Автор Тема: ОПРОСТЕН РОТОВЕРТЕР  (Прочетена 199287 пъти)

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: ОПРОСТЕН РОТОВЕРТЕР
« Отговор #180 -: Август 29, 2015, 10:08:49 pm »
kd_dinev
Не знам дали е така но ми се струва, че си еволюирал от първоначално изложената от теб идея: "Опростен ротовертер" до машина използваща ефекта на Харолд Аспден което е нещо коренно различно. Има поне още три теми където вече е разискван въпроса. Последната я отвори GreenHulk:
http://mazeto.net/index.php/topic,9580.msg73522.html#msg73522
Темите във форума, струва ми се са подредени тематично а не по авторство. Ти когато се регистрира в форума нали се съгласи с "общите условия" Моля те спазвай ги и пиши в съответстващите теми.

Неактивен kd_dinev

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 782
Re: ОПРОСТЕН РОТОВЕРТЕР
« Отговор #181 -: Септември 16, 2015, 11:01:03 am »
Досега се въздържах,ама ще се наложи да те попитам-ти не даде ли мъжка дума да влезеш пак в темата само ако изрично бъдеш помолен за безценната ти помощ?Що се отнася до другото има модератори,администратор-обърни се към тях,нямам нищо против да махнат всичко,което е против правилата...

Неактивен kd_dinev

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 782
Re: ОПРОСТЕН РОТОВЕРТЕР
« Отговор #182 -: Ноември 19, 2015, 01:35:00 pm »
Колеги-молба за малко помощ!Казуса е следния-сериен двигател движещ се на празен ход с определена скорост се превключва в режим на динамично спиране,при което схемата е направена така,че в генераторен режим да работи със самовъзбуждане.Питането ми е следното-след като достигне критичните обороти,след които генераторно спиране със самовъзбуждане става невъзможно-ротора на машината ще започне ли отново да се ускорява -при положение,че не променяме нищо по схемата?

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: ОПРОСТЕН РОТОВЕРТЕР
« Отговор #183 -: Ноември 19, 2015, 08:36:25 pm »
kd_dinev
Отговора на твоя въпрос се съдържа в самия него.
Значи слезе ли под "критичните обороти" ще премине в двигателен режим и ще започне да се ускорява. но само до момента в който се върне отново над "критичните обороти"  тогава отново ще се върне и в генераторен режим. Друг е въпроса, че при някой модели от споменатите двигатели тези критични обороти са по високи от "другите критични" тези на механичната якост. Всъщност нещата опират както до изпълнението на двигателя, така и до приложеното върху него напрежение от токоизточника.

Неактивен kd_dinev

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 782
Re: ОПРОСТЕН РОТОВЕРТЕР
« Отговор #184 -: Ноември 19, 2015, 09:46:01 pm »
Радико,с теб сме водили доста спорове-повярвай ми в момента нямам нито време,нито желание за каквито и да било спорове-затова и се опитах въпроса ми да е максимално изчистен и със съвсем практическа насоченост!Тъй като е важно за мен и това,което правя ще си позволя да те попитам,надявам се без да се обиждаш-сигурен ли си наистина,че в такъв тип постановка ротора ще започне отново да се ускорява?

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: ОПРОСТЕН РОТОВЕРТЕР
« Отговор #185 -: Ноември 19, 2015, 10:13:14 pm »
Винаги съм влизал в спорове от любов към истината а не от любов към спора.
Напълно съм сигурен в това което съм написал, но не забравяй все пак, че това е доста разтеглива материя. няма друг тип двигатели с по разтегливи параметри. Всичко опира до това при какви обороти са двете критични точки. Примерно:
двигател който е за 80 в. номинални "от електрокар" да речем ние го развъртаме с 12в.
Както се досещаш той ускорява до някакви обороти и спира защото генерира 12в. насрещни. ако в този момент му намалиме захранването до 9в. и захранването е батерия а не изправител, той ще започне да рекуперира докато неговото ЕДС стане равно на батерията, сиреч 9в. Е, ще се поколебае малко двигател, генератор, двигател, но това ще са невидими с просто око колебания в оборотите. Като се замисля точно на този вид двигател поради разтегливите му параметри може и да са по осезателни колебанията. 


Неактивен Михаил Кузмов

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 2 193
Re: ОПРОСТЕН РОТОВЕРТЕР
« Отговор #187 -: Декември 07, 2015, 12:02:02 pm »
Yoro, така или иначе си човека, показал най-обемната разработка на варианта SG. Да предположим че знаеш най- много по въпроса. Редно е да вземеш отношение към линковете които постваш. Кратък, или по-пълен коментар няма значение ! Как виждаш нещата от твоя гледна точка, какво да се очаква от тези конструкции спрямо твоята ? Различни са ! Те твърдят че генератора осигурява 4 пъти повече потребена енергия от мотора. Останалите 3 пъти отиват на изход като СЕ ! Безкрайна мощност !
Във видеото, increased stored energy !! В превода, абсолютно същият принцип пробвам в момента. Неодимови магнити, бобини без сърцевина, разположение на магнити и бобини ! С малка разлика, по отношение на загубите на енергията на магнитите. Показани са 2 диска с магнити и един статор с бобини. Типична SG реплика. Моят вариант е  с 3 дисков ротор с магнити и 4 бобини за всеки магнит ! Мисля че нямат вторични намотки, но може би не е така. Не съм видял схема. При мен има вторични ! Все пак, приятна изненада за мен !
Това в същност е онова продължение на P-S-P което описах по рано в темата  Bedini !Не съм готов да покажа завършено решение. НО, след като играчката може да направи размах на импулса 800 v. какво да кажа за една по голяма реплика ?
Видео в съвсем начален етап на работата. На ниски обороти, прихванат back EMF. Около 20 v. ! https://drive.google.com/file/d/0Byxk88Af9xF9UE5FbFdNZUNjSUE/view?usp=sharing

« Последна редакция: Декември 07, 2015, 11:54:40 pm от atos »

Yoro

  • Гост
Re: ОПРОСТЕН РОТОВЕРТЕР
« Отговор #188 -: Декември 07, 2015, 03:22:50 pm »
Мишо, понеже Бедини варианта е доста сложно и скъпо устройство сега правя друго, което ще е по лесно изпълнимо и достъпно за повече хора.Хич не ми пука от къде ще дърпа енергията за да ни върши работа.Ако не се появят непредвидени проблеми сигурно до месец ще работи.Моя вариант не е като този който ви показах защото искам да ползвам от него киловати, но този от клипа е наистина интересен и ще е добре да се види от повече колеги и да пишат мнението си. И той може да се направи мощен.За моя ротовертер ще пиша подробно като го направя.Идеята ми е доста щура, но ще видим какво ще стане.Нещо подобно е правил и Капанадзе.Просто не искам да стане дълга и разводнена тема като тази в ГАРАЖА за Бедини варианта а и се уморих да обяснявам защото ще започнат да ми обясняват пак, че не се прави така...Щом като ротовертери се правят отдавна и няма кой знае какви резултати значи трябва да се промени тотално за да има и резултати.Поне това е моето мнение.Май повечето от колегите не са наясно, че този свят се бута напред от щурите идеи...


За клипа който показах.Важно е да се обърне внимание, че там се използва жироскоп и то доста сложно конструиран.Според мен той върши повече работа от маховик.В повечето ротовертери се ползва маховик.Погледни жироскопа.Там се използват доста магнити и те явно доста помагат.Този пулс мотор според мен работи с генератор на импулси и така се стартира и управлява.Няма рид ампули.

Неактивен kd_dinev

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 782
Re: ОПРОСТЕН РОТОВЕРТЕР
« Отговор #189 -: Февруари 08, 2016, 10:39:20 am »
Дали някой е запознат с реалната продължителност на преходните процеси при пускането на сериен елдвигател на празен ход?Ако-да-може ли да публикува графики или да посочи линкове с информация по темата?

Yoro

  • Гост
Re: ОПРОСТЕН РОТОВЕРТЕР
« Отговор #190 -: Февруари 08, 2016, 02:38:45 pm »
Колеги, ако някой е правил експерименти с безиндуктивни бобини нека сподели какво е постигнал или да покаже къде има инфо за това..Ако не е тайна разбира се.

Неактивен mi68

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 779
Re: ОПРОСТЕН РОТОВЕРТЕР
« Отговор #191 -: Февруари 08, 2016, 11:34:24 pm »
Здравей
Реагират на безвихрово поле или променливо електрично (електростатично) поле. Индукцията е слаба, зависи от площта и обема на бобината. Имаме действие съдействие при тази индукция E=dD/dt.
Ако се ползва междинна зона, резонансна бифилярка имаме предимства на двете индукции:
E= - dФ/dt електромагнитна - действие противодействие
E= + dD/dt електрическа - действие съдействие
В резултат се получава СЕ и успиваш всички с изключение на мен и други запознати с истината!

Yoro

  • Гост
Re: ОПРОСТЕН РОТОВЕРТЕР
« Отговор #192 -: Февруари 09, 2016, 12:51:14 pm »
Здравей    mi68!

Правил ли си експерименти с безиндуктивни въздушни бобини като им въздейства магнитна въртеляга?
И в този вариант също има резонанс при определени обороти на ротора с магнитите.Само, че няма никакво инфо за това.На да ли съм първия който прави такива експерименти, но не пишат..
Какво имаш предвид, като пишеш, че ще ги успя?
Нямам за цел да успивам някой а да намеря колеги които работят и съвместно да направим нещо хубаво.
Ако не искат да пишат тук нека ми пишат на лични.

GMG

  • Гост
Re: ОПРОСТЕН РОТОВЕРТЕР
« Отговор #193 -: Февруари 09, 2016, 04:54:55 pm »
 Yoro, специално за теб превеждам  ;D
В резултат се получава СЕ и усМиваш всички с изключение на мен и други запознати с истината!
  Явно не си свикнал на писаниците на колегата  ;D

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 539
  • Z - Оркестър Вагнер
Re: ОПРОСТЕН РОТОВЕРТЕР
« Отговор #194 -: Февруари 09, 2016, 05:16:03 pm »
Аз свикнах с всички от форума, които са открили отдавна и по много пъти СЕ ....... и много ги чуват петлите за разлика на останалите.  ;D
Честно да си призная, много им завиждам.  :D