Алтернативни енергоизточници > Електромагнитни и импулсни мотори И генератори

ОПРОСТЕН РОТОВЕРТЕР

<< < (62/62)

juliang:

--- Цитат на: GMG в Март 12, 2022, 09:19:41 am ---   Хайде сега всички (Радико, krasias, epwpixieq-1, juliang, Ksurnev) и др. хванати за ръчички, направете поне един експеримент и тогава пишете каквото и да било.  ;)

   Ротовертера не е бира или проста работа, това трябва да се разбере в дълбока същност - там има няколко закона на куб, който не е пробвал, няма нужда да пише явни меки глупости.  ;)

--- Край на цитат ---
Много тъжно е когато човек гледа видео, без да разбира какво е показано там.
Аз ти предлагам един експеримент - нека се абстрахираме от това, че на видеото нещо се върти и да разгледаме показанията на уреда и действията на шамана. Изобщо махаме ротора ако искаш. Какво виждаме?
Ами да - една кофти конструирана намотка, която консумира 1 ампер ток при ако не се лъжа 40 волта. Загубите в нея са толкова големи, че е все едно дали ротора вътре се върти или не. И с махане или слагане на магнити около тая намотка полето което тя генерира си променя формата и тока съответно също се променя.
Хората се чудят какви неща да направят с или в ротора така, че да накарат магнитните линии да минават максимално в ротора и да генерират в него ОЕДС така, че хем да въртят ротора, хем да се противопоставят на тока протичащ перз статора (за да намалят тока и съотвртно консумацията), а ти ми показваш намотка, дет й е все едно дали вътре има тяло или не.
Ако пича размотае проводника на намотката, може да прекара още повече ток през нея и да върши още по-малко полезна работа. Но едва ли ще се гордеем с това "постижение".
С тази енергия (около 40 вата) дори скапан китаец върти винтоверт дет наистина ще ти откъсне пръстите.

krasias:

--- Цитат на: juliang в Март 12, 2022, 10:35:17 am ---Много тъжно е когато човек гледа видео, без да разбира какво е показано там.

--- Край на цитат ---
Да прав си много е тъжно ама много, и ще бъде все така тъжно докато не прочетеш и разберереш какво е мотор на Флин. И че не всичко дето е мотор работи по един и същи начин.

GMG:
   juliang, не знам дали ти е тъжно, надявам се да не  ти е, но някои хора имат
баш въртящи работи и не виждам причина това да е така.  ;)

Навигация

[0] Списък на темите

[*] Предходна страница

Премини на пълна версия