Алтернативни енергоизточници > Електромагнитни и импулсни мотори И генератори

ОПРОСТЕН РОТОВЕРТЕР

<< < (3/62) > >>

Аtos:
kd_dinev, щом си твърдо уверен в изложените от теб принципи, направи модел, който го показва/доказва, снимай клип и го покажи?

Гарантирам ти, че след това ще те провъзглася за мой Гуру, а и повечето от съфорумците:)

kd_dinev:
Радико,всеки един учебник за ВУЗ минава през рецензенти,комисии,експерти така,че няма как в него да фигурират  очевидно неверни неща.Освен това съм разговарял с водещ конструктор на правотокови двигатели в България,дословните думи на който бяха  АКО ПУСНЕШ ТАКА ДВИГАТЕЛЯ ЩЕ ГО ЗАГУБИШ.

kd_dinev:
ATOS Не искам да съм гуру на никого.Аз имам само приятели,с които общувам като с равни.Защо не го направим заедно а.Не ви разбирам,предложих ви в абсолютно синтезиран вид резултатите от повече от десетгодишен труд при това без каквито и да е уговорки,а вие ще ме разкъсате.

Dedo pop:
  Ротовертера е най-голямата глупост. Няма никакъв смисъл от него.Лошото е че никой който го е направил не е написал във форума- направих го и не работи.Пресметнете /ако можете/сумарното КПД на системата и ще ви се изясни безсмислието на цялата гимнастика.Ако това е резултата на  десет годишен труд....

juliang:

--- Цитат на: kd_dinev в Май 01, 2015, 05:52:31 pm ---...Освен това съм разговарял с водещ конструктор на правотокови двигатели в България,дословните думи на който бяха  АКО ПУСНЕШ ТАКА ДВИГАТЕЛЯ ЩЕ ГО ЗАГУБИШ.

--- Край на цитат ---
Абсолютно същото важи и за ДВГ - ако натиснеш педала на газта докрай докато гумите са във въздуха - ще загубиш мотора. Но това не значи че ще имаш някакво повишение на КПД-то му...
По същия начин ще загубиш и мотор, който има постоянни магнити в статора - такива от детски играчки примерно... Там също няма "саморегулиране" на оборотите според натоварването и те ще се увеличават до безкрайност.

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

[*] Предходна страница

Премини на пълна версия