говоря за принципни разлики, структурни. Те самите частици трудно могат да се видят, дори и с "въоръжено" око, но има прибори които някои мислещи хора са конструирали. Пък и самите ние не сме много добър прибор, иначе нямаше как да ги констатираме тези неща.

Неактивен edin

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 283
  • Пол: Мъж
  • Гениалното, винаги е просто
Re: Съществува ли частица ...
« Отговор #114 -: Май 20, 2015, 10:47:43 pm »
Има разлики.

Неактивен RUS

  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 336
  • Трябва ни БЕЗПЛАТНА енергия.
Re: Съществува ли частица ...
« Отговор #115 -: Май 20, 2015, 11:40:35 pm »
В моите очи Вселената не е създала пари,гребени,автомобили и др. човешки предмети следователно същите тези предмети са просто едно недоразумение като резултат от нашата дейност.Колкото и да наблюдаваме обозримата Вселена пари из космическото пространство не се виждат.Нито пък се наблюдават да растат по дървета или да се сеят и да поникват от земята.Но тя си работи и без тях,ние се избиваме в буквалния смисъл за същите тези пари.Дори гения на откривателите,учените е вече под властта на тези хартийки печатани от шепа хора по света.Наблюдавам моя пес как реагира на банкнота от 20 лв. примерно-ами никак.Най много да я задъвче ей така за играта и това е.Действа отрезвяващо.А ние разумните хора....Homo Sapiens,венеца на творението и еволюцията-какво правим за същите тези пари?Трагикомично е.
 В известен смисъл ''валутата'', разменната монета на Вселената е информацията която както знаем подрежда енергията.И ако се вгледаме  по внимателно във Вселената ясно се вижда че енергията не спира и за миг своето движение и трансформация ...и като косвен извод се натрапва идеята че информацията непрекъснато се движи до всеки атом и квантова частица.Не се наемам да си представя дори какво количество информация се изисква за движението на толкова енергия...
 Следващия извод който се налага от само себе си засяга самата информация и въобще допира до нея...ако гониш енергията трябва да проумееш кой и как я управлява.
 Ако знаеш,ще можеш.
Истината и познанието ще те направят свободен.

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Re: Съществува ли частица ...
« Отговор #116 -: Май 21, 2015, 01:20:12 am »
ful,знаеш ли каква е основната разлика на концепциите с които мислим аз и ти?
Аз смятам познанието за нещо непреходно, ти го смяташ за ЧОВЕШКИ ПРОДУКТ - арогантно е!
Аз смятам информацията за основна съставка на всичко във вселената, ти я смяташ единствено за носител на човешките знания - абсурдно е!
Atos, познанието не е статична материя, тя е продукт на еволюцията на човека на неговия мозък и натрупаните там
знания.
Е...не е така! Смесваш знание с познание!
Ще ти дам прост пример - откъде една котка знае коя трева да яде, когато е натровена от нещо? Котката няма твоите знания, но има ПОЗНАНИЕ, без значение по какъв начин го е добила (генетично). Тя има СВЕТОУСЕЩАНЕ различно от нашето.
Самите ЗНАНИЯ са измислени от човека! Те са негова фикция!
Може някой да стигне до познание и без да са му преподавани ЗНАНИЯ!
Зависи как възприема света и всяка негова проява, колко, как и какво наблюдава. За познанието дори не е нужно непременно да се търси логика или тълкуване!
Човек с ПОЗНАНИЕ за нещо не винаги може да го формулира! Това е така, защото арсеналът от ЗНАНИЕ на човечеството няма всички понятия и термини, които да отговарят на истинското ПОЗНАНИЕ все още...
Пример за това е някой будистки лама - той не може да ти обясни как се чувства в процес на дълбока медитация, защото в никой език няма такива термини и определения, това е неформулируемо!
Все едно да обясняваш на някоя риба какво е усещането от спринтирането (ако допуснем, че разбира).
Просто говорим на различни езици (нищо лично)  :D




Неактивен Ksurnev

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 376
  • Пол: Мъж
  • Ужасно саркастичен
Re: Съществува ли частица ...
« Отговор #117 -: Май 21, 2015, 08:40:09 am »
Хора, много просто е...
ПОЗНАНИЕТО (човешко) + НЕЗНАНИЕТО (човешко) = на ЗНАНИЕТО (информацията)!!!
Ако се погледне математически какво се получава?...... ужас!!! БЕЗКРАЙНО МАЛКА ВЕЛИЧИНА.

ful

  • Гост
Re: Съществува ли частица ...
« Отговор #118 -: Май 21, 2015, 05:19:13 pm »
Ksurner, това ми харесва, извода че знанието  се превръща в информация. Вярно е че познанието е неизчерпаемо.
От него се почва.Например древните астрономи с наблюдения добиват познания за звезди,планети и движението им .
После някой установява, че определени звезди се намират в едно и също положение(направление) на небосвода, кое-
то се превръща в знание(информация) за капитаните на древните кораби за тяхната навигация.Сега има GPS  продукт
на знания и капитана във всеки момент знае къде се намира. Информацията е  краен , завършен продукт от реализация
на познанието превърнато в знание. Всичко започва от познанието, наблюдението,любопитство и човек започва да
мисли и да търси отговори и обяснения на нещо което не познава. Вселената е обект на познанието. Сега е установено
че се разширява с ускорение и учените открили това получиха НОБЕЛ. Процеса да е такъв означава, че в/у нея
действа непрекъсната сила. Ако се разширява с равно ускорение във всички направления, центъра на приложената сила трябва да е в точката на Големия взрив или в центъра на общите маси. Последните не са разпределени равно
мерно в пространството, което също е наблюдавано.Има зони на струпване на звезди купове а някъде няма нищо.
Откритата тъмна материя и дали има участие в това ускорение засега не е ясно.
 

Неактивен nizo

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 751
  • Thoughts become things!
Re: Съществува ли частица ...
« Отговор #119 -: Май 21, 2015, 05:58:00 pm »
ful, какво стана с тази тема? В началото питаш:

Цитат
Представете си сферичен или цилиндричен магнит покрит (остъклен) отгоре и наелектризиран по някой от методите.Можели да кажем, че имаме частица представляваща магнитоелектрически дипол?

Къде смяташ, че е края на темата ти? Какво се случва след като откриеш или не тази частица? Как въобще стигнахме от тази частица, до ... цитирам " капитаните на древните кораби", които видиш ли се водели по звездите като GPS?! Имаш ли някаква идея относно поставените въпроси?